Skocz do zawartości
  • 0

Denon AH-D1100


Adamek

Pytanie

Witam.

Mam takie pytanie - czy warto kupić Denony AH-D 1100?

 

Czytałem wiele opinii, recenzji i większość zgodnie twierdzi, że te słuchawki świetnie grają. Ale opinie na temat jakości wykonania się diametralnie różnią. Np. na brytyjskim Amazonie wiele osób napisało, że te słuchawki są bardzo wrażliwe, niezwykle szybko się niszczą, a na innych portalach użytkownicy oceniają je na trwałe.

 

Czy model, który trafia do Anglii może się różnić jakością wykonania od Amerykańskiej/Polskiej wersji? Pytam, ponieważ na brytyjskim Amazonie można kupić nowe Denony AH-D 1100 za ~300 złotych i z chęcią bym je nabył, ale ta jakość wykonania mnie martwi.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Edit: Takie pytanko - czy Denon AH-C560R różni się od Denon AH-C560R Mobile Elite?

Edytowane przez Adamek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Patrząc na oceny w tej tabelce http://cdn.head-fi.org/a/aa/aab0f7d0_Portableheadphoneschartljokerl.png, gdzie pod kątem dzwiękowo-komfortowym wypadły prawie identycznie jak CAL, za cenę rynkową (600-700 zł) bym nie kupił. Za 300 bym się zastanowił. Na budowę i trwałość nie patrz, to nie jest "obiektywnie mierzalne". Niektórzy narzekają że CAL są kiepsko wykonane, inni, że D-1100. Jak nie będziesz nimi rzucał o ścianę to w normalnym użytkowaniu nic im się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i właśnie o to chodzi - za trzy stówy można je kupić, za siedem w życiu nie. Dołącz do zbiorówki tutaj na forum jak chcesz dać za nie 300zł. Co do podobieństw z CAL - poprzedni model D1000 (zdaje się) miał ten sam przetwornik więc musiał grać jak Creative, tutaj już jest inny, a tabelka dotyczy poziomu dźwięku, a nie sposobu grania. Ja zamierzam zaryzykować i kupić - zawsze można sprzedać na alle bez straty (bo za 300zł to każdy weźmie z pocałowaniem w rękę).

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze one grają nie tyle jak CAL a o pół gwizdka gorzej, rozpasany bas wcale im nie pomaga a raczej szkodzi, wykonanie jest jak w CAL a może nawet gorsze, tego aluminium którym się tak chwalą to jest najwięcej na wtyczce, która wygląda jak żart (szczególnie w tej cenie), jedyny ich plus jak dla mnie to całkiem niezły wygląd oraz wyposażenie, wygoda kwestia gustu, dla mnie CAL wygodniejsze, ale D1100 więcej miejsca w środku oferują, te plastiki pałąka to jest jakiś śmiech na sali :) Te słuchawki są warte tyle co CAL najwyżej, a w sumie tyle właśnie na EBAY kosztują, ok 190zł. I to raczej jakaś alternatywa niż słuchawki lepsze. 300zł to powinny w PL kosztować z krajową gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze one grają nie tyle jak CAL a o pół gwizdka gorzej, rozpasany bas wcale im nie pomaga a raczej szkodzi, wykonanie jest jak w CAL a może nawet gorsze, tego aluminium którym się tak chwalą to jest najwięcej na wtyczce, która wygląda jak żart (szczególnie w tej cenie), jedyny ich plus jak dla mnie to całkiem niezły wygląd oraz wyposażenie, wygoda kwestia gustu, dla mnie CAL wygodniejsze, ale D1100 więcej miejsca w środku oferują, te plastiki pałąka to jest jakiś śmiech na sali :) Te słuchawki są warte tyle co CAL najwyżej, a w sumie tyle właśnie na EBAY kosztują, ok 190zł. I to raczej jakaś alternatywa niż słuchawki lepsze. 300zł to powinny w PL kosztować z krajową gwarancją.

Wreszcie jakaś krytyczna ocena - do tej pory było "za tę cenę to brać i nie patrzeć". A jak się mają do modowanych/wygłuszanych CAL, które z tej racji mają więcej basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z mikolaj612 się nie zgodzę. Ogólna jakość dźwięku zdecydowanie na wyższym poziomie. Bas mimo, że jest mocniejszy to aż tak bardzo się nie wylewa. Słuchałem wielu słuchawek z przedziału cenowego około 300zł i wiele z nich mimo znacznie słabszego basu miały bardziej wylewający się :\

A i przede wszystkim dźwięk nie jest tak zamulony jak na CAL!ach :)

Za 600-700zł? Zdecydowanie nie warto :|

Za 300zł? Osobiście nie znalazłem nic lepszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam rekablowane CAL, które zmieniłem na wspomniane Denony. Jak dla mnie było warto, w CAL brakowało mi bardzo basu, którego mam tutaj idealną ilość. Wygoda w porównaniu do CAL to niebo, a ziemia. A wykonanie, no cóż, mogło być gorzej. W każdym razie z wymiany jestem w 100% zadowolony (wyszły mnie łącznie 370zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kluczyk, wziąłem je od MrBrainwash, więc jak to wyjaśnił w dziale komis, po prostu jej nie ma. Co do wytrzymałości to nie wiem jak inni, ale ja nie mam im specjalnie dużo do zarzucenia - muszle są fajnie wykonane, słuchawki nie sprawiają wrażenia, że mają się rozpaść, pod względem wykonania dla mnie są wyżej od CAL, ale to już subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ma ktoś porównanie tych denonów do sony XB 700?

Wszędzie piszą, że xb 700 mają dobry bas, miałem okazje je słuchać i faktem jest, że basu jest więcej niż w calach, w których praktycznie go nie zauważyłem, jednak nie jest on takiej dobrej jakości jakiej bym się spodziewał..

Ciekawi mnie jak wypadają te denony na tle xb 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Btw. na forum pojawiły się mniej pochlebne opinie na ich temat. Możesz się do tego odnieść? Jesteś mega zadowolony czy po prostu cieszysz się, że kupiłeś nowe słuchawki? Opisz pokrótce charakterystykę grania. Jest prawdą, że bas się delikatnie rozlewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli się nie mylę to MrBrainwash ma oba modele - jego należy spytać. Ja mam XB700 od niedawna i muszę przyznać, że w miarę wygrzewania ich brzmienie bardzo się zmienia więc póki co nie będę się wypowiadał na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rekablowane CAL zjadają D1100 na dzień dobry, sorry miałem D1100, zrekablowałem kilkadziesiąt par CAL ;) mam świetne porównanie, w Denkach jest mało miejsca w środku na cokolwiek, plastiki są dla mnie gorsze niż w CAL nie zmieni tego żadna siła, kabel też jakiś taki niezbyt, ale ta wtyczka to szczyt tandety dla mnie :) Wygoda jest ok, ale pady są dość twarde (gąbka w środku) za 300zł mam słuchawki o dwie klasy lepsze od tych D1100 (żeby nie było mam te słuchawki teraz na głowie), dla mnie te Denony to taka zapchaj dziura i tyle, znalezli sobie forumowicze łatwy sposób na zarobek i tyle, nikt nie patrzy jak to gra a ile kosztuje w PL, a skoro są za 700zł to pewnie dobre, a tutaj za połowe ceny więc to super okazja, Piotrek pewnie sam Denki sprzeda nie długo, ja się swoich pozbyłem i nie załuję bo wybaczcie mi ale nie ma się czym podniecać, wolę kupić CAL, zrekablować i mieć to z Polski a nie *******ić się z Amazonami, EBAY-ami i na dodatek wspierać forumowiczy, wysyłka 30kg do PL z UK to koszt ok. 100zł. A przy zakupie takich powiedzmy 20 szt. te Denki pewnie pójdą za 150-170zł ;) Wiem jak to działa, mam rodzinę w UK mógłbym mieć tego na pęczki, nie sciągam natomiast nic bo nie mam zamiaru potem się kopać z ludzmi o gwarancję albo o to, że miały być super słuchawki a wyszła kupa :)

Dla tych co się nimi jarają polecam posłuchać poważniejszego sprzętu, bo jeśli ktoś D1100 uważa za dobry sprzęt to chyba o****ał :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja chętnie się wypowiem na temat tych słuchawek, ponieważ użytkuję je od 10 miesięcy, zacznę od tego czy warto je kupić. Otóż jak wiadomo na amazonie są po śmiesznie niskiej cenie, co jest bardzo dobrą ofertą, zwłaszcza, że w Polsce kosztują prawie 3 razy więcej. Słuchawki jak na mój gust grają bardzo dobrze, nie jestem ekspertem więc trudno mi ocenić je profesjonalnie. Jednak słucham dance'u/ dubstep'u itd muzyki, gdzie niskie tony odgrywają dużą rolę i mogę powiedzieć, że jestem w bardzo zadowolony. Zresztą jest dużo opinii na temat ich grania w necie, można poczytać. Słuchawki są bardzo wygodne, można w nich słuchać muzyki przez długi czas i nie będą w żaden sposób uwierały. Moim zdaniem są dobrze wytłumione, w szczególności, że bardzo dużo ich używam podczas transportu metrem.

 

Przejdę teraz do strony jakościowej.

 

Niestety słuchawki to szmelc pod względem wykonania. Po niecałym miesiącu zaczęły pękać, co jest potwornie irytujące, szczególnie jeśli się je zdejmuje słychać naprężanie się plastiku. Podczas chodzenia słychać trzeszczenie plastiku, ogólnie wszystkie ich wady kręcą się wokół tego tandetnego plastiku. Jeśli ktoś ma rodzinę/znajomych w UK polecam, ponieważ przy reklamacji wymieniają słuchawki na nowe. Jeśli nie to polecam uważać, bo więcej niż 1,5 roku nie wytrzymają. Póki co kupiłem sobie Denony ah-d400 zobaczymy ile one wytrzymają, bo z jakością materiałów w Denonie nie jest zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności