Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

retter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Do odsłuchu używałęm imoda 5g, T4G i s:flow, taczka z tej trójki ma najbardziej obcietą góre ale za to jej wypełnienie jest znacznie lepsze.

 

Dzis juz nie powiem ci jak grają oba modele na T4G bo juz nie mam takiej możliwości.

 

Poprostu znasz jak gra T4G na koncu masz poruwnanie HI do TSów. Wyciagnij wnioski co ci bardziej pasuje. Ja mam oba modele bo sie fajnie uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam zakup jakiegos normalnego dac/ampa do domu, a jak ktos nie zaluje zaufac chinskiemu hi-fi to mozna kupic cos solidnego(icona czy cos w ten desen), sprzet gra absolutnie rewelacyjnie, jak przyzwyczaicie sie do realnego podejscia do muzyki i swietnej sceny, z wycofanym basem to naprawde mozna poplynac wraz z muzyka. Szczegolnie dobrze brzmi na nich muzyka grana na zywo, wspanialy klimat, czuc tak jakbysmy byli na spektaklu. Zadne sluchawki do tej pory nie mialy podejscia do tego dzwieku, jedynie HI2050 graly mocno efektownie, ale i tak calosciowo uwazam TS ze sa lepsze, co slusznie jest odzwierciedlone w cenie, ktora nadal jest naprawde rewelacyjna, nie ma gdzie szukac konkurencji, bo nie istnieje. Najpiekniejsza jest srednica, absolutnie czarujaca w przypadku np Florence z MTV Unplugged, mimo ze czuc przestery w nagraniu, z winy masteringu to i tak slucha sie tego niesamowicie.

 

W razie pytan zapraszam.

 

Aha, trzeba je wygrzac, przyzwyczaic sie, z poczatku wydaja sie krzykliwe. Z biegiem grania staja sie delikatniejsze, a zarazem bardzo szczegolowe, cos pieknego, oby wiecej tego typu produktow w tak rozsadnie okreslonej cenie:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex555 wymieniałes kabel ? U mnie był canarek 5C, teraz occ, zaraz bedzie cmk422.

 

Do TS671 cos lampowego polecam u mnie HPA03(i lampka jaką akurat mam chec), źrudło iMod video bo ma najwiesza scene z moich źrudeł (może kiedys CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zmienialem, uwazam ze to dobry pomysl, bo przejsciowka od przedluzki kabla jest slabej jakosci co objawia sie strzelaniem przy kreceniu miedzy kabelkami.(trzaski)

No i pewnie wygodniej miec tam koncowke maly jack niz standardowa, bo z tego co ludzie typu retterek pisza, to daja sobie rade juz przy zrodlach mobilnych solidniejszych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A jak one się mają na do SL HD668B i AKG K550?

 

Jak te Takstary zagrają na tych kawałkach, gdyż Hi2050 na nich poległy, chodzi mi głównie o wokal, wysokie, separacja instrumentów, scena i kontrabas

 

a w tym kawałku jak jest ze śpiewem, kiedy wchodzi na wysokie, czy przeszywają, dają gesią skórkę, ale nie kłująć

http://www.youtube.com/watch?v=7majgyyW6Pc

 

i ostatni kawałek, tu czy da się rozróżnić 3 głosy

http://www.youtube.com/watch?v=Df0jUziS-QA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 słyszę tylko kompresje, to żart na czymś taki testować słuchawki lub cokolwiek,

2 lekko przeszywają wysokie nie klują ale ja lubię jasne bez sylabizacji, kompresji słychać trochę, gęsiej skórki nie było,

3 są dreszcze:) jak się uprzeć to da się momentami odróżnić 3 głosy (dwie śpiewać przestają wchodzi trzecia), kompresja na barwie spójności wokalu niszczy efekt.

 

Istotna uwaga ja mam zwykłą dźwiękówkę bo z komputera a tym bardziej z YouTube muzyki nie słucham.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Cię rozumiem z tą kompresją, a jeszcze słychanie przez przeglądarkę, która podbija wysoki bas, wystarczy tutaj ściągnąć kawałek i posłuchać przez playery, się okaże zaraz że jest mniej basu. Dałem te kawałkim gdyż je znam dobrze i nie przez YT, gdyż mam dvd tymi koncertami. A zresztą Hi2050 nie nadawały się wogóle do słuchania zarówno koncertów jak i płyt Salyu, brakowało w nich czystości, powietrza, wokal był nijaki.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie są lepsze od hd600 k601 w kwestii wygody ale jako całokształt za 3x mniejsza cenę naprawdę trzymają poziom bliski tym znacznie droższym rywalom. Kwestia wyrobienia padów bo początkowo są zbyt nowe zbyt twarde, no i pałąk jest do skrócenia bo wejdzie tam łeb 2,5m spasionego murzyna i jeszcze powie że mu wygodnie bo nić nie uciska. Ale to zwykły pasek nierdzewki więc bez problemu można skrócić.

 

TSy mają jeszcze jeden fajny patent, muszle sa otwarte ale szary dekielek można wyjąc i wstawić coś zamkniętego i uszczelnić kilka dziur i mamy zamknięte z muszą która aż prosi o wytłumienie bo jest na to miejsce nie tracąc na samym wytłumieniu sceny więc tylko zyskujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra to mogę coś napisać.

Zdecydowanie moje ulubione słuchawki.

Scena kosmiczna, ilość basu powalająca, do tego faktura i jakość zwala z nóg. Zresztą cały zakres częstotliwości jest bardzo dobry. Nigdy bym nie powiedział, że mają mało czegokolwiek. Póki co wypierają u mnie Sennheisery HD650.

Pędzone z Fat Cube'a i z Black Pearla.

 

Jeśli się ktoś zastanawia, to niech przestanie. Naprawde genialny produkt.



Nie są lepsze od hd600 k601

IMHO są...



Polecam zakup jakiegos normalnego dac/ampa do domu, a jak ktos nie zaluje zaufac chinskiemu hi-fi to mozna kupic cos solidnego(icona czy cos w ten desen), sprzet gra absolutnie rewelacyjnie, jak przyzwyczaicie sie do realnego podejscia do muzyki i swietnej sceny, z wycofanym basem to naprawde mozna poplynac wraz z muzyka. Szczegolnie dobrze brzmi na nich muzyka grana na zywo, wspanialy klimat, czuc tak jakbysmy byli na spektaklu. Zadne sluchawki do tej pory nie mialy podejscia do tego dzwieku, jedynie HI2050 graly mocno efektownie, ale i tak calosciowo uwazam TS ze sa lepsze, co slusznie jest odzwierciedlone w cenie, ktora nadal jest naprawde rewelacyjna, nie ma gdzie szukac konkurencji, bo nie istnieje. Najpiekniejsza jest srednica, absolutnie czarujaca w przypadku np Florence z MTV Unplugged, mimo ze czuc przestery w nagraniu, z winy masteringu to i tak slucha sie tego niesamowicie.

W razie pytan zapraszam.

Aha, trzeba je wygrzac, przyzwyczaic sie, z poczatku wydaja sie krzykliwe. Z biegiem grania staja sie delikatniejsze, a zarazem bardzo szczegolowe, cos pieknego, oby wiecej tego typu produktow w tak rozsadnie okreslonej cenie:)

 

Zgadzam się 100%. Ważne żeby miały odpowiednie zasilanie, a nie jakieś pierdzipudełko z potencjometrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że HD650 wybitne nie są, nie za bardzo się dziwię, że je przebiły, a słuchałem wczoraj ich przecież z Twoim kablem i Q701 rozjeżdzają je w każdą stronę.

Ty głuchy jesteś i się nie znasz :P

 

 

@Fatso

a jak u nich z górą, bo szukam jakiś słuchawek do filmów, a z tego co mi napsiał Retter6 to one mają mało góry?

Ja na górę nie narzekam. Jest szczegółowa, ładnie wybrzmiewa, nie sybilizuje. Są wszystkie dzwięki które mają być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem Adam ma podobne zdanie, po prostu muły, bez wysokich, ciepłe kluchy oblane karmelem, jeszcze robaków brakuje.

 

Moje K550 grają dużo większą przestrzenią od nich np.

 

AKG mimo też wad pewnych stoją jednak wyżej.

Adam też twierdzi, że jest głuchy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić mi się tu! Słuchawki są fajne i tyle.

Miałem juz TSy gdy były jeszcze u mnie k601, akg mi się znudziły, przez ten dziwny przekaż TSow.

 

No to żeś Fataso narobił mi smaka muszę coś pomyśleć, a one takie efektywne. Gdzie leży problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Oj widzę że kroi się u mnie następny wydatek :) Skoro porównujecie TS-671 do K601 czy też HD600 ...

 

 

 

W torze. One lubią dobre tory widać.

 

Fatso ->

z tym torem: chodzi Ci o solidne wzmocnienie czy też kulturalne wysokiej klasy jakościowo źródło ? Gra toto z portable zabawkami również czy też wcale nie ?

Co zmienia się po rekablingu ? Ile godzin należy wygrzewać do poprawnego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre tory, niestety nie mam nic innego, stacjonarnego, zeby potwierdzic teorie, ale z portable graja sucho, bez basu, praktycznie samym midbasem.

Moje sluchawki maja na liczniku ponad 500 h, i dopiero teraz graja rowno. Po zmianie kabla na procaba, stracily troche tej najostrzejszej gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że kroi się u mnie następny wydatek :) Skoro porównujecie TS-671 do K601 czy też HD600 ...

 

 

 

W torze. One lubią dobre tory widać.

 

Fatso ->

z tym torem: chodzi Ci o solidne wzmocnienie czy też kulturalne wysokiej klasy jakościowo źródło ? Gra toto z portable zabawkami również czy też wcale nie ?

Co zmienia się po rekablingu ? Ile godzin należy wygrzewać do poprawnego efektu?

 

Bez przesady same słuchawki nowe sa 4x tańsze niz nowe k601, więc to nie jest jakiś spory wydatek. Wydatek to amp. TSy mają drivery bardzo efektywne 103-105dB ale 50mm nie jest tak łatwo ruszyć.

Czym jest FAT CUBE, bo nic takiego nie znajduje? Chodzi o wzmacniacz FATMANA a on nie pod kolumny?

Wzmocnienie jest ważne ale nie jedyne. To tak jak ilość koników w silniku odpowiada za Vmax a nie za to czy auto ma kopa, tu wkracza moment.

W audio to klasa, zapas mocy by w milisekundzie ja oddać, zresztą nie bez powodu duże systemy mają bufor w postaci aku.

Masz jeszcze predatora i Miska B1 na obu sucho ?

 

Moje porównanie do k601 wynika z tego ze miałem te AKG, reprezentują już jakiś poziom i są nie małe. TS sa większe od hd600 czy k701!!

TSy tworzą wirtualnie namacalną scenę jak mało które (pomimo że tonalnie przekaż jest trochę przekłamany nie taki sterylny jak AKG ma) to jest ten magnes przez co zostały u mnie ta dziwna wirtualna scena.

 

Miałem dwie pary TSów, drugie kupił Fataso od mnie. Jest to chińczyk!! Miedzy obiema parami jest 5ohm różnicy względnie mała różnica ale jest, bezwzględnie to spora rozbieżność. Na szczęście przetworniki są chyba w miarę parowane w granicy 1-2ohma moje się różną między sobą przetwornikami.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest FAT CUBE, bo nic takiego nie znajduje? Chodzi o wzmacniacz FATMANA a on nie pod kolumny?

Wzmocnienie jest ważne ale nie jedyne. To tak jak ilość koników w silniku odpowiada za Vmax a nie za to czy auto ma kopa, tu wkracza moment.

W audio to klasa, zapas mocy by w milisekundzie ja oddać, zresztą nie bez powodu duże systemy mają bufor w postaci aku.

Masz jeszcze predatora i Miska B1 na obu sucho ?

 

Moje porównanie do k601 wynika z tego ze miałem te AKG, reprezentują już jakiś poziom i są nie małe. TS sa większe od hd600 czy k701!!

TSy tworzą wirtualnie namacalną scenę jak mało które (pomimo że tonalnie przekaż jest trochę przekłamany nie taki sterylny jak AKG ma) to jest ten magnes przez co zostały u mnie ta dziwna wirtualna scena.

 

Miałem dwie pary TSów, drugie kupił Fataso od mnie. Jest to chińczyk!! Miedzy obiema parami jest 5ohm różnicy względnie mała różnica ale jest, bezwzględnie to spora rozbieżność. Na szczęście przetworniki są chyba w miarę parowane w granicy 1-2ohma moje się różną sobą przetwornikami.

Fat Cube, to moja wariacja n/t BCL Lehmanna. Predatora nie mam, a Misiek niestety w stanie rozkładu ciągle, bo nie mam kiedy się nim zająć. Mam iBasso D10 - nie daje rady z tymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Czyli rozumiem że jak dostaną wydajny prądowo wzmacniacz to się ich charakterystyka trochę "prostuje" ?

Bez wątpienia BCL dobrze wysterowuje niskoomowe słuchawki, ja kiedyś już praktycznie skreśliłem HD598 do momentu kiedy podłączyłem je do klona BCLa.

Wtedy zagrały jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności