Skocz do zawartości

Przykra sytuacja Shure 535 wyprane w pralce


Argennto

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przez przypadek zapomniałem wyjąć ze spodni mojego playerka i słuchawek, wszystko się płukało 30 min w wodzie. O playerku już zapomniałem martwią mnie słuchawki, wyglądają na dosyć szczelne obudowa zamknięta w tulei jakiś filterek wygląda na to że woda nie dostała się do środka nie widać kompletnie żadnych śladów zamoczenia czy osadzonej pary wodnej. Ale wydaje mi się jakby było ciut mniej wysokich tonów może to zawilgocony jeszcze ten biały filterek?, czy jest możliwość że przetworniki zostały w jakiś sposób uszkodzone? w sumie to tylko czysta woda z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że były w zasuniętym pokrowcu i zapięte w kieszeni więc ruch wody w środku chyba nie był zbyt duży

 

Widziałem wiele przypadków zamoczonych rzeczy: zegarki, telefony, odtwarzacze mp3 pierwsze co się od razu rzuca w oczy to skroplona para wodna w środku tu nie ma zupełnie nic więc myślę że filterek uratował przetworniki. A jeszcze jedna sprawa dlaczego zawsze IEM'y trzeba chronić przed wilgocią?

 

Tylko że to nie tanie doki dałem za nie 1000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IEMy szczególnie te oparte o BA zawsze muszą być trzymane zdala od wilgoci.

Wsadź do ryżu na 24-48h - suszenie słuchawek nigdy im nie zaszkodzi.

 

Jeżeli potrzebujesz wymiany filtrów to daj znać, mogę to zrobić w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość wysokich tonów w słuchawkach po 2 godz grania wyraźnie się poprawia :) więc to chyba wina zamoczonych filterków, a co najlepsze Clix po 30 minutowej kąpieli działa i żadnych plam na wyświetlaczu, a stan akumulatora 2 kreski jak był tak pozostał (kompletnie tego nie rozumiem, może to zasługa wirowania) z góry dzięki za informacje odnośnie ryżu przyda się na przyszłość, z tego co rozumiem pochłania i wyciąga wilgoć. Temat chyba do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bym je wrzucił do tego ryżu, mi kiedyś stary SE wpadł do kałuży i chodził dwa dni normalnie po czym padł wyświetlacz...

 

Tam jest dość czuła elektronika, ryż na pewno im nie zaszkodzi, a może pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np kompletnie tego nie rozumiem dlaczego BA są czułe na wilgoć co potem inaczej grają uszkodzą się? Podejrzewam że słuchawkom opartych na normalnej membranie bardziej zaszkodzi takie pranie, membrana się uszkodzi bo jest dosyć delikatna i potem koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, prawdopodobnie chodzi o fakt, że przetwornik armaturowy z reguły jest zamknięty więc nie ma możliwości odprowadzenia wilgoci, szczególnie jeśli jest ograniczony filtrem. Poza tym dość mocno różni się od dynamicznego pod względem konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np kompletnie tego nie rozumiem dlaczego BA są czułe na wilgoć co potem inaczej grają uszkodzą się? Podejrzewam że słuchawkom opartych na normalnej membranie bardziej zaszkodzi takie pranie, membrana się uszkodzi bo jest dosyć delikatna i potem koniec.

Ja też nie mam żadnych materiałów źródłowych na ten temat ale uwierz - BA są bardziej wrażliwe na wilgoć. Powie Ci to każdy audiolog czy protetyk słuchu. Membrana w BA jest jeszcze bardziej delikatna, poza tym tak jak pisał Piotrek jest zamknięta szczelnie w obudowie przetwornika i nie ma przewiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności