Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wideo youtube 1080p, a konwersja do FLAC


Piterek91

Rekomendowane odpowiedzi

Ja preferuję kupowanie muzyki online. Pierwsza sprawa to niższa cena, druga mam dostęp do muzyki z każdego urządzenia połączonego z internetem. A płyt nie mam gdzie trzymać ;p

 

Przydałoby się wydzielić temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rozmowa się zaczęła. :)

Przeczytałem pierwsze parę stron i do niektórych rzeczy się zgodzę do nie których nie.

 

Ja od siebie polecam www.youtubedownloaderhd.com jest tam video/audio konwerter z YT. Do Video>Audio mam http://www.dvdfab.com/ 8.1 v

Można wyciągnąć z video dobrą jakość audio 320 kb/s.

Cenie sobie te programy.

 

Pytanie do autora:Czy zadałeś główne pytanie po to aby po prostu zwiększyć swoją wiedzę, czy chcesz zastosować ją w celu "wyciągnięcia" w najlepszej jakości utwór z internetu?

Może powiesz o jaki utwór Ci chodzi to może inni pomogą tobie i wskażę gdzie będziesz mógł kupić (nie wydając ponad 30 złoty na ) szukany utwór w wysokiej jakości.

 

W młodym wieku wydawanie pieniędzy na płyty to jest szczyt głupoty, zamiast zainwestować w siebie inwestujesz w kogoś.

Dla jednego tak, dla drugiego nie. Ja jestem w dość młodym wieku i dla mnie to jest Pasja - kupowanie CD oglądanie książeczki i obcowanie z muzyką fizycznie. Czasem nie mam pieniędzy i muszę niestety korzystać z tego drugiego sposobów odsłuchu ale to nie znaczy, że ich nie kupię. Moja lista płyt jakie zamierzam kupić, zwiększa się z miesiąca na miesiąc...i chce mieć w przyszłości taki pokój jak pokój szwagra zervisa. ;)

 

Jeśli szkoda Ci wydać kilkudziesięciu złoty na płytę gdzie jest X utworów, z którego i tak będziesz słuchaj tej jednej piosenki...idziesz do sklepu, kupujesz płytę, w domu przegrywasz i zwracasz ją mówiąc, że nie przypadł Ci album do gustu, bo jak mówisz nie przypadła w całości, tak? A może jednak przesłuchasz ją całą i może znajdziesz więcej niż jeden utwór który będziesz slychał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty, można łatwo wywnioskować, że chcę wydobyć najlepszą jakość z youtube'a:) Z tego co zauważyłem to na youtubie max 150kbps można uzyskać, a szkoda bo jest wiele pojedynczych piosenek, które chciałbym mieć na ipodzie, oczywiście w dobrej jakości.

 

Np. to

 

I tu pojawia się kolejny problem, słucham muzyki w 70% z ipoda, resztę puszczam z kompa, więc kupienie płyty wiąże się z tym, że i tak będę musiał zgrywać i przekształcać do innego formatu.

 

Niestety z tego co wiem płyty nie da się zwrócić do sklepu, więc nie jest tak prosto z tym zgrywaniem:)

Edytowane przez Piterek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komuś się przyda :)

http://podlaska.poli...hp?page=1&id=18

 

Niby fajnie, ale serwisy takie jak rapidshare mają regulamin korzystania z usługi, w którym zabrania się umieszczania plików chronionych prawami autorskimi bez zgody właściciela, więc w zasadzie ściągamy plik, którego tam być nie powinno :)

 

To trochę jak z paserstwem

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty, można łatwo wywnioskować, że chcę wydobyć najlepszą jakość z youtube'a:) Z tego co zauważyłem to na youtubie max 150kbps można uzyskać, a szkoda bo jest wiele pojedynczych piosenek, które chciałbym mieć na ipodzie, oczywiście w dobrej jakości.

Np. <video>

 

Youtube Downloader HD 2.9.5 + z video>audio dvdfab 8.1.3.8 v = około 2 minuty mi zajęło

 

 

Niestety z tego co wiem płyty nie da się zwrócić do sklepu

 

Mówimy o sklepach stacjonarnych tj. Empik, Merlin, MM, Saturn, bo z internetowymi to odpada.

Jak spytają się Ciebie "jaki jest powód zwrotu?" To mówisz, że nie spodobała Ci się ona, a także nie miałeś możliwości jej odsłuchaniu na miejscu - np. w empikach masz komputery (które skanują płytę z kodu i słuchasz) nie znalazły jej w bazie, a sala przystosowana do odsłuchu płyt była pełna i nie mogłeś odsłuchać..

A nie wiem dokładnie czy w konstytucji bądź w prawach konsumenta nie masz prawa do zwrotu produktu do ileś tam dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komuś się przyda :)

http://podlaska.poli...hp?page=1&id=18

 

Niby fajnie, ale serwisy takie jak rapidshare mają regulamin korzystania z usługi, w którym zabrania się umieszczania plików chronionych prawami autorskimi bez zgody właściciela, więc w zasadzie ściągamy plik, którego tam być nie powinno :)

 

To trochę jak z paserstwem

Sek w tym ze regulamin serwisów typu rapidshare nie stoi ponad polskim prawem - które jednoznacznie zakazuje jedynie udostępnianie innym pewnych treści typu filmy czy muzyka. Samo ściąganie tych treści jest traktowane tak a nie inaczej, ze względu na art 23 ust 2 ( o ile się nie mylę ) ustawy o prawach autorskich czy jak kolwiek się ona zwie. Reasumujac - z perspektywy prawa nic się tu wielkiego nie stanie. Winić za taka sytuacje możecie jedynie ustawodawce. Samo rozpatrywanie tej dysputy z perspektywy moralnej - nie leży w mojej gestii, mimo tego ze osobiscie uważam ze każdy winien uzyskać godziwe wynagrodzenie za swoją prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to na youtubie max 150kbps można uzyskać

Obecnie fullHD jest z audio m4a 192 kbps i ogg -q 6 (~192 kbps)

Tak więc jest już całkiem niźle.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE zgadzam się, jest to luka w prawie, którą wykorzystują właśnie nasi rodacy celem kradzieży pracy artystów.

 

Słowem wyjaśnienia: termin kradzież nie stosuję tutaj zgodnie z definicją prawną, a moim prywatnym pojmowaniem tego słowa. Ja rozumiem je tak (w ogólnikowym skrócie): jest to wejście w posiadanie cudzej własności bez zgody właściciela.

 

Przykładem takiego zachowania jest właśnie pobieranie nielegalnie udostępnionych treści objętych prawami autorskimi. Myślę, że ktoś w końcu powinien stworzyć prawne podstawy traktowania tego procederu jako rodzaju "internetowego paserstwa". Nie mówcie mi, że osoby ściągające takie pliki są nieświadome bezprawnego sposobu ich udostępniania. Nabywają rzeczy, którym towarzyszą okoliczności wskazujące na popełnienie przestępstwa - niczym rasowi paserzy. I nie przekonują mnie też sytuacje, gdzie ktoś twierdzi, że zrobił to nieświadomie. Ludzie! Chyba każdy z nas ma jakiś tam rozum. Skoro płyta kosztuje tyle-i-tyle, w sieci istnieją serwisy sprzedające utwory za określoną cenę, to chyba idzie na tej podstawie stwierdzić, że album udostępniany za darmo na serwerze <podaj nazwę> nie należy do "typowych" okoliczności. Niektórzy jednak wydają się nie dostrzegać tych "szczegółów" zgrywając nieświadome niewiniątka. Mające w tym swój interes nieświadome niewiniątka. Zresztą, jest coś takiego jak nieumyślne paserstwo, więc wymówki tego typu są co najmniej śmieszne.

 

Takie moje przemyślenia.

 

Oczywiście, skoro są luki w prawie, to można legalnie i do tego za darmo przywłaszczać pracę innych ludzi, wmawiając sobie że - jak to napisał autor tematu - "Moralnie, nie mam sobie nic do zarzucenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał, aby moi koledzy muzycy zarabiali na swojej pasji. Jednak z tego co wiem oni też mają dziesiątki gb ściągniętej muzy na dysku. Arthass świat już tak sie kręci. Nikt nie przewidział takiej sytuacji, sto lat temu (całkiem niedługi okres w porównaniu do historii muzyki) nikt nie domyślał się nawet, że będzie można ściągać muzykę z internetu. Ocenianie tego zjawiska w czarno-białych barwach jest trochę "wąsko-myślowe". To nie chodzi nawet o poziom cen czy poziom zarobków. Po prostu od dziecka nas uczono, że jak można mieć coś za darmo, to trzeba to brać za darmo. Takie skojarzenie mam z mini-festynami w supermarketach - można iść do sklepu i kupić parówkę, a można też dostać ją na straganie stworzonym w celach marketingowych. Zostaliśmy też nauczeni sknerstwa i innych złych nawyków. Jakby u każdego w domu propagowało się kupowanie płyt i dzieciaki miały by na nie środki, to sam margines ściągałby muzykę na lewo. Ale były inne tradycje, przegrywania na magnetofonie kaset, nagrywania filmów na wideo itd itd. Z jednej strony sam tego nie popieram, ale z drugiej strony nie sposób przyznać, że jest to naturalny mechanizm obronny przed uwłaszczeniem sobie "dorobku intelektualnego", który imo nie należy tylko do autora.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash wiesz co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Są rozwiązania pozwalające nam korzystać z "dorobku intelektualnego" za darmo i dające jednocześnie zarobić artyście. Niestety jak zwykle ktoś musiałby na tym stracić, stracić ogromne pieniądze, dlatego lobby największych wytwórni nie pozwoli sobie tak łatwo odebrać tego kawałka tortu.

 

Analogiczną sytuację można zaobserwować na rynku paliw, gdzie naukowcy od dawna posiadają już technologię pozwalającą tworzyć wydajne, czyste dla środowiska rodzaje napędów wykorzystujące alternatywne źródła energii, ale lobby jest tak silne, że dopóki nie wyciągną z ziemi ostatniej kropli ropy zastosowanie tych rozwiązań na masową skalę wydaje się snem na jawie

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zdaniem się całkowicie zgadzam.

 

Ogólnie sam ten temat mógłby równie dobrze traktować o pobieraniu filmów z torentów i ogólnie (z całym szacunkiem dla autora tego tematu) nie powinien mieć miejsca na forum, gdyż z założenia treści z forum nie powinny łamać prawa lub propagować jego łamanie. O ile ściąganie umieszczonej w necie muzy nie jest nielegalne, to ściąganie jej z youtube jest pogwałceniem jego regulaminu, ergo złamaniem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściąganie jej z youtube jest pogwałceniem jego regulaminu, ergo złamaniem umowy.

[OT]

he (tak), powinien wyświetlać się przed wciśnięciem Play regulamin na 5 stron z ptaszkiem potwierdzającym zaznajomienie się i akceptację.

Jeśli nie to wypier..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler dobrze prawi, polać mu.

 

IMHO ściąganie czegokolwiek, bez planu nabycia, ot tylko z manii posiadania, lub z oszczednosci, to kurestwo. Jednak szczesciem bym sie rozpromienił, gdybym mógł zapłacić tylko tym, ktorzy przy "własności intelektualnej" cokolwiek zrobili.

 

Kiedyś Perfect wydał "schody", płytę, która pojawiła się tylko w necie. Za bodajże 15 plnow była cała płyta. W gronie moich znajomych zakupiło ją chyba ze 40 osób. Taki sposób dystrybucji mnie się podoba najbardziej.\\

 

A youtube - naprawde wolałbym, żeby artysci byli wynagradzani za swoją pracę - może wtedy nadal grałbym na basie a nie siedział w gajerku w pracy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BArdzo rozrywkowy temat się zrobił. W Polsce według prawa - udostępniać w Sieci nie możemy. Ale zasysac to co udostepnione możemy (oprócz programów komputerowych). Możemy też dać plik osobie z najbliższego otoczenia - żonie, dziewczynie, koledze itp. Wystarczy wpisać Google i odpowiednie paragrafy się znajdą, komentarze prawników też. Prawnicy jak to prawnicy, już od czasów Noego , każdy miał inne zdanie... (http://prawo.rp.pl/artykul/545944.html?p=2) .

Niedawno któraś z gazet komputerowych - Komputer Świat chyba pisał o tym w podobnym tonie. Można trzymać się zastrzeżenia,że płyta czy film musiały już mieć premierę w Polsce.

A każdy prywatnie może mieć swoje zdanie i się go trzymać, nie obrzucając reszty inwektywami. Jak się prawo zmieni to się dowiemy i będzie po zawodach :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Niedawno któraś z gazet komputerowych - Komputer Świat chyba pisał o tym w podobnym tonie. Można trzymać się zastrzeżenia,że płyta czy film musiały już mieć premierę w Polsce.

Na pewno w ostatnim NEXT była na ten temat informacja. I nie musiała być to premiera polska, tylko jakakolwiek oficjalna premiera.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

można również pobrać muzykę z aplikacjami internetowymi, takimi jak clipconverter czy keepvid. Nie ma najpopularniejszych i bezpłatnych aplikacji, które pomogą Ci pobierać różne filmy, muzykę i audio: http://www.videoconverterfactory.com/tips/best-sites-to-download-videos.html
To dobre rozwiązanie, aby utrzymać dobrą muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W całym temacie nie było by agresji jakby niektóre osoby nie twierdziły jakie to wspaniałomyślne z ich strony, że ściągną muzykę z internetu i dzięki temu wypromują wykonawcę, tak jakby byli jakimiś celebrytami "Jestem Marek Kondrat, konto mam w MBanku a słucham Możdżera z pliku ściągniętego z YT przez konwerter".

 

Zarobki mamy różne, jednych stać, innych nie. Faktem jest, że dzięki temu, że ściągać mam możliwość (fizyczną) to poznałem ulubioną kapelę, na koncerty której jeżdżę zawsze gdy są w Polsce. Bez ściągania nigdy by to nie miało miejsca. Ulubione płyty tej kapeli kupiłem w wersji cyfrowej. Z YT ściągam i o ile sam siebie nie piętnuję za takie działania to NA BOGA! nie usprawiedliwiajcie tego jakby to było w 100% w porządku i ok i spoko i super, bo nie jest.

 

Alegoria z dupy - jak mam żonę i skoczę sobie w bok na wyjeździe z jakąś egzotyczną laską, jednorazowa akcja, mnie nie ubyło, więc żona nic nie straciła, może nawet zyskała. Ale kuźwa niech nikt nie tłumaczy, że coś takiego jest w porządku bo "po powrocie jestem milszy dla żony bo się wyładowałem"...

 

Ani do łóżka, ani na dysk, nikomu zaglądać nie zamierzam ale usprawiedliwianie działań, które może i są legalne ale po ludzku - nie fair, jest moim zdaniem buractwem.

 

PS W strefie gamingowej w całości przeniosłem się na opcję legalną i jest to bardzo fajne uczucie, że się dokłada cegiełkę do statystyk takiego Wiedźmina 3. Polecam.

 

PS 2 Był przywołany przykład Photoshopa. Jam żywym dowodem na to. Ściągnąłem, przez kilka lat jechałem na pirackiej wersji. Zacząłem pracować i stać mnie na oryginalnego, więc kupiłem. Gdyby nie tamten pirat, pewno nigdy bym w to nie wszedł i nie kupił. ALE. Niech nikt nie próbuje tłumaczyć, że jest to w porządku bo jakby nie było przez kilka lat jechałem na piracie.

Edytowane przez Magni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności