Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie Radio USB bez cd do samochodu


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Czas zacząć rozglądać się za prezentem pod choinkę :)

jako że ostatnio stałem się posiadaczem czarnej 55 konnej bestii a w środku rozpadający się stary clarion, który na dziurach rozłącza mi panel, wybór padł na nowe radio.

 

Poszukuję radioodtwarzacza z usb najchętniej bez cd. Mój budżet to około 200-250zł, nie chcę droższego bo mikołaj czy inny darczyńca pójdzie z torbami. W tej cenie można już trafić podstawowe markowe modele. Czy ktoś z was miał z nimi styczność, możecie coś polecić?

 

Nie oczekuję od tego urządzenia nie wiadomo czego, chciałbym żeby grało znośnie i było wygodne w obsłudze.

Podpięte do tego będą następujące głośniki: 2x 10cm z osobnymi tweeterami w desce z przodu i 2x 16,5cm w półce bo zwyczajnie nie da się wygospodarować dla nich innego miejsca. Przednie głośniki mam założone, tylne idą do wymiany, więc sugestie budżetowych głośników również mile widziane.

 

Z odtwarzaczy wpadły mi w oko:

Blaupunkt Melbourne 120

Sony DSX-A30 - ten mi się wizualnie podoba

JVC KD-X30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (jakieś 6-7 lat temu) porównywałem podstawowe modele dużych producentów, tj. Alpine, Sony, Panasonic, itd. (wtedy to były kwoty 2-3 razy wyższe niż obecnie). Wyraźnie ta pierwsza marka prezentowała się najlepiej, bardzo dobrze kontrolowała bas i trzymała dynamikę bez jakichś wyostrzeń na górze. Inna sprawa, że Alpine mają generalnie słabe tunery radiowe, coś za coś.

Ja bym, mimo że z CD, celował w to:

http://www.ceneo.pl/9984576#tab=click

Oprócz USB jest jeszcze AUX - po linii można puścić.

 

Ważne, żeby tą półkę dobrze usztywnić z tyłu.

Z tymi głośnikami, to najsłabszym elementem będą przednie 10cm, jeżeli są seryjne. To Polo?

Z bużetowych 16,5 podstawowe Helixy, pod samym radiem będzie OK: http://www.ceneo.pl/8569215#tab=click może nie jakaś rewelacja, ale pod radio większa moc maksymalna do niczego nie potrzebna.

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To twingo. Z przodu głośniki alpine założyłem. Stocki do słuchania wiadomości sie nie nadawały.

 

Dzięki za pomoc chętnie poczytam jeszcze inne opinie

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem takiego Pioneera http://www.audiopion...-mvh-150ui.html Ładny, wygodny w obsłudze i co dla mnie było najważniejsze bardzo fajnie współpracuje z iPhonem. Działa też z androidami, ale tego nie jestem w stanie sprawdzić. Zapłaciłem 199, a można troszkę taniej, bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności