Skocz do zawartości

HA INFO U2 PLUS (V1 / V2)


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat o tej karcie, bo recenzji nie będę pisał. Nie mam za bardzo sprzętu z którym mógłbym ją porównać. Na forum ma ją już parę osób i parę zapewne dojdzie. Chciałbym zebrać opinie o niej i przekonać się czy tak samo ją odbieram jak reszta.

 

Przykładowe zdjęcie wersji 2. Różni się od pierwszej układem elementów na PCB oraz posiadaniem wejścia liniowego zamiast wyjścia optycznego. (co moim zdaniem jest na plus). Różni się też wielkością wyjścia jack.

 

1350230.jpeg

 

Karta jest całkiem ładnie wykonana. Dość mała. Dźwiękowo po wygrzaniu lekko ciepła, z gładkim brzmieniem. Scena nie przygniata wielkością, ale jest w porządku, a zaletą, jest wrażenie otwartości dźwięku (co ciężko jest spotkać w zwykłych kartach przypomina mi to sposób grania Icona HDP), jest on również dość głęboki. Gra dość równo w całym zakresie, mógłbym spodziewać się lepszego wypełnienia na basie i bardziej rozszerzonych wysokich, ale nie ma na co narzekać, prawdopodobnie jest to kwestia wymiany OP-ampa.

 

Jakość jest zadowalająca, nawet bardzo jeśli chodzi o "entry lvl" nie porównam jej jednak to takiego Audiotrack Cube czy FiiO E10 czy innych kart, liczę na to że pojawią się porównania z waszej strony. Ogólnie powiedziałbym, że jest bardzo udany zakup na pewno za te pieniądze jest solidnym budżetowym rozwiązaniem.

 

Kilka wieści z szerszego świata:

 

Amazon:

To conclude, the HA-Info U2-Plus (with the stock power supply and voltage gain op-amp) is a solid mid-fi external DAC/headphone-amp combination which employs a very clean circuit design and a handful of components usually found in higher end gear (and which will work better with somewhat higher impedance cans, 50-300ohm). My take: HA-Info U2+, funny name, good performance and at $44, a real bargain.

 

http://blog.justdmitry.com :

The sound is much-much better than I had from M-Audio 2496 through Technics SU-V620 to Tannoy Mercury M3. As you can see, there are digital coaxial and analog line outputs, so I think I have to try to connect Ha-Info with Technics instead of M-Audio. Right now I'm listening "Love Over Gold" from Dire Straits in 24/96 LP rip quality. Very clean and detail sound! I'm going to try more expensive USB headphone amplifier in future, but I plan to continue using of these Audio Technica, because I'm happy with these headphones.

 

Update. Have connected line output of Ha Info to my vintage Technics SU-V620 + Tannoy Mercury M3. Very good. I will use Ha Info instead of my M-Audio Audiophile 2496 PCI audio card.

 

Można też znaleźć trochę informacji na head-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dzięki zawishowi mam dziś okazję obcować z HA Info U2plusV2 drugi dzień to mogę coś powiedzieć. Po pierwsze, całkiem fajnie wykonany tylko potek mógłby ciaśniej chodzić. Cieszy mnie switch do włączania (E10 i Audinst się włączają razem z kompem). Świetną opcją jest line-out i line-in, mamy w jednym DAC, AMPa i kombo. Kolejny plus. Wymiary... dosłownie 2/3 Audinsta.

 

A jak gra... tyle co na pierwszy rzut ucha. Względem E10 jest jaśniej i mniej basu ale bas ma mocniejszy punch (ach ta perkusja u In Flames). Scena chyba też jest ciut większa. Ale... przełom to chyba nie jest jakościowy. Ot, inaczej.

 

W każdym razie znów dzięki zawishowi zamówiłem swój egzemplarz po E10 który wyzionął ducha. Teraz tylko doczekać się, później zmienić zasilacz i może dołożyć mu kiedyś lepszego AMPa do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Czekam na dalsze spostrzeżenia (tym bardziej po wygrzaniu) :)

 

No właśnie IMO ha info się kupuje z myślą o wymianie zasilacza i OPa, choć ten co siedzi w V2 mimo, że najdroższy nie jest to gra całkiem przyzwoicie. Prawdopodobnie na koniec dołożę do niego jakiś zasil, ale najpierw chciałbym dopasować charakter pod swoje preferencje OP-ampem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

nikt nic nowego nie powie o tej skrzyneczce ?

 

Bo troszkę drepczę w miejscu i przebieram nóżkami, już coś bym nabył :)

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chciałbym aby Zawish się wypowiedział. Ja używam jej na razie głównie jako wzmacniacz i w tej cenie nawet w porządku się spisuje. Moim zdaniem porównania do droższych sprzętów mijają się trochę z prawdą. Ale w tej cenie jest to naprawdę udany zakup. Gra to tak dobrze, że na razie nie upgreaduje ale po wymianie zasilacza i op ampa to powinno to zagrać lepiej niż większość kart do 500zł.

 

Wypełnienie dźwięku i scena jest fajna, bas jest dobrze kontrolowany, lecz bez żadnego podbicia. Górze brakuje trochę blasku, ale jest przyzwoicie rozciągnięta. Zakup naprawdę udany. Jest to dobra przesiadka jeśli liczymy na poprawę względem integry i w dodatku mamy bardziej wymagające słuchawki.

 

DAC dobrze współpracuje z moimi głośnikami denona, Aczkolwiem chciałbym aby był trochę bardziej szczegółowy i miał lepsze wypełnienie na basie. Podejrzewam, że zmiana zasilania poprawi te kwestie :).

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam jej jako dac, jako wzmacniacz probowalem chwilke po LODzie z imoda, wg mnie w tej cenie gra on poprawnie, nie jestem w stanie powiedziec, ze gra jak dac za 500/700/xxxx, stockowy opamp jest dla mnie za cieply, basu jest za duzo, ale ja mam specyficzne upodobania co do niego, na audeo z chlodnym imodem jest go dla mnie w sam raz...

 

jak pisal juz MrB i 4ndr3 parametry dziwekowe sa przyzwoite, scena daje rade, musze poczytac o opampach i poszukac sobie czegos zamiast TPA6120A2, wowczas bede mogl uznac ze jest on super jak na moje potrzeby - czyli sluchanie z PC i nie kaleczenie uszu integra.

glosnikow nie posiadam, superluxy hd660 (150Ohm) napedza calkiem przyzwoicie, potencjometr gdzies kolo godziny 12 (max pozycja to godzina 5)

 

moze malo audiofilskie, ale podoba mi sie wykonanie i wyglad samego urzadzenia, akurat tu sie Chinczycy postarali

 

a ze sie tak spytam, bo akurat w tej kwestii calkowicie nie ogarniam, na jaki zasilacz chcecie wymieniac? co to ma zmienic? jakie efekty za jakie pieniadze?

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no to już całkiem nie wiem, na co się zdecydować ;) kisiel mam w głowie zamiast szarych komórek od wczoraj. A niecierpliwość mnei zjada i chciałbym coś już nabyć, bo i tak przyjdzie czekać na dostawę.

 

Posłuchać nie mam jak, muszę sie zdecydować i kupić wysyłkowo, mam Sencheisera HD-205, budżetowe rozwiązanie, ktoś mi tu podpowiedział, że jednak zamiast puszki na USB lepiej zakupić kartę AUDIOTRAK Prodigy HD2 ADVANCE DE Special , bo grać to będzie lepiej ...

 

I jeżeli kartę, to czy od razu z firmowymi opampami (tymi lepszymi, AUDIOTRAK MUSES 8820 ) ?

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawish zasilacze to cała dziedzina DIY. Taki zwykły zasilacz do audio to cena gdzieś 300-500zł po znajomościach 250 pewnie. a taki przerobiony zwykły liniowy stabilizowany to gdzieś od 150 do 250zł i w taki też chcę uderzyć. Najczęściej taki sie do smslów poleca (no chyba że ktoś ma audiofilskie zapędy ;) ).

 

Na opie ADA i J River playerze przypominał mi trochę granie Video. Ja Foobarze i stockowym opku jest wyraźnie bardziej ocieplony, co mi też niezbyt na rękę, ale wolę już go w tej formie niż w tej drugiej.

 

Osobiście wolę słuchać muzyki już na t4 lub wave podłączonym do u2 plus lub bez niego, bo przyzwyczaiłem się do takiego brzmienia. U2 plus nawiązuje do takiej starej szkoły grania CDków, bardzo przypomina mi Marantza CD52, nie jest to dźwięk kropka w kropkę, ale podobny - ocieplony. Pewnie świetnie by się nadawał do słuchawek takich jak MS1i, czy też SR325.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przede wszystkim jaśniejszy, a przy okazji chłodniejszy. Mi osobiście się nie podobało, ale z drugiej strony jest bliżej twoim preferencjom.

 

To co mogę zarzuć ha info na stocku i w ogóle DACa to też się dotyczy to to, że dźwięk mimo wszystko nie jest dla mnie wystarczająco czysty. Trochę za dużo ciepła. Paradoksalnie basu dla mnie jest wystarczająca ilość i wcale nie duża. Lecz brak mi jego hmm... nie wiem jak to określić, drive'u wyeksponowania, mocy... chciałbym by miał drive porównywalny z takim Wave lub E17. A tak to często zdarza sie, że trzyma się z tyłu nie ma wyrazu. Prócz tego brak mi micro-detali i odrobinę dynamiki. Na plus jest rozdzielczość dźwięku, wypełnienie, separacja i kreowanie sceny.

 

Obecnie słucham go z włączonym EQ i jest to ustawienie podobne do tego w winampie pod nazwą rock, tylko może akcenty położone w innych miejscach i nie jest tak stromo. Obniżyłem wyższy bas, podwyższyłem odrobinę niższy. potem jest takie rosnące wzgórze. Dźwięk stał się przejrzystszy.

 

Teraz porównuje wbudowanego ampa do hybrydki i dźwięk na niej jest bogatszy i głębszy, poszczególne pasma nabrały wyrazu. Dalej mi brakuje czystości (do której przyzwyczaiła mnie taczka i wave). Mimo przewagi hybrydy to różnice nie są takie duże, jak za tą cenę ha info się dość dobrze spisuje. Na miśku dźwięk jest jeszcze bardziej bezpośredni, chociaż oba źródła są bezpośrednie. Co do sceny i przestrzeni to ona nie jest duża. Na ha info jest ona szersza. Lubię jej swobodny i otwarty charakter, ale wielkościowo oba ustępują lepszym wzmacniaczom, poprawa jest raczej względem DAPów niż jakiś regularnych stacjonarnych systemów.

 

Przyznam że zacząłem myślami wybiegać do jakiegoś lepszego combo. Jednak ostatecznie wolę zostać przy ha info, tylko go trochę poprawić. Głównie dlatego, że wolę inwestować w płyty niż sprzęt a ha info jest porównywalne albo lepsze od innych budżetowych kart/combo.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol dopiero teraz wpadłem na to by podłączyć hybrydę przez wyjście słuchawkowe u2+ :P

 

Nabrało to lepszej dynamiki, takiej jak lubię :D Tylko jakby dodać jeszcze trochę szczegółowości to byłbym happy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Kupiłem niedawno wspomniane urządzenie. W sumie ciężko coś powiedzieć, ponieważ jest to mój pierwszy DAC. Na pewno dużo lepiej niż integra w laptopie.

Pytanie do posiadaczy czy również występował u was problem z potencjometrem, a mianowicie jego trzeszczeniem podczas zmiany poziomu głośności?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jestem Rafał i piszę właśnie pierwszy post na tym forum ;) . A tak na serio:

 

Czy miało by sens wpinanie do toru [lapek->Ha info u2 plus-> (...) -> HI2050] lampowej hybrydy - Bravo Audio V2? Czy jest sens tworzenia tego typu łańcuchów, czy lepiej postawić na dobry DAC, bez eksperymentowania z "pośrednikami".

 

MrBrainwash: W jaki sposób porównywałeś brzmienie wbudowanego ampa do brzmienia hybrydy?

Edytowane przez kopycisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam takie nietypowe pytanie odnośnie HA-info u2.

W specyfikacji podane jest: "Wyjście słuchawkowe: 600mW (32Ω), 180mW (120Ω), 85mw (250Ω)"

Jaka będzie reakcja, gdy podłącze słuchawki o impedancji 25 ?

Zastanawiam się nad zakupem tego dac-a do słuchawek denon D2000, miałby mi posłużyć przez parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem HA INFO, przez parę dni i zdecydowałem się na sprzedaż, gdyż na słuchawkach, w których nie brakuje basu dźwięk stał się wyjątkowo płaski, wysokie tony dominowały- ja czegoś takiego nie lubię.

Ciekaw jestem jak by to grało po przeróbce :)

Jak oceniasz dźwięk przed modyfikacją i po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności