Skocz do zawartości

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem je jakiś czas temu, zajarałem się i po 2 tygodniach musiałem oddać na gwarancję bo jedna słuchawka dużo ciszej grała.

Ogólnie strasznie denerwujący kabel i ciężko tipsy dopasować, ale dźwięk fantastyczny.


Ponawiam pytanie o tipsy - możecie coś polecić?

Może te się sprawdzą: https://audiomagic.pl/akcesoria/19338-silikonowe-kocowki-nuforce.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 dni temu nabyłem senki c300, wiedziony impulsem. Tu poczytałem o mh1 i kupiłem. Dziś przyszły. O dziwo, z gumkami w różnych rozmiarach. Jakie moje zdziwienie było, gdy senki w porównaniu z sony zagrały beznadziejnie, mimo wygrzania. Te mh1 to rewelacja, odjazd kompletny. Bez wygrzewania grają ciekawie, potem będzie cudownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszły mi te słuchaweczki. Rzeczywiście grają świetnie, bardzo równe granie (znaczy nie zapomniano o żadnym paśmie). Póki co grały z SGSem i Medionem i z każdym grają bardzo dobrze, nie zalewają basem czy coś w tym stylu. Co do wygody to da się je nosić, dobrze się trzymają w uchu, dzięki czemu sztywny przewód nie przeszkadza tak bardzo, z kablem na karku powinno to wystarczyć do użytkowania w podróży. Póki co podłączone pod Mediona się wygrzewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy nie kupić ich znowu i zrekablować sobie jakimś fajnym kabelkiem na sreberku. Może po usunięciu tego niepotrzebnego "elementu sterującego" z kabla dźwięk się jeszcze poprawi? Choć i tak z clipem jest całkiem, całkiem. Średnica imo lepsza niż w aiwach, bas... jest go więcej, ale jakoś tak dudnił, góry shellz oczywiście nic portable chyba nie pobije :D ale mh1c jest poprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównaniem z senkami hd518 to przesadziłem. Ale dziś przyszły pianki comply i zupełnie zmieniają te słuchawki. Ścinają wysokie tony , dodają basu, nie wiem, czy to plus.... W każdym razie wielkim pozytywem jest to , że dźwięk płynący z poruszanego kabla się zmniejszył, odczucia w uchu lepsze od tej gumy

Edytowane przez jarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass one Ci wyraźnie przecież nie przypasowaly, kupienie ich 2 raz raczej tego nie zmieni ;-)

 

Pomijająć lekko dudniący bas, nie mam im nic do zarzucenia :) Scena mogłaby być szersza, ale to doki, więc przymykam na to oko. Do 200, a nawet 300zł są w czołówce - przy dopasowaniu właściwego odtwarzacza o niskiej impedancji wyjściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic podobnego nie występuje, może tworzy ci się podciśnienie w kanale pomiedzy błona bębenkową a słuchawka, gdy będziesz miał ten efekt, poruszaj szczęką w prawo/ lewo i tak jakbyś mocno ziewał.. może pomoże.

 

taka ciekawostka.. pomiary MH1 i MH1c http://rinchoi.blogspot.com/2013/02/sony-livesound-mh1-mh1c.html

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem od jakiegoś dłuższego czasu znany jeśli chodzi o MH1 ( nie wiem jak to do ma do MH1c ). Z tego co kiedyś czytałem kłopoty mają ludzie którzy mieszkają w krajach gdzie z zimna wchodzi się od razu w ciepło ( jak u nas w Polsce w zimie, Skandynawia, Niemcy, itp. ). Nie wiem ile w tym prawdy ale na tamte czasy gdy się interesowałem tym tematem sam Sony Ericsson nie znał dokładnego powodu i wymieniał słuchawki na nowe w ramach gwarancji.

 

Wysłane z mojego Nexus S

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bez przejściówki nie zagrają (znaczy zagrają jak przycisk wciśniesz ;) ) - to jest wersja do SonyEricssonów i starych Nokii i Samsungów (jak mój SGS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności