Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Sony Xperia - najlepiej mieć wersję bez logo SE.

Wersja z logiem SE z reguły ma inny standard wtyku (OMTP), przystosowany do telefonów dawnego SE. Nazywa się zresztą Sony Ericcson Live Sound headset.

Wersja z wtykiem takim jakim standard wykorzystywany przez Apple (CTIA). a więc i przystosowana do telefonów Sony, które po zmianie brandu (tak tak, zmianie brandu, SE nadal robi np. procesory do telefonów Sony...) zmieniły wykorzystywany standard złączy na minijacku na CTIA, to tak zwany Sony Smart Headset. MH1C, bez loga SE.

 

Wygląda na to, że nie różnią się niczym oprócz jacka i loga SE.

Tak więc, jeśli masz telefon Sony Xperia to potrzebujesz wersji bez loga SE.

Jeśli masz Sony Ericcson, nawet Sony Ericcson Xperia Arc ;), to potrzebujesz tych z logiem SE.

Edytowane przez marab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki dzisiaj przyszly. Same sluchawki w woreczku, bez dodatkowych tipsow jak co niektorzy kupowali patrzac na watki.

Na szczescie oryginalna para tipsow wchodzi fajnie w ucho i trzyma sie niezle.

Kabel jak na razie tragedia, mikrofonuje, wije sie jak waz.

Dzwiekowo? Podlaczylem pod walkman Sony, puscilem muzyke i wtf?? Brzmienie jak ze studni, zero srednicy. Czyzbym otrzymal jakies wadliwe?

Nie bylbym soba gdybym nie ponaciskal tego "pilota". Wcisnalem drugi, niczym nieoznaczony przycisk i BINGO. Zaczelo grac. I to grac naprawde dobrze jak na swiezyzne! Sek w tym, ze musze ten przycisk trzymac wcisniety, bo jak puszcze to dzwiek robi sie kupowaty. O co chodzi? Mam sluchawki z defektem? Nie da sie tego wcisnac na stale? Nie mialem nigdy takich portabli z pilotem i moze jestem za glupi?:D W innym wypadku bede musial pisac do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, pisalem pod wplywem impulsu hehe. Faktycznie z Sony Ericsson Xperia graja tak jak nalezy.

Wystarczy, ze kupie ta nowsza wersje i bedzie smigac z wlkmanem czy tez potrzebne beda przejsciowki?

A mozna ewentualnie zrobic recabling tych sluchawek tak, ze nie bedzie pilota i wszystko bedzie smigac? Nie znam sie na takich po*******kach od strony technicznej. Pilot mi zbedny. Jesli tak to kto jest chetny na zabawe?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem mysle, ze warto kupic te sluchawki. Zrobily na mnie pierwsze wrazenie lepsze niz VSonic GR06, a porownania z Phonakami nie mam, bo byly dawno. Szczegolnie dobrze to brzmi z walkmanem Sony. Na telefonie juz nie tak fajnie.

Beda idealne do uprawiania sportu i snu:)

 

Słuchawki z płaskim, ciężkim kablem, podobno bardzo "mikrofonowym", bez możliwości noszenia over-ear do uprawiania sportu ? Będzie ciekawie ^^

 

Btw jako posiadacz EPH 100 trochę trudno mi będzie uwierzyć, że słuchawki za mniej niż stówę biją je dźwiękowo, póki co opinie są aż jakby nadto pozytywne, poczekam na porównanie kogoś od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widze z tego wątkużze jestem głuchy ponieważ dla mnie te słuchawki to nic innego jakich wiele w tej cenie a niektóre tańsze chińczyki są lepsze i o połowe tańsze.Więc niech kazdy sie zastanowi przed zakupem żeby nie było pózniej że sie komis zapcha i koledzy bedziecie zawiedzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem mysle, ze warto kupic te sluchawki. Zrobily na mnie pierwsze wrazenie lepsze niz VSonic GR06, a porownania z Phonakami nie mam, bo byly dawno. Szczegolnie dobrze to brzmi z walkmanem Sony. Na telefonie juz nie tak fajnie.

Beda idealne do uprawiania sportu i snu:)

 

Słuchawki z płaskim, ciężkim kablem, podobno bardzo "mikrofonowym", bez możliwości noszenia over-ear do uprawiania sportu ? Będzie ciekawie ^^

 

Btw jako posiadacz EPH 100 trochę trudno mi będzie uwierzyć, że słuchawki za mniej niż stówę biją je dźwiękowo, póki co opinie są aż jakby nadto pozytywne, poczekam na porównanie kogoś od nas.

 

Prześlij mi EPH-100 to Ci powiem jaka jest prawda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem mysle, ze warto kupic te sluchawki. Zrobily na mnie pierwsze wrazenie lepsze niz VSonic GR06, a porownania z Phonakami nie mam, bo byly dawno. Szczegolnie dobrze to brzmi z walkmanem Sony. Na telefonie juz nie tak fajnie.

Beda idealne do uprawiania sportu i snu:)

 

Słuchawki z płaskim, ciężkim kablem, podobno bardzo "mikrofonowym", bez możliwości noszenia over-ear do uprawiania sportu ? Będzie ciekawie ^^

 

Btw jako posiadacz EPH 100 trochę trudno mi będzie uwierzyć, że słuchawki za mniej niż stówę biją je dźwiękowo, póki co opinie są aż jakby nadto pozytywne, poczekam na porównanie kogoś od nas.

 

Prześlij mi EPH-100 to Ci powiem jaka jest prawda :>

 

Gdybym miał dla nich jakieś zastępstwo na portable to bym się nawet chwili nie wahał, ale nie wyobrażam sobie jazdy w busie bez izolacji od otoczenia, a w tym momencie nie mam nic innego ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie mowi o

 

 

 

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Nikt tu nie mowi o hajendzie niszczacym cala reszte. Z walkmanem Sony gra to naprawde bardzo dobrze w kontekscie ceny - mam tylko porownanie do EP630, VSonic GR06 i Audeo wiec niewielkie. Sluchalem tez kiedys Ortofonow Q5 albo Q7 z jakims grajkiem i kompletnie mi sie nie podobalo.

Posluchalem pobieznie z Soniakiem, bo na razie kabel i jack mi nie pozwalaja na wiecej, ale podtrzymuje, ze brzmia bardzo dobrze. Czy to znaczy, ze Ortofony za kilkaset zl zostaly wlasnie zmiazdzone, bo pozostawily kiedys po sobie niesmak?

Jesli sa inne chinczyki grajace lepiej to swietnie! Dla mnie to ma byc dobre granie "rezerwowe", bo preferuje duze nauszniki. A jest IMO dobre. Nie uwazam, ze podzielenie sie osobista opinia oznacza robienie hype`u. Za stary jestem na takie podniety:P

O kabelku juz wspomnialem, ze kijowy i mysle nad zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Moim skromnym zdaniem mysle, ze warto kupic te sluchawki. Zrobily na mnie pierwsze wrazenie lepsze niz VSonic GR06, a porownania z Phonakami nie mam, bo byly dawno. Szczegolnie dobrze to brzmi z walkmanem Sony. Na telefonie juz nie tak fajnie.

Beda idealne do uprawiania sportu i snu:)

 

Słuchawki z płaskim, ciężkim kablem, podobno bardzo "mikrofonowym", bez możliwości noszenia over-ear do uprawiania sportu ? Będzie ciekawie ^^

 

Btw jako posiadacz EPH 100 trochę trudno mi będzie uwierzyć, że słuchawki za mniej niż stówę biją je dźwiękowo, póki co opinie są aż jakby nadto pozytywne, poczekam na porównanie kogoś od nas.

 

Prześlij mi EPH-100 to Ci powiem jaka jest prawda :>

 

Z twojego postu wynika że masz te soniaki napisz coś o nich

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeją się na razie na Samsungu R0. Pierwsze wrażenie to dudniący bas, ale podobno mają pograć przynajmniej 50h, żeby się uspokoił.

 

Jedno jest na razie pewne: koleś trochę pojechał z tym zejściem do 10Hz (na czym on usłyszał to zejście? i najważniejsze: jak to możliwe, że w ogóle to usłyszał?). Na moje ucho jest dużo wyższego basu, który zatrzymuje się gdzieś w okolicach średniego basu, chociaż nie obejmuje całego obszaru tego mid-basu. Wystarczy porównać ten bas z tym co prezentują Atrio M5 i mamy obraz tego jak tak naprawdę powinien brzmieć sub-bas. Czegoś takiego w MH1c nie ma. Jak na razie jest lekka studnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności