Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony MH1 - rewelacja?


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie tak a propos podniecania się chińskimi tanimi słuchawkami (ale nie tylko bo np. KZ też)... Sięgnąłem po stare dobre MH1C, nałożyłem na nie jakieś fajne końcówki bodajże od Brainwavz'ów... Kurcze, kapcie mi spadają, te słuchawki są tak niesamowite, że cała produkcja do 400 zł teraz na rynku może się schować przy ich cenie 60 zł na Allegro

Ciągle chodzi mi po głowie żeby napisać jakąś petycję do Sony, aby wykorzystali ten przetwornik do nowego modelu, już z normalnym kablem Y i bardziej ergonomicznymi tipsami - toż to byłby hit na rynku!

Na prawdę pobawcie się tipsami z MH1C, niesamowite ile można z nich wycisnąć :woot:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, Play napisał:

Nie spotkałem się jeszcze z podróbami, nawet jak poniżej 30zł kupowałem (dawno temu MH1 bez C), ale dla pewności możesz wziąć z tej aukcji

http://allegro.pl/org-sluchawki-sony-mh1-c-xperia-z5-e5-m5-x-xa-xz-i6926793895.html?reco_id=e3707d56-b49b-11e7-8e9f-6c3be5badc30&ars_rule_id=201

w której sprzedawca (ten sam i w tej samej cenie) zapewnia w tytule, że oryginalne, więc w razie co masz większe postawy dochodzić swoich roszczeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem szczerze że w zalewie wszechobecnych tanich doków z Chin, soniacze są o niebo lepsze ( dla mnie). Zgadzam się z opiniami że mogłyby kosztować dużo więcej. Nie zgadzam się za to z opiniami że słuchawki typu kz zst np. Itp. są rozwinięciem tychże Sony. Sony grają dużo lepiej( powtarzam, dla mnie). Wezmę jedną parę na zapas. Tylko ten kabel, mało wygodny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potrzebowałem znów czegoś taniego do telefonu, a że moje uszy uwielbiają taki kształt doków i mam sprzedawce ze skelpu stacjonarnego pod nosem to nabyłem ponownie MH1C. Cóż za przyjemny, relaksujący dźwięk, detaliczny, nieco przyciemniony, ale za 58zł to ciągle wypas. A można się jeszcze pobawić ustawieniami, bo niewiele trzeba poprawiać, żeby cieszyć się bdb dźwiękiem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

MH1 + Huawei P10 lite. Takiej krainy łagodności jeszcze nie słyszałem do tej pory. Po prostu miód na uszy, a przy tym wystarczająco szczegółowe i równe granie. Te słuchawki nie przestają mnie dziwić, a patrząc przez pryzmat ich ceny, to jak dla mnie są nie do pobicia.

Edytowane przez kartonik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje mają prawie 5 lat. Dostałem je w zestawie z Xperią U. Xperia wyzionęła ducha - słuchawki zostały. Słuchając z nich muzyki po raz pierwszy w ogóle zwróciłem uwagę na jakość dźwięku. Później oczywiście zacząłem kombinować z AKG, Sennheiserem, Shure itp. Miałem tego naprawdę sporo. A więc czym się różnią te słuchawki od reszty konkurencji w podobnej cenie?

Po 1 przejrzystość. Nie ma żadnego zamulenia w żadnym paśmie. Słuchając różnorakich kawałków można też zwrócić uwagę na kontrast i fakturę brzmienia poszczególnych utworów czyli np. w jednym będzie mało basu i o innej barwie a potem zupełnie inaczej gdyż tak ten utwór po prostu nagrano. Podobnie z barwą. W tej cenie naprawdę się to nie zdarza.

Po 2 wokale. Nie ma obecnie słuchawek dokanałowych za 70 zł w których są one tak wyraźne i tak naturalne. Znowu można zwrócić uwagę na kontrast ich brzmienia. Czasem dobiegają z oddali i są dokładnie tak samo wyraźne jak z bliska. Są świetnie odseparowane od reszty i czasem nawet brzmią chłodniej/cieplej niż cała reszta.

Po 3 scena. Jest spora. I świetnie zrealizowana. Instrumenty są dalej niż wokaliści (choć nie zawsze bo znowu to zależy od konkretnego utworu) ale wszystko słuchać perfekcyjnie w przeciwieństwie do konkurentów gdzie zwykle coś tam umyka. Te słuchawki zaczynają już definiować pojęcie "dźwięku o wysokiej rozdzielczości" cokolwiek to jest ;D

 

Miałem kiedyś przez krótki czas pierwsze AKG K550. Nie wiem co za przetworniki Sony tam wsadziło ale gdyby nawet kosztowały 5 stów i miały choć trochę lepszy kabel byłyby legendą pokroju CAL-i.

Edytowane przez zielony96
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają prawie 5 lat. Dostałem je w zestawie z Xperią U. Xperia wyzionęła ducha - słuchawki zostały. Słuchając z nich muzyki po raz pierwszy w ogóle zwróciłem uwagę na jakość dźwięku. Później oczywiście zacząłem kombinować z AKG, Sennheiserem, Shure itp. Miałem tego naprawdę sporo. A więc czym się różnią te słuchawki od reszty konkurencji w podobnej cenie?

Po 1 przejrzystość. Nie ma żadnego zamulenia w żadnym paśmie. Słuchając różnorakich kawałków można też zwrócić uwagę na kontrast i fakturę brzmienia poszczególnych utworów czyli np. w jednym będzie mało basu i o innej barwie a potem zupełnie inaczej gdyż tak ten utwór po prostu nagrano. Podobnie z barwą. W tej cenie naprawdę się to nie zdarza.

Po 2 wokale. Nie ma obecnie słuchawek dokanałowych za 70 zł w których są one tak wyraźne i tak naturalne. Znowu można zwrócić uwagę na kontrast ich brzmienia. Czasem dobiegają z oddali i są dokładnie tak samo wyraźne jak z bliska. Są świetnie odseparowane od reszty i czasem nawet brzmią chłodniej/cieplej niż cała reszta.

Po 3 scena. Jest spora. I świetnie zrealizowana. Instrumenty są dalej niż wokaliści (choć nie zawsze bo znowu to zależy od konkretnego utworu) ale wszystko słuchać perfekcyjnie w przeciwieństwie do konkurentów gdzie zwykle coś tam umyka. Te słuchawki zaczynają już definiować pojęcie "dźwięku o wysokiej rozdzielczości" cokolwiek to jest ;D

 

Miałem kiedyś przez krótki czas pierwsze AKG K550. Nie wiem co za przetworniki Sony tam wsadziło ale gdyby nawet kosztowały 5 stów i miały choć trochę lepszy kabel byłyby legendą pokroju CAL-i.

Co racja to racja. Te słuchawki są niebywałe a kosztują śmieszne pieniądze. Należy je kupować póki są a nie ściągać tonami chiński badziew z Ali.

 

 

 

 

Dzisiaj odebrałem z poczty Colorfly C10 i jest tak jak miałem nadzieję że będzie. Podłączyłem MH1 i co? Sony pozamiatało, kopara się śmieje. I to wszystko za niewiele ponad pięćset złotych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎08‎-‎20 o 15:05, rgomez napisał:

Dzisiaj odebrałem z poczty Colorfly C10 i jest tak jak miałem nadzieję że będzie. Podłączyłem MH1 i co? Sony pozamiatało, kopara się śmieje. I to wszystko za niewiele ponad pięćset złotych.

Są wybredne co do źródła. Jak podłączysz pod jakąś kartę dźwiękową albo wzmak zagrają jeszcze lepiej. Dawno temu kupiłem addiemy za pól ceny razem z iphonem i po zestawieniu z mh1c wypadły po prostu blado. Metaliczny pogłos na średnicy, na wysokich tonach i ten pusty bas. Nie wiem, jak ktoś może uważać, że addiemy to jedne z najlepszych doków do 300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielony96 napisał:

Nie wiem, jak ktoś może uważać, że addiemy to jedne z najlepszych doków do 300 zł...

Bardzo prosto. Nie słuchał nic oprócz addiemów, albo nic lepszego w cenie  do 300zł. niż addiemy i pisze że są najlepsze. 99% opinii o słuchawkach i ogólnie o sprzęcie audio na ceneo czy skąpcu tak wygląda ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny wynalazek Sennheisera dokanałowe Momentum zmiażdżony przez słuchawki za 70 zł ?. Już po pięciu minutach bolały mnie uszy od tych ich wysokich tonów. Nie znajdę chyba nic do 300 zł co gra lepiej niż te Soniacze.

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdetronizowane Soniacze :) przez Creative HS-930 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zielony96 napisał:

Kolejny wynalazek Sennheisera dokanałowe Momentum zmiażdżony przez słuchawki za 70 zł ?. Już po pięciu minutach bolały mnie uszy od tych ich wysokich tonów. Nie znajdę chyba nic do 300 zł co gra lepiej niż te Soniacze.

 

Momentum to tragiczne słuchawki zamiast nich to już lepiej wziąć, SoundMAGIC E80, Beyerdynamic Byron, a i pewnie nowe SoundMAGIC E11 okażą się o niebo lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdetronizowane Soniacze przez Creative HS-930 

A słuchałeś Mh1/Mh1C?Na razie bodajże jedna osoba uważa wyższość Cteative nad Sony. Jak powie to 100 osób to ok , bedą wtedy zdetronizowane.

 

Ale myślę że jednak do 300 stów znajdzie się już coś lepszego. Tylko że każdy lubi co innego i jednym dźwięk mh1 będzie się podobał a innym Creativy. Nie wiem jak w tej stawce mieszczą się choćby FAD3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, rgomez napisał:

A słuchałeś Mh1/Mh1C?

Na razie bodajże jedna osoba uważa wyższość Cteative nad Sony. Jak powie to 100 osób to ok , bedą wtedy zdetronizowane.

Nie tylko słuchałem ale mam w posiadaniu. 

A ty słuchałeś HS-930? 

Gwoli ścisłości MA-930 to wersja na androida HS-930 na japka. Kiedyś stosowano różne gniazda-wtyki więc potrzebne były 2 wersje

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie tylko słuchałem ale mam w posiadaniu. 

A ty słuchałeś HS-930? 

Gwoli ścisłości MA-930 to wersja na androida HS-930 na japka. Kiedyś stosowano różne gniazda-wtyki więc potrzebne były 2 wersje

 

Creativóv niestety nie, Sony również posiadam. A słuchałeś innych doków do 300 zł? FAD3000 czy innych w podobnej cenie ( myślę że tak) i możesz potwierdzić iż Sony czy Cteativy są w tej cenie nie do pobicia?  

 

 

 

Porównuję sobie mh1 z tym co mam pod ręką czyli KZ ZS5 i mam problem. Chyba jednak ZS5 są lepsze, chyba. Dźwięk bardziej wypełniony, dociążony. Mh1 wydają się trochę cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiserów nie brałem ja ich tylko słuchałem ?.

 

Soniacze mają to do siebie że nic nie upiększają. W jednym kawałku będą nijakie by w następnym przywalić średnicą w najlepszym armaturowym wydaniu, mega naturalnymi wyraźnymi wokalami niemal w środku głowy i instrumentami z daleka podczas gdy konkurencja będzie grała tak samo. Pod moją xperią grają gorzej niż podłączone do kompa. Tą różnice słychać bardziej niż w wypadku innych słuchawek za te pieniądze.

Edytowane przez zielony96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rgomez napisał:

Co by nie pisać grają naprawdę dobrze.

Co najwyżej poprawne. Jak będzie promocja na HS-930i lub MA930 to kup bo warto. Na codzień do tyrania są (Creative HS-930i oczywiście) bardzo fajne. Dają mnóstwo radości ze słuchania muzyki. Wg mnie dużo więcej niż Sony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności