Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HiFiMan HM-601 czy warty ceny?


Rekomendowane odpowiedzi

NIE musisz dokupić wzmak

no tak to jest jak sie długo czeka shady_slim mnie uprzedził

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że większość testerów (test Audio-Video na przykład, test na RMS) jest zachwycona dźwiękiem z HiFimana (jako odtwarzacza FLAC). Oczywiscie wiem co powiecie - robia to za kase. Ale na forum Audiostereo też spotkałem własciciela tego grajka, bardzo zadowolonego z brzmienia tej "latarki harcerskiej" produkcji chińskiej. To ,że jest drogi to pewnie fakt,ze firma HiFiman zaliczyła się do Audiofilskich,

Nie wiem, czy w końcu uda mi się go posłuchac (sa problemy jakieś z dogadaniem HiFimana z naszym dystrybutorem) ale nie tracę nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Rayden dobrze napisałeś zaliczyła się.Chińczycy zastosowali starą zasadę handlowa zwiększ cene a zostanie to uznane za ekskluzywne.

Na tej zasadzie robią sprzęt hi end czasami im sie uda czasami nie akurat przy 601 uważam że lekko nie za ta cene ale jeden z kolegów na tym forum używa z FiiO E17 i jest bardzo zadowolony.Nie można o wszystkich recenzjach napisać że sa za kasę poniewaz nawet ostatnio Hifiman RE-262 i 272 zostały na head.fi wysoko oceniane a na naszym forum maja opinię sucho grających i wartych 25$ wszystko rzecz gustu.Jest tylko jedna róznica pomiędzy niektórymi firmami z Chin że wiele rzeczy na ebay da sie kupić za połowę naszej ceny sklepowej a Hifimana ze względu na popularnośc nie (przykład C3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile w tym połączeniu grania Hifimana a ile Fiio e17 ? Zaryzykuje stwierdzenie że jakbym po lodzie "coś" podłączył uzyskałbym pewnie podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM-601... po 10 minutach wystawiłem do ponownej sprzedaży za 500zł (ideał z kartą 16gb) i miałem problem by się go pozbyć. Dźwięk mnie nie zachwycił, s:flo zlał mu dupsko, sony x może nie grał tak technicznie jak 601 ale bardziej mi się od niego spodobał. Do tego gabaryty... i dźwięki dochodzące z wnętrza, które się uspokajały przy mocnym ściśnięciu obudowy :blink: Gdyby kosztował chociaż z 300zł mniej - ok. Ale nie 1000zł... Nie chcę zniechęcać kogokolwiek do tej firmy bo mają w ofercie perełki (choćby he-400 które robią obecnie niemałe zamieszanie) ale uświadomić, że da się taniej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hałas nie tylko słychać z zewnątrz, ale w cichych momentach lub w przerwach miedzy utworami. Jesli lubisz tak jak ja słuchać cicho nie polubisz HIFImana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutki. Może nie bardzo bo za pół swojej ceny byłby w miare ok. Przy takiej cenie jest kilka lepszych sprzetów.

 

Jakie sa w tej cenie mocne grajki, nie wliczajac iriverow z przed kilku lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji porównać bezpośrednio ale C3 jest na poziomie tego Hifimana, ale nie hałasuje :). Cowon Z2 moim zdaniem gra lepiej. Zaraz pewnie spadną na mnie gromy, ale słuchałem 601 w momencie gdy miałem u siebie testówkę S100 i N2 - one oba zagrały lepiej, a cenowo odpowiednio 499 i 249 zł. Zaznaczam to jest moje zdanie, słuchałem 601 i 602 kilka miesięcy temu, być może popracowali nad tym i te nowe graja inaczej.

 

Krótka lista moim zdaniem co gra lepiej od 601:

- T4G

- E2

- S100

- N2

- J3

- S9

 

Do tego wtedy miałem dostęp i sorry to wszystko mi sie bardziej podobało. Pewnie jakbym poświęcił więcej czasu znalazłbym odpowiednie słuchawki, które zagrałyby lepiej lub nawet doskonale, ale hałasy elektroniki dyskwalifikują u mnie 601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest wersja 601 slim. odchudzona lekko ale bebechy te same. Robia dla HMów Rocboxa ale na razie nie jest to wersja pełna tylko testowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekC no właśnie się zastanawiam nad sensem podłączania Dac/amp np FiiO E17.

Sorry ale technicznie jestem noga ale rozumiem że podłączenie wzmaka np do mojego Imoda po lod powoduje pominięcie sekcji wzmacniającej ale charakterystyka grania dla iPoda pozostaje.A podłączenie Dac/amp powoduje pominięcie wzmaka oraz odtwarzanie z charakterystyką podłączanego Daca. Reasumując po cholerę wydawać 1000 PLN na odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aszer - zauważ, że na wykresie, który wkleiłem, dane dla HM-601 pochodzą z wyjścia LO, a nie ze wzmacniacza (tym gorzej dla 601). przy dwóch pozostałych brak takiego komentarza - więc zakładam, że tam pomiar był robiony z "dziurki".

 

to tak jak by się porównywało moc silników w samochodach - jednemu - bezpośrednio na wale korbowym, a dwóm pozostałym - na kołach (gdzie po drodze, na skrzyni biegów i na całej reszcie przeniesienia napędu, występują spore straty mocy).

jeżeli te dwa pozostałe samochody mają sporo więcej mocy na kołach niż ten pierwszy ma na wale, no to komentarz na temat różnic mocy jest zbędny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Tak masz racje jest super zainstalowałem mu SD 64GB fat32. Jak słyszę wypowiedzi że ludzie narzekają że coś i piszczy skrzypi to nie mogę uwierzyć.

Od nowości idealne czarne tło dla słuchawek żadnych trzasków nic idealna cisza. Lubi się z dużymi słuchawkami hd330 668b grado sr60e denon 1100 uwielbia koss porta pro nie używam żadnych polepszaczy EQ. Sprzęt raczej nie do kupienia ja mam jeszcze folię na tyle i przodzie gratka dla kolekcjonerów czar TDA1543

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie farmazonów o hałasie. Do tej pory ich nie rozumiem. Pisal to zwlaszcza jeden taki od mp3store, z wiadomego powodu-kto by kupil fiio itp sprzet. Cisza jak w próżni, nawet nie jedna osoba by to potwierdzila.

Ja tez mu dalem 64gb w fat32. Podobno spokojnie poleci 128gb, sprawdze za niedlugo.

Uzywam dt990pro, genialna synergia, dopiero potem mi sie podoba do tych sluchawek ibasso dx80+aune b1, potem fiio x5+b1, potem ibasso dx50+fiio k5/objective o2.

Podobno hm601le/602 lubi tez dt880pro 250 oraz senki hd800, tez do sprawdzenia.

Fanboje fiio niech dalej zongluja, dobrze, ze sa tacy co doceniaja cos naprawde dobrego do sluchania muzyki.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś model 801 od hifimana i dźwiękowo był super, tak jak lubię. Ale to był wyczynowiec na kostkach PCM1704 :)

Pewnie modele 601 i 602 idą tą drogą brzmieniową, tutaj w podobną stronę grały np. stare irivery ihp120,140. To są urządzenia bardzo muzykalnie grające, nie dla miłośników "poszukiwań zer po przecinku" w muzyce ;) a samej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś model 801 od hifimana i dźwiękowo był super, tak jak lubię. Ale to był wyczynowiec na kostkach PCM1704 :)

Pewnie modele 601 i 602 idą tą drogą brzmieniową, tutaj w podobną stronę grały np. stare irivery ihp120,140. To są urządzenia bardzo muzykalnie grające, nie dla miłośników "poszukiwań zer po przecinku" w muzyce ;) a samej muzyki.

801 pewnie dostepna ale bardzo rzadko na aukcjach HeadFi. Ciekawi mnie bardzo ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 801 miałem może tydzień tylko że była w stanie wizualnym zniszczona potencjometr też trzeszczał brzmieniowo jaśniejsza od 601/602 dam dwa 1704k duall mono sprzedałem 3 lata wstecz i kupiłem ibasso dx90 . Hifiman 801 kńcówki mocy posiadał takie jak 602 tylko dac był inny. HIFIMAN 801 grzał się nawet dosyć 1704 miały wspólny radiator. Teraz mam 601le i też cieszy. Pozdrawiam. Teraz czekam na premierę fiio x5 III granie ich x5 pierwszej generacji też mi się podobało jest takie ciepłe misiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak 801 miałem może tydzień tylko że była w stanie wizualnym zniszczona potencjometr też trzeszczał brzmieniowo jaśniejsza od 601/602 dam dwa 1704k duall mono sprzedałem 3 lata wstecz i kupiłem ibasso dx90 . Hifiman 801 kńcówki mocy posiadał takie jak 602 tylko dac był inny. HIFIMAN 801 grzał się nawet dosyć 1704 miały wspólny radiator. Teraz mam 601le i też cieszy. Pozdrawiam. Teraz czekam na premierę fiio x5 III granie ich x5 pierwszej generacji też mi się podobało jest takie ciepłe misiowe.

A czy pamiętasz, czy 801 jest bardziej rozdzielczy, otwarty od 602? Napisałeś, ze jest jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności