Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość góry i skuteczność przetwornika (wyciąganie szumów) to moje dwa podstawowe kryteria do oceniania potencjału na mody :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kupujesz słuchawki za 2 dolary z przesyłką z Chin, to nie mam pojęcia czego się spodziewałeś. Już byś lepiej dał biednemu na bochenek chleba i jakąś wędlinę, przynajmniej komuś by się to przydało te parę złotych.

 

No chciałem żeby wyszło zabawnie a jest jak zwykle. W każdym bądź razie jedne plus jaki znalazłem przy tych słuchawkach, to całkiem niezła izolacja. Jeżeli wierzyć moim obliczeniom to następne będą senfery vt66, wtedy też nabazgram jakieś odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to, że te kilkudolarówki znajdują się w jakichś top listach polecanych słuchawek z Chin, kogoś mocno fantazja ponosi. Przykład tych chyba najtańszych od KZ, zwanych czasem bodajże Tuna X1 za około 4-5 $.

to http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g1-M00-B0-B1-rBVaGVZAcGKASEpLAAE1ZB6LHDg873.jpg/wholesale-tuna-x1-professional-headset-bass.jpg

ktoś chce za darmo? ;p

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to się zreflektowałem, że po Monkach+ nie powinienem narzekać, że ktoś poleca słuchawki za 5 dolarów, no ale to taki pchełkowy wyjątek od niedawna chyba nie (?), wprawdzie odłożyłem je ostatecznie na rzecz Tomahawków, ale i tak patrząc, że to 5 do 35 dolarów to Plusy miło zaskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wierzyć moim obliczeniom to następne będą senfery vt66, wtedy też nabazgram jakieś odczucia

 

Z tych doków co słyszałem, to VT66 są w czołówce do 20 dolarów. Nawet można z nimi żyć na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOMiC V2 + nausznice HM5



Jest to ostatnio mój faworyt wśród słuchawek z Chin do 200-300zł. Słuchawki są zbudowane naprawdę solidnie, wykonanie jest znacznie lepsze od Superluxów. Regulacja pałąka jest precyzyjna, nie zabrakło tutaj metalu. Widełki pozwalają na obrót muszli, a tym samym można złożyć słuchawki na płasko. Waga tych słuchawek przez to jest tez nieco większa, ale nadal to bardzo komfortowe słuchawki. Razem ze słuchawkami dostajemy w zestawie welurowe pady oraz skórkowe już na słuchawkach. Jedyne co mnie razi obecnie to strasznie długi kabel, który ma 3m i wala się wszędzie, jednak niebawem przejdą recabling i problemu się pozbędę.



Jak one grają? Dla mnie to jedne z najlepszych otwartych słuchawek, jakie można w tej kwocie kupić. Do porównania tych słuchawek wybrałem DT990Pro, które według użytkowników head-fi miały być na podobnym poziomie jakościowym. Posiadana przeze mnie sztuka Beyerdynamiców to słuchawki po recablingu oraz mają wykonany open-full mod, który nadaje tym słuchawkom nieco przestrzeni oraz lekko uspokaja bas.



SOMiC V2 na welurowych padach HM5 grają świetnie. Komfort użytkowania słuchawek z welurami HM5 jest naprawdę wysoki, a sam dźwięk nie traci na jakości, co nie zawsze ma miejsce. Słuchanie ich jest bardzo przyjemne i nie mam specjalnie się do czego przyczepić. Bezpośrednie porównanie z DT990Pro pokazało, że te słuchawki mogą spokojnie walczyć w klasie premium. Posiadają bardzo fajnie podkreślony bas, który ma dobrą kontrolę, nie leje się na resztę pasma. Reszta pasma tych słuchawek jest jeszcze lepsza. Stawiają nieco na fun, ale świetnie zrównoważony, nie przesadzają w żadną stronę. Góra jest czytelna, szczegółowa oraz nie męczy przy dłuższym odsłuchu. Tutaj DT990Pro potrafią czasem zaiskrzyć, a wysokie dają o sobie znać. Średnica mam wrażenie jest tylko lekko cofnięta, co całkiem nieźle dopełnia brzmienie. Scena nie jest jakoś bardzo rozbudowana, niemniej wszystko jest na swoim miejscu, zwyczajnie nie zrobimy z nich TS-671 :)



Te słuchawki to jedne z bardziej uniwersalnych słuchawek, jakie znam, mają wyważony dźwięk i do tego potrafią przekazać niezłe detale, a także uderzyć basem. Do muzyki i do grania będą świetnym wyjściem. Na obecną chwilę już przestałem szukać słuchawek, bo zwyczajnie znalazłem genialnie słuchawki w niskiej cenie, które zaspokajają moje potrzeby. Teraz ewentualnie ciekawość wchodzi w grę :)


Edytowane przez FeX
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli wierzyć moim obliczeniom to następne będą senfery vt66, wtedy też nabazgram jakieś odczucia

 

Z tych doków co słyszałem, to VT66 są w czołówce do 20 dolarów. Nawet można z nimi żyć na co dzień.

 

A jak one brzmią i wypadają względem somic mh415?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał FeX odnośnie V2. Obecnie mam to co w podpisie i skończyłem na jakichś czas poszukiwania kolejnych słuchawek, te SOMiC V2 mają wszystko czego potrzebuję.

 

A tak w gwoli ścisłości ani FeX ani ja nie mamy żadnej bonifikaty od firmy SOMiC za wystawianie pozytywnych opinii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arni120189 MH415 miałem tak dawno temu, że nie ich już za bardzo nie pamiętam. Ale w tym momencie, przy budżecie do 20 dolarów, to dla mnie najlepsza czwórka doków jakie słyszałem (alfabetycznie):

- Senfer VT66

- Takstar Hi-1200

- VJJB K4

- Zhiying Z3000

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arni120189 MH415 miałem tak dawno temu, że nie ich już za bardzo nie pamiętam. Ale w tym momencie, przy budżecie do 20 dolarów, to dla mnie najlepsza czwórka doków jakie słyszałem (alfabetycznie):

- Senfer VT66

- Takstar Hi-1200

- VJJB K4

- Zhiying Z3000

@Inszy a jakbys tak uporzadkowal te modele w swoj subiektywny ranking :) pliz pliz :)

Edytowane przez PioPia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senfery są najbardziej zrównoważone, chociaż każde raczej w stronę V grają, a nie średnicowo. Jak ma być nieco wypchnięta średnica, to z tych co znam, trzeba wyłożyć już trochę więcej na Senfery DT3 (ale tu mocno wycofana góra) albo Tingker K200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się kiedyś uporządkować te, i niektóre pojawiające się modele wg. ich cech brzmieniowych, tak jak wiele postów wyżej zrobił Inszy, potem nakreslił cechy niektórych pod moją listą, nanosić je na nią np.

 

Najlepiej żeby podpiąć coś też pod pierwszy post.

Pamiętam jak przeczesywalem ten wątek, i ile mi to zajęło.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz masy czasu i chęci, wymaga to jeszcze sporych nakładów finansowych. Np. od niedawna znów dostępne są JBM MJ800, których pierwsze wersje były świetne, później je popsuli, więc warto by sprawdzić jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie raczej w większości wystarczyłoby zebrać z Internetu razem.

 

Powstała sobie niemała liczba doków do 200 zł

 

http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-sluchawki-z-chin/?p=1352458

 

Czy jest ktoś w stanie do 200 zł, i tansze tak jak się modele pojawiały, wypisać jakieś konkurencyjne modele stąd

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/

albo z Waszego tematu z polecanymi?

Że w tańszych przedziałach może nie być konkurencji to możliwe, ale czy z konwencjonalnych modeli sklepowych do 200 zł, chińczyki też będą lepsze niż np. to co jest u audiofanatyka (EvilKillaruna).

Wiem że to była też lista mieszana, może warto jeszcze stamtąd, albo z wątku przyklejonego coś dopisać?

http://forum.mp3store.pl/topic/87462-polecane-sluchawki-nauszne-co-wybrac-temat-ogolny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności