Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz Luk@s to te ES800M mogłby mi się nawet spodobać :) Będę musiał je kiedyś sprawdzić, ale po JBM MJ800, Awei ES-Q3 i Xkdun CK-700 mam uraz do tych chińskich wynalazków :P

 

JBM800 grają troszkę lepiej od ES800M oczywiście według mnie ,dlatego jeśli JBM800 ci się nie spodobały to ES800M tez pewnie nie przypasują bo grają podobnie, może z mniejszą ilością basu .

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBM MJ800, Awei ES-Q3 i Xkduny CK700 są dla mnie przebasowione i zamulone, zdecydowanie brakuje im klarowności i szczegółowości

No to ES800M mogą podpasywać ,bo one właśnie grają czysto,szczegółowo,choć JBM800 dla mnie w ogóle zamulone nie są. Dźwiękowo mi przypominają ES800M ,tylko basu ciut więcej ,ale dużo zależy od użytych tipsów .

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! nie znam sie na sluchawkach, dawniej lecialem na ep i soundmagikach, ale popsuly sie i od 1,5 roku bez muzyki zyje :) jak zyc bez muzyki! :D

 

co myslicie o tych sluchawach?

beda sluchane na telefonie zte v970/sansie starej z rockboxem.... jakosc dzwieki to sprawa 2 rzedna, byle byl bas i komfort uzytkowania, jakosc wykonania

 

myslalem na awei es100i iawei es900i bo oba mają makarynowy kabel... 1 super disajn, 2 pewnie lepszy dzwiek, myslicie ze 1 opcja jest bedzie ok?

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-New-Arrival-Awei-ES100i-3-5mm-In-ear-Earphone-for-Ipod-Iphone-MP3-MP4/634665075.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-AWEI-ES-900i-ES900I-Earphone-Headset-for-mp3-mp4-player-Cellphone-Mobilephone-iphone/556083330.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos bylby tak uprzejmy cos doradzic z tych 2?

 

 

hej! nie znam sie na sluchawkach, dawniej lecialem na ep i soundmagikach, ale popsuly sie i od 1,5 roku bez muzyki zyje :) jak zyc bez muzyki! :D

 

co myslicie o tych sluchawach?

beda sluchane na telefonie zte v970/sansie starej z rockboxem.... jakosc dzwieki to sprawa 2 rzedna, byle byl bas i komfort uzytkowania, jakosc wykonania

 

myslalem na awei es100i iawei es900i bo oba mają makarynowy kabel... 1 super disajn, 2 pewnie lepszy dzwiek, myslicie ze 1 opcja jest bedzie ok?

 

http://www.aliexpres.../634665075.html

http://www.aliexpres.../556083330.html

Edytowane przez leda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po ciężkich bojach (5 tyg) dotarły wkońcu do mnie polecone mi ES800M.

 

Pierwsze wrażenie? Bardzo pozytywnie, także w kwestii wykonania, narazie zbyt krótko je mam, żeby coś więcej powiedzieć, ale na pewno biją CK700, które wcześniej miałem. Absolutnie warte swojej ceny. Fajny, sztywny pokrowiec, miękkie gumki, kabel z dużym efektem mikrofonowym ale za to się nie plącze, jak to makaron. :)

 

No dobra, czy jest coś lepszego od nich, co mógłbym zamówić gdy będę je poznawał?

Czy znaleźliście już może chiński odpowiednik Audeo? :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ES800M chociaż świetnie grają są dla mnie bezużyteczne. Zamówiłem je z myślą o sprzątaniu i ćwiczeniu, a nie dość że ten kabel makaronowy jest ciężki to jeszcze ma ten obciążnik - kabel mi ciągle przeszkadza. Na dodatek małe gumki mi wypadają z uszu, a średnie zatykają jakby były za duże :/ Ma ktoś pomysł na jakąś alternatywę?

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ES800M chociaż świetnie grają są dla mnie bezużyteczne. Zamówiłem je z myślą o sprzątaniu i ćwiczeniu, a nie dość że ten kabel makaronowy jest ciężki to jeszcze ma ten obciążnik - kabel mi ciągle przeszkadza. Na dodatek małe gumki mi wypadają z uszu, a średnie zatykają jakby były za duże :/ Ma ktoś pomysł na jakąś alternatywę?

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

Dlatego zostałem przy CK-700 .Miałem ES800M i jeśli chodzi o wygodę to według mnie lepsze są Xkduny .Gumki są o niebo lepsze ,kabla nie czuć choć lubi się plątać ,zdecydowanie lepiej dopasowują się do ucha,wchodzą głębiej w kanał ale dźwiękowo to jest przeciwieństwo ES800M dlatego nie wszystkim to się podoba :-) mi akurat to bardzo pasuje (dość dużo basu )

 

W przypadku ES800M problem częściowo może zniwelować klips na kabel który jest w zestawie.

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBM MJ800, Awei ES-Q3 i Xkduny CK700 są dla mnie przebasowione i zamulone, zdecydowanie brakuje im klarowności i szczegółowości

 

Chyba Tobie :P Moje JBMy mulą jak je wcisnę głęboko, a jak normalnie biegam po mieście, to brzmią po prostu równo, Q3 mają wręcz chłodnawy środek na mój gust, a wszystkie Xkduny mają klarowność na drugie imię. Chyba kupię jeszcze raz wszystkie modele z czarnej listy, bo jak widać egzemplarz egzemplarzowi nie równy :D

 

Zgadzam się z Łukaszem jeśli chodzi o wysokie w ES800m. To nie kwestia, że są głośniejsze, tylko mają natarczywy charakter. ES300 np. pod tym względem są fantastyczne na mój gust. Xkduny CK800 i 700 mają na przykład bardziej wysuniętą górę od obu awejek, a mi nie przeszkadza.

 

Żeby było śmiesznie HJE120 dalej nie mogę uczciwie ocenić, bo na moim odtwarzaczu mulą. Są tak ciemne i ciepłe jak ES300. w ogóle nie ogarniam jak można się przesiąść z nich i nazwać xkduny zamulonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz rhalf, ale jak dla mnie te słuchawki (wszystkie chińskie "cudy") to nieporozumienie, nie wiem, może za dużo wymagam od sprzętu w tej cenie, ale brzmienie jest dla mnie nieakceptowalne (zbyt zamulone, za dużo basu itp itd).

 

HJE120 również nie uważam za jakieś rewelacyjne słuchawki, ale są jednak trochę lepsze od JBM/Awei/Xkdun'ów moim zdaniem (a można je dostać bez problemu w kraju, co jest sporym plusem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-dun to nie porozumienie, sorry ale są przebasione i kiepskie po prostu... hje120 miażdżą je sorry.

 

kurcze miałem hje120 i mam wręcz odwrotne zdanie ale może te hje120 od roku się aż tak poprawiły ? no bo skoro miażdżą CK700 to powinny być gdzieś na poziomie Soundmagic E10 . Bo ja mam E10 i nie widzę tu miażdżącej przewagi jeśli chodzi o dźwięk w stosunku CK700. Owszem dźwięk jest lepszy ale bez przesady..

 

Może to jest kwestia konkretnych parti i sztuk jak i dobrania odtwarzacza do słuchawek... bo hje120 to jest nic specjalnego ,na pewno nie miażdżą Xkdunów.

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Nie mam zielonego pojęcia o czym mówicie. Liczę na to, że kiedyś zrozumiem skąd się aż tak sprzeczne wrażenia biorą. Żadnym bassheadem nie jestem. Słucham muzyki, gdzie przejrzystość ma znaczenie. Do tego mam ciepły odtwarzacz, gdzie Xkduny nie miały najmniejszego rozmycia na basie. Wybrzmiewał długo, bo taki ma charakter, ale był bardzo precyzyjny. Panasy na nim muliły za to już dość poważnie i były znacznie ciemniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q3 mają wręcz chłodnawy środek na mój gust, a wszystkie Xkduny mają klarowność na drugie imię. Chyba kupię jeszcze raz wszystkie modele z czarnej listy, bo jak widać egzemplarz egzemplarzowi nie równy :D

 

potwierdzam, Q3 są zimne, że aż nieprzyjemne. jak dla mnie mają sporo za mało basu.

Edytowane przez maksp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz specyficzne ucho i nie pierwszy raz to wychodzi.

Myślę, że każdy z nas ma specyficzne ucho, ale kwestia zamulenia lub wyjątkowej czystości to już nie kwestia gustu. Zmiennych jest sporo, tak samo osób, które słyszą duny tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności