Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, e1mo napisał:

 

Nie ma się co bulwersować, w porównaniu ze słuchawkami HIFI Mana, Astella&Kerna, czy nawet nowymi słuchawkami Fiio, to cena przedstawionych przez ciebie słuchawek (no może poza FLC8n) nadal wydaje się atrakcyjna. Wydaje mi się, że na tym forum mało kto już się interesuje takimi markami jak AWEI, JBMMJ, Langsdom. Po prostu są inne nieco droższe i lepsze, a że póki co nie ma żadnych nowych, ciekawych i tanich, to pisze się o nieco droższych.

 

Jeśli chodzi T2, to nie zauważyłem żeby ktoś je traktował ambiwalentnie. A jeśli pijesz do mnie z tymi T2, to chce podkreślić, że pisałem o swoich wrażeniach, a nie o samych słuchawkach ;). To że mi nie podeszły nie zmienia faktu że to świetne słuchawki (tyle że mi nie podeszły :P).

Pisz ile wlezie i miej swoje zdanie, bo każdy słyszy inaczej i ma do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Najner napisał:

Okay, jeżeli kolejna osoba pisze, że v80 są zbalansowane, to biję się w pierś, jestem głuchy ;)

 

28 minut temu, strong6 napisał:

To ja mam dokładnie tak jak Ty :)

 

Nie, po prostu macie inne preferencje jeśli chodzi sygnaturę dźwięku, a może inną wrażliwość na różne zakresy dźwięku, albo budowę ucha :unsure:. Np. dla mnie w T2 brakuje basu, aby dla mnie były zbalansowane. Nawet posiadane przeze mnie N60nc (które uważane są za zbalansowane) posiadają go więcej.

Nie twierdze, że V80 są zbalansowane (bo raczej nie są), ale dla mnie jest dobry balans między V-kowym funem, a zrównoważoną nudą (choć w tym elemencie jestem laikiem i jeszcze nie trafiłem na naprawdę fajnie grające zrównoważone słuchawki -_-). Trza pamiętać, że każdy lubi inną sygnaturę i że zbalansowane, zrównoważone granie nie jest równoważne z najlepszym graniem.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu czy 34 $ za T2 to za dużo by być w tym temacie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę pierwotną ideę tematu, to jakieś trzy razy za dużo.

Miało być szukanie słuchawek w marketowym budżecie, zrobiło się przebieranie wśród doków za 200-300 zeta.

 

Cóż, każdy mierzy "tanio" wedle swojego portfela ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

Biorąc pod uwagę pierwotną ideę tematu, to jakieś trzy razy za dużo.

Miało być szukanie słuchawek w marketowym budżecie, zrobiło się przebieranie wśród doków za 200-300 zeta.

 

Cóż, każdy mierzy "tanio" wedle swojego portfela ?

 

Czyli trzeba będzie zrobić temat "Średnio budżetowe słuchawki z chin" :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, e1mo napisał:

 

Czyli trzeba będzie zrobić temat "Średnio budżetowe słuchawki z chin" :lol:.

Dla nas, dla mnie 50$, to juz dużo. Taka prawda. A czy jest to dużo? Niestety nie. Myślę, że wątek jest w ryzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Inszy napisał:

Biorąc pod uwagę pierwotną ideę tematu, to jakieś trzy razy za dużo.

Miało być szukanie słuchawek w marketowym budżecie, zrobiło się przebieranie wśród doków za 200-300 zeta.

 

Cóż, każdy mierzy "tanio" wedle swojego portfela ?

 

41 minut temu, e1mo napisał:

 

Czyli trzeba będzie zrobić temat "Średnio budżetowe słuchawki z chin" :lol:.

Chyba tak. Przykład poniżej.

 

24 minuty temu, requal napisał:

Dla nas, dla mnie 50$, to juz dużo. Taka prawda. A czy jest to dużo? Niestety nie. Myślę, że wątek jest w ryzach.

Według mnie wątek nie jest w żadnych ryzach. Przykład poniżej.
Tanie słuchawki KZ BA10, które w oficjalnym sklepie KZ na aliexpress:
-klik-
kosztują  US $76.11 - 82.90
Do których żeby to grało to wypadałoby dokupić lepszy kabelek np tani kabelek TRN:
-klik-

w promocyjnej cenie US $11.24

I dobrze też podmienić tipsy na Spin Doty (dodaj cenę), doliczyć ewentualne opłaty celne (dodaj cenę)
Jaka jest cena końcowa tych powyższych "tanich słuchawek" z Chin? Wyliczy ktoś?
Znacznie więcej niż US100. Z opłatami celnymi bliżej US150.
@e1mo - ten przykład powyższy jest nie tylko do Ciebie, jest do nas wszystkich.
Podaję go żeby pokazać gdzie zostały przesunięte granice w tym temacie. Według mnie za daleko.

 

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, strong6 napisał:

 

Chyba tak. Przykład poniżej.

 

Według mnie wątek nie jest w żadnych ryzach. Przykład poniżej.
Tanie słuchawki KZ BA10, które w oficjalnym sklepie KZ na aliexpress:
-klik-
kosztują  US $76.11 - 82.90
Do których żeby to grało to wypadałoby dokupić lepszy kabelek np tani kabelek TRN:
-klik-

w promocyjnej cenie US $11.24

I dobrze też podmienić tipsy na Spin Doty (dodaj cenę), doliczyć ewentualne opłaty celne (dodaj cenę)
Jaka jest cena końcowa tych powyższych "tanich słuchawek" z Chin? Wyliczy ktoś?
Znacznie więcej niż US100. Z opłatami celnymi bliżej US150.
@e1mo - ten przykład powyższy jest nie tylko do Ciebie, jest do nas wszystkich.
Podaję go żeby pokazać gdzie zostały przesunięte granice w tym temacie. Według mnie za daleko.

 

 

Myślę, ze to nie tak. Idąc tym tropem trzeba doliczyć koszt dapa, prądu, itd. Kztki gołe można kupic za 46$. A wszystkie dodatki warto kupić z czasem. Im taniej tym lepiej.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Myślę, ze to nie tak. Idąc tym tropem trzeba doliczyć koszt dapa, prądu, itd. Kztki gołe można kupic za 46$. A wszystkie dodatki warto kupić z czasem. Im taniej tym lepiej.

Spłycasz. I ten trop to nie mój trop. To Twój sposób myślenia. Wtedy powinieneś doliczyć jeszcze koszt plików muzycznych. Ale to wszystko (dap, prąd, pliki) to są koszty stałe, koszty nie związane bezpośrednio z zakupem KZ BA10. Zgadzasz się?
Bezpośrednie koszty KZ BA10 to te, które ja podałem powyżej. Specjalnie dobrałem KZ BA10 żeby było łatwo zobaczyć, że to nie są tanie słuchawki z Chin zgodne z ideą tego tematu.
Ideą tego tematu "Miało być szukanie słuchawek w marketowym budżecie" - zamienników w postaci tanich słuchawek z Chin. 
A myśmy wszyscy poszli za daleko, poszerzyliśmy granice tego tematu.

 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, strong6 napisał:

Spłycasz. I ten trop to nie mój trop. To Twój sposób myślenia. Wtedy powinieneś doliczyć jeszcze koszt plików muzycznych. Ale to wszystko (dap, prąd, pliki) to są koszty stałe, koszty nie związane bezpośrednio z zakupem KZ BA10. Zgadzasz się?
Bezpośrednie koszty KZ BA10 to te, które ja podałem powyżej. Specjalnie dobrałem KZ BA10 żeby było łatwo zobaczyć, że to nie są tanie słuchawki z Chin zgodne z ideą tego tematu.
Ideą tego tematu "Miało być szukanie słuchawek w marketowym budżecie" - zamienników w postaci tanich słuchawek z Chin. 
A myśmy wszyscy poszli za daleko, poszerzyliśmy granice tego tematu.

 

Tak, czy inaczej można je dostać za 46$ bez większych problemów. Ceny oferowane przez oficjalny sklep to atrapa moim zdaniem. Ceny dystrybutorów są korzystniejsze.

Powyższa definicja pułapu marketowego, mimo wszystko nie dookreśla jaki to budżet. Jak obserwuje wątek, tak nie widziałem, żeby wyznaczony pułap przez np. Audiobudget był jakoś szczególnie poddawany w wątpliwość.

 

Dyskutujemy ważną kwestię, więc pozwalam sobie polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby gostek z Audiobudget brał czynny udział w zakładaniu tego wątku (czy w ogóle zajmował się tanimi dokami w tamtym czasie) i wydawał złotówki zarobione w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

Nie przypominam sobie, żeby gostek z Audiobudget brał czynny udział w zakładaniu tego wątku (czy w ogóle zajmował się tanimi dokami w tamtym czasie) i wydawał złotówki zarobione w Polsce.


Poza tym tu są Polskie realia. Nie zachodnie. I ten wątek do dawna już istniał gdy jeszcze nie było nawet na horyzoncie Audiobudget.com, Thephonograph.net czy innych tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

Nie przypominam sobie, żeby gostek z Audiobudget brał czynny udział w zakładaniu tego wątku (czy w ogóle zajmował się tanimi dokami w tamtym czasie) i wydawał złotówki zarobione w Polsce.

Ale też nikt nie twierdził, że to drogie słuchawki i powoływanie się było codzienną praktyką. Kzty serii zs6, czy 10, też początkowo miały ceny oscylujące w tej kwocie, zresztą nie tylko one. Być może za długo utrzymuje się błędny common sense i ludzie tacy jak ja, ulegli pewnym blednym złudzeniom, które jednak trzymały ich przy tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to strona audiobudget.com nie tak dawno została przebudowana/poszerzona. Wcześniej była tam granica 25$ i facet sztywno się tego trzymał.
Od niedawna prowadzący tą stronę umieszcza tam też słuchawki do 50$. Ale on ma tą stronę sam i może tam robić co zechce.
Tutaj sami wyznaczamy granice i może trzeba by rozważyć propozycje kolegów powyżej albo samemu coś zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, strong6 napisał:

Z tego co mi wiadomo to strona audiobudget.com nie tak dawno została przebudowana/poszerzona. Wcześniej była tam granica 25$ i facet sztywno się tego trzymał.
Od niedawna prowadzący tą stronę umieszcza tam też słuchawki do 50$. Ale on ma tą stronę sam i może tam robić co zechce.
Tutaj sami wyznaczamy granice i może trzeba by rozważyć propozycje kolegów powyżej albo samemu coś zdecydować?

To poczekajmy jeszcze, żeby więcej osób mogło się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszmy o słuchawkach a nie dysputy filozoficzne nad zasranym dzieckiem. Sam @Inszywiele razy był napominany jak porownywał mniej lub bardziej budżetowe słuchawki do słuchawek za 100-200$, a teraz nagle obrońca uciesnionych. Trochę dziwne i hipokryzją zalatuje. Już dość dawno określaliśmy że do 50$ to tanie. Wystarczy w temacie dodać że do 50$ (lub inna pasująca kwota i po problemie). A tu kilkadziesiąt postów i zero wniosków tylko bicie piany

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poszedł w takim kierunku, że "tanie" już nie pasuje. Bardziej "Nieznane słuchawki z Chin", albo "odkrycia" czy coś w tym sensie. Jakby to był temat rok do roku było by też czytelniej. Do tego tematu przydałby się spis treści z przedziałami cenowymi, czyli podział cenowy od-do i przy każdej parze słuchawek link do postu kiedy pierwszy raz o nich wspomniano w wątku oraz data. Mniej dubli, a większa wartość merytoryczna, bo teraz to jest szukanie igły w stogu siana, a chinole wciąż rozwijają obecne słuchawki i w ciągu kilku miesięcy czy roku może być potężna ewolucja, że nie warto patrzeć na stary model. Niestety nie ma co liczyć na to, że kiedyś powstanie tu coś na modę dużej bazy słuchawek z opiniami użytkowników jak przy pewnym zagranicznym forum.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 pewnie już połowa forum wie, że masz ze mną jakiś dziwny problem, ale w tym jednym temacie zachowujesz się jak dziecko. Wielokrotnie przez różne osoby miałeś tłumaczone, że porównania do droższych słuchawek robiłem na wyraźną prośbę forumowiczów i pytania o nie padały w tym temacie. Tak więc weź się nieco ogarnij i skończyć z tymi "upomnieniami"...

 

@sn4ke myślę, że takie coś jest niemożliwe. Wiele słuchawek została wspomniana raz i często już ich nie, bo wylądowały w koszu, u znajomych, czy zostały zagubione na dnie szafy. W tym momencie wartość merytoryczna bardzo spada, bo po prostu brakuje punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  możesz , to podpytaj czy coś  wiadomo  w ogóle  o T3, w tym roku mogą  sie jeszcze pojawić? 
Pytałem, bo sam jestem ciekaw. Nie mają jeszcze ustalonej daty premiery.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, szukam doków do 100 zł, które będą mi służyły do fona jak i do kompa z integrą. Wiem, że z Ali za tę cenę można kupić cuda, więc piszę tutaj. Słucham metalu, rapu i różnej muzyki elektronicznej, więc chciałbym, aby bas dominował. Z góry wam dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności