Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, chico99 napisał:

Może dożyję tego, że KZ, z przetwornikami, przejdzie z ilości w jakość.;)

 

Nie chodzi o słuchawki tylko o przetworniki w nich montowane.?

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Oj ja myślę ze ich jakość jest dobra, tylko nie każdemu muszą pasować wszystkie ich słuchawki. Jest wielu producentów i wiele modeli do wyboru. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Nie trzeba się zmuszać do KZ , jeśli się ich nie lubi.

 

Wujek dobra rada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Jak na razie nic niewiadomo jakie są tam armatury :) 

Na pewno nic wysokich lotów, bo para dobrych przetworników potrafi tyle kosztować co całe AS10.

Mnie tam nie martwi, że zaczynają się cenić, po to robią biznes by zarabiać. Mam za to wątpliwości, czy rozwijają swoje zaplecze techniczne, czy faktycznie tylko się ograniczają do "wincej przetwornikuf!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tymi KZ, dla mnie biją na głowę większość budżetówki. Wszystkie tanie słuchawki mają wady i dla mnie akceptowalnym jest to, że trzeba z tym sobie jakoś poradzić - eq, tipsy, przewody lub sprzedać. Zresztą i tak największym rozczarowaniem dla mnie były Vivo xe800, tych góry ni jak nie dało się słuchać. Xiaomi Pro Hd - bez Comply z filtrem nie podchodz. Moje ZhiYin Z5000 dawały z sybilanta, aż miło. E-Mi może i fajne za 30 zł, ale to taka klasa grania. ITD. Szczególna rozpacz nad przetwornikami KZ, w tym wątku to chyba jakieś nieporozumienie. Zresztą ich głównym problemem jest złe zestrojenie (skoro dają się equalizować do normalnego odbioru np. ZS6), a nie jakiś defekt taniego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drogie wad nie mają? Może nawet więcej 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o słuchawkach, nie przetwornikach. Same przetworniki najlepszej jakości nie zapewnią najlepszego dźwięku. Kwestia poskladania do kupy w sposób zapewniający jak najlepsze brzmienie. A najbardziej znane firmy jakimś drobnym detalem potrafią zepsuć całość. Przykładem może być UE Triple. Fi 10 Pro. Porządne słuchawki z nic nie wartym kablem stockowym. Nawet chińskie "srebro" od KZ-tow poprawia bardzo brzmienie. Tyle że oryginał kosztuje ok 100 pln a chiński, lepszy zamiennik ok 5$. Na oryginalnym jest jedna wielka buła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Tylko że Triple są na rynku od 11 lat, a w tym czasie w dokach zmieniło się bardzo dużo.

Co ty Maruda bredzisz? Nie ważne ile lat ale dają Ci badziewny kabel w słuchawkach, które 2 lata temu kosztowały powyżej  400$ a kabelek od KZ-tow przy cenie poniżej 20%ceny oryginału powoduje że te słuchawki dopiero pokazują co potrafią. To wg ciebie nie jest wpadka drogich doków? O to pytałeś przecież. Nie tylko drivery psują dźwięk a jest dużo więcej nie tylko dokow gdzie po zakupie pierwszą rzeczą jest wymiana kabli albo padow. Tylko płacąc kilka-kilkanaście dolców można to wybaczyć, ale płacąc kilkaset dolców już jest wg nie do wybaczenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mi przypomnij gdzie pytałem o kiepskie kabelki do słuchawek, bo przez te upały w ogóle tego nie kojarzę...

 

Natomiast z akcesoriami, również po stronie KZ, jest taka ciekawa rzecz, że gdy stockowe są do bani, to nadzwyczaj często producent za dopłatą oferuje znacznie lepsze - taka dziwna zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Inszy napisał:

A kto tu mówi o jakimś defekcie? Po prostu jest niższej jakości, co słychać właśnie po zabawie eq. I nie ma co się o to bulwersować, normalna kolej rzeczy.

Hm. W Ed16 gdybym nie miał porównania, to nie narzekałbym na złe armatury, przyjąłbym, że tak grają, a drivery BA raczej te same, tzn. używane już gdzie indziej. Sprawiają jedynie wrażenie lekkiego "rozczochrania" :DPrzy ZS6 - 2 lub 3db na ok 10khz też robi robotę i nie mam wrażenia utraty czegokolwiek, po eq imo najlepsze KZtki, grające czysto (bez eq niekoniecznie) - można jedynie nie lubić ich sygnatury. Gorzej jest z ZS10 i ES4, tam trzeba zjechać bardzo, więc raczej jest to łatanie dziury..


 

Pojawiła się receznja TinAudio T1 na stronce Audiobudget (średnio-entuzjastyczna). Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy? :)
https://audiobudget.com/product/TinHiFi/T1

 

Jeszcze jedno, wzbraniałem się trochę przed tymi silikonami JVC SD, ale teraz rzeczywiście wszystkie doki grają mi z nimi wyłącznie - uzależniłem się :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak. Też racja. Jak ktoś chce coś super audiofilskiego, no to może się zdziwić. Słowa czasem za dużo znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te doki. Kupiłem je parę miesięcy temu i teraz dopiero, po nie sięgnąłem. Dwa przetworniki na stronę, 1dd + 1ba, wypinany kabelek mmcx (stokowy i daje radę).

Słuchawki bardzo przyjemnie zestrojone. Detaliczna, a zarazem łagodna góra, gładka średnica, dobrze brzmiące, kobiece i męskie wokale, głęboki, w kupie, bas. Scena trochę

płytka, ale na szerokość ok. Idealne do muzyki opartej na wokalach i gitarach akustycznych. Nie męczą.

Cena tylko teraz jakaś dziwna ... Ja je kupiłem za 20$ i nie było promocji żadnej wtedy.

 

https://pl.aliexpress.com/item/Najnowszy-Yinyoo-Wywa-one-Armatura-Bellsing-Hybrid-W-Ucho-S-uchawka-Z-Dynamicznym-Kierowcy-3-5mm/32843725496.html?spm=a2g17.10010108.addToCart.1.40146f2dUO8XIK&traffic_analysisId=recommend_2049_1_99722_icosac&scm=1007.12908.99722.0&pvid=fbfa8aed-ffdd-49e6-921c-24a1c74d5d1f&tpp=1

Edytowane przez chico99
korekta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności