Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja coś nie mam szczęścia do tych polecanych chińczyków ;)

 

Timmko C630 - Cholernie jasne do tego słaba dynamika tak że wszystko naraz rzucane w słuchacza na tym samym poziomie głośności. Góra podbita, zapiaszczona i szeleszcząca. Trąbka brzmi jak wuwuzela, talerze szeleszczą. O dziwo nie ma syblilizacji i mało ostrości. Średnica słaba, niedociążona, troche cofnięta więc nie ma dramatu. Bas nawet dość szybki i nadąża ale zaoblony, ma słaby impakt i nie umie trafić w punkt nadrabiając to masą. Nie chce się nad nimi pastwić bo za 50zł cudów nie ma co oczekiwać ale po 20 minutach czuje się fizycznie zmęczony. ich plusem jest to że można słuchać cicho nawet w dużym hałasie bo są tak wyraziste że nic ich nie zagłuszy. Największe wow robi fakt że nie syblizują choć słychać że i tak przetwornik nie wyrabia bo co jakiś czas słychać trzaski których w nagraniu nie ma ;)

 

Tin Audio T2 - prosto z pudełka, a teraz się wygrzawają to może się poprawią ale kompletnie wycięty subbas i zimny charakter brzmienia. Krótko ich słuchałem narazie i nie są złe ale napewno nie są ani neutralne ani zbalansowane.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Tin Audio T2 - prosto z pudełka, a teraz się wygrzawają to może się poprawią ale kompletnie wycięty subbas i zimny charakter brzmienia. Krótko ich słuchałem narazie i nie są złe ale napewno nie są ani neutralne ani zbalansowane.

 

Moje T2, mam od LuQiego, który je wygrzewał, ja później również, grają ciepło i miękko raczej. Subbas tyłka nie urywa ale obecny jest.

To na pewno kwestia wygrzania, jak to w dynamikach. Będzie lepiej.

No chyba, że są inne przetworniki, w nowych seriach.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Ja coś nie mam szczęścia do tych polecanych chińczyków ;)

Bo się skaziłeś flagowcami i niestety te zarąbiste budżetowce mają małe szanse być na zadowalającym poziomie. Weź na miesiąc odstaw sprzęt i dopiero wróć do chińczyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Bo się skaziłeś flagowcami i niestety te zarąbiste budżetowce mają małe szanse być na zadowalającym poziomie. Weź na miesiąc odstaw sprzęt i dopiero wróć do chińczyków ;)

One (EMI) tak grają. Miałem podobne wrażenia, bez bycia skażonym flagowcami ;)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja używam prawie codziennie KZ ZST i mi o dziwo grają bardzo dobrze. Kończę już zresztą drugą pare bo znowu mi kabel siada. Wiadomo że grają w swoim stylu z przygaszonymi wysokimi tonami, subwooferowym basem, ciepłą średnicą ale zachowują wyrazistość dzięki podbiciu przełomu średnicy z wysokimi. Patrząc jak są zestrojone inne podobne wynalazki chińczyk się pomylił jak je robił i przez to wyszły bardzo fajne słuchawki. Póki co jedyne których używam z przyjemnością. Słyszałem póki co z chinoli ZST, ZS5, timmko i tin t2 i jak dla mnie wysokie tony w każdych z nich pod względem jakości są, no cóż - do dupy. Tylko ZST poradziły sobie z tematem skupiając się na srednicy i moim zdaniem to był strzał w dziesiątke. Nie ważne ile wpakują tak przetworników skoro żaden z nich nie radzi sobie z wysokimi tonami to zawsze będzie słychać piach i plastik.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nagle prawy przetwornik w TIMMKOO C630 zaczął grać o około 40% ciszej, więc trwałość tych doków pozostawia trochę do życzenia. Dodam, że słuchawki zawsze leżały na biurku, nigdzie z nimi nie chodziłem.

 

Amazon przyjmie na nie reklamację, co myślicie?

 

Edit: Być może winne awarii przetwornika są głośniki komputerowe, w które słuchawki były zawsze wpięte. Podłączyłem je do prądu, włączyłem i oberwało się przetwornikowi...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spawn napisał:

Tin Audio T2 - prosto z pudełka, a teraz się wygrzawają to może się poprawią ale kompletnie wycięty subbas i zimny charakter brzmienia. Krótko ich słuchałem narazie i nie są złe ale napewno nie są ani neutralne ani zbalansowane.

To prawda, zbalansowane to one na pewno nie są, aczkolwiek z tym subbas-em wyciętym, to mnie się wydawało, że prędzej midbas dość skromnie wybrzmiewał ;).

29 minut temu, Caution napisał:

Dziś nagle prawy przetwornik w TIMMKOO C630 zaczął grać o około 40% ciszej, więc trwałość tych doków pozostawia trochę do życzenia. Dodam, że słuchawki zawsze leżały na biurku, nigdzie z nimi nie chodziłem.

 

Amazon przyjmie na nie reklamację, co myślicie?

 

Edit: Być może winne awarii przetwornika są głośniki komputerowe, w które słuchawki były zawsze wpięte. Podłączyłem je do prądu, włączyłem i oberwało się przetwornikowi...

 

 

Miałem podobną sytuację i Amazon zwrócił kasę, tylko u mnie to wyszło po kilku dniach, nie wiem, ile czasu od zakupu minęło u Ciebie, ale i tak bym próbował ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Miałem podobną sytuację i Amazon zwrócił kasę, tylko u mnie to wyszło po kilku dniach, nie wiem, ile czasu od zakupu minęło u Ciebie, ale i tak bym próbował .


Minęło ponad 2 miesiące, czyli czas na zwrot się skończył....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bym to zgłosił, masz gwarancję Amazona, a słuchawki przestały być produktem pełnowartościowym w trakcie jej trwania. 
Miałeś podobną sytuację z tym samym modelem słuchawek, czy jakimś innym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kordal napisał:

Będzie ktoś zamawiać te nowe KZty? Bo sam się zastanawiam...emoji848.png

Miało być zbierane na FiiO F9 PRO, a tu znowu zainwestuje w jakieś eksperymenty emoji23.png

 

Napisałem tam do nich, żeby podali szczegóły, ale raczej nie będzie mnie stać w tym miesiącu (który i tak się okazał łaskawy), chyba że zrobią jakąś super cenę, alę wątpię, to "KZ official". 

To co uzyskałem (szybko odpisują), chcą na razie wiedzieć ile osób kupi pierwszą partię, a co do ceny : "we don't confirm the price now, maybe about 60~70$ "


 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tam do nich, żeby podali szczegóły, ale raczej nie będzie mnie stać w tym miesiącu (który i tak się okazał łaskawy), chyba że zrobią jakąś super cenę, alę wątpię, to "KZ official". 

To co uzyskałem (szybko odpisują), chcą na razie wiedzieć ile osób kupi pierwszą partię, a co do ceny : "we don't confirm the price now, maybe about 60~70$ "

 

 

 

Czyli szykują się najdroższe KZ. Byleby jeszcze grały przyzwoicie.

Choć w tej cenie to już nie powinno być "przyzwoicie" tylko "dobrze"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. cała logika wskazuje, że lepiej sobie dać na wstrzymanie. Gdyby były super - wyceniliby je super, poza tym nie udało się KZ zrobić super zgranych armatur do tej pory. Spróbuję ponegocjować z nimi cenę, jak puszczą taniej to może..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie mam wielkiego żalu do KZ. Gorzej jakby mnie ktoś skazał na słuchanie ZS10 na 10 lat, to nie wiem..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zakładam, że raczej pójdą na odsprzedaż. Jak liczysz na coś na stałe, to pewnie Fiio i tak będą lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "tanich" (~100USD) 5ba, "Hisenior B5+" zdawkowo na Hedfaju piszą, że dobre. W PL nikt nie opisywał chyba.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności