Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
MrSheep

Tanie słuchawki z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2018 o 11:53, ichris napisał:

Bardzo fajne ze ZSR :) Jest upgrade w porównaniu do ZST. Myślę, że są na tyle dobre, że chciałbym zakupić do nich jakie lepsze tipsy, spiral doty z tulejką 400 będą ok?

Ja jestem zadowolony z piankowych czopków KZ na ZSR sprawdzają się bardzo dobrze. To takie dość specyficzne tipsy piankowe, bo brak w nich twardej tulejki. Nie nadają się do ugniatania , bo są na to zbyt twarde. To takie tipsy jakie są sprzedawane w jednym rozmiarze z KZ ATE.  Przy piankach z twardymi tulejkami trochę gniota w nich znajdujące się wewnątrz usztywnienia. Na początku zdarzyło mi się ze jedna z tych pianek została mi w uchu. Jednak teraz pewnie się trzymają. Otwór w nich dobrze odsłania całą siatkę w zakończeniu dyszy, a ta jest zagłębiona tylko jakieś 2 mm w otworze tipsa.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da radę dokupić odcinki pamięciowe do doków? Bo moje poszukiwania jakoś w tej dziedzinie marnie wychodzą :/

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, tokariew napisał:

Da radę dokupić odcinki pamięciowe do doków? Bo moje poszukiwania jakoś w tej dziedzinie marnie wychodzą 😕

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Prowadnice plastikowe czy gumowe da się kupić. Może u BigMarasa albo na AliEx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet w mp3store.pl są 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa nowe modele KZtów na horyzoncie. Oba z armaturami.

Te BA10 wyglądają na pierwszy rzut oka tragicznie, przeczuwam jeszcze gorszy komfort noszenia od ZS6. AS10 pewnie kształtem jak ZS10 czyli też niezbyt kolorowo. Chyba że będą bardziej jak ES4 to może nie będzie tragedii.

IMG_20180713_220352.png

IMG_20180713_220406.png

Edytowane przez kordal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem od kolegi gregdezet TRN V20 i, zanim dałem je córce, oczywiście nie omieszkałem ich chwilę posłuchać.
Ło matko! Ileż one mają basu! Zupełnie inne granie niż Audeo, ale też od razu miałem banana na gębie.
No i teraz tak się biję z myślami, czy nie kupić ich sobie jako zapasowych słuchawek Jest jednak jeszcze 2 innych kandydatów... Zatem pytanie do Was eksperci - co wybrać?
TRN V20, KZ ZSA czy może KZ ED16?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli preferujesz bas to v20,

ZSA równiejsze, lepiej wykonane, fajna ergonomia,

szybki seal. Pisałem o nich więcej parę stron do tyłu.

Mam i jedne i drugie, ale to V20 leżą na dnie szuflady,

ZSA czasem słucham ...

ED16 nie słuchałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli preferujesz bas to v20,

ZSA równiejsze, lepiej wykonane, fajna ergonomia, szybki seal. Pisałem o nich więcej parę stron do tyłu.

Mam i jedne i drugie, ale to V20 leżą na dnie szuflady,

ZSA czasem słucham ...

ED16 nie słuchałem.

Dzięki za odpowiedź - właśnie o to mi chodziło.

V20 są chyba zbyt basowe, ale może to pierwsze wrażenie po ostatnich 5 miesiącach z Audeo.

Znalazłem też Twoje porównanie ZSA i ZSR, z którego wynikało że bliżej mi do tych drugich. Gdyby tylko miały lepszą ergonomię...

I tutaj na scenę wchodzą ED16, które (po przeczytaniu recenzji na Audiobudget) wydają się być pomiędzy ZSA i ZSR. Również w kwestii ergonomii. Szkoda, że ich nie słuchałeś - byłoby porównanie idealne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że jeszcze nikt tu nie ma ED16,

choć mogę się mylić i sytuacja się zmieniła.

Sam jestem ciekawy jak grają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi się, że jeszcze nikt tu nie ma ED16,
choć mogę się mylić i sytuacja się zmieniła.
Sam jestem ciekawy jak grają.
Kolega emc o nich pisał i porównywał do ZSR i ZS10 więc chyba jest tym rodzynkiem:

KZ ED16 (2 BA, 1 DD) - brzmienie podobne do KZ ZSR, z tym że odrobinę jaśniejsze i trochę bardziej szczegółowe. Dają też wrażenie większej przestrzeni (ZSR pod tym względem są bardzo dobre, ale te są lepsze). Są mniejsze, mają węższe tuleje i płycej wchodzą w kanał ucha. Przez to wygodniejsze, ale mają tendencję do wysuwania się z uszu, nawet przy zastosowaniu dużych gumek (w moim przypadku najlepiej sprawdziły się te największe od ZS3). Moim zdaniem ED16 i ZSR pod względem jakości dźwięku są wyraźnie lepsze od ZS10 (mniej szczegółów, mniejsza przestrzeń, nienaturalna barwa - nie wiem jak to opisać, ale grały tak jakby z beczki).

Coraz bardziej mnie interesują. No i ten "shiny" niebieski kolor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem VE IE Small, czyli jak już tu pisałem, takie Monki w wersji dokanałowej, ocieplone, z nasyconą średnicą, dość przestrzenne.

Ale od Bigmarasa trafiły do mnie IE Biggie i to już całkiem inne granie. Dla fanów basu, to może być end-game. Trzęsie uszami, ma pierwszeństwo kiedy tylko się pojawi, ale nie jest rozlazły, ani nie leje się na średnicę. Średnica wycofana, do żywych instrumentów czy gatunków mocno opartych o wokale, średnio się nadaje. Góra zaznaczona, ale całkiem kulturalna i nie męczy. Do elektroniki, zwłaszcza klubowej, typu trance czy house, to wręcz perełki. Co ciekawe, jak przy folku czy metalu śpiew wypada tu słabo, tak już vocal trance robi wielkie WOW.

Konstrukcja jak w Small, czyli wymienny kabel dwupinowy, całkiem wygodne, choć niezbyt piękne ;)

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak, tak doki średnicowe Monk VE IE Small, dzięki @Inszy.

Mam je do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zamówiłem ED16, ale nie wiem kiedy będą, myślę że do końca przyszłego tygodnia to max.
Czytałem na discordzie Audiobudgeta że ED16 to zupełnie neutralne słuchawki z dużą ilością szczegółów, nie mają potężnego basu, generalnie mogą być fajne. Mnie z KZ strasznie ES4 się spodobały, takie funowe granie, mega wygodne dla mnie i ten kabel z taką plecionką, wygodniejszy i te kawałki pamięciowe układają się tak jak trzeba a nie po chwili się odginają ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi