Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, requal napisał:

Do kogoś przyszły już Revonexty? Ciekaw jestem wrażeń.


Mam je od tygodnia. Znajdę chwilę, to coś o nich więcej napiszę.

IMG_20180615_160246.jpgIMG_20180615_160519.jpgIMG_20180615_161152.jpg
 

RevoNext RN-QT2 to 2 × D.D + 1 x B.A.
Budowa kopułek jest bardzo podobna do KZ ZS6 (wzorowanych na Campfire A.A) - też są metalowe i są prawie identyczne, różnice w wyglądzie są praktycznie kosmetyczne.
Odłączany 2 pinowy kabelek (zakończony prostym wtykiem) jest przeciętny, minimalnie lepszy niż ten z KZ ZS6 (zakończony wtykiem kątowym). Wygoda użytkowania słuchawek na podobnym poziomie co w KZ ZS6 - (dysze w obu modelach mają tą samą grubość i długość) - są wygodne, dobrze izolują od otoczenia.
Nie są to typowe cenowo tanie słuchawki z Chin. Wyszły mnie (podobnie jak Tin Audio T2 w chińskiej promocji) - 34$. Normalnie też kosztują podobnie jak Tin Audio T2 i po moim dużym zachwycie Tin Audio T2, miałem obawy czy nie zawiodę się tymi RevoNext RN-Qt2.
....CDN...
 

Edytowane przez strong6
dodano część opisu.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strong6: Daj znać, bo ciężko o rzetelne info na ten moment o nich. Na HF jest blok na dyskusję o produktach Yinyoo, a z komentarzy w aukcjach ciężko o jakieś konkrety. Na razie pozostaje tylko Audiobudget. Nie znam się jakoś szczególnie na wykresach (Audiobudget), ale wydają się zbliżone z ZS6, na wysokich podchodzą do góry w tych samych rejonach, tylko bas jest bardziej w górze w Revo.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki pamięciowe w RevoNext RN-QT2 są wyprofilowane na stałe, na kabelku w tym miejscu jest miękka przeźroczysta osłonka. Nie ma w nich patentu z KZ ZS6 - na fabrycznym kablu jest pogrubiający drut, który trzeba było samemu formować. Reszta opisu będzie jak znajdę więcej czasu - edytuję poprzedni post i tam dodam.
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, strong6 napisał:

...Reszta opisu będzie jak znajdę więcej czasu - edytuję poprzedni post i tam dodam.
 

Lepiej napisz nowy, wtedy nikt nie przegapi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, nie wiem czy ktoś już o nich pisał ale dostałem dzisiaj KZ ES4. Nie wypowiem się za bardzo bo dopiero wygrzewam ale brzmienie na wstępie fajne, może ciut przyciemnione, zwłaszcza średnica i taka trochę na wokalach cofnięta i z wejścia wydała się lekko plastikowa ale może kwestia wygrzania, grają dosyć szeroko, ze średnią głębią i powiedziałbym są łagodne. Granie jak dla mnie fajne, jak to KZ zaskakują :) Zostają ze mną na pewno. Jak znajdę czas to porównam z ZST, ZSR i KZ10. Ano i wygoda - przy ZS10 są superowe :) Ale wiadomo, znacznie mniejsze. Od siebie polecam jak ktoś lubi słuchać nowości :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od paru tygodni, jak się wygrzeją, to grają

podobnie do ZST. 

Do ZSR im daleko.

 

Muszę przyznać, że trochę nie doceniłem ZS10.

Jak je wygrzałem i znalazłem, po wielokrotnych

próbach, seala to zagrały bardzo przyzwoicie.

Przestrzennie i z głębokim zejściem w subbasie.

Ale cóż z tego, jak lewa tulejka rozpycha mi kanał

słuchowy.

Wytrzymałem, z nimi w uszach, tylko godzinę ... ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem KZ ES4, to teraz jest dobra okazja na Gearbeście - model bez mikrofonu w kolorze czarnym kosztuje obecnie 12.53 USD, cenę można obniżyć punktami do 10.73 USD, przy najtańszej opcji wysyłki rejestrowanej (1.95 USD). Przy wysyłce nierejestrowanej (0.44 USD) wychodzi jeszcze taniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do RevoNext RN-QT2.
Są konstrukcyjnie (pomijając 2DD + 1BA vs 2DD + 2BA) i dźwiękowo "prawie bliźniakiem" KZ ZS6. W stosunku do nich mają lekko stonowaną ostrość wysokich tonów - już prawie nie zdarzają się sybilanty, poprawiła się tym samym ogólna jakość przekazu. Tony wysokie w RevoNext RN-QT2 są nadal nieco do przodu - bardziej niż na ZS5v1, mniej niż w ZS5v2 i ZS6.
W wyniku minimalnej redukcji tonów wysokich (w stosunku do KZ ZS6) tony średnie są odrobinę bardziej widoczne. Reszta sygnatury dźwiękowej jest taka sama jak w KZ ZS6.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

Muszę przyznać, że trochę nie doceniłem ZS10.

Jak je wygrzałem i znalazłem, po wielokrotnych

próbach, seala to zagrały bardzo przyzwoicie.

Przestrzennie i z głębokim zejściem w subbasie.

Ale cóż z tego, jak lewa tulejka rozpycha mi kanał

słuchowy.

Wytrzymałem, z nimi w uszach, tylko godzinę ... ;)

Mam wrażenie, że seal w nich to głównie kwestia odpowiedniego kąta - wyloty pinów w kierunku oka + mniejsze tipsy, żeby głębiej wchodziły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od wczoraj Tin audio T2. Ostatnio używałem takstar hi1200, które wg mnie mają świetny bas, rozrywkowe ciepłe brzmienie oczywiście w swojej klasie ?, Po założeniu T2 miałem miałem średnią minę. W porównaniu do hi1200 rzuciło się mniej basu i jaśniejsza szczegółowa gora na granicy sbilantow. Mialem założone tipsy gumowe. Poczytałem o zaklejeniu jednego otworu założyłem pianki i puściłem muze na 2h. Nie wiem jak to się stało, ale zakochalem sie w T2?Pojawił się obfity bas, gora sie uspokoiła i... Jestem szczęśliwy ? widzę ze czasem muszę dać trochę więcej czasu sluchawkom i pobawic się tipsami. Polecam. Fajnie zagrały z moim nowym shanling m0 ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

 

Próbowałem, na mniejszych nie mam wypełnienia.

I co za tym idzie basu.;)

 

Trudna z nimi sprawa. Po wielu próbach coś mi się tam udało spasować, ale to było już bardzo daleko od starlinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ja na ZSA nie potrafiłem złapać seal'a w żaden sposób przez ich budowę, a konkretnie krótszą tulejkę niż np. w ZSR na których seal'a łapię bez najmniejszych problemów. Jak widać to bardzo indywidualna kwestia i co ciekawe chyba pierwszy raz mi się tak zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie kanału słuchowego (Seal, Sealing)

Jest to kluczowa kwestia związana z użytkowaniem słuchawek dokanałowych. Konstrukcja tych słuchawek wymaga bowiem całkowitego zamknięcia kanałów słuchowych - dopiero wtedy można wydobyć ze słuchawek ich pełny dźwięk. Najłatwiej słyszalnym efektem niewłaściwego uszczelnienia jest prawie całkowity brak basów.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2018 o 00:34, rafal735r napisał:

A tak na marginesie,może ktoś słuchal nowych hybryd od xiaomi? 


To nowość, chyba jeszcze nikt ich nie sprowadził i tym samym nie słuchał.
Dopatrzyłem się dwóch nowych modeli Xiaomi.
Takie "EarPodsy" --- 1x dynamic driver +1x ceramic driver :
-klik-
Oraz Xiaomi Hybrid Pro 2 --- 1x DD (grafen) + 1 BA:
-klik-

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie ZSA. Out of box miłe zaskoczenie, chyba pierwsze KZ, które grają fajnie bez pianek. Zdecydowanie lepsze od ED15, mimo mocnego basu w obu modelach mam wrażenie, że tutaj jednak całość przekazu jest lepiej poukładana, zaś sam bas mimo, że mocno obecny jest lepiej kontrolowany. Wykonanie słuchawek na duży +

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności