Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×
MrSheep

Tanie słuchawki z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MobyDick napisał:

Inszy powinien Ci coś doradzić z wąskimi tulejkami. Do tej pory nic na ten temat nie powiedział.

Ależ powiedziałem: tanie chińczyki z armaturą mają grube tulejki i tyle.

Były Remaxy i Kinery, ale już nie są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam też jestem też tego przykładem (jestem technikiem), ale teraz po tej dyskusji gdy widzę jakie to jest denerwujące i jak to się ciężko czyta to zaprzestane już takich dyskusji ;) .  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oskar, pierwsze czytam o ludziach, którzy mają takie problemy ze słuchawkami, a raczej ich wielkością. Rozumiem że te najmniejsze gumki są nadal za duże dla ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sporo osób na taki problem, szczególnie kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy producenci dołączają do swoich słuchawek tipsy w rozmiarze XS. Spotkałem się kiedyś w necie z opinią że coś takiego jest zbędne, no chyba że dla małych dzieci. Jak widać są potrzebne. 

ps : Xiaomi do swoich hybryd dołącza tipsy w rozmiarze XS i mają one tulejki o niedużej średnicy ( 5 mm ) do tego są dość cienkie i miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wepchnąć to może i wepchnę tą tulejkę t500 tylko że jest to diabelnie niewygodne dla mnie. Tipsów przeważnie używam S lub M. 

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ich tulejki mają 5 mm . Z zasady tipsy mają mniejsza średnicę otworu i one mają otwór najprawdopodobniej T400 . Do tego ich tulejki są dość krótkie i sam kształt obudowy driverów dobrze i wygodnie utrzymuje słuchawki w uszach. Przy rozszerzających się kanałach mogą wymagać większych tipsów niż używane zwykle. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał że są niewygodne. A są znacznie bardziej ergonomiczne niż na to wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie chodzi przecież żeby się męczyć że słuchawkami ;) ? Mają być też wygodne w miarę (szczególnie doki). Zresztą tak jak pisałem kupiłem mh1 i wydaje mi się że to dobry wybór bo są pancerne w przeciwieństwie do Chińczyków (w ZST wypadały mi kabelki z muszli bo się wyrabiało połączenie) i z opinii na forum wynika że chinczyki nie mają startu do mh1 ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MH1 są bardzo fajne i można je kupić śmiesznie tanio (oryginalne oem-y ), do tego dołączają do nich 2 zestawy po 4 pary tipsów i w tym w rozmiarze XS. Tanie są głownie z powodu problemów z sztywnymi przewodami, na które ludzie narzekają. Do tego często zdarza się że podłączone do telefonu w ruchu zatrzymują muzykę ( samoistnie ). Dlatego są często rekablowane przez hobbystów. Jednak jeśli chodzi o jakość dźwięku to zależy od gustu. MH1 wygrają chyba tylko u zagorzałych wrogów armatur z tymi hybrydami Xiaomi. Do tego obie generacje tych hybryd grają zupełnie innym dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i znowu jakieś dziwne rzeczy piszesz ;) . Oczywiście przewód to kwestia gustu ale przez 2 lata jak miałem mh1 ani razu nie zatrzymały mi muzyki w ruchu.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dajcie spokój jest niedzielny wieczór i coś wesołego powiedzcie np że @Inszystał się funboyem KZ :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ZSR uważam za bardzo fajne słuchawki w swojej cenie, więc prawie się zgadza 😉

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skąd się w ogóle u małym chudych Chińczyków wzięły szerokie przewody słuchowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie je przedwczoraj wyciągnąłem :) ( ZSR ) . Oskar2905 omijaj je z daleka :) grają fajnie, ale to są najbardziej przegięte tuleje z możliwych :D

2 minuty temu, Bokrug napisał:

A skąd się w ogóle u małym chudych Chińczyków wzięły szerokie przewody słuchowe.

Pewnie żyli w bardzo niebezpiecznych warunkach i muszą mieć bardzo czuły słuch. U nich nawet pszczoły są znacznie bardziej jadowite i agresywne niż u nas  :D , a miodu mało dają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Bokrug napisał:

https://www.mamazone.pl/artykuly/na-czasie/aktualnosci-i-trendy/ma-3-lata-i-wazy-ponad-60-kg/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KZ ZSR nie tylko że mają chyba największa średnice tulejek z możliwych to jeszcze sobie wymyślili żeby je na samum końcu zakończyć zgrubieniem :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MobyDick napisał:

KZ ZSR nie tylko że mają chyba największa średnice tulejek z możliwych to jeszcze sobie wymyślili żeby je na samum końcu zakończyć zgrubieniem :D .

Dobrze wymyślili, jest minimalny kołnierz na końcu tulejki, zapobiegający zsuwaniu się tipsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem o przypadkach spiłowania tego zakończenia żeby nie gniotło. Ja mimo że lubie duże tulejki to musiałem do nich dobrać specjalne tipsy i przypasowały mi do nich takie które u mnie już długo leżały nie używane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, MobyDick napisał:

U nich nawet pszczoły są znacznie bardziej jadowite i agresywne niż u nas  :D , a miodu mało dają.

Skąd taka wiedza?

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Czytałem o przypadkach spiłowania tego zakończenia żeby nie gniotło. Ja mimo że lubie duże tulejki to musiałem do nich dobrać specjalne tipsy i przypasowały mi do nich takie które u mnie już długo leżały nie używane.

Nie wiem co tam spiłowywać, kołnierz jest ledwo wyczuwalny. Gdzie o tym czytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z jakiegoś programu przyrodniczego :) . Oni tam mają bardzo dużo jadowitych węży i przeróżnego dziadostwa typu skorpiony itp. .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, MobyDick napisał:

A z jakiegoś programu przyrodniczego :) . Oni tam mają bardzo dużo jadowitych węży i przeróżnego dziadostwa typu skorpiony itp. .

Tylko pozazdrościć źródeł informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MobyDick napisał:

MH1 są bardzo fajne i można je kupić śmiesznie tanio (oryginalne oem-y ), do tego dołączają do nich 2 zestawy po 4 pary tipsów i w tym w rozmiarze XS. Tanie są głownie z powodu problemów z sztywnymi przewodami, na które ludzie narzekają. Do tego często zdarza się że podłączone do telefonu w ruchu zatrzymują muzykę ( samoistnie ). Dlatego są często rekablowane przez hobbystów. Jednak jeśli chodzi o jakość dźwięku to zależy od gustu. MH1 wygrają chyba tylko u zagorzałych wrogów armatur z tymi hybrydami Xiaomi. Do tego obie generacje tych hybryd grają zupełnie innym dźwiękiem.

Jedynki są moim zdaniem świetne. Dają radość ze słuchania muzyki i nic nie drażni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też je bardzo lubię . Jednak w moim przypadku prawdą okazało się to że gdy chciałem je używać poruszając się poza domem podłączone do telefonu to faktycznie co chwile musiałem sięgać po przycisk żeby wznowić odtwarzanie. Te sztywne przewody dla mnie nie są problemem. Wystarczy użyć klipsa i odpowiednio je ułożyć. Za to w domu nigdy mi nie zatrzymały muzyki z telefonu.

Edytowane przez MobyDick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi