Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

@LuQi Za mało słyszałem (szczególnie wśród wyższych modeli), żeby zrobić ranking, a nawet z tego co słyszałem, to bym nie potrafił go stworzyć - za dużo zmiennych: muzyka, nastrój, źródło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kolbe napisał:

Jeśli chodzi o mnie, to wiem, że KZ mają odpinane kable i to jest spoko, chodzi mi tylko o to, żeby miały podobną charakterystykę do Sennheiserów. Po tej recenzji np. https://audiobudget.com/product/boarseman/CX98 trochę to tak mi przypomina. 

Jest trochę zbliżona sygnatura do PX100 i DTX501p bo chyba te ostatnie miałeś na myśli?

KZ wydają się mnie ciemniejsze od 501 i bardziej basowe. Sennheisery mam w starszej wersji - nowsza idzie bardziej w stronę 501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, brunnerius napisał:

@Sound John   masz gdzies Kolego linka do tych swoich srednicowek?

Lepsze są https://pl.aliexpress.com/item/N-K-s-Earphone-64-ohm-Balanced-High-Impedance-In-Ear-Earphone-Earbud-64-ohms-Earbud/32757568153.html?spm=2114.010208.3.1.VxDpgR&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10091_10090_10088_10089,searchweb201603_1&btsid=2562a336-3f1d-48ca-a4b2-8fdb15ca0d53

 

Najlepsza średnica jaką słyszałem do 200zł.

Mi przyszły z takim samym kabelkiem jak ten z zst (bez odważników i odcinków pamięciowych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sound John napisał:

No nie mogę się ich doczekać:) ciągle w drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uznać je za tanie ale możliwości dość spore w stosunku do ceny Bluedio Faith F2 i nieźle wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki 57 mm to muszą swoją wielkość mieć. Bardzo fajnie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Bluedio a potem wymienimy się i może każdy dokupi drugie których nie ma :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ilov3 napisał:

wreszcie coś ładnie wyglądającego od Bluedio ^^, dość wielkie patrząc na zdjęcie z tą dziewczynką 

Faktycznie wyglądają na spore. Ale pytanie jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaro54 napisał:

Przetworniki 57 mm to muszą swoją wielkość mieć. Bardzo fajnie wyglądają

Rozbierałem Bluedio Turbine (v1) teoretycznie tez z 57mm przetwornikami. Tam jest zwykły 50mm przetwornik, tylko zewętrzną obudowę ma powiększoną do 57mm (zespolony albo doklejony pierścień wokół przetwornika).

Co od grania to Turbine nie dałem rady fajnie zestroić, znaczy charakterystyka była w miarę ok, ale separacja mimo wygłuszeń była kiepska - to chyba zasługa kiepskiej jakościowo elektroniki i okablowania, albo kiepskiego przetwornika. Osobiście prawdopodobieństwo tego ostatniego uważam za znikome, bo obecnie nawet przetworniki za 1$ grają całkiem dobrze dzięki postępowi w technologii.

 

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Faktycznie wyglądają na spore. Ale pytanie jak grają.

Jeśli poprawili elektronikę to nawet jeśli fabrycznie jest kiepsko, to powinno dać radę wycisnąć z nich niezłe brzmienie. 

Jest to mocno prawdopodobne, bo ponoć Turbine v3 już nieźle grają (wg recki Audiofanatyka), a to na 99% ta sama elektronika (bo po co zmieniać jak działa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozpisywałem się o Vido (https://goo.gl/Y83dZA), a wczoraj przyjechały wspominane już w wątku QianYun Qian25.
I nie da się ukryć, że teraz one są moimi ulubionymi outdoorowymi pchełkami. A dlaczego? Bo pomimo że dźwięk oczywiście na planie V, to w przeciwieństwie do Vido jest to V o równych ramionach. Nie ma tutaj mowy o faworyzowaniu linii basowej, ale również (na szczęście) zwiększeniu szczegółowości poprzez sztuczne podbicie tonów wyższych, jest równe i ładne V. Ja bym nawet napisał, że podobnie jak w Vido jest to U. Ale pewnie zaraz zostałbym zakrzyczany, że za niecałe 5 dolarów (w promocji) jest to niemożliwe (no chyba że w Monkach - ale to wyjątek potwierdzający regułę :P)


Tak więc łagodne V do tego symetryczny kabelek o bardzo przyzwoitych 120 cm długości. Ruchomego splittera brak, zamiast niego zastosowano starą metodę samodzielnego rozdzielania pojedynczych kabelków na odpowiednią długość.
Co tam jeszcze? Aha przychodzą w małym metalowym pudełku, co prawda bez pianki w środku, ją zastępuje standardowa plastikowa foremka, ale metalowe pudełko w tym segmencie cenowym i tak robi wrażenie :)

 

Jakby kogoś interesowało
Vido --> https://goo.gl/DeFQwH
QianYun Qian25 --> https://goo.gl/K7K3rx

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redflow jak dla mnie Vido grają bardziej L, jest bas ale też dobry wokal. polubiłem je bo są szybkie, ocieplone z wyraźnym wokalem i niezłym basem. Wymagają jednak chłodniejszego playera.

U mie walczą z Monkami+ Vido bardziej klimatyczne, wybaczają słabsze źródło jak i nagranie a Monki równiejsze ale do dobrego grania potrzebują trochę prądu bo inaczej nie grają czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności