Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 27.05.2017 o 11:59, Binambik napisał:

Nie wiem czy było tutaj jest jeszcze opcja taniego zakupu ZS5

https://www.banggood.com/KZ-ZS5-HIFI-8-Driver-Double-Balanced-Armatures-Double-Dynamic-Hybrid-Headphone-with-Detachable-Cable-p-1152961.html?rmmds=search=QI270410979441201705

Do tego kod rabatowy, który obniży koszty o około 8,75 zł!

Kod: 7fcf72

 

 

 

To żeś mi zabił klina. Jako iż moje KZ ZST zamówione w marcu raczej już nie dojdą, to szybkie pytanie, lepiej w ciemno ZS5 czy cackać się z urbanfunami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Remax 610d ciąg dalszy.

Jestem po kilkunastu godzinach słuchania. Muzyka metalowa: The Gathering - Always, Burzum - Bellus, Darka Tranquillity - Atoma, Children of Bodom, Therion, Necrowretch - Satanic Slavery (dzięki _dorian_ za wrzucenie tego na forum) i inne Kazik, Grechuta, Eminem.

Odtwarzacz sansa sport, porównywane ze słuchawkami Brainwavz R1 i Vsonic GR 02 bass edition.

Preferuję neutralne i liniowe brzmienie, no może z małą V ;) i z szeroką oraz głęboką sceną. Słucham bez korekcji, ale nie jestem przeciwnikiem jej stosowania.

Np. najgorszymi słuchawkami z jakimi miałem nieprzyjemność były AKG k518. W czasie zakupu czytałem o nich opinie na Euro Rtv Agd, ponad 70 opinii i tylko 3 były złe. Że wąska scena i przebasowiony dźwięk. Niestety te 3 komentarze potwierdziły się z moim odbiorem, po kilku dniach pożegnałem się z nimi. Dźwięk ma otaczać słuchacza a nie świdrować mu mózg.

Moje preferencje znacie więc przechodzę do meritum:

Słuchawki są bardzo muzykalne, grają szeroką sceną - szerszą niż w R1 i GR 02, bezpośrednim dźwiękiem, prosto w  twarz - bardziej niż R1 i GR02, wokale są czyste i bliskie słuchacza.

Bass: Tam gdzie jest bas to nim tłuką aż miło, nie schodzi tak nisko jak w R1 czy GR02, ale nie ma jego niedostatku. R1 schodzą niżej ale grają miękkim basem, GR02 schodzą niżej i grają bardziej barwnym basem niż Remaxy, ale o podobnej zwartości. Podsumowując bass Remaxów - na plus można napisać, że jest zwarty szybki, pojawia się tam gdzie ma być. Na minus, nie schodzi na sam dół i ma jednostajną barwę, tzn. słyszymy, że jest ale nie maluje nam pięknych dźwięków. Vsonic pod tym względem jest dużo lepszy, R1 w barwie również jest lepszy, ale w szybkości już nie.

Środek: To największy atut Remaxów, wspaniała jak na tą cenę średnica, rysuje ogromną szeroką i stereofoniczną scenę. Brakuje jej głębi, dźwięk podany jest na twarz, jest lekko chropowata, ale jej brzmienie wywołuje banana na ustach. Fajnie podaje detale, szczegóły, może nie tak lekko jak GR02 ale wielokrotnie lepiej niż R1, które mają wycofaną średnicę.

Wysokie tony: największa bolączka Remaxów. Jakiego utworu byśmy nie puścili to talerz brzmi a raczej szeleści zawsze tak samo. Słychać go, że jest ale nie ma zróżnicowanej barwy. Crash zawsze brzmi tak samo i ride też, nie ma znaczenia czy to Kazik czy Grechuta, czy Dark Tranquilliity. Pod tym względem trochę lepsze są Vsonic i zdecydowanie lepsze R1.

Dla mnie słuchanie muzyki ma dawać przyjemność, i Remaxy dają mi większą przyjemność niż R1, do GR02 jeszcze trochę im brakuje, ale nie dużo. Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem, jakie zrobiły na mnie Remaxy. Za 30 zł, mam słuchawki, które spokojnie mogą zastąpić w codziennym użytkowaniu moje GR02. Niesamowite.

Słuchawki są wygodne, nie męczą swoim brzmieniem, 2 razy udało mi się w nich przysnąć. Kabel jest płaski, ale nie zauważyłem efektu mikrofonowego. Pilot współpracuje poprawnie z Redmi 4x.

WG audiobudget, ocenione są wyżej niż popularne u nas zircony czy urbanfuny, niestety nie mam tych słuchawek i  nie odniosę się do tych ocen, są natomiast już na WER moje UIISHII HM7, więc niedługo zrobię porównanie Remax vs Uiishii.

 

Zauważyłem, że o tych słuchawkach za dużo na naszym forum nie ma, więc przyda się trochę o nich informacji J.

 

Pozdrawiam Grzegorz

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wirkox napisał:

 

 

To żeś mi zabił klina. Jako iż moje KZ ZST zamówione w marcu raczej już nie dojdą, to szybkie pytanie, lepiej w ciemno ZS5 czy cackać się z urbanfunami ?

Nie masz moim zdaniem nic do stracenia. Ja  pierwszy raz kupiłem właśnie KZ ZST i jakość dźwięku wbiła mnie w fotel. Dlatego gdy dorwałem tę okazję nie myślałem długo bo gorzej od ZST raczej nie zagrają. Jeśli zagrają jedynie odrobinę lepiej to i tak będą to bardzo opłacalne słuchawki w tej cenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzech - na naszym forum o tych Remaxach 610d rzeczywiście niewiele lub nawet nic do tej pory nie było. Teraz dzięki Tobie jest obszerna recenzja użytkownika tych doków :)
Poniżej mała nieścisłość:
 

8 godzin temu, Grzech napisał:

WG audiobudget, ocenione są wyżej niż popularne u nas zircony czy urbanfuny, niestety nie mam tych słuchawek i  nie odniosę się do tych ocen, są natomiast już na WER moje UIISHII HM7, więc niedługo zrobię porównanie Remax vs Uiishii.

 

Pozdrawiam Grzegorz


Z tego co mi wiadomo to na stronie audiobudget to pierwsza litera nazwy doków, decyduje o miejscu na liście.
Ta lista w kategorii najlepszych/zwycięskich doków w której sklasyfikowane są wszystkie przez Ciebie wymienione doki, zaczyna się od Boarsemanów. Są na pierwszym miejscu bo są na literkę B, a to wcale nie znaczy, że są najlepsze :)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=445]Grzech[/mention] - na naszym forum o tych Remaxach 610d rzeczywiście niewiele lub nawet nic do tej pory nie było. Teraz dzięki Tobie jest obszerna recenzja użytkownika tych doków
Poniżej mała nieścisłość:
 

Z tego co mi wiadomo to na stronie audiobudget to pierwsza litera nazwy doków, decyduje o miejscu na liście.
Ta lista w kategorii najlepszych/zwycięskich doków w której sklasyfikowane są wszystkie przez Ciebie wymienione doki, zaczyna się od Boarsemanów. Są na pierwszym miejscu bo są na literkę B, a to wcale nie znaczy, że są najlepsze 

Ups, tego nie wiedziałem i nie zwróciłem na to uwagi. Więc to zdanie o pozycji remaxów względem zirconów i urbanfunów należy pominąć.
Dzięki za sprostowanie


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu jest sporo ale nie zamula reszty. Na Fiio X5 i M1 grają bardzo fajnie. Nie są to monitory ale szczegółowość i przestrzeń są na przyzwoitym poziomie. Raczej zrówoważone, bo bas jest dobrze kontrolowany i nie ma go tam gdzie być nie powinno

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

Basu jest sporo ale nie zamula reszty. Na Fiio X5 i M1 grają bardzo fajnie. Nie są to monitory ale szczegółowość i przestrzeń są na przyzwoitym poziomie. Raczej zrówoważone, bo bas jest dobrze kontrolowany i nie ma go tam gdzie być nie powinno

Czyli za 6$ warto brać.

Jak z wygodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodne, dość małe. Za 6$ na prawdę warto. Ja za 8 $ brałem i nie żałuję

Tak wyglądają w porównaniu do ZST

2017-05-29 10.20.15.jpg

2017-05-29 10.20.38.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gr07c vs Vivo xe800

 

xGuF4La.jpg

 

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż vivo to znacznie niższa klasa grania niż gr07, nawet jeżeli posiadają ten sam przetwornik to gr07c grają wyraźnie lepiej, z większą ilością dołu, bardziej wyrazistą i pełniejszą średnicą, z większą jak i głębszą sceną, jednak wielu osobom w gr07c może nie spodobać się wyraźnie zaznaczona góra, oraz ostry charakter wyższej średnicy. Z tych dwóch powodów vivo słucha mi się po prostu przyjemniej mimo niższego SQ. Gr07c męczą mnie straszliwe po dłuższym odsłuchu.

Vsoniki są bezlitosne dla słabo jakościowych nagrań, natomiast na vivo można ich słuchać bez problemu. 

 

 

Bas w gr07c jest lepszy technicznie, głębszy, lepiej kontrolowany mimo jego większej masy i ilości, ten z vivo jest płytszy, nie ma mowy aby kiedykolwiek wyszedł przed szereg, zaryzykuję stwierdzenie, iż jest go mniej niż nawet w er4s. Efekty stereofoniczne, oraz holografia  również, lepsze są w gr07c. Naprawdę takiej jego ilości nie spodziewałem się po dynamiku, jednakże właśnie przez tą niewielką jego ilość, jego braki nie rażą ucha. 

 

Średnicy w gr07c jest mniej, jest jaśniejsza, z większą ilością wyższej, tej niższej jest mniej niż w vivo. Zdecydowanie mniej muzykalna, skupiona bardziej na analizie niż na przyjemności z odsłuchu, w vsonikach nie podoba mi się wokal brzydszej części społeczeństwa 

 jest za lekki. Nie czuć w nim mocy, konhretności, jest to dosyć nienaturalne. Za to kobiece wokale naprawdę przepiękne, w tej cenie nie można znaleźć nic lepszego. Żywe, realistyczne, i przyjemne. Aż chce się słuchać.

 

Wysokie tony w gr07c są świtne - bezpośrednie, wyraźnie zaakcentowane, czasami nawet wychodzą przed średnice, talerze i perkusja - miazga, jeszcze nie słyszałem słuchawek tak ładnie je pokazujących. Jednak płacimy za to pewną cenę - przyjemność z odsłuchu. 

W vivo są wyraźnie słabsze, umieszczone gdzieś za wokalami, wygładzone w swoich najwyższych rejestrach, czuć delikatnego roll offa., ugrzecznione - czasami aż za bardzo.

 

 

W największym skrócie gr07c w stosunku do vivo xe800 to jaśniejsza V-ka, o znacznie wyższej jakości, szybkości oraz rozdzielczości.

Edytowane przez Sound John
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sound John - gratulacje i  gorące podziękowania za tą obszerną recenzję.
Brakowało takiego konkretnego porównania Gr07c vs Vivo xe800. Do tej pory były domysły odnośnie podobieństw sygnatury brzmienia, SQ itp.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Gr07c vs Vivo xe800 ma podobny ciężar gatunkowy jak niedawno dokonany opis możliwości brzmieniowych KZ ZST.
I sprawę pozycjonowania Vivo xe800 w stosunku do Gr07c ustala definitywnie.
Inne brzmienie i inna liga, i tyle ;)

Jak dla mnie Vivo xe800 warte są swojej ceny, bardzo lubię ich "średnicowe brzmienie" (choć ta wyższa średnica trochę mi szpilkuje).
Basowego mięska (skąpo bo skąpo) ale jednak też trochę mają (ważny jest dobór tipsów) i minimalne podbicie na eq też pomaga - dobrze reagują, a mam je kilkanaście miesięcy.
Dobrze grające (ale w swojej cenie) i bardzo wygodne doki :)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze znaczyć iż, vivo gubią się gdy w utworze pojawią się wiele elementów. W tej cenie jednak trzymają poziom i to dość mocno. Mówię to porównując je z droższymi konstrukcjami.

 

Od gr07c są szybsze i bardziej rozdzielcze. 

 

(napisałem to nie widząc twojej wypowiedzi :D)

@miki_w1 Po flagowcach etymotic mam wrażenie, iż we wszystkich słuchawkach następuje zjawisko "sklejania" cytując ciebie :) Aczkolwiek gr07c naprawdę dają radę, słuchając ich nie można narzekać na szybkość oraz separację, @manuelvetrookreślił je jako "funowe ety", przyznam coś w tym jest.

Możesz odezwać się do niego, w jego wątku sprzedażowym jest sztuka którą właśnie testowałem.

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie niby o dokach Remaxa są pochlebne opinie. A ktoś miał może przyjemność/bądź nie posłuchać REMAX RM - S1 Pro

Są teraz w promo za 8,27 dolca no i....:rolleyes:

Dzisiaj doszły do mnie KZ ZS3 i powiem ... petarda do muzyki którą lubię najbardziej słuchać. Choć brak im detaliczności góry i brzmienia wokali z KZ ZST. Jeśli KZ ZS5 ma mieć bass pomiędzy KZ ZS3 a KZ ZST i lepszą przestrzeń i górę od ZST tooo ....może być mój święty GRAL :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności