Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ega napisał:

Czy zwróciliście uwagę na metody płatności w ofertach przedsprzedażowych na Aliexpress w związku z 11.11. Wydaje mi się, że nieaktywne są Przelewy24 a przyzwyczaiłem się do płatności tą metodą. A może czegoś nie zauważam ?

 

Niestety, płacić można tylko kartą (prawdopodobnie dotyczy to tylko przedsprzedaży). Jak możesz to załóż sobie w swoim banku wirtualną kartę, ja tak zrobiłem i wszystko przeszło bez problemu ;).

 

35 minut temu, Ega napisał:

OK, czyli niczego nie przegapiam. A swoją drogą ciekawe dlaczego tak to ustawiono skoro ta metoda płatności jest dużym ułatwieniem.

 

Ponieważ jak nie kupisz wybranego towaru, to pieniądze zwracają ci prosto na kartę, a przy okazji sklep nie płaci prowizji pośrednikowi i może natychmiastowo obracać tymi pieniędzmi.

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, e1mo napisał:

 

Niestety, płacić można tylko kartą. Jak możesz to załóż sobie w swoim banku wirtualną kartę, ja tak tak zrobiłem i wszystko przeszło bez problemu ;).

Czy tzw. mobilna karta MasterCard założona do płatności telefonem jest tym samym co karta wirtualna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ega napisał:

Czy tzw. mobilna karta MasterCard założona do płatności telefonem jest tym samym co karta wirtualna ?

 

Niestety, nie jestem ci w stanie na to odpowiedzieć. Przy zakupie spróbuj wpisać dane tej karty (numer, datę, cvv/cvc itd.), jeśli przejdzie, to znaczy że tak ;).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Mam wersję z plastikowym pałąkiem i w sumie leży tylko w szafie...

Zmieniłem pady na te od HM5 dla wygody, ale by się przydał mod na ogarnięcie góry. Ogólnie przy tej cenie całkiem sensowne granie V i z rozbudowaną górą.

Masz Tracery czy Oneodio Studio Pro ? Ja mam Tracery i ich granie nazwałbym raczej równym. No chyba, że to przez pady HM5 tak się zmieniły (a co do tego prawie nie mam wątpliwości, bo np takie BossHiFi B8 bardzo się zmieniają dźwiękowo po założeniu padów HM5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem w internecie, Tracer Opal  to prawdopodobnie Yenona Adapter-Free DJ. W zeszłym roku Yenona zmieniła nazwę na Oneodio i wprowadziła następców Yenona Adapter-Free DJ, czyli Oneodio Studio i Oneodio Studio Pro (ta wersja jest nieco droższa, ale posiada lepsze pady, worek i dodatkowy przewód). Z powyższych informacji wnioskuję, że dźwięk w obu przypadkach powinien być podobny.

 

P.S.: Większość opinii w internecie przedstawia Oneodio jako słuchawki względnie zbalansowane, ale z zaznaczonym bassem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 19:20, Perul napisał:

Zdaje się, że to to samo co Tracer Opal, tyle że z poprawionym pałąkiem (w sensie z metalowym usztywniaczem, a nie sam plastik) - jeśli tak, to naprawdę dobre dźwiękowo słuchawki.

 

do czego są podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Jak wszyscy wiemy, święta idą. Najpierw chińskie, potem zimowe. Szukam dla dwóch osób, ale po kolei:

 

1. Dla mej dziewczyny szukam słuchawek, do domu, w drodze... Jest to fanka i posiadaczka URBANFUN HIFI - gdyby nie to, że przestały grać po kilkunastu miesiącach :( Ale dalej mi biedaczka wspomina jaką miłością je darzyła (pod Xiaomi Mi5 jako sprzęt grający). Teraz ma jakieś z marketu... Kupię jej chińczyki - to będzie dobry pomysł. Moje 2 opcje:

- Ponownie urbanfuny - to chyba nowsza wersja od tej pierwszej, może wytrzymalsze. Powiedzmy te 60zł. 

- Polecane, wielbione, kochane, wychwalane T2. Ok 100zł. Warto dopłacić te 40zł? Pytam oczywiście o jakość dźwięku no ale też..ekhm... budowę/wytrzymałość. 

Osobiście działam na budżetowych Einsear - też t2, no ale jak prezent to wolę się nieco bardziej wykosztować ;) 

Macie dodatkowe pomysły na prezenty gadżetowe? Hah. 

 

2. Teraz ja, to bardziej skomplikowana kwestia. 

Jak kilku na tym forum, jestem posiadaczem Meizu HD50. Jak na mój amatorski słuch, są moim ideałem. Kocham je. Wielbię. Szanuję. Głaskam. I użytkuję... no właśnie. Wymieniłem ostatnio pady (mam zamiar skrobnąć coś w odpowiednim dziale w przyszłości), ale zaczynam zauważać że łuszczy się też skóra z pałąka. Cóż, będę z nich korzystać dopóki będę w stanie. Na dworze tylko w ładne i ciepłe dni, a tak to dom - głównie MacBook Air. Ciągle liczę że Meizu wyda ich następcę... no ale doczekać się nie mogę. 

No ale do rzeczy. Moje 2 opcje:

- Wspomniane wcześniej Onodio Pro; wydają się dobrym następcą/zamiennikiem dla Meizu. Jakieś opinie/porównania? Nie wiem czy na dwór będą okej, tam zresztą mam dokanałówki. Noszę okulary, także chyba nie powinno to być dla nich problemem. Muzycznie preferuję wysokie tony, zrównoważony bas. 

- Albo nowszą sztukę Meizu HD50, ale nie wiem czy to ma sens. Lepiej chyba próbować nowszego. Zresztą, są droższe ;/ 

 

PS. Spodziewamy się kuponów które jeszcze bardziej obniżą cenę słuchawek? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 1. Chyba dobrym rozwiązaniem będzie zakup kolejnych Urbafunów, @Jaro54 poleca BQEYZ KC2 (też przymierzam się do ich zakupu ;)), są podobno lepsze od T2,  możesz też zapytać kolegi @requal o Ariscte DC1, ja ze swojej strony (jak zwykle) mogę polecić TRN V80 (niestety, poza genialnym basem słuchawki te mają ostrą górę, co nie wszystkim pasuje). Z T2 jest taki problem, że dla mnie bez bass-moda są dość nudne (a nie wiem, czy twojej dziewczynie bedzię się chiało bawić w modowanie).

2. Na Oneodio Studio Pro złożyłem preordera,  więc najwcześniej dostanę je za jakiś miesiąc. Wtedy coś o nich napiszę i zrobię porównanie z otwartymi SOMiCami V2, w między czasie możesz obejrzeć testy na YT (jest ich całkiem dużo). Możesz także zamiast Meizu HD50 spróbować Xiaomi Headphones - 2nd Generation ^_^.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 jak dla dziewczyny to mogę polecić ci Creative HS-930/MA 930. Bardzo fajne są BQEYZ K2 ale jeśli ma małe uszy mogą okazać się za duże. TRN V80 są dobre i jeśli dokupisz SpinFity to problem góry zniknie. Artiste DC-1 są też ok, ale w cenie z Amazon.co.uk skąd brałem bo na aliexpress są droższe. No i Artiste nie mają wymiennego kabla. 

Jak z Chin i dla dziewczyny to może Swing IE 800 nieduże, wygodne i do tego nieźle grają a kosztują niewiele. 

Ad.2 Co do nausznych to Może Musical Fidelity MF 100 z Amazon.de. Bardzo dobrze grają i cena z Amazon.de to ok 25% polskiej ceny. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, e1mo napisał:

Moim zdaniem zbyt wymagające względem tipsów lub względnej equalizacji. Sam wolałbym by pojawiło się więcej opinii o nich z trzeciej ręki, jak je oceniają ludzie. Natomiast dla kogoś świadomego - polecam! Bang for your buck roku jak na razie dla mnie. Chociaż możliwe, że BQEYZ BQ3 to zmieni, ale to się okaże. Na razie są middle of nowhere na trackingu.

 

Creative HS-930/MA 930 dostała moja żona i jest zadowolona. Godne polecenia. Wcześniej narzekała na UiiSii hm7, że grają płasko i niewygodne, bo wypadają z ucha.

 

A jak ma być tanio i dobrze to polecałbym wziąć te GGMM C800 z Ali + para SpinFitów CP100. Ale jak z trwałością, to nie wiem. Komentarze były na Amazonie niezbyt pochlebne. Mi się aż takie kruche nie wydają. Za kabel jednak bym nie ciągał.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na x-kom.pl sa Creative MA-930 za 99 pln z hasłem haloween. To wersja pod androida HS-930

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eragon napisał:

Wspomniane wcześniej Onodio Pro; wydają się dobrym następcą/zamiennikiem dla Meizu.

Meizu to dość małe nauszne słuchawki, Oneodio to raczej typowo domowa wokółuszna konstrukcja. Zupełnie ich nie widzę jako następców/zamiennik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu to one za duże na mobilne zabawki


...?

Chodziło mi o brzmienie

Jak wyglądają to widać na zdjęciach


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy zastanawiają się nad BQEYZ informacja, że zamówiłem BQEYZ KC2, obecnie posiadam K2 i będę robił porównanie :)

Do tego 8 żyłowy kabelek ze srebra od YINYOO, zobaczymy czy ma jakiś wpływ na te słuchawki. Mam już też oryginalne Comply (te "klejące się" z filtrem) i polecam do K2 już teraz mocno - must have!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eragon- te Urbanfuny Hi-Fi z linka podanego przez Ciebie to wersja MK1 co potwierdza kolor kabla, który jest szary. To te same, które dziewczyna miała wcześniej. No i cena fajna :)
Wersja Mk2 ma przetworniki z berylu i kabel czarny i wygląda tak: -klik-
Tin Audio T2 to brzmienie całkowicie odmienne niż te znane Ci z Einsear T2, Urbanfun Hi-Fi czy też Meizu HD50.
Nie są tak wygodne jak Urbanfun Hi-Fi czy jeszcze wygodniejsze Einsear T2 ale muzycznie to wyższa półka od nich, no i coś nowego brzmieniowo. A w tej cenie z tego linka to prawdziwa okazja.
Ciężko zastąpić mobilne wymiary, doskonałą jakość wykonania i brzmienie Meizu Hd 50 no i cena. Obecna cena na te słuchawki to dobra cena, a 11.11 może ją jakiś sklep jeszcze obniżyć. Według mnie bardzo dobra propozycja to Musical Fidelity MF 100 z Amazon.de, które polecił @Jaro54

 

ps.1
@e1mo - "Z T2 jest taki problem, że bez bass-moda są dość nudne." Dla Ciebie (i pewnie dla wielu innych) to mogłeś dodać ;)
Nie jest to jakikolwiek przyczynek do dyskusji, bo to rzecz o gustach, więc też nie odbieraj tego personalnie (inni też) :)
Dla mnie modowanie Tin Audio T2 przy pomocy zaklejenia otworów wentylacyjnych to herezja. Co innego głębokość aplikacji do ucha i zabawa tipsami co sam czynię. Zaklejone otwory w Tin Audio T2 to zbyt mocna ingerencja. Pozbywa ich unikalnego brzmienia i robi z nich słuchawki o brzmieniu pospolitym, spotykanym w większości słuchawek. To tylko moje zdanie. 

ps.2
Też zamówiłem BQEYZ KC2. I z tego co wiem to różnią się od K2 (tylko?) zmniejszonym basem i cieszę się, że będzie mógł to potwierdzić lub stwierdzić coś innego @ryankgb ;)

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ryankgb napisał:

Dla tych, którzy zastanawiają się nad BQEYZ informacja, że zamówiłem BQEYZ KC2, obecnie posiadam K2 i będę robił porównanie :)

Do tego 8 żyłowy kabelek ze srebra od YINYOO, zobaczymy czy ma jakiś wpływ na te słuchawki. Mam już też oryginalne Comply (te "klejące się" z filtrem) i polecam do K2 już teraz mocno - must have!

Do K2 super są SpinFit-y, nie lubię comply 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności