Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Adrian97 napisał:

Słuchawki dokanałowe w stylu ath m50x. Głównie do rapu i r&b. Kupiłem TRN v80, ale góra w nich to jakaś żenada - ostre sybilanty. Chciałbym słuchawki, które będą po prostu dobre bez dokupywania nakładek czy kabli :)

 

A wygrzałeś je odpowiednio? W instrukcji jest napisane, że wymagają od 100 do 500h wygrzewania. Poza tym napisz do BigMarasa, powinien mieć tipsy OSTRY OS200 w dobrej cenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, e1mo napisał:

 

A wygrzałeś je odpowiednio? W instrukcji jest napisane, że wymagają od 100 do 500h wygrzewania. Poza tym napisz do BigMarasa, powinien mieć tipsy OSTRY OS200 w dobrej cenie ;).

Wygrzewałem je już z 100 godzin na bank. Właśnie nie chcę znowu dawać setki pieniędzy na tipsy i i tak może nie być zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, e1mo napisał:

OSTRY OS200 kosztują ok 25zł za komplet (w pudełku są tipsy rozmiarze S, M, L).

OSTRY OS200 kosztują ok 25zł za komplet (w pudełku są tipsy rozmiarze S, M, L).

Bardzo bym prosił o linki. Dodatkowo ludzie polecają jeszcze wymianę kabla - kolejna kasa w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adrian97 napisał:

Słuchawki dokanałowe w stylu ath m50x. Głównie do rapu i r&b. Kupiłem TRN v80, ale góra w nich to jakaś żenada - ostre sybilanty. Chciałbym słuchawki, które będą po prostu dobre bez dokupywania nakładek czy kabli :)

A ile je wygrzewaleś? Moje po przeszło 100 godzinach poprawiły się i całkiem fajnie grają. Zerknij na bardzo fajne dźwiękowo BQEYZ K1 lub droższe K2. To już półka T2, a nawet lepiej (K2 które mam) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka ci nie podam bo go nie ma (chyba że na Aliexpress), pisałem do @bigmaras w spawie tipsów OASTRY i napisał, że jeszcze mu zostały (choć na allegro nie można ich już kupić) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adrian97 napisał:

Bardzo bym prosił o linki. Dodatkowo ludzie polecają jeszcze wymianę kabla - kolejna kasa w ciemno...

Tu link do Ostry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w temacie, ale trochę obserwuję wątek :D dzisiaj przyszły mi trn v80 i szczerze jestem mega zadowolony, nawet bez wygrzewania (no audiofilem to najwyrazniej nie jestem). W drodze dodatkowo srebrny kabelek, ale przechodząc do rzeczy: widzę właśnie przewijające się w temacie tipsy Ostry os200 - czy testował ktoś także pozostałe (100, 300) oraz czy warto? Zastanawiam się, czy nie zamówić całego zestawu tipsów do testów także z innymi słuchawkami, które mam :) 

 

Edytowane przez AudioWunsz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AudioWunsz napisał:

Witam, jestem nowy w temacie, ale trochę obserwuję wątek :D dzisiaj przyszły mi trn v80 i szczerze jestem mega zadowolony, nawet bez wygrzewania (no audiofilem to najwyrazniej nie jestem). W drodze dodatkowo srebrny kabelek, ale przechodząc do rzeczy: widzę właśnie przewijające się w temacie tipsy Ostry os200 - czy testował ktoś także pozostałe oraz czy warto? Zastanawiam się, czy nie zamówić całego zestawu tipsów do testów także z innymi słuchawkami, które mam :) 

 

 

Ja moich V80 korzystam z OS200, ale myślę nad OS100 do moich ZS10.

 

Jeśli chodzi o podział tipsów OSTRY:

OS100 - Wyciągają górę / redukują bass.

OS200 - Równoważą dźwięk / redukują skraje pasma.

OS300 - Wyciągają bass / redukują górę.

 

Z tego co zauważyłem podczas używania OS200, to to że napowietrzają scenę. Trudno to opisać, ale powodują że dźwięk staje się bardziej przestrzenny ;)

Edytowane przez e1mo
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem cały komplecik. Zobaczymy gdzie i które się przydadzą. A co do V80 to niech pograja z 80-100 godzin to zobaczysz co one potrafią. Kabelek srebrny TRN mam i nie dość że wygodny bardzo to jeszcze poprawia brzmienie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie zamówię cały zestaw :) postaram się też coś dorzucić od siebie jak już przyjdą i je dobrze przetestuję. Dzisiaj dla mnie sporym zaskoczeniem było chociażby to jak kabel od v80 poprawił dzwięk w kz zs5, więc chyba się trochę wkręcę w temat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie GGMM C800 i pozostaje tylko rzec brać! Najlepsze taniochy ever! Jak będę w domu to pstryknę fotki.

Dość.. liniowe.. granie. Wokale/średnica nie są cofnięte, wysokich dużo, ale nie są ostre, ani męczące. wszystko z dość dobrą teksturą, bas bez ubytków.

Takie KZ ED16 leżą i kwiczą przy nich.

 

Przyszły do mnie GGMM C800 i pozostaje tylko rzec brać! Najlepsze taniochy ever! Jak będę w domu to pstryknę fotki.

Dość.. liniowe.. granie. Wokale/średnica nie są cofnięte, wysokich dużo, ale nie są ostre, ani męczące. wszystko z dość dobrą teksturą, bas bez ubytków.

Takie KZ ED16 leżą i kwiczą przy nich.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress już powoli widać 11.11 i w niektórych sklepach są już ceny jakie będą w tym dniu. Można już dziś zamówić w przedsprzedaży np:
Revonext QT2 - 116,68 zł - 121,64 zł (cena przez aplikację):
-klik-
Tin Audio T2 - 103,77 zł (cena przez aplikację):
-klik-
BQEYZ KC2 - 98,54 zł - 102,66 zł (cena przez aplikację):
-klik-

To tylko kilka przykładów z jednego sklepu. Prawdopodobnie ceny jeszcze będzie można obniżyć - dojdą kupony na 11.11.
Z tańszych, a bardzo dobrze grających - tak dla przykładu:
Urbanfun Hi-Fi - $16.75:
-klik-

 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, strong6 napisał:

Na aliexpress już powoli widać 11.11 i w niektórych sklepach są już ceny jakie będą w tym dniu. Można już dziś zamówić w przedsprzedaży np:
Revonext QT2 - 116,68 zł - 121,64 zł (cena przez aplikację):
-klik-
Tin Audio T2 - 103,77 zł (cena przez aplikację):
-klik-
BQEYZ KC2 - 98,54 zł - 102,66 zł (cena przez aplikację):
-klik-

To tylko kilka przykładów z jednego sklepu. Prawdopodobnie ceny jeszcze będzie można obniżyć - dojdą kupony na 11.11.

Właśnie. Skąd można pobrać te kupony na Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś czytał o co chodzi z tym depozytem?

A już rozumiem. "2. Coupons can only be used when you make the pre-payment. Once the pre-payment has been paid, no coupons can be used. The coupon discounts will be applied to the remaining balance"

https://sale.aliexpress.com/__pc/20181111bestdealsoftheyear_preorder_rules.htm?spm=2114.10010108.1000016.1.323675c8MmAtCm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupony za jakiś czas się pojawią. Dla całego aliexpress.
Co do depozytu - opis z translatora dotyczący płatności za Revonext QT2:

Wystarczy dokonać przedpłaty już teraz (US $3.11 - 3.25) i zapłacić pozostałą kwotę w dniu 11.11 (10 listopada 2018 r., 07:00:00:00 PT do 12 listopada 2018 r., 04:59:59 PT). Jeśli płatność zamówienia nie zostanie zrealizowana, zamówienie wstępne zostanie anulowane, a przedpłata zostanie zwrócona na konto karty kredytowej.

 
Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko zastanawiało mnie po co ta przedpłata, skoro nie było napisane, że np. gwarantuje zakup.. cene.. albo co. Otóż bez przedpłaty nie użyjesz kuponów, to jedyny jej cel.



KZ AS10 $39.68 - 40.83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą jak robić pieniądze. Mają już korzyść w momencie zapłacenia przedpłaty. Alibaba/aliexpress może tymi pieniędzmi przez 20 (dodatkowych) dni obracać, itp.
Przy przedpłacie 5$ za 10 mln sztuk produktów to kwota 50.000.000$. Sądzę, że ilość jednostkowych przedpłat z całego świata będzie znacznie wyższego rzędu.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. Ostatnio otrzymuję przesyłki z Ali przepakowywane w PL i dostarczane.. kurierem. Na początku myślałem, że doliczą mi opłaty celne, ale jak na razie nie dostałem żadnych dodatkowych kosztów. Chyba, że samo dziadostwo zamawiam. Nie wiem :D

Np. 3 przesyłki z różnych sklepów z adnotacją: Sinotrans w imieniu i na rzecz Cainiao. Doręczał Poczteks(przypisek własny:D) Kurier 48.

Edytowane przez requal
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przepakowywanie to nie po to, żeby obadać co w środku :)
Ktoś wyczul biznes, podpisał z chińczykami stosowne umowy i dostarcza do punktów odbioru/do samego odbiorcy. Jest taka firma o nazwie MyMeest (może Poczteks jest podwykonawcą?).
Paczki z Chin do Polski najpierw trafiają na Litwę, Estonię do wynajętego przez firmę MyMeest centrum logistycznego, tam są przez tą firmę przejmowane, przepakowywane i nadawane ponownie. Trafiają do Polski do ich magazynu z pominięciem Poczty Polskiej. Później kurierem do domu odbiorcy, czasem do punktu "paczka w ruchu".
Ten handel z Chinami to góra pieniędzy z której każdy próbuje coś uszczknąć. Państwo Polskie planuje wprowadzić podatek od tego handlu, a Alibaba chce przyśpieszyć/zintensyfikować handel:
-klik-
Koniec offtopu z mojej strony.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak poniżej 40 $ (?) to Ci nie naliczą. Tragedia co to się dzieje, a miałem brać wreszcie Toppinga NX4, a tak to ciule rozpakują sobie i wyguglują co to.
Oczywiście wszystko też zależy od tego czy ktoś kto sprawdza zna się na tym, czy tylko po wielkości paczki patrzy (możesz zamówić słuchawki za 300$ w małej paczuszce i obejdziesz się bez VAT'u i cła, a możesz zamówić krzesło ogrodowe tanie i dowalą Ci VAT).234a1394b2405bf72c4f198ce992f4c8.jpg

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, mi też raz kurier przywiózł jakaś ******lke z Ali, zostawiając mnie w szoku. ?

Jak postawią to centrum to bedzie ciekawie, Amerykanie juz sie bronią przed zalewem produktów z Ali:  

https://www.rp.pl/Transport/310189900-Trump-zrywa-umowe-pocztowa-bo-paczki-z-Chin-sa-za-tanie.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sir Nick napisał:

Zgadza sie, mi też raz kurier przywiózł jakaś ******lke z Ali, zostawiając mnie w szoku. ?

Jak postawią to centrum to bedzie ciekawie, Amerykanie juz sie bronią przed zalewem produktów z Ali:  

https://www.rp.pl/Transport/310189900-Trump-zrywa-umowe-pocztowa-bo-paczki-z-Chin-sa-za-tanie.html

 

 

Chińczycy nie są głupi, wykupią albo założą w USA własną firmę/my przewozowe, ograniczając koszty do minimum i zagrają Trumpowi na nosie (chociażby dla czystej złośliwości albo dlatego, że mogą :P).

Ew. stworzą bazy przepakunkowe w innych krajach (jak Indie, Malezja, Tajwan etc.)

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności