Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły dziś do mnie KZ BTE. Kupione z czystej ciekawości za niespełna 20$. Co prawda jeszcze nie zdążyły pograć zbyt długo i się ułożyć, ale pierwsze wrażenia całkiem pozytywne. Co mnie cieszy to zarówno budowa, komfort użytkowania jak i charakter dźwięku są zbliżone do KZ ZSR czyli ciągle moich ulubionych KZ'tów. Czyżby BTE okazały się ich godnym uzupełnieniem w formie bezprzewodowej? Jest to bardzo prawdopodobne, ale dam im jeszcze trochę pograć. Ich dostawa idealnie zbiegła się z zawitaniem u mnie (tym razem już na stałe) Shanlinga M0, z którym będą tworzyć duet outdoorowo :) 

 

IMG_3689.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Subfire napisał:

Które z słuchawek by się nadawały dla osoby o wyjątkowo wąskich przewodach słuchowych?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

 

Między innymi SoundMagic PL50.

 

Tu masz modele z 2mm tulejkami (podebrane stąd)

  • ALTECLANSING: Bliss Gold, inMotion616, inMotion716
  • BRAINWAVZ: B2
  • CREATIVE: Aurevana2
  • DENON: AH-C250, AH-C400
  • ETYMOTIC: ER-4P, ER-4S, ER22-B2-A, Ety-8Bluetooth, Etyblu2, HF-2, HF-3, HF-5, MC-2, MC-3, MC-5
  • FISCHER AUDIO: DBA-02, DBA-02mkII, TBA-04
  • FUTVRESONICS: Atrio series(All)
  • HARMANKARDON: EP-710, EP-712, EP-730
  • IFROG: Ear Pollution, Luxe
  • JAYS: D-Jays, Q-Jays, S-Jays
  • KLIPSCH: Custom 1,2,3, Lmage e1, S3/S3m, R6i, S4, S2A, S4AII, S4i, S4Iii, S4i Rugged, S5i, X4i, X5, X7i, X10/X10i, X11i, ProMedia, Reference S4i
  • ROCK IT SOUNDS: R-20, R-30, R-50
  • SLEEK AUDIO: SA6
  • TDK: BA100, BA200
  • WESTONE: Adventure Alpha, UM-1/UM-2, UM3X, UM-PRO10/20/30/50, Westone 1/2/3/4/4R, W10/W20/W30/W40/W50/W60
  • MEElectronics: A151
  • NUFORCE: Primo8
  • SAMSUNG: EHS71
  • SOUNDMAGIC: PL-50
  • ULTRASONE: IQ, Pyco, TIO
  • Hippo: proone
  • PHIATON: Ps200
  • MICROSONICS: EpicJC, EpicX
  • PHILIPS: SHE9850, SHE9900
  • SHURE: E3C/4C/5C, E3g/4g, E500, i3c/i4c, SCL3/SCL4/SCL5, SE486, SE Series: 110/112/115/210/215310/315/420/425/530/535, 535LTD
  • PHONAK: PEE012/121, 111/112, 122/022, 132/232
  • Rose technology: Rose Mini2

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Między innymi SoundMagic PL50.
 
Tu masz modele z 2mm tulejkami (podebrane stąd
  • ALTECLANSING: Bliss Gold, inMotion616, inMotion716
  • BRAINWAVZ: B2
  • CREATIVE: Aurevana2
  • DENON: AH-C250, AH-C400
  • ETYMOTIC: ER-4P, ER-4S, ER22-B2-A, Ety-8Bluetooth, Etyblu2, HF-2, HF-3, HF-5, MC-2, MC-3, MC-5
  • FISCHER AUDIO: DBA-02, DBA-02mkII, TBA-04
  • FUTVRESONICS: Atrio series(All)
  • HARMANKARDON: EP-710, EP-712, EP-730
  • IFROG: Ear Pollution, Luxe
  • JAYS: D-Jays, Q-Jays, S-Jays
  • KLIPSCH: Custom 1,2,3, Lmage e1, S3/S3m, R6i, S4, S2A, S4AII, S4i, S4Iii, S4i Rugged, S5i, X4i, X5, X7i, X10/X10i, X11i, ProMedia, Reference S4i
  • ROCK IT SOUNDS: R-20, R-30, R-50
  • SLEEK AUDIO: SA6
  • TDK: BA100, BA200
  • WESTONE: Adventure Alpha, UM-1/UM-2, UM3X, UM-PRO10/20/30/50, Westone 1/2/3/4/4R, W10/W20/W30/W40/W50/W60
  • MEElectronics: A151
  • NUFORCE: Primo8
  • SAMSUNG: EHS71
  • SOUNDMAGIC: PL-50
  • ULTRASONE: IQ, Pyco, TIO
  • Hippo: proone
  • PHIATON: Ps200
  • MICROSONICS: EpicJC, EpicX
  • PHILIPS: SHE9850, SHE9900
  • SHURE: E3C/4C/5C, E3g/4g, E500, i3c/i4c, SCL3/SCL4/SCL5, SE486, SE Series: 110/112/115/210/215310/315/420/425/530/535, 535LTD
  • PHONAK: PEE012/121, 111/112, 122/022, 132/232
  • Rose technology: Rose Mini2
Miałem na myśli coś z "tanich słuchawek z Chin".

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ co dla ciebie tanie? Może Creative HS-930/MA 930 to wydatek bez promocji 170-190 pln a są małe i bardzo wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy do około 120zł. Słuchawki też nie mają być dla mnie, tylko dla osoby, której bardziej zależy, by dało się słuchać wygodnie muzyki, niż dostawać soundgasmów. Oczywiście nie popadajmy w skrajności, chciałbym kupić coś na czym da się słuchać muzyki bez skojarzeń z słuchawkami za 3zł z supermarketu.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Subfire napisał:

Powiedzmy do około 120zł. Słuchawki też nie mają być dla mnie, tylko dla osoby, której bardziej zależy, by dało się słuchać wygodnie muzyki, niż dostawać soundgasmów. Oczywiście nie popadajmy w skrajności, chciałbym kupić coś na czym da się słuchać muzyki bez skojarzeń z słuchawkami za 3zł z supermarketu.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

 

U Chińczyków problem z małymi tulejkami, jedyne słuchawki które miałem i miały względnie małe tulejki, to KZ ZS4. Jak zeszlifuje sobie jeszcze garb na końcu tulejki, to powinno być 3.8-4mm.

 

zs44.thumb.jpg.018fa8fee18cfe92900045ee34bfaa46.jpg

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Creative są bardzo fajne dźwiękowo i bardzo wygodne, można w nich spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie pomyślałem, były za 69zł.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Popatrzę jeszcze na Audiobudget, o dziwo w reckach są podane średnice.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość na audiobudget.com ma 4-5 mm tulejki 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subfire ja bym popatrzył za używanymi Audeo - poniżej 200zł da radę je dostać. Sam używam z gumkami S. 

Jeśli chodzi o słuchawki z Chin to jedyna opcja użytkowania dla mnie (przez te grube tulejki) to założenie potrójnych "choinek", wtedy tulejka pozostaje poza kanałem słuchowym. Stwarza to niestety problem pozostania "choinki" po wyciągnięciu w kanale słuchowym, jeśli się dobrze nie trzymają. W KZ-tach, które miałem nie było tego problemu, ale UiiSii CM5 mimo, że do tej pory chyba najbardziej pasujące mi dźwiękowo, to już 3 razy zostawiły mi "choinki" w kanałach i trzeba je było pęsetą/drutem wyciągać - mają bardzo krótkie tulejki i dlatego spadają.

@Subfire ja bym popatrzył za używanymi Audeo - poniżej 200zł da radę je dostać. Sam używam z gumkami S. 

Jeśli chodzi o słuchawki z Chin to jedyna opcja użytkowania dla mnie (przez te grube tulejki) to założenie potrójnych "choinek", wtedy tulejka pozostaje poza kanałem słuchowym. Stwarza to niestety problem pozostania "choinki" po wyciągnięciu w kanale słuchowym, jeśli się dobrze nie trzymają. W KZ-tach, które miałem nie było tego problemu, ale UiiSii CM5 mimo, że do tej pory chyba najbardziej pasujące mi dźwiękowo, to już 3 razy zostawiły mi "choinki" w kanałach i trzeba je było pęsetą/drutem wyciągać - mają bardzo krótkie tulejki i dlatego spadają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Inszy napisał:

Remaxy RM-600M mają wąskie tulejki. Nie pamiętam czy T200 czy T120, ale daleko im do typowo chińskich potworów.

4,5 mm tulejka, tylko obudowa jest wąska niewiele szersza od tuleji 

24 minuty temu, Inszy napisał:

Remaxy RM-600M mają wąskie tulejki. Nie pamiętam czy T200 czy T120, ale daleko im do typowo chińskich potworów.

4,5 mm tulejka, tylko obudowa jest wąska niewiele szersza od tuleji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejkę o tej samej grubości co Remax RM-600M mają bardzo wygodne Vivo 800XL, Memt X5.
UiiSii CM5 mają trochę szerszą tulejkę bo o grubości 5 mm i potwierdzam, że ich tulejki są krótkie. W związku z tym są płytko aplikowane w kanał słuchowy. Radą na to jest to co napisał @Perul - tipsy w kształcie choinek. I też cenię sobie brzmienie UiiSii CM5. To dobrze grające tanie słuchawki z Chin ;)
Tulejki typu KZ to 5,5 mm - 6 mm :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, donpedro1979 napisał:

Kurcze a ja przy choinkach nigdy nie mogę złapać seala ? Wysuwają mi się z kanałów

Bo jodłe wpychasz w ucho :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 22:56, LuQi napisał:

Dotarły dziś do mnie KZ BTE. Kupione z czystej ciekawości za niespełna 20$. Co prawda jeszcze nie zdążyły pograć zbyt długo i się ułożyć, ale pierwsze wrażenia całkiem pozytywne. Co mnie cieszy to zarówno budowa, komfort użytkowania jak i charakter dźwięku są zbliżone do KZ ZSR czyli ciągle moich ulubionych KZ'tów. Czyżby BTE okazały się ich godnym uzupełnieniem w formie bezprzewodowej? Jest to bardzo prawdopodobne, ale dam im jeszcze trochę pograć. Ich dostawa idealnie zbiegła się z zawitaniem u mnie (tym razem już na stałe) Shanlinga M0, z którym będą tworzyć duet outdoorowo :) 

 

IMG_3689.jpg

KZ BTE są na GearBest za 30 zł jak donosi pepper.pl .

Szkoda że z GB zaczynam obawiać się przesyłek. Nie doszły na razie 3 etui na słuchawki.

 

Te KZ BTE są ciepłe czy ostre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje bezprzewodówki,  to GB ma KZ BTE za 7,99usd teraz:

 

https://m.gearbest.com/earphones/pp_009980875382.html?fbclid=IwAR0DhQiz_viw1q_lRIAgaE1-NjwGvGDh3b1w7kgpPPgBbAnDwqD_IQ_lINo&utm_source=tt_de&aid=171752

 

No widze,  ze pisalismy razem newsa ?

Edytowane przez Sir Nick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

KZ BTE są na GearBest za 30 zł jak donosi pepper.pl .

Szkoda że z GB zaczynam obawiać się przesyłek. Nie doszły na razie 3 etui na słuchawki.

 

Te KZ BTE są ciepłe czy ostre ?

 

10 minut temu, Sir Nick napisał:

Jak ktoś potrzebuje bezprzewodówki,  to GB ma KZ BTE za 7,99usd teraz:

 

https://m.gearbest.com/earphones/pp_009980875382.html?fbclid=IwAR0DhQiz_viw1q_lRIAgaE1-NjwGvGDh3b1w7kgpPPgBbAnDwqD_IQ_lINo&utm_source=tt_de&aid=171752

 

No widze,  ze pisalismy razem newsa ?

 

Niestety, po wrzuceniu słuchawek do koszyka pojawia się cena 22$.

@Lord Raydennie przejmuj się, mi srebrny kabel z GB szedł 1,5 miesiąca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

KZ BTE są na GearBest za 30 zł jak donosi pepper.pl .

Szkoda że z GB zaczynam obawiać się przesyłek. Nie doszły na razie 3 etui na słuchawki.

 

Te KZ BTE są ciepłe czy ostre ?

 

Za 8$ to wcale się nie dziwię, że rozeszły się w kilka minut. Ja dałem za nie 20$ właśnie na GB i uważam, że są warte tej ceny.

 

BTE.png

 

Co do samego dźwięku to testuję je z Shanlingiem M0 po APTx. Zdecydowanie nie są to słuchawki jasne czy ostre. Moje są jeszcze nie wygrzane, ale gdybym miał coś o nich napisać to na pewno nie brakuje basu, ale nie wchodzi on na pozostałe pasma. Jest podbity, ale niezłej jakości. Słuchając ich w terenie taki zabieg nieźle się sprawdza i nawet w zgiełku ulicy słuchawki zachowują swój charakter. Jeśli chodzi o średnicę to jest ona całkiem fajnie nasycona, a same wokale nie są wycofane i są dość blisko słuchacza. Góra bardzo przyjemna, w żadnym wypadku nie jest ostra i męcząca. Taka w sam raz pasująca do charakteru tych słuchawek. Do tego wszystkiego jak dla mnie świetna ergonomia. Co ciekawe nie wiem czy wszyscy zwrócili uwagę, ale nie są to słuchawki noszone OTE tylko klasycznie i dla mnie to ciekawa odmiana niczym nie wpływająca na komfort użytkowania, a nawet dla niektórych okaże się wygodniejszą opcją.

Edytowane przez LuQi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności