Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, requal napisał:

Tak, użyłem go z "uszczelnionych" T2 i mniej więcej intuicyjnie odpowiada temu co chciałem przekazać..

Ale proszę tego nie traktować jakoś.. sztywno, tak myślałem, że to nie będzie do końca to. Basu jest trochę mniej niż TRNv80 i mniej niż KZ ZS10 ilościowo.

Natomiast jest więcej niż w T2 ze zmienionym przewodem, a o wiele więcej niż T2 bez zmienionego przewodu.. Wysokie też raczej są pofalowane w większym stopniu, po 5khz, a nie taka górka (bo to nie odpowiadałoby chyba "holografii" wysokich), ale "powiedzmy", że to to.

 

 

Gdyby te słuchawki miały taki wykres to by się ich słuchać nie dało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZS10 mają mniej basu niż Revonext QT2 i TRN v80. W tych dwóch ostatnich jest on prawie na podobnym poziomie - jest naprawdę mocny.
Rozumiem, że w Artiste DC1 jest go mniej niż w KZ ZS10, a więcej niż w normalnie używanych Tin Audio T2 (wykres od zaklejonych T2 narobił zamieszania).
Ok :rolleyes: Starczy na razie :rolleyes:
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Artiste mają potencjał. Po 6 godzinach wyrównały się, bas jest konkretny, ale nie przeszkadza to reszcie pasma. Nadal grzeją się z M0. Szkoda że nie można kabla wymienić :( Są warte te 26£ co dałem 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Gdyby te słuchawki miały taki wykres to by się ich słuchać nie dało :)

Już nie takie wykresy. Zresztą ciekaw jestem kto by tak ze słuchu sporządził pełny wykres wysokich bazując na muzyce. Poza oznaczeniem najbardziej wybijających się pików raczej nie możliwe. 2-5khz jest podbite, reszta nie razi, więc 2-5khz nie wybija się bezwzględnie, takie moje wnioskowanie, jak zaznaczyłem prowizoryczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro54 napisał:
  1. Artiste mają potencjał. Po 6 godzinach wyrównały się, bas jest konkretny, ale nie przeszkadza to reszcie pasma. Nadal grzeją się z M0. Szkoda że nie można kabla wymienić :( Są warte te 26£ co dałem

Z każdym dniem będzie lepiej. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na wykres tych Datura-X - spadek na poziomie niemal 30dB pomiędzy 700 a 1500Hz, 20dB w górę od 1500 do 2500Hz i znów podbicie na 7kHz?! ?

Ależ tam musi być buła na basie, studnia na niższej średnicy i jazgot na wokalach i sopranach... Wymarzone słuchawki dla osób chcących zrobić sobie krzywdę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pamiętaj tylko że cenę obniżają ręcznie i może to potrwać nawet kilka godzin .
Po ~24h ceny nie obniżyli, zatem można założyć, że promocja jest już nieaktualna.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ppmuzyk napisał:

Znacie jakieś ciekawe dokanałowe bluetooth do 40$

 

Bludio TN/TN2, KZ BTE, TRN AS10 lub TRN BT3/BT10 (Pin 0.75) + TRN V80, KZ APTX (Pin A) + KZ ZS5, ogólnie w tej cenie jest już w czym wybierać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie (choć uważam że nadal pasuje do tanich słuchawek z Chin), mnie się dzisiaj morda cieszy :D, bo przyszły mi nowe SOMiCi V2 (stare niestety padły po dwóch latach intensywnego używania), za słuchawki zapłaciłem 199zł z darmową wysyłką na hard-pc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mają tony przetworników
Niedługo powstanie gatunek "przetworniko-fanatyków", którzy uznają, że na słuchawki, które mają ich mniej niż czternaście nawet nie warto zwracać uwagi, a prawdziwą muzykę usłyszysz dopiero przy czterdziestu.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Subfire napisał:

Niedługo powstanie gatunek "przetworniko-fanatyków", którzy uznają, że na słuchawki, które mają ich mniej niż czternaście nawet nie warto zwracać uwagi, a prawdziwą muzykę usłyszysz dopiero przy czterdziestu.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

 

Jak tak teraz wspomniałeś o tych przetwornikowych fanatykach, (uwaga będą przekleństwa :Pto mi się od razu z tym skojarzyło.

Prawda jest taka, że im więcej przetworników, tym więcej problemów (między innymi z ich zestrojeniem), a wystarczyłoby dać jeden dobrej jakości ;).

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są okazyjne KZ ZS3 za 6.29$ najtaniej na AliExpress znalazłem za 11$. Na headfi ma dość dobre recki, ponoć mocno basowe, średnica i wysokie tony jednakże w basie nie toną.

Kupon to: ACDLKZ1 (widoczny również na załączonym zdjęciu).

 

https://www.dresslily.com/kz-zs3-hifi-in-ear-product5436935.html?utm_source=shareasale&sscid=a1k2_h8nbi

dbb0cb82d8e7b0ae4163344e0a7988c1.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się pisze na head-fi o KZ ZS3 pokrywa się z tym co pisało się o nich tutaj. Dodam jeszcze, że ich ogromną zaletą jest doskonała izolacja i bardzo pewne trzymanie się w uchu.
Świetnie sprawdzają się w ruchu, na siłowni itp. Niezła jakość wykonania, odłączany kabel, ergonomiczny kształt, dobra jakość dźwięku - przy cenie 24zł - to bardzo dobra okazja ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

Mi się bardziej podobały od ZST. Niby granie niższej klasy, mocno plastikowe, ale zaskakująco spójne.

Też tak uważam odnośnie brzmienia obu modeli. A pamiętam forumowe zachwyty brzmieniem KZ ZST i uporczywe udowadnianie, że grają dużo lepiej niż ich bezpośredni rywal Urbanfun Hi-Fi, które wtedy miałem jako pierwszy i zachwalałem je w tym temacie. A nie było wtedy jeszcze stron typu audiobudget.com itp. 
Mam KZ ZS3 i KZ ZST do tej pory. Urbanfun Hi-Fi też.


Nie wiem od kogo KZ podpatrzyło kształt kopułek ale dzięki temu uzyskało doskonałą ergonomię, izolację i dopasowanie które wg mnie jest epickie w tak tanich słuchawkach jakimi są KZ ZS3.
Ten patent powtórzono w ich następcy, w modelu KZ ZS4, który który zachował ergonomiczy kształt i otrzymał dużo lepszy kabel.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności