Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, e1mo napisał:

 

Pamiętaj tylko że cenę obniżają ręcznie i może to potrwać nawet kilka godzin ;).

Napiszę jutro czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wookiepuff napisał:

Hmm ciekawie wyglądają te TRN V80. Jest sens kupować je biorąc pod uwagę że moim źródłem będzie telefon i głownie słucham muzyki  elektronicznej?

 

Wydaje mi się, że jak najbardziej. Po wygrzaniu słuchawek, bas się uspokaja (staje się obszerny i sprężysty, ale nie przesadzony), choć jeśli w słuchanej przez ciebie muzyce jest dużo wysokich tonów, to warto zaopatrzyć się jeszcze w tipsy OSTRY OS200 albo JVC Spiral Dot.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, e1mo napisał:

 

Wydaje mi się, że jak najbardziej. Po wygrzaniu słuchawek, bas się uspokaja (staje się obszerny i sprężysty, ale nie przesadzony), choć jeśli w słuchanej przez ciebie muzyce jest dużo wysokich tonów. to warto zaopatrzyć się jeszcze w tipsy OSTRY OS200 albo JVC Spiral Dot.

Spin fit też robią robotę wg mnie lepiej od Spiral Dot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, e1mo napisał:

 

Wydaje mi się, że jak najbardziej. Po wygrzaniu słuchawek, bas się uspokaja (staje się obszerny i sprężysty, ale nie przesadzony), choć jeśli w słuchanej przez ciebie muzyce jest dużo wysokich tonów, to warto zaopatrzyć się jeszcze w tipsy OSTRY OS200 albo JVC Spiral Dot.

Rozumiem że telefon poradzi sobie jako źródło, a co do basu mam jeszcze takie pytanko przed wygrzaniem bas jest bardzo przytłaczający czy jednak nie stanowi to większego problemu?

Pozostaje jeszcze kwestia wygody(pierwszy raz kupuję takie słuchawki), mam nadziej że jakoś się do nich przyzwyczaję i zostaną moim wiernym kompanem przy spacerkach :) Na Aliexpress kosztują obecnie ok. 24$ bywało taniej czy to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wookiepuff napisał:

Rozumiem że telefon poradzi sobie jako źródło, a co do basu mam jeszcze takie pytanko przed wygrzaniem bas jest bardzo przytłaczający czy jednak nie stanowi to większego problemu?

Pozostaje jeszcze kwestia wygody(pierwszy raz kupuję takie słuchawki), mam nadziej że jakoś się do nich przyzwyczaję i zostaną moim wiernym kompanem przy spacerkach :) Na Aliexpress kosztują obecnie ok. 24$ bywało taniej czy to dobra cena?

 

Telefon powinien poradzić sobie z nimi bez problemu. Bas na początku jest trochę przytłaczający ale dość szybko się uspokaja, więc wydaje mi się że to nie jest problem.

Słuchawki są wygodne, a elastyczne zausznice sprawiają że nie wypadają i dobrze trzymają seala. Co do ceny, to jest ona bardzo dobra, ogólnie ich zakup poniżej 100PLN jest naprawdę opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danonek123 napisał:

Witam! :D

Zamówiłem sobie wyżej wspomniane TRN V80, możecie polecić jakieś tanei tipsy do nich, tak do około 3-5 dolarów? Niebieskie do kz'tow już mam ?

 

Ostry OS200 lub pluszowe tipsy ;).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, e1mo napisał:

 

Telefon powinien poradzić sobie z nimi bez problemu. Bas na początku jest trochę przytłaczający ale dość szybko się uspokaja, więc wydaje mi się że to nie jest problem.

Słuchawki są wygodne, a elastyczne zausznice sprawiają że nie wypadają i dobrze trzymają seala. Co do ceny, to jest ona bardzo dobra, ogólnie ich zakup poniżej 100PLN jest naprawdę opłacalny.

W takim razie super. Teraz na jestem prawie pewny mojego wyboru. Mam jeszcze jedno małe pytanko odnośnie kabla. Z tego co widziałem jest jeszcze do nich biały kabel i tutaj pojawia się moje pytanie. Warto go zmienić? Są z tego jakieś korzyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wookiepuff napisał:

W takim razie super. Teraz na jestem prawie pewny mojego wyboru. Mam jeszcze jedno małe pytanko odnośnie kabla. Z tego co widziałem jest jeszcze do nich biały kabel i tutaj pojawia się moje pytanie. Warto go zmienić? Są z tego jakieś korzyści?

 

Biały (srebrny) kabel rozjaśnia trochę sygnaturę dźwięku, uspokaja bas i wysokie tony. Moim zdaniem oryginalny czarny kabel daje naprawdę dobry dociążony dźwięk i w pierwszej kolejności poleciłbym kupić jakieś tipsy uspokajające górę (ja korzystam z OSTRY OS200 ale na forum polecane są jeszcze Spin-Fit, czy JVC Spiral Dot).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły Artiste DC1 :) Ładne są tyle na razie mogę powiedzieć 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Dotarły Artiste DC1 :) Ładne są tyle na razie mogę powiedzieć 

Super :rolleyes:
Po procedurze wygrzewania itd, itp liczę, że się podzielisz wrażeniami i porównaniem z innymi dokanałówkami. Biorę je pod uwagę na 11.11 i przyda się Twoja opinia w podjęciu decyzji.
@requal bardzo je zachwalał, a na rosyjskim rynku też są wysoko cenione. Nawet nie bardzo wiem jaką one mają sygnaturę dźwięku.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, strong6 napisał:

Super :rolleyes:
Po procedurze wygrzewania itd, itp liczę, że się podzielisz wrażeniami i porównaniem z innymi dokanałówkami. Biorę je pod uwagę na 11.11 i przyda się Twoja opinia w podjęciu decyzji.
@requal bardzo je zachwalał, a na rosyjskim rynku też są wysoko cenione. Nawet nie bardzo wiem jaką one mają sygnaturę dźwięku.
 

Jak wygrzeje to się umówimy i posłuchasz własnymi uszami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Jak wygrzeje to się umówimy i posłuchasz własnymi uszami :)


Cieszy mnie to. Bo co własne ucho to własne, każdy słyszy inaczej ;)
Niemniej coś tam skrobnij jak się już osłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w plecaku grają z M0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie i dajcie znać. Ja ostatnio na Alienie słucham ich. I jeśli ma kto Aliena+ to można brać w ciemno, bo nic nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem od nich doki z podwójnym driverem dynamicznym. Jedne z najgorszych słuchawek, jakie miałem w uszach. Ale to było ze dwa lata temu, może się wyrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:


@requal bardzo je zachwalał, a na rosyjskim rynku też są wysoko cenione. Nawet nie bardzo wiem jaką one mają sygnaturę dźwięku.
 

Ja to słyszę w skrócie tak. Bas cały podbity (ale nie ekstremalnie dla mnie jak w np. ZS10). Średnica jak w T2 do złudzenia, wysokie trochę więcej niż T2, ale nie są gorące, jasne, ani zimne. Holografia na wyższym poziomie niż T2.
Chyba by wychodziło z tego jakieś U.
 

O, tak grafomańsko czarnym mazajem.

DC1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, requal napisał:

Ja to słyszę w skrócie tak. Bas cały podbity (ale nie ekstremalnie dla mnie jak w np. ZS10). Średnica jak w T2 do złudzenia, wysokie trochę więcej niż T2, ale nie są gorące, jasne, ani zimne. Holografia na wyższym poziomie niż T2.
Chyba by wychodziło z tego jakieś U.
 

O, tak grafomańsko czarnym mazajem.

DC1.jpg


Z opisu wynika, że to wykres Tin Audio T2 z zaklejonym przednim otworem wentylacyjnym. Bas jest podbity mniej więcej jak w moich Revonext QT2.
KZ - ZS10 maja mniej basu od tego z powyższego wykresu (od Revonext QT2 też).
Coś nie tak.

 @marco-polo a Twój wykres to z jakich słuchawek? ;) Wynika, że to z FAAEAL Datura-X więc nie może się zgadzać z wykresem @requal
bo @requal namalował na wykresie Tin Audio T2 wykres Artiste DC1.

 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, użyłem go z "uszczelnionych" T2 i mniej więcej intuicyjnie odpowiada temu co chciałem przekazać..

Ale proszę tego nie traktować jakoś.. sztywno, tak myślałem, że to nie będzie do końca to. Basu jest trochę mniej niż TRNv80 i mniej niż KZ ZS10 ilościowo.

Natomiast jest więcej niż w T2 ze zmienionym przewodem, a o wiele więcej niż T2 bez zmienionego przewodu.. Wysokie też raczej są pofalowane w większym stopniu, po 5khz, a nie taka górka (bo to nie odpowiadałoby chyba "holografii" wysokich), ale "powiedzmy", że to to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wykres to jest napisane tam na wykresie z tych Faaeal na audiobudget jest ich opis jednak mam inne niż tam pokazane. Mi się podoba w tych pierwszych z tamtego linku wyrazistość dźwięku i brak podbitego basu. Może to też być zależy jakiego daca się używa bo mam aż 3 rodzaje audio breeze, RHA i pioneer odtwarzacz z dac też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności