Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Szauko napisał:

Chłopaki, szukam doków do 100 zł, które będą mi służyły do fona jak i do kompa z integrą. Wiem, że z Ali za tę cenę można kupić cuda, więc piszę tutaj. Słucham metalu, rapu i różnej muzyki elektronicznej, więc chciałbym, aby bas dominował. Z góry wam dziękuję :) 

 

W tej cenie TRN V80. Wymagają trochę cierpliwości przy wygrzewaniu i polecam wymienić kabel na srebrny (choć bez tego kabla też dają radę ;)), ale naprawdę są warte swojej ceny ^_^.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w związku z ostatnią konwersacją co zalicza się do tanich słuchawek ten post pasuje, ale jest drop na KZ BA10, w przeliczeniu na złotówki około 250. Na Ali/gearbest ponad 30zł drożej. 9312eea3d686bfc2e8682f43f912ef48.jpg

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Subfire napisał:

Nie wiem czy w związku z ostatnią konwersacją co zalicza się do tanich słuchawek ten post pasuje, ale jest drop na KZ BA10, w przeliczeniu na złotówki około 250. Na Ali/gearbest ponad 30zł drożej.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

 

Nadal dość drogo, z kodem rabatowym (dostępnym na różnych stronach), można je dostać za ok. 210 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szauko bas jest ciepły i sprężysty, natomiast z początku góra jest jasna i dość ostra, ale z czasem ta ostrość ustępuje (TRN zaleca wygrzewać V80 co najmniej 100h), pomaga też wspomniany wcześniej srebrny kabel, ew. tipsy JVC Spiral Dot albo OSTRY OS200.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szauko napisał:

Chłopaki, szukam doków do 100 zł, które będą mi służyły do fona jak i do kompa z integrą. Wiem, że z Ali za tę cenę można kupić cuda, więc piszę tutaj. Słucham metalu, rapu i różnej muzyki elektronicznej, więc chciałbym, aby bas dominował. Z góry wam dziękuję :) 

Vjjb k4 i basu masz w ucho ;)

Godzinę temu, Szauko napisał:

Chłopaki, szukam doków do 100 zł, które będą mi służyły do fona jak i do kompa z integrą. Wiem, że z Ali za tę cenę można kupić cuda, więc piszę tutaj. Słucham metalu, rapu i różnej muzyki elektronicznej, więc chciałbym, aby bas dominował. Z góry wam dziękuję :) 

Vjjb k4 i basu masz w ucho ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I świetnie grają od razu po wyjęciu z pudełka.

Też polecam te Vjjb k4. Praktycznie od tych słuchawek zaczynałem swoją audio przygodę. I jak w końcu dotarły do mnie, bo zamawiałem je z Chin to byłem nimi tak zachwycony, że kupiłem drugą parę na zapas :)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

I nie trzeba wygrzewać stu godzin, wymieniać kabla oraz tipsów ;)

 

A kto mówił że trzeba kabel albo tipsy? Można ale wcale nie trzeba, a to spora różnica ;) (wygrzać niestety trzeba :(). No i jeszcze jedno, uszkodzenie kabla V80 nie zmusza do wymiany całych słuchawek.

 

O Vjjb k4 nic nie napiszę, bo ich po prostu nie miałem...

 

P.S. Czy tylko mi się zdaję, czy w tym wątku zaczyna się robić dziwna atmosfera ?.

 

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, requal napisał:

Update Artiste@SpinFit: Kura, na metal to jednak dalej lipa, za dużo tych "klasków" perkusj przy ostrym młuceniu na tym zakresie :(  Bez eq nie da rady. :(

Chodzi mi o takie coś jak w tym kawałku ok. -1:46-1:50min

 

Update trip-raport Artiste@SpinFit: nie wiem, chyba, jak już kiedyś pisałem, wszystko się wygrzewa, przenika aurą, łojem, woskowiną lub uelastycznia, bo jest na prawdę dobrze z tymi tipsami. Czekam na opinię Jaro jak mu dojdą słuchafony z tymi tipsami i nie pi###lę już :) Amen

5 godzin temu, e1mo napisał:

P.S. Czy tylko mi się zdaję, czy w tym wątku zaczyna się robić dziwna atmosfera ?.

 

Bo widać, trzeba było nie krytykować T2. :)Ale nie tylko.. chińskie zabawki poszły w stronę 50 usd i jest problem co z tym zrobić i na razie wisi w powietrzu. 

- Nawet pytania o słuchawki do 100 zł się pojawiły ponownie. ;)

Z perspektywy czasu, z tego co znam, wróciłbym do KZ ED16, KZ ATE-S, Sony MH1C (metkę mają made in China), CBAOOO IE800, może MEMT X5 w tym przedziale. Nie są złe.

--- Jaro ma rację: Dziwi jednak postawa Inszego, który nieraz sugerował "grzebanie w śmietniku" w tym wątku.

----Co z tego, że te "droższe tanie słuchawki", potrzebują czasem zorganizowania innych warunków do osiągnięcia swojego performensu? Takie są. Albo jest koszyk mierny, ale wierny, albo są fajerwerki, ale trzeba nad tym popracować. Każdy ma mózg, może sobie wybrać.

Zostawmy to tak jak jest najlepiej.

I koniec filozofii.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Szauko napisał:

U, to żeście mi teraz namieszali z tymi VJJB, ale skoro mówicie, że będą lepsze pod moje wymagania to chyba na nie padnie wybór.

Rozważ sobie jeszcze kz ed16, nie ma z nimi żadnych problemów na dowolnym źródle. Do podanej muzyki, też się nadadzą z powodzeniem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

Dziwi jednak postawa Inszego, który nieraz sugerował "grzebanie w śmietniku" w tym wątku.

Kurna, kolejny... Czy na prawdę czytanie ze zrozumieniem, to za duży wymóg i dwie czy trzy strony dyskusji o tym, to za mało?

W takim razie piszę po raz dziesiąty: sugerowałem, żeby nie zachęcać do zbierania złomu!

I tłumaczyłem, że zbieranie złomu, to kupowanie masy słuchawek, które później tylko zalegają na dnie szuflady. Nie ma to nic wspólnego z "grzebaniem w śmietniku" czy dewaluacją budżetówek. Jeśli już jakieś budżetówki się tu w ogóle pojawiają...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Rozważ sobie jeszcze kz ed16, nie ma z nimi żadnych problemów na dowolnym źródle. Do podanej muzyki, też się nadadzą z powodzeniem

 

2 godziny temu, Szauko napisał:

U, to żeście mi teraz namieszali z tymi VJJB, ale skoro mówicie, że będą lepsze pod moje wymagania to chyba na nie padnie wybór.

 

Fakt, ed16 fajne doki i chyba trochę niedocenione w tym temacie, dołożył bym jeszcze  Yinyoo Pro, do 20$, najlepsze jakich słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Inszy napisał:

Kurna, kolejny... Czy na prawdę czytanie ze zrozumieniem, to za duży wymóg i dwie czy trzy strony dyskusji o tym, to za mało?

W takim razie piszę po raz dziesiąty: sugerowałem, żeby nie zachęcać do zbierania złomu!

I tłumaczyłem, że zbieranie złomu, to kupowanie masy słuchawek, które później tylko zalegają na dnie szuflady. Nie ma to nic wspólnego z "grzebaniem w śmietniku" czy dewaluacją budżetówek. Jeśli już jakieś budżetówki się tu w ogóle pojawiają...

Ok. Widocznie zrozumiałem inaczej w jakimś momencie. Zresztą nawet to, też byłoby w jakimś sensie obiektywną perspektywą, no ale przedział finansowy nie pozwala na ideał (o ile takie istnieją) od tak.. bla bla wszystko się powtarza, dość mielenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Sam @Inszywiele razy był napominany jak porownywał mniej lub bardziej budżetowe słuchawki do słuchawek za 100-200$, a teraz nagle obrońca uciesnionych.

A co jest złego w takim porównaniu? Chyba nie ma piękniejszej melodii jak usłuszeć, że słuchawki zakupione za 20$ grają bardzo podobnie do tych za 100$ czy 200$. Wydaje mi się, że cały ten temat powstał po to, aby właśnie wynajdywać takie perełki przy okazji pomagając innym w dokonaniu najlepszego wyboru

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Rozważ sobie jeszcze kz ed16, nie ma z nimi żadnych problemów na dowolnym źródle. Do podanej muzyki, też się nadadzą z powodzeniem

Gdzie mogę je znaleźć? Jak wpisuję to nic nie wyskakuje /;

/znalezione

Edytowane przez Szauko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szauko napisał:

Gdzie mogę je znaleźć? Jak wpisuję to nic nie wyskakuje /;

/znalezione

 

Miałem ED16 i oto kilka moich wrażeń:

1. Są to słuchawki jasne, dość zbalansowane.

2. Nie mają bardzo mocnego basu i jest on dość zwarty (wyraźnie przegrywają w tym temacie np. z ZSR).

3. Niektórzy (np. ja) mają problem z ich aplikacją i złapaniem seala (dla mnie są za płytkie i nie za bardzo do ucha pasuje mi ich kształt fasolki)

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na jasne słuchawki ze zwartym basem i ominie cię problem pk. 3, to naprawdę polecam (swój egzemplarz dałem kuzynowi i jest mega zadowolony). Mi niestety przeszkadzał problem z sealem i choć je lubiłem, poprawienie słuchawek co 5min było dla mnie dość frustrujące.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na Allegro, użytkownik BigMaras, oferta coraz ciekawsza pod względem tipsow, są Spiral Doty, Spinfity, Symbio i chyba coś jeszcze.

Jak chcesz uwydatnić średnicę to Jvc. Jak dodac przejrzystości to Spinfity. Dobrze mówię? Symbio nie znam.

Czy ktos inaczej je odbieral?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego na stronach typu AliExpress czy Gearbest nie można znaleźć produktów JVC? Pamiętam, że kiedyś miałem tanie pchełki od nich i byłem bardzo zadowolony, a ostatnio szukając Spiral Dotów trafiłem na Allegro i chyba Amazon jeszcze.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Subfire napisał:

Wie ktoś dlaczego na stronach typu AliExpress czy Gearbest nie można znaleźć produktów JVC? Pamiętam, że kiedyś miałem tanie pchełki od nich i byłem bardzo zadowolony, a ostatnio szukając Spiral Dotów trafiłem na Allegro i chyba Amazon jeszcze.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

To japoński producent. Ali i Gearbest to chińskie strony dla zachodniego konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie na Allegro, użytkownik BigMaras, oferta coraz ciekawsza pod względem tipsow, są Spiral Doty, Spinfity, Symbio i chyba coś jeszcze.
Jak chcesz uwydatnić średnicę to Jvc. Jak dodac przejrzystości to Spinfity. Dobrze mówię? Symbio nie znam.
Czy ktos inaczej je odbieral?
Dzięki wielkie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności