Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Subfire napisał:

Na Amazonie piszą, że bardzo awaryjne są i po pewnym czasie przestają grać albo cichną. Bas jest, ale słaby. Tony średnie i wysokie są w miarę czyste ale żadnych nagród by nie wygrały.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
 

Rzeczywiście. Na Ali dużo pozytywów, a Amazon średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disclaimer

 

Zaznaczam, że szanuję cudzą kasę i nie zależy mi na sprzedaży Artiste. Poza tym karma wraca!

 

+ Ja sobie troche ironizuję w całej tej formie.

 

 

 

Tin Audio T2 vs. Artiste DC1

 

 

Metodologia

 

Porównywałem wszystko co mi się nie podobało oraz wszystko co mi się podobało ad hoc. Nie miałem czasu na poznanie dogłębne przypadku.

 

 

Wnioski wstępne

 

Z kabla od T2 można odzyskać jack, z samego przewodu zrobić sobie sznurówki, a na poważnie, jego wpływ na dźwięk jest mocno degradujący w konfrontacji z tym z Senferów. Poprawie przede wszystkim znacząco uległa głębia  i tony niskie. Nie koncentrowałem się na tym jednak, więc możliwe, że coś jeszcze.

 

Konfig

 

- Tin Audio T2 : JVC Spiral Doty + kabel od Senferów DT8 (jakoś to nawinąłem na uszy), bez podbijania basu

- Artiste DC1: Biflange od FLC8s

 

Shanling M0, gain, filtr linear fast

 

Muzyka

głównie elektronika, minimal techno, psytrance, zdawkowo pop, rock/metal - testowałem przede wszystkim pod siebie

 

Tin Audio T2

- Ma się wrażenie bardziej cięcia wysokich niż poprawnego wybrzmiewania
nie jest to jakieś super sporadyczne, ale da się z tym żyć.. chciałoby się jednak dodać czasem, co to za życie
- trochę szybsze, więcej procentowo wysokich w sygnaturze, więc takie wrażenie jest normalne
- Mniejsza głębia
- Minimalnie gładsze
- Analityczne
- Bas oszczędny i płaski


Artiste

- Ogólnie grają wyższą rozdzielczoscia niz T2 z wymienionym przewodem
- Bas jest znacząco lepszy pod każdym względem
- Wysokie są wyższej rozdzielczości, mniej zaznaczają się ich błędy w gęstym brzmieniu

- bardziej vintage i płynące

- średnica podobna, bardziej tłusta


Podsumowanie


- Dla uznających audiovoodoo przewodowe:
Artiste>T2

- Dla kościoła redukcjonizmu i tych którzy mają standardowy kabel:
Artiste>>T2

 

Dalsze studium przypadku

 

Przewertowałem jeszcze parę ostatnich stron z player.ru (na dziś jest ich 20) i widzę, że potwierdza się praktycznie wszystko co napisałem wcześniej.
Są to "maratończycy wygrzewania się, którzy w końcu jednak dobiegają do mety"; odbierane są jako bardziej referencyjne do elektroniki i pokrewnych; podobnież robotę robią SpinFit CP145 - sprawdzę to dla potomnych; niektórzy mają problemy z wysokimi z tego zakresu co wspominałem, ale nie wszyscy

Edytowane przez requal
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do KZ AS10 posiadając ES4 pytanie do was czy warto? Korci mnie ta w pełni armaturowa konstr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requal zamówiłem Artiste i porównam je z BQEYZ K2. Wczoraj dotarły tipsy SpiralDot i Spin fit od kolego @wichu79 i Spin Fity zmieniły ( w połączeniu ze srebrnym kabelkiem TRN) brzmienie tych słuchawek. Dodały dołu i muzykalności. Wg mnie lepiej teraz grają od T2. Porównam z Artistami jak przyjdą

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

@requal zamówiłem Artiste i porównam je z BQEYZ K2. Wczoraj dotarły tipsy SpiralDot i Spin fit od kolego @wichu79 i Spin Fity zmieniły ( w połączeniu ze srebrnym kabelkiem TRN) brzmienie tych słuchawek. Dodały dołu i muzykalności. Wg mnie lepiej teraz grają od T2. Porównam z Artistami jak przyjdą

Z tymi Artystami to jest tak, że nie spodziewam się, żeby komuś zagrały prosto z pudełka. Raczej jest to kwestia DIY, użycia tipsów, korektora. Jednakże jak mówią "z pustego i Salomon nie naleje", a tutaj jest "pełne".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zbyt pełnym można się utopić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 08:51, Jaro54 napisał:

@requal zamówiłem Artiste i porównam je z BQEYZ K2. Wczoraj dotarły tipsy SpiralDot i Spin fit od kolego @wichu79 i Spin Fity zmieniły ( w połączeniu ze srebrnym kabelkiem TRN) brzmienie tych słuchawek. Dodały dołu i muzykalności. Wg mnie lepiej teraz grają od T2. Porównam z Artistami jak przyjdą

Ja stawiam na podobnym poziomie TinAudio T2 i RevoNext QT2 (podobno BQEYZ K2 są z nimi tożsame brzmieniowo). Oba modele tak bardzo różnią się sygnaturą dźwiękową, że nie potrafię jednoznacznie wskazać "zwycięzcę". To kwestia osobistych preferencji brzmieniowych. I dobór odpowiedniego modelu do gatunku muzyki.
TinAudio T2 grają naturalnie/neutralnie (nie do końca) i jak dla mnie ta unikalna sygnatura brzmieniowa, której nie znajduję w innych swoich dokanałówkach jest ich ogromnym atutem. Sygnatura jest najmocniejszą stroną TinAudio T2 (dla niektórych to będzie słabość - mało basu, za dużo wysokich itd). Ja jestem tymi słuchawkami zachwycony, szczególnie jak się weźmie pod uwagę ich cenę i zalety: unikalne brzmienie, precyzyjne obrazowanie i doskonałą separację instrumentów.
RevoNext QT2 grają "funowo" i mimo rozrywkowego brzmienia w przekazie jest dużo mikrodetali, grają z dużo mocniejszym basem i z podobną ilością (dużo ich jest, są podkreślone) tonów wysokich. Ta wystarczająca ilość i jakość tonów wysokich przekonuje mnie, żeby nie zaopatrywać się zarówno w RevoNext QT3 jak i TinAudio T2 Pro, które tych tonów mają prawdopodobnie więcej.
Cieszę się, że mam oba te modele. I że są tak różne i że grają świetnie przy ich cenie.

@requal - raz jeszcze gratuluję zakupu Artiste DC1, cierpliwości przy ich wygrzewaniu i radości jaką teraz Ci sprawiają przy słuchaniu muzyki :)
Ciekawe zrobione i bardzo szczegółowe to porównanie. Z tego co zauważyłem to nie ma już Artiste DC1 w tej atrakcyjnej cenie na amazon.uk -  i chyba jednak masz w tym swój udział ;)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, strong6 napisał:

Z tego co zauważyłem to nie ma już Artiste DC1 w tej atrakcyjnej cenie na amazon.uk -  i chyba jednak masz w tym swój udział ;)

Ja wziąłem ostatnią sztukę, przynajmniej jak brałem pisało: only 1 pcs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, strong6 napisał:

Ja stawiam na podobnym poziomie TinAudio T2 i RevoNext QT2 (podobno BQEYZ K2 są z nimi tożsame brzmieniowo). Oba modele tak bardzo różnią się sygnaturą dźwiękową, że nie potrafię jednoznacznie wskazać "zwycięzcę". To kwestia osobistych preferencji brzmieniowych. I dobór odpowiedniego modelu do gatunku muzyki.
TinAudio T2 grają naturalnie/neutralnie (nie do końca) i jak dla mnie ta unikalna sygnatura brzmieniowa, której nie znajduję w innych swoich dokanałówkach jest ich ogromnym atutem. Jak dla mnie to sygnatura jest najmocniejszą stroną TinAudio T2 (dla niektórych to będzie słabość - mało basu, za dużo wysokich itd).
RevoNext QT2 grają "funowo", z dużo mocniejszym basem i z podobną ilością (dużo ich jest, są podkreślone) tonów wysokich. Ta wystarczająca ilość i jakość tonów wysokich przekonuje mnie, żeby nie zaopatrywać się zarówno w RevoNext QT3 jak i TinAudio T2 Pro, które tych tonów mają jeszcze więcej.
Cieszę się, że mam oba te modele. I że są tak różne i że grają świetnie przy ich cenie.
@requal
 

Sygnatura jest kapitalna w T2, ale technicznie zostały jednak wyparte i poszły do komisu - nie chcę popadać w zbieractwo. Z chęcią kupiłbym lepsze technicznie słuchawki o takiej sygnaturze w przyszłości. To takie rozważenie za / przeciw i lepiej czasem iść na impuls. Ostatnie starcie miały z Senferami, te mimo wszystko podobały mi się bardziej całokształtem. 

 

43 minuty temu, strong6 napisał:


@requal - raz jeszcze gratuluję zakupu Artiste DC1, cierpliwości przy ich wygrzewaniu i radości jaką teraz Ci sprawiają przy słuchaniu muzyki :)
Ciekawe zrobione i bardzo szczegółowe to porównanie. Z tego co zauważyłem to nie ma już Artiste DC1 w tej atrakcyjnej cenie na amazon.uk -  i chyba jednak masz w tym swój udział ;)
 

Kurcze, to chyba faktycznie dołożyłem się trochę ku temu. Liczę na szybkie dostawy z Amazonu dla Was! :)

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2018 o 20:55, strong6 napisał:

Pasują doskonale. Ogólnie kable czy to oryginalne czy też "srebrzone" zamienniki czy kable BT te od TRN są lepsze niż ich odpowiedniki KZ. 

 

Poniżej link do 8 rdzeniowych kabelków TRN:
-klik-
 

że tak spytam...który kabelek bierzecie do trn v80 .. 2,5  czy 3,5 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yogi_gti napisał:

że tak spytam...który kabelek bierzecie do trn v80 .. 2,5  czy 3,5 mm ?

2,5 mm jest zbalansowany

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yogi_gti napisał:

że tak spytam...który kabelek bierzecie do trn v80 .. 2,5  czy 3,5 mm ?

To zależy pod jakie źródło słuchawki podpinasz. Pod telefon i wiele innych to 3,5 mm. Jeśli masz urządzenie z wyjściem 2,5 mm to i kabelek z takim złączem potrzebujesz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sir Nick napisał:

Skoro jesteśmy przy kabelkologii, to taki od TRN ze złączem mmcx wyglada dobrze i dlatego też nabyłem go drogą kupna do swoich T2. ?

 

TRN 8 Core Upgraded Silver Plated Cable 3.5 MMCX 
http://s.aliexpress.com/zuqyEJJr

Nie dziwię się, że wybrałeś akurat ten, bo i mnie się jego kolorystyka bardziej widzi niż jego jasny odpowiednik. 

A cena jak na 8 rdzeniowy porządny kabelek to rewelacja, nie widziałem na aliexpress takich kabelków w niższej cenie. 

Ciekawe czy na 11.11 będzie jeszcze niższa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, strong6 napisał:

To zależy pod jakie źródło słuchawki podpinasz. Pod telefon i wiele innych to 3,5 mm. Jeśli masz urządzenie z wyjściem 2,5 mm to i kabelek z takim złączem potrzebujesz. 

Dzięki @strong6 ...na Ciebie zawsze można liczyć B)

Swoją drogą w TRN V80 brakuje mi nieco przestrzeni... takiej jak chociażby w KZ ZS5v1

Edytowane przez yogi_gti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kabel na ten srebrny od TRN 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaro54 napisał:

Zmień kabel na ten srebrny od TRN 

Popieram. Srebro bardzo dobrze robi na przestrzeń i czystość przekazu w V80. Po balansie jak kto ma możliwości sprzętowe, to też uzyska całkiem niezłe efekty.. nawet przerosły moje oczekiwania i przestrzeń dla mnie była zbyt duża.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odważne pytanie, może powinno być zadane w dziale z droższymi słuchawkami z Chin, ale tamten topic ma dużo mniej komentujących, więc zaryzykuję tutaj. Czy coś z Chin zagra lepiej od, załóżmy, Mee P1/Flc8s itp? Szerzej, lepiej technicznie? Nie muszą być tanie - pytam z ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś info na temat in audio T3 ? Do 11.11 wydadzą ?
Możliwe, chociaż wątpię. Nie ma żadnych przecieków, a nawet jeszcze T2 Pro nie są w oficjalnej sprzedaży.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Najner napisał:

Panowie, odważne pytanie, może powinno być zadane w dziale z droższymi słuchawkami z Chin, ale tamten topic ma dużo mniej komentujących, więc zaryzykuję tutaj. Czy coś z Chin zagra lepiej od, załóżmy, Mee P1/Flc8s itp? Szerzej, lepiej technicznie? Nie muszą być tanie - pytam z ciekawości. 

 

Jeśli jesteś zainteresowany droższymi słuchawkami z chin, to polecam youtubowy kanał Bad Guy Good Audio Reviews. Testowane jest tam sporo droższych chińskich iemów, ostatnio na kanale autor zrobił zestawienie "Top 5 Chi-Fi (IEM) September 2018" ^_^.

 

P.S. Ja sam po recenzji BGGARa napaliłem się na BGVP DMG ^_^ .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności