Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, requal napisał:

Daj znać jak przyjdą. Senfery ok, ale to nie ta liga mimo wszystko. Kwestia poradzenia sobie z tymi wysokimi.

Chociaż jak na ten moment, nie mam zamiaru sprzedać żadnych tych doków ze zdjęcia.

 

No właśnie chciałem chińczyka na, mam nadzieję, porządnym dynamiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dynamik nie rozczarowuje w Artiste, o wiele (waham się czy użyć tego zwrotu, bo już nie zestawię 1:1) lepiej niż TRN V80 w całokształcie IHMO. Senfery też dają radę, dlatego też sprzedałem TRN, uznałem, że było jak nie tak samo, to podobnie (oczywiście całkiem inne rozłożenie akcentów).

To domniemane wiele lepiej wg. mnie charakteryzuje się bardzo fajnymi pomrukami, których z TRN nie pamiętam, pulsowaniami - jakaś taką "elektryczną motoryką", bez nadmuchania. Na początku narzekałem na brak punktowości, ale raczej nic tu nie dolega, po prostu jest wyższe podbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requal - wow :)
Te Ariste DC1 mają bardzo pozytywne opinie w necie i spodziewałem się, że spełnią i Twoje oczekiwania, że się na nich nie zawiedziesz.
Zrobiłeś porównanie z FLC8S, które są z całkiem innego przedziału cenowego. Ariste DC1 w tym porównaniu powinny zostać daleko w tyle. A tu konsternacja :o
Ta konsternacja to doskonała dla nich rekomendacja.
Ciekaw jestem wniosków jak je skonfrontujesz z TinAudio T2, które są do nich podobne cenowo, też są na dwóch dynamikach ale maja inną sygnaturę dźwięku.
Gratuluję tych Ariste DC1 i świetnie zrobionego porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

@requal - wow :)
Te Ariste DC1 mają bardzo pozytywne opinie w necie i spodziewałem się, że spełnią i Twoje oczekiwania, że się na nich nie zawiedziesz.
Zrobiłeś porównanie z FLC8S, które są z całkiem innego przedziału cenowego. Ariste DC1 w tym porównaniu powinny zostać daleko w tyle. A tu konsternacja :o
Ta konsternacja to doskonała dla nich rekomendacja.
Ciekaw jestem wniosków jak je skonfrontujesz z TinAudio T2, które są do nich podobne cenowo, też są na dwóch dynamikach ale maja inną sygnaturę dźwięku.
Gratuluję tych Ariste DC1 i świetnie zrobionego porównania :)

Dzięki. Trochę się obawiam, ale myślę, że się obronią same. Byle je wygrzać trochę. Też jestem ciekaw T2, bo ktoś wcześniej rzucił tutaj opinię, że podobne trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, requal napisał:

Dzięki. Trochę się obawiam, ale myślę, że się obronią same. Byle je wygrzać trochę. Też jestem ciekaw T2, bo ktoś wcześniej rzucił tutaj opinię, że podobne trochę.

 

Jak przyjdą moje, to coś dołożę od siebie. Mam nadzieję, że pochlebnego. Mam też T2, zobaczymy ...:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

 

Jak przyjdą moje, to coś dołożę od siebie. Mam nadzieję, że pochlebnego. Mam też T2, zobaczymy ...:)

Brałeś z Amazona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Jak przyjdą moje, to coś dołożę od siebie. Mam nadzieję, że pochlebnego. Mam też T2, zobaczymy ...:)


Dołóż od siebie jak dotrą. Dołóż, jak jeszcze znajdziesz czas na obsłuchanie tego wszystkiego co ostatnio nabyłeś. A trochę tego jest ;)
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

Dołóż od siebie jak dotrą. Dołóż, jak jeszcze znajdziesz czas na obsłuchanie tego wszystkiego co ostatnio nabyłeś. A trochę tego jest ;)

 

Dużo więcej niż trochę ... he, he

Jak podochodzi to zrobię ZS10 vs AS10 vs BA10 vs Artisto DC1. Zobaczymy jak wypadnie dynamik w starciu z armaturami i hybrydami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, strong6 napisał:


Dołóż od siebie jak dotrą. Dołóż, jak jeszcze znajdziesz czas na obsłuchanie tego wszystkiego co ostatnio nabyłeś. A trochę tego jest ;)
 

Cieszę się, że Chico wziął je na testy, bo ostatecznie ma też te tipsy z których korzystam. A doświadczenia ma więcej jakby nie patrzeć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, requal napisał:

Cieszę się, że Chico wziął je na testy, bo ostatecznie ma też te tipsy z których korzystam.

 

28 minut temu, chico99 napisał:

 

Ale słabą pamięć, niestety ... he, he

Pamięć nie jest tak istotna. Ważne, że masz tipsy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

 

Pamięć nie jest tak istotna. Ważne, że masz tipsy?

 

Nie no poważnie trudno je dobrać :D A będzie miał możliwość poćwiczenia jej ewidentnie teraz.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

 

Tipsy mówicie, że mam mówicie ... Przepraszam, jakie tipsy?

Czy masz jeszcze te biflange z FLC? Czy już pogubione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Mam, mam, żarcik taki ... był.

Gut, więc zapewne za około miesiąc będzie czego słuchać z marszu.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, moje nowe odkrycie

https://pl.aliexpress.com/item/2018-Najnowszy-Yinyoo-Pro-BA-DD-Hybrid-W-Wywa-one-Armatura-Z-Dynamiczne-S-uchawki-Z/32848955585.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0flEO9UP

Chyba najtańsze hybrydy z MMCX. Otwarte, przestrzenne z podbitym dołem i dość spokojną górą. Lekka V-ka.

Muzykalne i radosne granie. Wygodne i przyjemne. Bardzo skuteczne, do słabych tanich źródeł. Fajnie się zgrywają z fonami.

   

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

Ostatnio zepsuły się ostatnie z moich 10$ chińskich słuchawek i stwierdziłem, że przydałoby się kupić coś z "odrobinę wyższej półki".

Po przejrzeniu ~60stron wątku mam trzy typy:

1) TRN V80

2) Revonext QT2

3) TinAudio T2

W przypadku pierwszego modelu pojawiają się głosy, że jest ostrzejsza góra, zdarzały się sybilanty, lecz podobno inne tipsy (spiral doty) i posrebrzany kabelek od KZ mogą załatwić sprawę.

Drugie mają porównywalną sygnaturę, natomiast bez problemów w wysokich tonach, a na trzecie jest hype dość spory i zakładam, że zasłużony.

Kwestię też gra cena:

V80~20$ na ali

Revonext ~37$

T2~50$.

Najszybciej mógłbym zakupić V80, tylko boję się, że w wysokie tony poranią mi uszy. Na 2) i 3) czekałbym raczej na jakąś promocję, bądź 11/11.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Subfire napisał:

Witam wszystkich na forum,

Ostatnio zepsuły się ostatnie z moich 10$ chińskich słuchawek i stwierdziłem, że przydałoby się kupić coś z "odrobinę wyższej półki".

Po przejrzeniu ~60stron wątku mam trzy typy:

1) TRN V80

2) Revonext QT2

3) TinAudio T2

W przypadku pierwszego modelu pojawiają się głosy, że jest ostrzejsza góra, zdarzały się sybilanty, lecz podobno inne tipsy (spiral doty) i posrebrzany kabelek od KZ mogą załatwić sprawę.

Drugie mają porównywalną sygnaturę, natomiast bez problemów w wysokich tonach, a na trzecie jest hype dość spory i zakładam, że zasłużony.

Kwestię też gra cena:

V80~20$ na ali

Revonext ~37$

T2~50$.

Najszybciej mógłbym zakupić V80, tylko boję się, że w wysokie tony poranią mi uszy. Na 2) i 3) czekałbym raczej na jakąś promocję, bądź 11/11.

Mają grać z SMSL M2? Do jakiejś konkretnie muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, requal napisał:

Mają grać z SMSL M2? Do jakiejś konkretnie muzyki?

Z SMSL (na szczęście jest możliwość OTG, póki co trwa oszczędzanie częściowe na jakiś pierwszy odtwarzacz), w zasadzie każdej pomijając EDM: klasyczna, jazz, operowe, większość gatunków metalu, rock, indie, wybrany pop, wykonania symfoniczne niektórych utworów, ambient, folk, awangarda.

Edytowane przez Subfire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba mimo wszystko podrążył bardziej w stronę T2 i Revonextów. Może się koledzy wypowiedzą jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech, to T2. Jak chcesz taniej, to trochę cierpliwości i poszukaj u nas w sklepiku lub na alledrogo. Pojawiają się tam dużo taniej.

Ale bym rozszerzył zakres zainteresowań. Z tańszych ZSA, ZSR, Yinyoo, Yinyoo pro, z droższych CI980, ZS10, AS10.

@sheffunio  chyba sprzedaje T2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

Z tych trzech, to T2. Jak chcesz taniej, to trochę cierpliwości i poszukaj u nas w sklepiku lub na alledrogo. Pojawiają się tam dużo taniej.

Ale bym rozszerzył zakres zainteresowań. Z tańszych ZSA, ZSR, Yinyoo, Yinyoo pro, z droższych CI980, ZS10, AS10.

A jak z ergonomią ZS10, z tego co czytałem kuleje? Porównując ZS10 i AS10, warto dołożyć 10 dolarów na te drugie (znalazłem po 45$, najpewniej poczekam do 11/11)? I które z "tanich słuchawek z chin" by najlepiej grały dla każdego z możliwych gatunków?

Edytowane przez Subfire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności