Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

@chico99- lajki mi się skończyły ale jestem zaskoczony, że KZ AS10 aż tak wysoko oceniasz :rolleyes:
Potrafisz tak na ślepo rozróżnić KZ ZS6, KZ ZSR, KZ ZS10, KZ BA10 i KZ AS10 ? Cóż innego jest w brzmieniu KZ AS10?
Ciekaw jestem tego porównania.
I ciekawi mnie też ta "kosmetyczna ale znacząca zmiana sposobu aplikacji"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo oleję te AS10 i zaufam jakiejś recenzji w końcu.

 

http://audiofool.reviews/2018/09/13/senfer-dt8/
With the addition of what I think is easily Senfer’s best IEM to date to the package, you can hardly miss in the sub-$50 bracket. For my money, the Dt8 is better than any Kz to date and well worth a listen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Albo oleję te AS10 i zaufam jakiejś recenzji w końcu.

 

http://audiofool.reviews/2018/09/13/senfer-dt8/
With the addition of what I think is easily Senfer’s best IEM to date to the package, you can hardly miss in the sub-$50 bracket. For my money, the Dt8 is better than any Kz to date and well worth a listen.

Też sie zastanawiałem nad tymi Senferami. Ale jakoś mało opinii o nich, znowu było by to kupowanie w ciemno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szanlingu grają bardzo dobrze. :) Zero problemów z jakimiś tam.. harszami czy sybilantami. Dość dużo wysokich tonów, średnica trochę odchudzona, ale równa mimo wszystko, basu nie za dużo, ale potrafi ładnie wpaść w galop, grać punktowo i nisko, ale to nie jest max co z nich da się wycisnąć, na ipodzie z kolei dochodzi świetna stereofonia (shanling tego aż tak nie rozwija).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, donpedro1979 napisał:

Co to za zmiana sposobu aplikacji? ;)

 

Na prawą stronę zakładam tipsa o numer mniejszego i osadzam słuchawkę głębiej i pod trochę innym kątem. Nic odkrywczego, miałem w końcu czas, pobawiłem się i zadziałało. 

Myślę, że to rozwiązanie nie tylko dla mnie. Wiele osób ma, różniące się od siebie, kanały słuchowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z minusów: średnio izolują od otoczenia (ale nie trzeba kombinować zbytnio z tipsami by coś korygować)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, strong6 napisał:

@chico99- lajki mi się skończyły ale jestem zaskoczony, że KZ AS10 aż tak wysoko oceniasz :rolleyes:
Potrafisz tak na ślepo rozróżnić KZ ZS6, KZ ZSR, KZ ZS10, KZ BA10 i KZ AS10 ? Cóż innego jest w brzmieniu KZ AS10?
Ciekaw jestem tego porównania.
I ciekawi mnie też ta "kosmetyczna ale znacząca zmiana sposobu aplikacji"

 

Ujęły mnie głębokim, podbitym co prawda, niskim basem. Potęgują, może trochę sztucznie, ale jednak, wrażenie głębi i dociążenia. W niektórych moich testowych kawałkach miałem uczucie słuchania słuchawek wokółusznych. Więcej napiszę jak będzie BA10vsAS10vsZS10.

BA10 jeszcze nie mam, w wypadku pozostałych myślę, że bez problemu rozróżnię AS10 od pozostałych.

 

@donpedro1979  LKIER i8, co to?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

 

Ujęły mnie głębokim, podbitym co prawda, niskim basem. Potęgują, może trochę sztucznie, ale jednak, wrażenie głębi i dociążenia. W niektórych moich testowych kawałkach miałem uczucie słuchania słuchawek wokółusznych. Więcej napiszę jak będzie BA10vsAS10vsZS10.

BA10 jeszcze nie mam, w wypadku pozostałych myślę, że bez problemu rozróżnię AS10 od pozostałych.

 

@donpedro1979  LKIER i8, co to?

LKER, wkradła mi się literówka :)

takie coś

https://audiobudget.com/product/LKER/i8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

Idealna reprodukcja wokali, co Ty na to?

Hmm,szczerze? Ciężko mi powiedzieć, jest po prostu ok ale czy to jest idealna reprodukcja? Nie potrafię określić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chico99 napisał:

 

Ujęły mnie głębokim, podbitym co prawda, niskim basem. Potęgują, może trochę sztucznie, ale jednak, wrażenie głębi i dociążenia. W niektórych moich testowych kawałkach miałem uczucie słuchania słuchawek wokółusznych. Więcej napiszę jak będzie BA10vsAS10vsZS10.

BA10 jeszcze nie mam, w wypadku pozostałych myślę, że bez problemu rozróżnię AS10 od pozostałych.

 


Recenzent ze wspomnianej parę postów powyżej strony (audiofool) raczej nie jest KZ AS10 zachwycony. Jego oceny końcowe:
KZ – AS10: 5.9/10
BQEYZ K2 and KC2: 6.9/10
Senfer DT8: 7/10

Taka różnica w odbiorze tych KZ AS10 tylko potwierdza, że każdy z nas jednak słyszy inaczej i że doznania słuchowe to kwestia bardzo subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, strong6 napisał:


Recenzent ze wspomnianej parę postów powyżej strony (audiofool) raczej nie jest KZ AS10 zachwycony. Jego oceny końcowe:
KZ – AS10: 5.9/10
BQEYZ K2 and KC2: 6.9/10
Senfer DT8: 7/10

Taka różnica w odbiorze tych KZ AS10 tylko potwierdza, że każdy z nas jednak słyszy inaczej i że doznania słuchowe to kwestia bardzo subiektywna.

Masz tam u niego wytłumaczenie ocen (jedna z zakładek). To jego skala absolutna. Mi się ten pomysł bardzo podoba. Flc8s mają np. ocenę 7.3.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, strong6 napisał:


Recenzent ze wspomnianej parę postów powyżej strony (audiofool) raczej nie jest KZ AS10 zachwycony. Jego oceny końcowe:
KZ – AS10: 5.9/10
BQEYZ K2 and KC2: 6.9/10
Senfer DT8: 7/10

Taka różnica w odbiorze tych KZ AS10 tylko potwierdza, że każdy z nas jednak słyszy inaczej i że doznania słuchowe to kwestia bardzo subiektywna.

 

Skoro już mowa o flc8s ... Po dłuższym odsłuchu AS10, założyłem moje flc8s i ... zagrały dołem płasko i bez wyrazu.;) Bywa tak czasem ... Dlatego skala absolutna jest całkiem ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chico99 napisał:

 

Skoro już mowa o flc8s ... Po dłuższym odsłuchu AS10, założyłem moje flc8s i ... zagrały dołem płasko i bez wyrazu.;) Bywa tak czasem ... Dlatego skala absolutna jest całkiem ok.

 

Powtórzę sam siebie :P : każdy z nas słyszy inaczej i doznania słuchowe to kwestia bardzo subiektywna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

Powtórzę sam siebie :P : każdy z nas słyszy inaczej i doznania słuchowe to kwestia bardzo subiektywna :)

Trochę subiektywna, trochę obiektywna :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Trochę subiektywna, trochę obiektywna :)

 

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Ano właśnie, bo po cóż wtedy byłoby pisać recenzje.


Czyli dla każdego jego racja i jego uszy są najważniejsze. No, może w odwrotnej kolejności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

 


Czyli dla każdego jego racja i jego uszy są najważniejsze. No, może w odwrotnej kolejności :)

To nie tak. Ten temat powraca. Skrajny subiektywizm, to ślepy zaułek najprościej ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strong6 napisał:

Czyli dla każdego jego racja i jego uszy są najważniejsze. No, może w odwrotnej kolejności :)

 

@strong6  myśliciel i filozof, same złote myśli he, he Dla mnie też uszy są najważniejsze, a dlaczego... ? Bo moje są.

Doba, starczy. Bo zaraz dostaniemy, po tych uszach, za offtopa. 

@strong6  moje się też skończyli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu "tanie słuchawki z chin".
BQEYZ/Revonext/TRNv80/Senfer/Tin Audio T2 - wszystkie można kupić poniżej 50$
jednak:
KZ AS10 to wydatek 66$
KZ BA10 to wydatek 76$
Niech tu będą opisywane ale według mnie nie mieszczą się w temacie. Żeby o tym pamiętać - nie wpisują się w ten temat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, strong6 napisał:

Wracając do tematu "tanie słuchawki z chin".
BQEYZ/Revonext/TRNv80/Senfer/Tin Audio T2 - wszystkie można kupić poniżej 50$
jednak:
KZ AS10 to wydatek 66$
KZ BA10 to wydatek 76$
Niech tu będą opisywane ale według mnie nie mieszczą się w temacie. Żeby o tym pamiętać - nie wpisują się w ten temat.

 

Czy ja wiem, czy AS10 i BA10 nie mieszczą się w tym temacie :unsure: , z kodem (np. od thephonograph) te pierwsze można dostać za 44$/48$ (w zależności od kodu), a drugie za 55$ :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności