Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

PT 15 nie znam. A MS 16 wg lepiej grają od Monk Plus. I lepiej wykonane. Za ok 8 $ są bardzo opłacalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(

Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(
Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(
Również miałem problem z doborem tipsów do T2. Najlepiej sprawdziły mi się pianki typu "kulki".a9fa0bb6a40b093f7dee7fcdde76527d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bartiss napisał:

Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(

 

Spróbuj podwójnych tipsów (biflange).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, e1mo napisał:

 

Spróbuj podwójnych tipsów (biflange).

 

15 godzin temu, bartiss napisał:

Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(

Dzisiaj dotarły t2, wszystko fajnie tylko jakoś nie mogę dopasować żadnych tipsów, ktoś coś poleci? Pianki orygimalne są dla mnie zdecydowanie za duże:(

U mnie problem rozwiązały pianki Snab.

Moim zdaniem kłopot z T2 wynika z tego, że są za ciężkie i dlatego się wysuwają z uszu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze parę słów skrobnąć nt. Artiste DC1 i dobrze się stało, że zaczekałem z tym..
Ku mojej uciesze drivery się najwyraźniej wygrzały, chociaż zajęło im to więcej czasu niż standardowym słuchawkom i dopiero niedawno to zaobserwowałem.  W okresie wygrzewania się stosowałem tipsy biflange od FLCków (pianek nie stosuję, niebawem spróbuję bf. SpinFitów od BigMarasa), które dobrze się sprawdziły w tłumieniu najbardziej męczącej partii wysokich tonów. Aktualnie nie muszę ich stosować, chociaż poprawiają one trzymanie się słuchawek w uszach.
 
Rozmiar tulejki to coś około ~4,5 mm.
 
Ilość detali to poziom ZS6, TRN V80, Senferów DT8, itp.
Uwalniane są z dużą swobodą, są względnie czyste, przy czym mam wrażenie, że są trochę "rozwibrowane" (nie są to jednak sybilanty). Czasem też niektóre tony zaznaczają się bardzo wyraźnie. Mimo wszystko tworzy to ciekawą wielowymiarowość i pogłosy.
 
Średnica nie jest wycofana i nie ma się tutaj wrażenia grania czymś z rodzaju W. Jest bogata i wydatna.
 
Bas jest dociążony, lekko podbity. Jego średni i wyższy zakres są zrównoważone ilościowo. Pomimo, że jest dość dobrze zróżnicowany brakuje trochę bardziej punktowych uderzeń. Na początku, przy wygrzewaniu też był męczący. 
 
Całość przekazu jest wysoko rozdzielcza, swobodna, z dobrą separacją i stereofonią.
Poziom zgrania jest bardzo dobry. W zasadzie to szczyt tego co słyszałem w taniochach.
 
Całość sygnatury spokojnie można uznać za zbalansowaną.
 
Wykonanie jest bardzo dobre, ale załączone tipsy są lipne :) 
Testowałem głównie na Shanlingu M0.
 
 
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

Na Shanlingu dostajesz momentami agresywną górę i do tego pogłosy? To nie zachęciłeś :D

Gra to inaczej niż armatury. Jeśli chodzi o "pogłosy", to nie mam niestety porównania z innymi ceramikami, więc nie ustalę, czy to charakter drivera, czy wada tuningu. Tutaj musiałbym podpytać o takie np. CL1, IMR R1, czy coś chociaż cenowa różnica jest kolosalna.  Faktem, że "klaśnięcia" skupiają minimalnie za dużo uwagi. Ostatecznie niweluje ten efekt mocno zastosowanie choinek. Jest to akceptowalne dla mnie strojenie (po wygrzaniu) i chyba jako jedyny na razie na to narzekam. Myślę, że biorąc pod uwagę całokształt warto sprawdzić ten model, gdy pojawi się okazja nabycia w okolicach 35 usd. -- Może gdyby ktoś słuchał wyłącznie rocka i metalu, to bym jednak odradził, tutaj się nie bardzo sprawdzały, brałbym wtedy ZS6 i też upewniłbym się na wszelki wypadek o korektor.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że ARTISTE DC1 na ten moment taniej niż na aliexpress są z brytyjskiego amazon:
-klik- - £22.99, a doliczając przesyłkę do Polski wychodzi: 26.90£ czyli ok 35$.
Jeśli sugerujesz, że do rocka, metalu lepiej od ARTISTE DC1 sprawdzą się KZ ZS6 + korektor (domyślam się, że przede wszystkim chodzi o wysokie tony) to z całym przekonaniem w ich miejsce polecam Revonext QT2. Tu korektor nie jest konieczny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

Wygląda, że ARTISTE DC1 na ten moment taniej niż na aliexpress są z brytyjskiego amazon:
-klik- - £22.99, a doliczając przesyłkę do Polski wychodzi: 26.90£ czyli ok 35$.
Jeśli sugerujesz, że do rocka, metalu lepiej od ARTISTE DC1 sprawdzą się KZ ZS6 + korektor (domyślam się, że przede wszystkim chodzi o wysokie tony) to z całym przekonaniem w ich miejsce polecam Revonext QT2. Tu korektor nie jest konieczny.

 

Pierwotnie chciałem kupić stamtąd, ale miałem problem z płatnością kartą. 

ZS6 jako jedyne dawały mi prawdziwego wkręta w klasykę, a rock i metal to przy okazji (minimalnie może się dusiły przy jakiś ekstremach), jakoś brakuje mi tych zwichrowanych słuchawek, a każde ukulturalnienie nie jest już tym samym :) Sama ilość detali jest podobna w Senferach DT8, jak w dużej mierze cała sygnatura.

Co ciekawe w tym temacie, odebrałem przed momentem Creative HS-930i i te przypominają kulturalną wersję Artiste DC1, tylko Artiste są bardziej nieokiełznane na sterydach i jeszcze swobodniejsze w przekazie.  To był bardzo fajny deal i w sumie życzyłem sobie czegoś takiego :) 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Co ciekawe w tym temacie, odebrałem przed momentem Creative HS-930i i te przypominają kulturalną wersję Artiste DC1, tylko Artiste są bardziej nieokiełznane na sterydach i jeszcze swobodniejsze w przekazie.  To był bardzo fajny deal i w sumie życzyłem sobie czegoś takiego :)

 

Ja też Creative HS-930i dziś będę odbierał. Pomocne będą (w konwersacjach) jako punkt odniesienia do innych słuchawek ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LuQi napisał:

No proszę ilu chętnych skorzystało z okazji na HS-930i, którą wrzuciłem wczoraj, ale lajka to nikt poza @Jaro54 nie dał :P

 

Moje też już czekają w sklepie na odbiór, ale dziś się jeszcze niestety nie doczekają..

Zauważyłem je w temacie Jaro na ich temat. Ale lajk też leci :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, requal napisał:

Zauważyłem je w temacie Jaro na ich temat. Ale lajk też leci :) 


Też dałem lajka :) i swoje HS-930i przed chwilą odebrałem. Na okazjach z allegro info było wczoraj, swoje zamówiłem dzięki poniedziałkowej inicjatywie @Jaro54

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia organoleptyczne? :) Maleństwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w ZS6 strasznie nie pasowała góra, do Rocka i Metalu dla mnie się nadawały, jeden wielki jazgot ... jak się talerze pojawiają to o mato bosko ...  

 

wrzuciłem na nich kiedyś OST z filmu Blade i tam sprawdzały się świetnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scipio Africanus, wypróbuj tipsy z filtrami, które zmniejszają ilość wysokich tonów. Ja używam do ZS6 tipsów Ostry Red Tips, o takie:

https://pl.aliexpress.com/item/OSTRY-OS200-Earphone-Earbuds-Turning-Tips-For-HiFi-earphones-KC06-KC06A/32813987847.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f1QqxdA

Bardzo dobrze się sprawdzają i są wygodniejsze niż KZ stockowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, userfrom napisał:

@Scipio Africanus, wypróbuj tipsy z filtrami, które zmniejszają ilość wysokich tonów. Ja używam do ZS6 tipsów Ostry Red Tips, o takie:

https://pl.aliexpress.com/item/OSTRY-OS200-Earphone-Earbuds-Turning-Tips-For-HiFi-earphones-KC06-KC06A/32813987847.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f1QqxdA

Bardzo dobrze się sprawdzają i są wygodniejsze niż KZ stockowe.

 

Sam z ciekawości zamówiłem sobie paczkę OS200 :P, ciekawe jak się spiszą z ZS6, V80 i T2 (na które ciągle czekam <_< ).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Ja słuchałem tych ZS6 bez korekcji większość czasu. Podejrzewam więc, że te Artiste też zabiją na miejscu większość ludzi - stopień ich upierdliwości jest nawet trochę wyższy :D

Ale trzeba kombinować, szukać synergii, tipsów, przewodów, czasem coś się z tego ciekawego daje wyłuszczyć jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony fakt, ale jak miał bym kombinować z ZS6 (kabel, tipsy, nie wiadomo co jeszcze) to z tanich słuchawek robią mi się średnio tanie ... :P ja swoje opyliłem i kupiłem wtedy FAD E3000 który sprawiały się świetnie i cenowo prezentowały podobny poziom jak ZS6 + kabel 

Edytowane przez Scipio Africanus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBAOOO ZST

- może kogoś zainteresują. Cena 1.99 USD

Tutaj drożej, ale więcej komentarzy.


Wziąłem sztukę na test :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności