Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

ZS7? 

 

Śmieszna sprawa, ponieważ słuchawki sprzedawane jako ED16 mają na jednej z kopułek napisane ZS7 :P . Stąd przyjęło się, że ED16 są potocznie nazywane także ZS7.

 

Gdzieś, kiedyś przeczytałem, że te słuchawki miały się nazywać ZS7, lecz firma w ostatniej chwili zmieniła zdanie (dlatego ED16 nie są już produkowane), niestety pewna partia tych słuchawek została już wyprodukowana i trzeba było z nią coś zrobić, tak powstały ED16 z napisem ZS7 ? .

 

ED16.png.0830d0b35c90fcc16cb78ab3a9057fa6.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie połączenie od paru dni. Nie mam za bardzo czasu na porównania.

Artiste to dość dobre słuchawki, wymagają jednak zastosowania tipsów biflange, inaczej pojawiają się problemy z zakresu 2-4khz (tj. w KZ ZS10 i ES4) czyli "metaliczny" (w tym wypadku ceramiczny) polot i rażące klaski. A tak poza tym, to rzeczywiście jako pierwsze wrażenie narzuca się swoboda kreowania przekazu.

M0 i Artiste bardzo dobrze się zgrywają razem. Senfery DT8 pomimo, że bez wad przekazu są nudne i wyprane z nasycenia na tym grajku.

DSC_0108.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tin audio t2 przyszły i od razu coś jest z nimi nie tak. W jednej słuchawce przerywa dźwięk jak ruszam kabelkiem przy tej słuchawce. W jednej słuchawce końcówka dobrze siedzi, a w drugiej lekko można nią ruszać na boki i to powoduje przerywanie dźwięku. Co może być nie tak?

edit: jednak obie się lekko ruszają przy złączach, ale w jednej przerywa

Edytowane przez nowysluchacz
źle sprawdziłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inszy napisał:

Z reguły jest to wina kabla, a nie gniazda. Ale można łatwo sprawdzić przepinając go odwrotnie.

Przepiąłem kabel i rzeczywiście wina tej końcówki, chyba badziewnie zalutowana. Tylko nie wiem czy teraz r robić dispute chińczykowi i jakie ma to szanse powodzenia.

x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowysluchacz nagraj filmik pokazujący że kabel przerywa i poproś o wysłanie nowego, lub częściową refundację. Z racji tego, że większość dużych sklepów na Ali dba o dobrą reputację (i oceny), to nie powinni robić problemów.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, e1mo napisał:

@nowysluchacz nagraj filmik pokazujący że kabel przerywa i poproś o wysłanie nowego, lub częściową refundację. Z racji tego, że większość dużych sklepów na Ali dba o dobrą reputację (i oceny), to nie powinni robić problemów.

jednak źle sprawdziłem, źle musiałem przypiąć kabel, jednak to wina słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TinAudio T2 doszły :). Kupując te słuchawki za około 100zł, nie widzę sensu kupowania KZetów. Grają najlepiej z tanich chińskich słuchawek, które mam.
Swing, Zircon, KZ Zst, zs5, ed16, Remax 600, uisii h7 (pisałem z pamięci, mogłem coś pomylić).
Dół dobry, średnica, dobra oczywiście w porównaniu do ww. słuchawek wręcz bardzo dobre. Niestety nie radzą sobie z wysokimi tak dobrze jak ze średnicą czy basem i z wyeksponowanymi wysokimi sybilują.
Na tą chwilę to jedyny minus. Muszę posłuchać więcej i na różnych tipsach, żeby stwierdzić czy da się to wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Karbon315 napisał:

Widzę, że jest pełno "ogromnych" słuchawek. Pojawiło się coś wielkości vivo xe800? ^_^

Może coś Takiego spasuje. Dziś chwilkę słuchałem jeszcze nie wygrzane prosto z pudełka. Całkiem fajne granie i mimo wielkości dobrze w uszach leżą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:


Fajne te recki robisz i ta nie jest pierwszą, którą z uwagą przeczytałem :)


 

Edytowane przez strong6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2018 o 22:19, strong6 napisał:

Nikogo nie namawiam. Bardziej jako ciekawostka. Ekstremalnie tanie, chińskie firmowe (QKZ) słuchawki z mikrofonem, Dual Driver w promocji za 2,84$ czyli niewiele ponad 10zł z przesyłką do Polski:
-QKZ CK8-
U nas sama przesyłka Pocztą Polską kosztuje więcej :)
-review-

 

Dzisiaj dla odmiany przyszła do mnie esencja taniego Chi-Fi oraz tego tematu ^_^, czy QKZ CK8 (sztuk trzy). Zacznijmy więc wyliczanie :lol: :

- Szeleszczące membrany? Są!
- Ogromne tulejki? Są!
- Beznadziejne tipsy? Jak najbardziej!

 

Dobra, koniec wyśmiewania ;) , QKZ CK8 jak na słuchawki za 10zł prezentują się naprawdę nieźle. Zacznijmy od dźwięku, a ten jest zadziwiająco dobry (jak na swoją cenę i pod warunkiem, że użyjemy głębszych tipsów), charakteryzuje się niezłym basem (zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla mnie jest on lepszy niż w KZ ZS4) i przyjemnie miękkimi, choć nieco za bardzo wycofanymi, wokalami. Na pochwałę zasługuje także ich budowa (za wyjątkiem szeleszczących, przy zakładaniu słuchawek, membran) oraz dołączone do nich plastikowe etui (może nie jest najlepszej jakości, ale w tej cenie...). Ogólnie, jak dla mnie nie są to słuchawki do noszenia na co dzień, ale jako jednorazowy eksperyment? Jak najbardziej ^_^ .

 

CK8.thumb.jpg.1079e8b9d1baeef9352f9322e8aec5e0.jpg

 

P.S.: Teraz spójrzcie na oznaczenia jakie znajdują się na opakowaniach oraz specyfikacje tych słuchawek (i to logo "QKZ The Future of Audio"). Mają Chińczycy fantazję ? .

Edytowane przez e1mo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne tipsy, to dla mnie jest zagadka - póki nie wywalisz kilkuset złotych, praktycznie nie masz szansy na dobre tipsy w chińczykach, tylko zawsze jakieś śmieciowe koszmarki dodają.

Oszczędność rzędu 2 dolarów, a wrażenia ogólne często całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o douszne, nie dokanałowe
No tak. Za dodatkową dychę możesz mieć Senfery PT15. Przyzwoite granie, solidna budowa, do tego z wymiennym kablem.
Pytam o douszne, nie dokanałowe
No tak. Za dodatkową dychę możesz mieć Senfery PT15. Przyzwoite granie, solidna budowa, do tego z wymiennym kablem.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze w tych pieniądzach? Gdzieś było coś o headroom ms16.

Za tą kasę kupisz dwie pary Headroomów Również dobra opcja, chociaż pierwsza para padła mi po tygodniu. Drugą mam od lutego i nadal śmiga.No i są jeszcze Monki - Plus i Lite. Te drugie tańsze (chyba koło 10 PLN), ale nie wiem jak grają. Plusy przyzwoite, choć niektórzy twierdzą, że MS16 lepsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konkretnych oczekiwań, zwłaszcza w tym budżecie. Po prostu potrzebuję jakiś dousznych jako outdoorowe. Chciałbym wiedzieć co mogę rozważyć z chińczyków w tej cenie. Nie zależy mi na odpinanych kabelkach ale jeżeli pt15 zagrają lepiej niż ms16 to wezme. Aktualnie są za 11 euro więc jakieś 47zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności