Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Więc bierz Meeaudio M 6 Pro i nie marudż :) u @bigmaras dostaniesz w fajnej cenie. Warto bo mam i sobie chwalę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6 Pro są bardziej monitorowe, skupione mocniej na analizie z podkreśloną wysoką średnicą i górą, podczas gdy T2 mają w sobie więcej rozrywki (i mniejszą scenę). Tu bym raczej nie pisał co lepsze, tylko co kto woli.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tin Audio T2 PRO nadchodzi:

 

1. T2 PRO adopts the newly developed composite unit of TINHIFI. Emphasize high quality bass. More delicate neutral, better treble.

2. Re-customize the higher quality 3.5MM true plug, only for transmitting more pure signals.

3, superb work, and high quality texture.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

We will officially launch Tin audio T2 Pro on Massdrop at 8:am(PST) 17th of September. 
Pre-order Tin audio T2 Pro on Massdrop to get super early bird price.


 

 

Czyli dziś o 17 zaczyna się przedsprzedaż na massdrop, chyba się skuszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sir Nick napisał:

Tin Audio T2 PRO nadchodzi:

 

1. T2 PRO adopts the newly developed composite unit of TINHIFI. Emphasize high quality bass. More delicate neutral, better treble.

2. Re-customize the higher quality 3.5MM true plug, only for transmitting more pure signals.

3, superb work, and high quality texture.

 

Mnie się wydaję, że jedyna różnica to kabel i usunięcie siatki z tulejki (oczywiście są to tylko moje przypuszczenia :P ). Nawet wykresy pasma (według antdroid) są niemal identyczne, tyle że w wersji PRO nieznacznie podbita jest góra.

 

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony Antdroid

T2+Pro+vs+T2++Raw+FR.jpg

 

Widać, że modelu PRO pozbyto się siatki która była na tulejce.

P1020190.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e1mo napisał:

 

Mnie się wydaję, że jedyna różnica to kabel i usunięcie siatki z tulejki (oczywiście są to tylko moje przypuszczenia :P ). Nawet wykresy pasma (według antdroid) są niemal identyczne, tyle że w wersji PRO nieznacznie podbita jest góra.

 

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony Antdroid

T2+Pro+vs+T2++Raw+FR.jpg

 

Widać, że modelu PRO pozbyto się siatki która była na tulejce.

P1020190.JPG

 

Niestety, na pierwszy rzut oka wygląda na próbę sprzedanie drugi raz tego samego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, e1mo napisał:

 

Mnie się wydaję, że jedyna różnica to kabel i usunięcie siatki z tulejki (oczywiście są to tylko moje przypuszczenia :P ). Nawet wykresy pasma (według antdroid) są niemal identyczne, tyle że w wersji PRO nieznacznie podbita jest góra.

 

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony Antdroid

T2+Pro+vs+T2++Raw+FR.jpg

 

Widać, że modelu PRO pozbyto się siatki która była na tulejce.

P1020190.JPG

Na zdjęciach, które są na Massdrop siateczka jest :)

Na pierwszy rzut oka inny kabel i tyle

https://www.massdrop.com/buy/tin-audio-t2-pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły do mnie KZ ZS4, jak trochę je osłucham, to coś o nich napiszę.

Z nowości, jest czarny kabel (w końcu jakiś normalny kolor :) ), ale słabej jakości (tak jakby zrobić plecionkę ze zwykłego czarnego przewodu słuchawkowego). Na plus jest to, że przewód jest bardziej elastyczny i nie plącze się tak bardzo jak poprzednia sra... brązowa plecionka ^_^ .

 

zs4.thumb.jpg.1c48b830f54e03f61e1db1ebc34f5207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższy nabytek prosto z Chin :)

20180919_150712.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, chico99 napisał:

 

Jak trochę posłuchasz to będzie, nie tylko z wokalami, ok. Imo to jedne z lepszych KZ-ów.

Jedne z lepszych KZ-tów bo i swoje kosztują! :woot:
Według mnie KZ AS10 (a tym bardziej KZ BA10) z powodu ceny nie mieszczą się już w ramach tematu: "tanie słuchawki z chin" .
Możemy tu o nich pisać i czytać (bo to ciekawe dokąd ten KZ zmierza) - ale to tak trochę poza kategorią. 
KZ AS10 i BA10 są z Chin. Ale tanimi słuchawkami już nie są.
 

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Najświeższy nabytek prosto z Chin :)

20180919_150712.jpg


@Jaro54 - tych nabytków z Chin to u Ciebie chyba dużo więcej jest. Będziesz stopniowo je ujawniał i dzielił się wrażeniami? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie grypsko mnie dopadło i uszy katar zatyka niestety. Może w weekend posłucham i zobaczę co są wate. Teraz (bo też już przyszły kabelki BT w 3 rodzajach) mogę dowolne słuchawki zamienić w BT :) niech żyje wolność od kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kuruj się :) 
Trn v80 i kabelki BT - ok. Ale chyba jeszcze też TinAudio T2 i BQEYZ K2?
I nie zamienisz dowolnych słuchawek w BT lecz tylko te z wymiennym kablem i chyba ze złączem 2 x pin? ;)
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno 2pin proste i kątowe jak i mmcx :)

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już przesłuchana ok. 20h na KZ ZS4, więc coś o nich napiszę.

 

KZ ZS4, czyli nowe szaty ZS3, albo inaczej ZS3 mk.II

 

Budowa

 

Słuchawki są wykonane z niezłej (jak na cenę) jakości błyszczącego plastiku (w moim przypadku czarnego), natomiast ich kształt przypomina nieco modele robione na zamówienie (są także bardzo podobne do modelu ZS3). Dzięki specyficznej budowie ZS4 zapewnia także bardzo dobrą izolację. Na plus należy zaliczyć rozmiar tulejek, który wynosi ok. 4mm, co jest rzadkością w tanich słuchawkach Chi-Fi. Niestety, standardowe tipsy od KZ (w rozmiarach S/M/L) nie są w tym modelu zbyt wygodne, gdyż z powodu budowy słuchawek, wchodzą bardzo głęboko, a same kanały tipsów wydają się nieco za duże jak na zastosowane tu tulejki (trzymają się dość luźno). Kolejnym elementem jest kabel który jest inny niż w poprzednich modelach. Brązową skrętkę zamieniono tu na czarną, ale jej jakość budzi mieszane uczucia, ponieważ na myśl przywodzi gumowe przewody stosowane w najtańszych słuchawkach (do standardowego czarnego przewodu z TRN V80 nie ma nawet startu). Plus jest natomiast taki, że kabel jest elastyczny i nie plącze się tak bardzo jak wcześniejsze skrętki od KZ. Polecam jednak wymianę przewodu na posrebrzany, ponieważ standardowy nieco przyciemnia i spłaszcza dźwięk.

 

zs43.thumb.jpg.e1be96e08099efa73b9d0ca8c2180cbb.jpg

 

zs44.thumb.jpg.018fa8fee18cfe92900045ee34bfaa46.jpg

 

Bass

 

Bass w ZS4 jest masywny oraz brakuje mu nieco kontroli, i o ile w takim utworze jak "Hyper - Spoiler" nie ma z tym problemu i brzmi to całkiem fajnie, to już w takim "Jellyfish" Joey'a Fehrenbacha słychać że bassowi brakuje nieco zejścia oraz że przykrywa i zaciemnia on średnicę. Żeby tyle nie marudzić, napiszę że jeśli lubimy ciepły, mocny i obszerny bass, to powinien on nam przypaść do gustu ponieważ sam w sobie jest bardzo przyjemny (choć dla mnie trochę za mocny).

 

Średnica

 

Ciepła i przyciemniona, co za tym idzie separacja też nie jest najlepsza. Na szczęście wokale nie są za bardzo cofnięte i jeśli złapiemy odpowiedniego seala brzmią całkiem przyjemnie, niestety mi zabrakło w nich nieco jasności i powietrza/przestrzeni (np. w kawałku "Claire – End Up Here").

 

Góra

 

Podobnie jak średnica, ciepła i przyciemniona, dlatego są to słuchawki dla osób które nie lubią ostrej góry. Mnie niestety brakowało trochę tej ostrości oraz jasności, a gdy słuchałem albumu "Guitars" Mike'a Oldfielda miałem wrażenie jakby ktoś przepuścił go przez filtr dolnoprzepustowy, co wcale nie musi być złe jeśli lubimy miękki dźwięk, ale ja czułem się nieswojo.

 

guitars.jpg.f774e719e5eb424b087857bb827135f0.jpg

 

Podsumowanie

 

Jeśli lubisz ciepłe, basowe brzmienie albo ZS3 przypadły ci do gustu, to ZS4 są słuchawkami dla ciebie (można byłoby je śmiało określić jako ZS3 mk.II). Dla mnie słuchawki te okazały się zbyt przytłaczające i za ciemne, nie oznacza to że grały źle (wręcz przeciwnie), jak na swoją cenę grały bardzo dobrze, po prostu mi nie przypadł do gustu ich styl grania. Jeśli miałbym ZS4 porównać z jakimś innym modelem (poza ZS3) który miałem, był by to Snab EP-81 (ale dla mnie to złe słuchawki były i ZS4 zjada je na śniadanie ;) ).

 

zs41.thumb.jpg.ebfc05ac34d072c2fbd7aecf344afc79.jpg

 

zs42.thumb.jpg.fa52f1395c117babeecda8c943839cae.jpg

 

P.S.: Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem ZS4, to swój egzemplarz wystawiłem w komisie ^_^.

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i solidnie zrobiona recenzja. Potwierdza ona to co od jakiegoś czasu można wyczytać na zagranicznych forach, że KZ ZS4 są bezpośrednim następcą KZ ZS3 - (co wynika z numeracji i przynajmniej raz numeracja chińczyków nie jest z "czapy" :P) - zarówno w kwestii budowy jak i sygnatury dźwięku. Różnica w wewnętrznej budowie jednak jest - ZS3 to 1dd, a ZS4 to hybryda: 1dd+1ba.
Mam KZ ZS3 i po lekturze powyższego postu mogę powiedzieć, że mniej więcej wiem jak grają KZ ZS4. Ciekaw jestem czy w tzw ślepym teście można je rozróżnić.
Ergonomia i izolacja na ZS3 jest doskonała więc i na ZS4 musi być znakomita. Tym samym to słuchawki warte polecenia na siłownię, osobom uprawiającym sport itp - słuchawki z uszu nie wypadną.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, LuQi napisał:

@e1mo z czego słuchasz tych ZS4? Ciekaw jestem w oparciu o połączenie z jakim źródłem powstała Twoja recenzja.

 

Porównywał ktoś może ZS4 do ZSR?

 

Źródła były cztery AIM SC808 z 2x JRC4580D + LM4562NA (jasne), Encore mDSD (neutralne ocieplone), Galaxy S4 z Snapdragonem (neutralne) oraz Galaxy S3 z Exynosem (jasna V-ka), i najlepiej chyba mi się ich słuchało ZS4 na S3 (choć musiałem nieco zredukować dół pasma).

 

ZSR nie mam, ale mam za to ED16/ZS7 (które są określane następcami ZSRek) oraz miałem ZSA (które podobno mają podobny bass jak ZSRki) i wydaję mi się, że dźwięk jaki mogą prezentować ZSRki będzie stać po drugiej stronie barykady w stosunku do ZS4. ZSA ma sprężysty bass, natomiast w ZS4 jest on masywny i nie schodzi zbyt nisko, w ED16 środek i góra jest dość jasna i szczegółowa, a w ZS4 jest ona ocieplona i przyciemniona.

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności