Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

@Jaro54 - recenzja i wykresy (rzadko się im przyglądam) na audiobudget potwierdza, że BQEYZ K2 grają Identycznie jak Revonext QT2. Musimy to osobiście sprawdzić.
Stawiam, że nie będzie różnic w brzmieniu, nie rozróżnimy ich w ślepym teście. Różnice są tylko w wyglądzie.

 @e1mo- Powiem (tak z pamięci, bo dawno ich nie słuchałem), że jest dość duże podobieństwo w sygnaturach brzmienia Somic v2 i TinAudio T2.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dojdą to się umawiamy. Jutro powinienem mieć Bluedio T6, zobaczymy co zacz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedam V80, to spróbuję kupić T2 z kodem "Audiobudget", jak zadziała to fajnie, jak nie to skorzystam z twej propozycji @Jaro54 :P . A jeśli zamówię i mi nie podejdą, to po prostu opchne je w komisie ^_^ .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.11 też już niedługo, a tak na całkiem szybko bo z szybką dostawą (i niewiele drożej) i z gwarancją u Bigmarasa.

Ciekaw jestem czy w naszym kraju rzeczywiście uszczelnią i opodatkują zakupy z Chin/aliexpress. Co mocno zapowiadają i ostatnio o tym jest dość głośno. Podobno celem wprowadzenia restrykcyjnych regulacji ma być ochrona rodzimego rynku :o

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, strong6 napisał:

11.11 też już niedługo, a tak na całkiem szybko bo z szybką dostawą (i niewiele drożej) i z gwarancją u Bigmarasa.

Ciekaw jestem czy w naszym kraju rzeczywiście uszczelnią i opodatkują zakupy z Chin/aliexpress. Co mocno zapowiadają i ostatnio o tym jest dość głośno. Podobno celem wprowadzenia restrykcyjnych regulacji ma być ochrona rodzimego rynku :o

Na Ali T2 były niedawno po 109 pln...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sheffunio napisał:

Na Ali T2 były niedawno po 109 pln...;)

Były - wiem o tym? miałem je nawet w koszyku, a końcowo to w jeszcze niżej cenie - miałem bonusowy kupon. 

11.11 powinno być podobnie?

Na ten moment 50$, miesiąc czekania, możliwe dodatkowe opłaty. 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, strong6 napisał:

Były - wiem o tym? miałem je nawet w koszyku, a końcowo to w jeszcze niżej cenie - miałem bonusowy kupon. 

11.11 powinno być podobnie?

Na ten moment 50$, miesiąc czekania, możliwe dodatkowe opłaty. 

Nie wiadomo. Potem okaże się, że wbrew opinii Inszego, to nasze tanie chińskie słuchawki z czasem zyskają na wartości, być może nawet staną się egzemplarzami kolekcjonerskimi :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o źródłach, tipsach, kablach etc., a nikt wspomni o higienie uszu -_- , drożność i czystość przewodów słuchowych ma duży wpływ odbiór dźwięku (w szczególności wysokich i niskich tonów) :rolleyes: .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, e1mo napisał:

Wszyscy piszą o źródłach, tipsach, kablach etc., a nikt wspomni o higienie uszu -_- , drożność i czystość przewodów słuchowych ma duży wpływ odbiór dźwięku (w szczególności wysokich i niskich tonów) :rolleyes: .

Widziałem kilka razy zaklejone kanały w słuchawkach, ludzie mają nieraz ule w uszach chyba... Zazwyczaj jak czyszczę swoje to tak na prawdę nie mam ich z czego czyścić, tipsy czyste a co dopiero tulejka na krateczce...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

Jak tylko dojdą to się umawiamy. Jutro powinienem mieć Bluedio T6, zobaczymy co zacz

 

Udało mi się kupić T2 w cenie 135 zł :D , więc nieaktualne. Mimo wszystko dzięki @Jaro54 za dobre chęci.

 

P.S. Jak mi nie podejdą, to ktoś z forum będzie się cieszył z T2 za ok. 140 zł ;) .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, strong6 napisał:

Były - wiem o tym? miałem je nawet w koszyku, a końcowo to w jeszcze niżej cenie - miałem bonusowy kupon. 

11.11 powinno być podobnie?

Na ten moment 50$, miesiąc czekania, możliwe dodatkowe opłaty. 

Ja się skusiłem(ponownie) i czekałem lekko ponad tydzień, niestety tulejki są dalej krótkie jakie były więc z wygodą srednio ...;/ Wpadły mi jeszcze trn v80 i te nowe kable bt od kz wziąłem z pinami i mmcx to sobie sprawdzę na spokojnie ,trn są mega wygodne;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dłużej nie wytrzymam z jedną działającą słuchawką (mimo iż na jedno ucho jestem na pół głuchy xD), więc proszę Was dobrzy ludzie o rady co kupić z dokanałówek do 50$/200zł NIEKONIECZNIE z chin/aliexpress. Słucham każdej muzyki, no może oprócz rap'u, chciałbym aby fajnie wybrzmiewały wokale, służyć będą także do oglądania filmów (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie), jak łatwo wywnioskować, audiofilem nie jestem, ale jakiś tam zmysł muzyczny mam i niewiele jest rzeczy, których nienawidzę bardziej niż tandetnego dźwięku z słuchawek, więc chciałbym zwyczajnie żeby było jak najlepiej w tym budżecie, z drobnymi niedociągnięciami gdzieniegdzie na pewno dam radę wytrzymać. Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubamax napisał:

Już dłużej nie wytrzymam z jedną działającą słuchawką (mimo iż na jedno ucho jestem na pół głuchy xD), więc proszę Was dobrzy ludzie o rady co kupić z dokanałówek do 50$/200zł NIEKONIECZNIE z chin/aliexpress. Słucham każdej muzyki, no może oprócz rap'u, chciałbym aby fajnie wybrzmiewały wokale, służyć będą także do oglądania filmów (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie), jak łatwo wywnioskować, audiofilem nie jestem, ale jakiś tam zmysł muzyczny mam i niewiele jest rzeczy, których nienawidzę bardziej niż tandetnego dźwięku z słuchawek, więc chciałbym zwyczajnie żeby było jak najlepiej w tym budżecie, z drobnymi niedociągnięciami gdzieniegdzie na pewno dam radę wytrzymać. Z góry dzięki ;)

 

Z chińskich to chyba Tin Audio T2 (można je kupić także na Allegro za ok. 240zł). Co do słuchawek dostępnych w naszym kraju, znajomy polecał mi kosztujące ok. 200zł Final Audio E2000 (lub nieco droższe E3000). Nie opierałbym się jednak tylko na moich wyborach, ponieważ inni być może znają lepsze słuchawki (choć zarówno TA T2 i FA E2000/E3000 są bardzo dobrze oceniane ;) )

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubamax napisał:

Już dłużej nie wytrzymam z jedną działającą słuchawką (mimo iż na jedno ucho jestem na pół głuchy xD), więc proszę Was dobrzy ludzie o rady co kupić z dokanałówek do 50$/200zł NIEKONIECZNIE z chin/aliexpress. Słucham każdej muzyki, no może oprócz rap'u, chciałbym aby fajnie wybrzmiewały wokale, służyć będą także do oglądania filmów (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie), jak łatwo wywnioskować, audiofilem nie jestem, ale jakiś tam zmysł muzyczny mam i niewiele jest rzeczy, których nienawidzę bardziej niż tandetnego dźwięku z słuchawek, więc chciałbym zwyczajnie żeby było jak najlepiej w tym budżecie, z drobnymi niedociągnięciami gdzieniegdzie na pewno dam radę wytrzymać. Z góry dzięki ;)

 

Zdecydowanie E3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj TRN V80 - jeżeli chodzi o ergonomię, to o niebo lepiej niż wszystkie KZ, praktycznie nie czuć słuchawek w uchu. Jeżeli chodzi o dźwięk - to są to zdecydowanie słuchawki, które potrzebują mocnego źródła. Po podłączeniu do Huawei P20 Pro, było cicho i niewyraźnie, dopiero zmiana na M0 poprawiła sytuację. Na razie mogę mieć zatrzeżenia do mid bassu, który się rozłazi po całości, ale po całej nocy grania jest już lepiej. Czy są gorsze od T2 - ja bym powiedział, że są inne i sprawdzą się w innych gatunkach muzyki niż T2. Na pewno zostaną u mnie na dłużej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piom napisał:

A do mnie dzisiaj doczłapały artiste dc1. I powiem woow, wokale bajka, tak prosto z pudełka grają bardzo bardzo ciepło i przyjemnie. Kierunek podobny do t2.

Widać, że Ariste DC1 Ci spasowały no i fajnie, ale jeśli grają bardzo ciepło to nie jest to kierunek TinAudio T2 ;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2018 o 20:11, Perul napisał:

Masz już z grubsza wygrzane te T2? Jakieś porównanie z CM5 mógłbyś napisać?

Hej.

Dawno tu nie zaglądałem a też byłem na urlopie, gdzie nie było dobrego zasięgu (Bieszczady).

Niestety jeszcze ich (żadnych z resztą) dobrze nie wygrzałem a w sumie też ich najmniej używam, bo ostatnio też nie słucham muzy, która wymaga soczystego basu. Póki co CM5 znakomicie sprawdzają mi się jako mobilny odsłuch monitorowy do pianina - grają równym dźwiękiem, bez podbić w dole i górze a kabel nie wykazuje tendencji do plątania się.

Mam też TRN V20, które brzmieniowo wydają mi się czymś pośrednim pomiędzy CM5 a T2. Wymienne kable są fajną sprawą w TRN V20.

Będę niebawem wygrzewał, choć już nie pamiętam jak to najlepiej robić więc poproszę o krótki instruktarz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qsqa napisał:

Dostałem wczoraj TRN V80 - jeżeli chodzi o ergonomię, to o niebo lepiej niż wszystkie KZ, praktycznie nie czuć słuchawek w uchu. Jeżeli chodzi o dźwięk - to są to zdecydowanie słuchawki, które potrzebują mocnego źródła. Po podłączeniu do Huawei P20 Pro, było cicho i niewyraźnie, dopiero zmiana na M0 poprawiła sytuację. Na razie mogę mieć zatrzeżenia do mid bassu, który się rozłazi po całości, ale po całej nocy grania jest już lepiej. Czy są gorsze od T2 - ja bym powiedział, że są inne i sprawdzą się w innych gatunkach muzyki niż T2. Na pewno zostaną u mnie na dłużej.

 

Co prawda, to prawda ... jeśli chodzi o ergonomię.

Wygrzej je, będzie zdecydowanie lepiej ... jeśli chodzi o granie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rychubil napisał:

Hej.

Dawno tu nie zaglądałem a też byłem na urlopie, gdzie nie było dobrego zasięgu (Bieszczady).

Niestety jeszcze ich (żadnych z resztą) dobrze nie wygrzałem a w sumie też ich najmniej używam, bo ostatnio też nie słucham muzy, która wymaga soczystego basu. Póki co CM5 znakomicie sprawdzają mi się jako mobilny odsłuch monitorowy do pianina - grają równym dźwiękiem, bez podbić w dole i górze a kabel nie wykazuje tendencji do plątania się.

Mam też TRN V20, które brzmieniowo wydają mi się czymś pośrednim pomiędzy CM5 a T2. Wymienne kable są fajną sprawą w TRN V20.

Będę niebawem wygrzewał, choć już nie pamiętam jak to najlepiej robić więc poproszę o krótki instruktarz.

Pozdrawiam


TRN V20, UiiSii Cm5, TinAudio T2 - fajny zestaw :rolleyes: Wszystkie modele bardzo udane w swoich przedziałach cenowych, a każdy model gra inaczej. 
Wygrzewanie to inaczej takie "rozruszanie" zawieszenia memabrany, cewek itp, a podobno nawet i kable po "wygrzaniu" grają lepiej.
Najprościej - podpinasz słuchawki pod jakieś źródło dźwięku, puszczasz jakąś muzykę w tzw pętli czyli przez dłuższy czas (dobę, kilka dób) przez te słuchawki, dość głośno. I to praktycznie wszystko. Jeśli któreś słuchawki np CM5 używałeś przez kilkadziesiąt godzin to są już w naturalny sposób wygrzane :rolleyes:
Co niektórzy zamiast muzyki puszczają pliki z różowym, błękitnym i białym szumem. Ja tego nie praktykuję.

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności