Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, requal napisał:

Pozwolę sobie wkleić :


(...)


Finally, almost all the people I asked commented that TRN should keep or improve on the same tuning for the successor to V80. TRN is planning the next flagship but it won't be soon before it is finalised.

 

Niestety na dłuższą metę w wysokie tony potrafią niektórych denerwować (pomaga srebrny kabel). Jakby to poprawili (np. stosując lepsze armatury) i zachowali bieżące strojenie, wyszłyby naprawdę fajne słuchawki ^_^ .

 

W dniu 5.09.2018 o 23:06, e1mo napisał:

(...)

Tak przy okazji, potestowałem kabelki jakie posiadam i dla mnie stockowy (czarny) kabel TRN jest lepszy od sreberka KZ, jestem ciekawe jak będzie ze sreberkiem od TRN.

 

P.S.: Na sreberku od KZ V80 grają całkiem fajnie i wysokie tony się nieco uspokajają, po prostu okazało się że miałem kabel z defektem (przebicie) który powodował dziwne brzmienie tych słuchawek.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, e1mo napisał:

 

Niestety na dłuższą metę w wysokie tony potrafią niektórych denerwować (pomaga srebrny kabel). Jakby to poprawili (np. stosując lepsze armatury) i zachowali bieżące strojenie, wyszłyby naprawdę fajne słuchawki ^_^ .

Zgadza się. No cóż mi podpasowały ogólnie - chociaż fakt, że od początku używam ze "srebrem" plecionym od KZ, Spiral Dotami i chyba dobrą synergię załapałem z ampem.

 

Jakby kto chciał to wrzuciłem je w komis. Trzeba uzupełnić środki na nowe eksperymenty ;)

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, strong6 napisał:

Chciałem zostawić opis sygnatury @chico99 ale gdzieś przepadł. Może jednak coś o nich skrobnie :)

 

Jeszcze nie przepadł, żyję w każdym razie ... he, he

Żeby coś sensownego napisać, to muszę mieć trochę czasu.

Ale ok, jak nic mi nie wypadnie to dziś coś o EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus, skrobnę.

Na razie powiem jedno jest dobrze.:)

Mam nową zabawkę, dapa, do ogarnięcia i myślę, że ta parka, razem, może dobrze zagrać.

Na pewno pasują kolorystycznie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, requal napisał:

Zgadza się. No cóż mi podpasowały ogólnie - chociaż fakt, że od początku używam ze "srebrem" plecionym od KZ, Spiral Dotami i chyba dobrą synergię załapałem z ampem.

 

Jakby kto chciał to wrzuciłem je w komis. Trzeba uzupełnić środki na nowe eksperymenty ;)

 

Sugerujesz żeby egzemplarz którego nie da się słuchać bez wyzerowanych najwyższych tonów wysyłać na RMA czy raczej inny kabel, inne pchełki i się poprawią?

W dniu 9.09.2018 o 20:16, e1mo napisał:

Ogólnie do muzyki jakiej obecnie słucham (ambient, chillout, future garage itp.) są naprawdę w porządku ^_^ .

 

To prawda. W bardzo spokojnej, delikatnej muzyce są PRZEPYSZNE. Lepiej brzmiącego ambientu ze świecą słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bunny napisał:

 

Sugerujesz żeby egzemplarz którego nie da się słuchać bez wyzerowanych najwyższych tonów wysyłać na RMA czy raczej inny kabel, inne pchełki i się poprawią? 

 

To prawda. W bardzo spokojnej, delikatnej muzyce są PRZEPYSZNE. Lepiej brzmiącego ambientu ze świecą słuchać.

Zmiana gumek na JVC im bardzo dużo daje, przewodu również, ale to dodatkowe pieniądze. Trudno znaleźć coś sensownego w tym budżecie. Mimo wszystko gdybym miał słuchać z Ipoda, nawet z tymi dodatkami, to bym je puścił w świat. Nie wiem jak to u Ciebie gra. Z kolei wczoraj sprawdziłem na Huaweii P9 (nie mój telefon, ja smartfona nie mam :)  ) i tutaj już było wszystko w porządku.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus (moje spostrzeżenia n/t tych doków, na życzenie kilku kolegów)

 

Charakterystyczny wygląd – duże, ciężkie metalowe (ktoś, gdzieś napisał że miedziane, ale śmiem wątpić) kopułki, specyficzna kolorystyka – złote.

Przyjemny, nieodpinany kabelek z pilotem. Solidne, powinny dużo i długo wytrzymać.Stokowe tipsy raczej nie dla mnie, nie znaczy, że są złe.

Dla mnie L-ki za małe.Spiralki spokojnie dały radę, seal bezproblemowy.

Kabelek za uchem – lepsza stabilność osadzenie w uchu, w przypadku wykorzystywania bardziej mobilnego.

Ergonomia na średnim poziomie, bym powiedział. Spore kopułki nie pozwolą na odsłuch, leżąc na boku.

I na koniec ciekawostka. Wyloty, dość szerokich, tulejek, zakryte są materiałową przesłoną. Chwilę posłuchałem z przesłoną i natychmiast ją usunąłem.

Spokojnie, nie otwieramy kanału. Tulejka dalej ma zabezpieczenie przetwornika. Na wylocie pozostaje metalowa siatka.

Wracając do przesłony, powoduje ona przytłumienie dźwięku, trudno żeby było inaczej. Dla osób preferujący ciemny, zgaszony, wycofany dźwięk, przesłona jest jakąś alternatywą.

Dla mnie, z przesłoną słuchawki grają dużo gorzej. Być może, dla jakichś bardzo jasnych źródeł przesłonki się sprawdzą.

 

Opis brzmienia poszczególnych pasm odnosi się do EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus z modem by @strong6 he,he czyli kanały w tulejkach otwarte.

Dół – głęboki, nisko chodzący, nieprzesadzony i kontrolowany

Średnica – gładka, naturalna, bliska, świetne wokale

Góra – szczegółowa, detaliczna, stosunkowo łagodna

 

Ciepły, wyrównany, spójny, przyjemny, wciągający dźwięk. Otwarta, szeroka scena. Niezła przestrzeń, holografia i separacja. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić.

Może do sceny, która na szerokość jest ok, ale na głębokość już jest przeciętnie oraz pełnego dociążenia i wypełnienia dźwięku.

Lecz nie można przesadzać, mieć wszystkiego, nie zapominajmy, że to budżetowe słuchawki dokanałowe.

Powinny grać z kartofla. Podpiąłem je, z ciekawości, do mojego xiaomi note4 gdzie dźwięk generalnie jest słaby. I zaskoczenie. Szło tego słuchać.

Bas się rozlewał i buczał trochę ale reszta pasm całkiem, całkiem.

Jakbym miał porównać, to przypominają mi sygnaturą KZ ZSR z rozwinięciem w dobrym kierunku.

 

Moja rekomendacja, w cenie standard około 50$. Choć oczywiście można je kupić znacznie taniej, w różnego rodzaju promkach.

Wtedy jest to już prawdziwa okazja. Z takiej właśnie skorzystał @strong6 kupił dwie sztuki i podzielił się ze mną. Chwała mu za to … :)

fot_3.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus (moje spostrzeżenia n/t tych doków, na życzenie kilku kolegów)

 

Charakterystyczny wygląd – duże, ciężkie metalowe (ktoś, gdzieś napisał że miedziane, ale śmiem wątpić) kopułki, specyficzna kolorystyka – złote.

Przyjemny, nieodpinany kabelek z pilotem. Solidne, powinny dużo i długo wytrzymać.Stokowe tipsy raczej nie dla mnie, nie znaczy, że są złe.

Dla mnie L-ki za małe.Spiralki spokojnie dały radę, seal bezproblemowy.

Kabelek za uchem – lepsza stabilność osadzenie w uchu, w przypadku wykorzystywania bardziej mobilnego.

Ergonomia na średnim poziomie, bym powiedział. Spore kopułki nie pozwolą na odsłuch, leżąc na boku.

I na koniec ciekawostka. Wyloty, dość szerokich, tulejek, zakryte są materiałową przesłoną. Chwilę posłuchałem z przesłoną i natychmiast ją usunąłem.

Spokojnie, nie otwieramy kanału. Tulejka dalej ma zabezpieczenie przetwornika. Na wylocie pozostaje metalowa siatka.

Wracając do przesłony, powoduje ona przytłumienie dźwięku, trudno żeby było inaczej. Dla osób preferujący ciemny, zgaszony, wycofany dźwięk, przesłona jest jakąś alternatywą.

Dla mnie, z przesłoną słuchawki grają dużo gorzej. Być może, dla jakichś bardzo jasnych źródeł przesłonki się sprawdzą.

 

Opis brzmienia poszczególnych pasm odnosi się do EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus z modem by @strong6 he,he czyli kanały w tulejkach otwarte.

Dół – głęboki, nisko chodzący, nieprzesadzony i kontrolowany

Średnica – gładka, naturalna, bliska, świetne wokale

Góra – szczegółowa, detaliczna, stosunkowo łagodna

 

Ciepły, wyrównany, spójny, przyjemny, wciągający dźwięk. Otwarta, szeroka scena. Niezła przestrzeń, holografia i separacja. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić.

Może do sceny, która na szerokość jest ok, ale na głębokość już jest przeciętnie oraz pełnego dociążenia i wypełnienia dźwięku.

Lecz nie można przesadzać, mieć wszystkiego, nie zapominajmy, że to budżetowe słuchawki dokanałowe.

Powinny grać z kartofla. Podpiąłem je, z ciekawości, do mojego xiaomi note4 gdzie dźwięk generalnie jest słaby. I zaskoczenie. Szło tego słuchać.

Bas się rozlewał i buczał trochę ale reszta pasm całkiem, całkiem.

Jakbym miał porównać, to przypominają mi sygnaturą KZ ZSR z rozwinięciem w dobrym kierunku.

 

Moja rekomendacja, w cenie standard około 50$. Choć oczywiście można je kupić znacznie taniej, w różnego rodzaju promkach.

Wtedy jest to już prawdziwa okazja. Z takiej właśnie skorzystał @strong6 kupił dwie sztuki i podzielił się ze mną. Chwała mu za to … :)

fot_3.jpg

A teraz czekamy na recenzję tego tajemniczego grajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie rzucił mi się w oczy wcześniej. 

 

 

Są nowe Kazety na Ali i nie wygląda to na przedsprzedaż (albo nie widzę).


A u Igora z Audiobudget rabat / KZ BA10:

Although definitely too expensive to be reviewed on AB, some of you might be interested in this offer: $55 (no mic) and $56 (with mic).
You can use this link to support the AB project:
http://s.click.aliexpress.com/e/cZOyuNKY
Instructions are in the original post by Chuanxiang Sun.

HTB1R0qoKxSYBuNjSspjq6x73VXai.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

Timmkoo 631/JoyPlus (moje spostrzeżenia n/t tych doków, na życzenie kilku kolegów)

 

Charakterystyczny wygląd – duże, ciężkie metalowe (ktoś, gdzieś napisał że miedziane, ale śmiem wątpić) kopułki, specyficzna kolorystyka – złote.

Przyjemny, nieodpinany kabelek z pilotem. Solidne, powinny dużo i długo wytrzymać.Stokowe tipsy raczej nie dla mnie, nie znaczy, że są złe.

Dla mnie L-ki za małe.Spiralki spokojnie dały radę, seal bezproblemowy.

Kabelek za uchem – lepsza stabilność osadzenie w uchu, w przypadku wykorzystywania bardziej mobilnego.

Ergonomia na średnim poziomie, bym powiedział. Spore kopułki nie pozwolą na odsłuch, leżąc na boku.

I na koniec ciekawostka. Wyloty, dość szerokich, tulejek, zakryte są materiałową przesłoną. Chwilę posłuchałem z przesłoną i natychmiast ją usunąłem.

Spokojnie, nie otwieramy kanału. Tulejka dalej ma zabezpieczenie przetwornika. Na wylocie pozostaje metalowa siatka.

Wracając do przesłony, powoduje ona przytłumienie dźwięku, trudno żeby było inaczej. Dla osób preferujący ciemny, zgaszony, wycofany dźwięk, przesłona jest jakąś alternatywą.

Dla mnie, z przesłoną słuchawki grają dużo gorzej. Być może, dla jakichś bardzo jasnych źródeł przesłonki się sprawdzą.

 

Opis brzmienia poszczególnych pasm odnosi się do EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus z modem by @strong6 he,he czyli kanały w tulejkach otwarte.

Dół – głęboki, nisko chodzący, nieprzesadzony i kontrolowany

Średnica – gładka, naturalna, bliska, świetne wokale

Góra – szczegółowa, detaliczna, stosunkowo łagodna

Moja rekomendacja, w cenie standard około 50$. Choć oczywiście można je kupić znacznie taniej, w różnego rodzaju promkach.

Wtedy jest to już prawdziwa okazja. Z takiej właśnie skorzystał @strong6 kupił dwie sztuki i podzielił się ze mną. Chwała mu za to … :)

 


Wow  :rolleyes: - warto było poczekać - nie liczyłem na tak obszerny i szczegółowy opis. @chico99- dzięki :rolleyes: Nie spodziewałem się, że się odważysz i usuniesz tą materiałową przesłonę ;)
Po tym co piszesz to moje zachwyty nad tymi słuchawkami nie są bezpodstawne  - szczególnie przy ich cenie. Opinia kolegi @wojmek też jest podobna, zwrócił uwagę na to, że scena w Timmkoo 631 jest szersza niż w TinAudio T2 i że są od nich bardziej muzykalne. Bo tak jest :rolleyes:
Timmkoo 631 to brzmienie nastawione bardziej na rozrywkę, bardziej angażujące, na planie lekkiego V - z uwagi na mocniejszy i ilościowo większy bas (nieprzesadzony i dobrze kontrolowany) i odrobinę mocniej rozciągnięte, wyeksponowane lecz łagodne tony wysokie. Przy czym średnie nie są wycofane, a wokale są świetne. Brzmienie cieplejsze ale tak samo jasne i co najmniej tak samo szczegółowe jak TinAudio T2.
Timmkoo 631/JoyPlus to doskonale brzmiące słuchawki i na chwilę obecną to moje ulubione słuchawki z "tanich słuchawek z Chin" i bardzo mocno je polecam (szczególnie jeśli się je trafi w promocji lub przez allibaba.com).
Mnie udało się je kupić na amazonie - jeszcze taniej niż na -allibaba.com-

Uważam, że jeśli kiedyś trafią na stronę typu audiobudget.com to bez wahania wylądują na półce ze znaczkiem "Awarded".

ps. @chico99 gratuluję zakupu HiSoundAudio Studio V - a po lekturze recenzji @Inszy - nie dziwię się, że na jakiś czas przepadłeś :rolleyes:

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, requal napisał:

A teraz czekamy na recenzję tego tajemniczego grajka :)

 

Nie taki on tajemniczy ... he, he

@Inszy  pewnie przerabiał go lata temu.

Dobrałem go pod kolor słuchawek, żeby fotkę zrobić.:P

Synergia tej parki powaliła mnie na kolana. I słucham, od kilku dni, tylko  tego zestawu. 

Stare spotkało się z nowym i o dziwo, zaiskrzyło. Dap jest dość kapryśny ale partnerka, w postaci Timmkoo 631, okazała się strzałem w dziesiątkę.

Wybornie razem grają. Ze smutkiem muszę przyznać, że moje FLC8s zagrały ze studio V3 tylko poprawnie, mimo zabawy filtrami.;)

2 godziny temu, strong6 napisał:

Nie spodziewałem się, że się odważysz i usuniesz tą materiałową przesłonę ;)

 

Eee, no ... Nie takie rzeczy ze szwagrem na imieninach ... he, he

2 godziny temu, strong6 napisał:

Timmkoo 631 to brzmienie nastawione bardziej na rozrywkę, bardziej angażujące, na planie lekkiego V - z uwagi na mocniejszy i ilościowo większy bas (nieprzesadzony i dobrze kontrolowany) i odrobinę mocniej rozciągnięte, wyeksponowane lecz łagodne tony wysokie. Przy czym średnie nie są wycofane, a wokale są świetne. Brzmienie cieplejsze ale tak samo jasne i co najmniej tak samo szczegółowe jak TinAudio T2.
Timmkoo 631/JoyPlus to doskonale brzmiące słuchawki i na chwilę obecną to moje ulubione słuchawki z "tanich słuchawek z Chin" i bardzo mocno je polecam (szczególnie jeśli się je trafi w promocji lub przez allibaba.com).

 

Imho Timmkoo 631/JoyPlus w zestawieniu z T2 wygrywają. Porównałem je bezpośrednio. Na korzyść 631 scena, jakość wokali, środek pasma, w sumie chyba i bas przyjemniejszy i góra bardziej obecna choć nie szklista lecz łagodna. Na korzyść T2 chyba tylko ergonomia i wygląd.

Edytowane przez chico99
korekta
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, bo miałem słuchaweczki i nie było takiej potrzeby, teraz wbijam i czytam kilkanaście stron, a tu jakieś wynalazki z odczepianymi kablami :D Ktoś wyjaśni o co chodzi? czy to się mniej psuje, tzn. z racji wymiennego kabla są bardziej długowieczne, czy nie powoduje to utraty jakości dźwięku? skąd ten fenomen? Bo generalnie szukam dokanałówek powiedzmy do $50, jeżeli to możliwe w tej cenie to żeby były dźwiękowo lepsze niż VJJB K4, ale najpierw chcę coś więcej wiedzieć o tych odczepianych kablach, czy warto w coś takiego się bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ BA10 już w sprzedaży. Cena oficjalna ponad $100. Na razie jest promocja i można mieć te słuchawki za $55. Opis, w jaki sposób uzyskać promocję:

 

You can open the link below, click "BUY NOW", write "Facebook" in the order's message field, switch to "Other Payments" and then "PLACE ORDER" button (don't pay yet, just cancel the payment when asked to pay). The seller will manually adjust the price for you, then you'll need to pay the discounted price. Be patient, the price adjustment might take some time, but you will be informed via e-mail when it's adjusted.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Jeżeli T2 wygrywają z czymś ergonomią, to trochę źle to świadczy o drugiej parze z porównania :) 

 

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

Jest słaba w 631 i w T2. W T2 trochę lepsza.

 

1 minutę temu, wojmek napisał:

A tak naprawdę to jest na odwrót.


I to jest prawda, że zarówno TinAudio T2 jaki i Timmkoo 631 ergonomią nie zachwycają. W obu modelach jest to najsłabszy element :mellow:
Ponadto Timmkooo 631 nie mają też odpinanego kabla i raczej nie możliwe jest ich noszenie OTE. Mają na kabelku mikrofon i trój-przyciskowy pilot (ale tylko pauza, vol-, vol+) czego w standardowym kabelku Tin AudioT2 nie ma. Według mnie Timmkoo 631 ogólny wygląd też mają gorszy - kopułki są w kolorze czerwonego złota. I przychodzą w pudełku nie tak efektownym jak to od TinAudio T2. A to jak grają - to się zgadza, raz jeszcze potwierdzam swoją ocenę :rolleyes:

 

41 minut temu, kubamax napisał:

Dawno tu nie zaglądałem, bo miałem słuchaweczki i nie było takiej potrzeby, teraz wbijam i czytam kilkanaście stron, a tu jakieś wynalazki z odczepianymi kablami :D Ktoś wyjaśni o co chodzi? czy to się mniej psuje, tzn. z racji wymiennego kabla są bardziej długowieczne, czy nie powoduje to utraty jakości dźwięku? skąd ten fenomen? Bo generalnie szukam dokanałówek powiedzmy do $50, jeżeli to możliwe w tej cenie to żeby były dźwiękowo lepsze niż VJJB K4, ale najpierw chcę coś więcej wiedzieć o tych odczepianych kablach, czy warto w coś takiego się bawić :)

Bardzo często w słuchawkach uszkodzeniu ulega kabelek i zaletą takich słuchawek z odczepianym kablem jest właśnie to, że można ten kabelek wymienić - słuchawki potencjalnie są bardziej długowieczne. Kabelki takie mają złącze 2 Pin lub MMCX i często ten firmowy można zastąpić kabelkiem lepszej jakości, można też znaleźć kabel wyposażony np w moduł bluetooth lub w pełen pilot z mikrofonem itp. W cenie do $50 bez problemu znajdziesz słuchawki dźwiękowo lepsze niż VJJB K4 bo one są świetnymi słuchawkami w cenie do $20.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, userfrom napisał:

KZ BA10 już w sprzedaży. Cena oficjalna ponad $100. Na razie jest promocja i można mieć te słuchawki za $55. Opis, w jaki sposób uzyskać promocję:

 

You can open the link below, click "BUY NOW", write "Facebook" in the order's message field, switch to "Other Payments" and then "PLACE ORDER" button (don't pay yet, just cancel the payment when asked to pay). The seller will manually adjust the price for you, then you'll need to pay the discounted price. Be patient, the price adjustment might take some time, but you will be informed via e-mail when it's adjusted.

 


KZ robi już słuchawki, które wychodzą poza ramy tego wątku. Co za czasy... Chciałbym wierzyć, że to będzie bardzo dobry sprzęt, który powalczy z dwa razy droższymi modelami, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:


KZ robi już słuchawki, które wychodzą poza ramy tego wątku. Co za czasy... Chciałbym wierzyć, że to będzie bardzo dobry sprzęt, który powalczy z dwa razy droższymi modelami, ale...

:rolleyes:
Rok temu KZ pędziło w wydawaniu nowych modeli, ale to co jest teraz (że wyjdą poza ramy tego wątku) to trudno byłoby wtedy przewidzieć. I również mam duże wątpliwości czy skutecznie powalczą w segmencie 50 - 100$. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strong6 napisał:

I to jest prawda, że zarówno TinAudio T2 jaki i Timmkoo 631 ergonomią nie zachwycają. W obu modelach jest to najsłabszy element :mellow:
Ponadto Timmkooo 631 nie mają też odpinanego kabla i raczej nie możliwe jest ich noszenie OTE.

 

Timmkoo 631 można jak najbardziej używać Over The Ear. Spróbuj, da się. Faktem jest jednak, że w T2 wychodzi to dużo lepiej. Stąd ich lepsza ergonomia.

I 631 i T2 mają spore i ciężkie kopułki, więc metoda OTE jest wskazana przy  jakiejkolwiek mobilności osoby ich używającej.

 

 

38 minut temu, wojmek napisał:

A tak naprawdę to jest na odwrót.

 

A może coś więcej ... Dlaczego na odwrót? 

Ergonomia to też trochę indywidualna sprawa. To co dla jednego jest ideałem, drugiemu nijak nie pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności