Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe nowości:


NICEHCK EP35
Japońska recka:

https://www.youtube.com/watch?v=p_9GdTkO2IY

35 USD

 

BQEYZ BQ3 3BA + 2DD

58/59 USD

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, requal napisał:

Ciekawe nowości:


NICEHCK EP35
Japońska recka:

https://www.youtube.com/watch?v=p_9GdTkO2IY

35 USD

 

BQEYZ BQ3 3BA + 2DD

58/59 USD

 

Do mnie idą BQEYZ K2, zobaczymy czy Igor nie pomylił się choć raz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Do mnie idą BQEYZ K2, zobaczymy czy Igor nie pomylił się choć raz :)

Tutaj gość wypowiada się o nich bardzo pozytywnie, stawiając wyżej niż TRN V80

http://audiofool.reviews/2018/08/31/bqeyz-k2-and-kc2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej druga recenzja:
-recenzja- 
Z moich obserwacji i prześledzenia recenzji - choćby tej z powyższego linka - oraz tego, że miałem okazję przez chwilę ponownie porównać łeb w łeb TRN V80 i Revonext QT2 wyciągam wniosek, że posiadając jeden z tych modeli: BQEYZ K2, Revonext QT2, TRN V80 praktycznie nie ma potrzeby zaopatrywać się w pozostałe. Mają bardzo podobną sygnaturę brzmienia.
A BQEYZ K2 i Revonext QT2 wręcz identyczną - tak wynika z recenzji na audiobudget.
TRN V80 w porównaniu z Revonext QT2/BQEYZ K2 ma odrobinę ostrzejszą górę - co też wynika z tej recenzji ( - K2 sounds more "organic" than V80, tonal accuracy seems to be a bit better on the mids, and better performance on weaker sources. V80 sound a bit drier, a lot of sub-bass but the mid-bass seems calmer. I feel like pierce is more common on V80 than on QT2 or K2) i co mogę potwierdzić po drugim odsłuchu TRN V80 vs Revonext QT2. TRN to trochę większa "V". 
Mogę sobie i innym użytkownikom TRN V80, Revonext QT2, BQEYZ K2 pogratulować trafnych zakupów i cieszenia się dźwiękiem płynącym z tych doskonale brzmiących chińskich słuchawek :)

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Revonext QT2 mogę z dużym przekonaniem powiedzieć @Jaro54 - będziesz bardzo zadowolony z BQEYZ K2 :)
A spotykając się - będziemy mogli potwierdzić lub wykluczyć czy Revonext QT2 grają tak samo jak BQEYZ K2 czy też jednak, któreś są lepsze od drugich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdzimy jak zagrają na Fiio BTR 3 :)  Słuchałem tylko chwilkę z M0 i wrażenia pozytywne, nawet bardzo. Jeśli nie zmienię zdania po weekendzie BTR-1 pójdzie do ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , po waszych komentarzach zakupiłem moje drugie po B M1 słuchawki dokanałowe KZ ZST, jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku, z komfortu trochę mniej , ale nie do wszystkiego mi podeszły, coś podobnego do 30 USD ,ale z mniej uwydatnionymi średnimi i wokalami , proszę  o polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zamoczyć palec, a wsadziłem całą rękę w paszczę krokodyla z OSTRYMI "V"kami w paszczy i zakupiłem 2x TRN V80.

 

Chryste panie jak to rozszarpuje wysokie tony! Z EQ jak na zdjeciu (S7 Edge, Oreo AOSP, Viper4Android) nadal glosniejsze sluchanie nie nalezy do najprzyjemniejszych i wysokie tany rozszarpują uszy. Żeby się do nich przyzwyczaić musiałbym więcej chodzić do klubów żeby stracić czułość na te wysokości.

 

Podłączenie słuchawek do jakiegoś mocniejszego źródła jak Fiio E10 robi z nich kredę na tablicy...

 

Nie polecam nikomu kto nie chce spedzic godziny w EQ przy kazdym urzadzeniu do ktorego je podlaczy.

 

Jezeli ktos chce kupić nową parę z mikrofonem za 120, albo uzywana za 100 to chetnie oddam...

Screenshot_ViPER4Android_FX_20180907-234620.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bunny napisał:

Chciałem tylko zamoczyć palec, a wsadziłem całą rękę w paszczę krokodyla z OSTRYMI "V"kami w paszczy i zakupiłem 2x TRN V80.

 

Chryste panie jak to rozszarpuje wysokie tony! Z EQ jak na zdjeciu (S7 Edge, Oreo AOSP, Viper4Android) nadal glosniejsze sluchanie nie nalezy do najprzyjemniejszych i wysokie tany rozszarpują uszy. Żeby się do nich przyzwyczaić musiałbym więcej chodzić do klubów żeby stracić czułość na te wysokości.

 

Podłączenie słuchawek do jakiegoś mocniejszego źródła jak Fiio E10 robi z nich kredę na tablicy...

 

Nie polecam nikomu kto nie chce spedzic godziny w EQ przy kazdym urzadzeniu do ktorego je podlaczy.

 

Jezeli ktos chce kupić nową parę z mikrofonem za 120, albo uzywana za 100 to chetnie oddam...

 

Tam w nich coś jest z tuningiem armatur.

Jak wpinam je w ipoda robią się ostre - Ipod ma niską impedancję wyjściową, tj. Fiio e10k.

Jak wpinam w coś z za dużą impedancją to ścina wysokie.

 

Senfery z kolei jak wpinam w coś co ma niską impedancję otwierają się i wygładzają wysokie (ostatnio słuchałem z Huawei p9 i też było super). Jak wpinam w cokolwiek z wyższą robi się piach, sybilanty etc.

 

Niestety.


Jakiś czas temu myślałem, że Ipod po prostu się z V80 nie zgrywa, ale widzę, że to chyba kwestia tego co przytoczyłem.

Skądś te rozbieżności muszą się brać. Sam słuchałem raz w życiu nawet "koncertu" na żywo Merzbowa, ale to raczej nie to ;)

 

Jeszcze jedno. Można spróbować też je wygrzać metodą zalecaną przez Vsonic. Zdania są podzielone względem tych metod, ale spróbować nie zaszkodzi raczej.

wygrzewanie_vsonic.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bunny napisał:

Chciałem tylko zamoczyć palec, a wsadziłem całą rękę w paszczę krokodyla z OSTRYMI "V"kami w paszczy i zakupiłem 2x TRN V80.

 

Chryste panie jak to rozszarpuje wysokie tony! Z EQ jak na zdjeciu (S7 Edge, Oreo AOSP, Viper4Android) nadal glosniejsze sluchanie nie nalezy do najprzyjemniejszych i wysokie tany rozszarpują uszy. Żeby się do nich przyzwyczaić musiałbym więcej chodzić do klubów żeby stracić czułość na te wysokości.

 

Podłączenie słuchawek do jakiegoś mocniejszego źródła jak Fiio E10 robi z nich kredę na tablicy...

 

Nie polecam nikomu kto nie chce spedzic godziny w EQ przy kazdym urzadzeniu do ktorego je podlaczy.

 

Jezeli ktos chce kupić nową parę z mikrofonem za 120, albo uzywana za 100 to chetnie oddam...

Screenshot_ViPER4Android_FX_20180907-234620.png

 

Przeszedłem z moich ulubionych ciezkich brzmień Hardtek'ów, Gabberu, DnB i Metalu na trochę luźnych kawałków jak https://youtu.be/9ka5bgHnHyg lub utwory grupy Azymuth i odkryłem ich powołanie.

 

Leciutkie granie w którym na normalnym sprzęcie dużo delikatnych wysokich dźwięków zanika, a środek jest głównym daniem. Na V80 brzmi jakby siedzieć pomiędzy grającymi instrumentami.

 

Edit: Składanka dalej, już trochę śmielsze utwory i już nie da się słuchać 

 

 

Edit2:

CIEKAWOSTKA!

Jedyne słuchawki w których nie cichnie "plumkanie" w Bass teście 'Aqua Drop' :P

 

 

Edytowane przez Bunny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, p4bl0s3k napisał:

Witam, wczoraj doszły do mnie KZ ZSA, póki co strasznie mnie zaskoczyła ilość wysokich, ale słyszę, że to się stabilizuje. Mam jednak problem z złapaniem seala, na ZS3 też tak miałem i musiałem wymienić tipsy - więc pytanie brzmi jakie polecacie do tych ZSA gumki/pianki? 

 

Też miałem problem ze złapaniem seala w tych słuchawkach, pomogły dopiero podwójne tipsy (biflange), pianki typu comply też dawały radę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwilę wczoraj Ifi IEMachem, który obniża imp. wyjściową do 2,5om (przy okazji obniżając głośność na moje ucho jak wpięcie 250ohm) i wyniki takie:

Senfer DT8 - gra dobrze

TRN V80 - ostre wysokie

FLC8s - ? teraz już wiem, że od początku potrzebowały czegoś takiego. Holografia na którą narzekałem, zrównała mnie z podłożem :D

To w jaką dziurę się wsadzi jak widać jest bardzo istotne, a dla dwóch pierwszych krytyczne. Jak w życiu ?

16 godzin temu, Bunny napisał:

 

Przeszedłem z moich ulubionych ciezkich brzmień Hardtek'ów, Gabberu, DnB i Metalu na trochę luźnych kawałków jak https://youtu.be/9ka5bgHnHyg lub utwory grupy Azymuth i odkryłem ich powołanie.

 

Leciutkie granie w którym na normalnym sprzęcie dużo delikatnych wysokich dźwięków zanika, a środek jest głównym daniem. Na V80 brzmi jakby siedzieć pomiędzy grającymi instrumentami.

 

Edit: Składanka dalej, już trochę śmielsze utwory i już nie da się słuchać

 

 

Edit2:

CIEKAWOSTKA!

Jedyne słuchawki w których nie cichnie "plumkanie" w Bass teście 'Aqua Drop' :P

 

 

Próbowałeś może puścić je po Line outcie z E10k?

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

Pobawiłem się chwilę wczoraj Ifi IEMachem, który obniża imp. wyjściową do 2,5om (przy okazji obniżając głośność na moje ucho jak wpięcie 250ohm) i wyniki takie:

Senfer DT8 - gra dobrze

TRN V80 - ostre wysokie

FLC8s - ? teraz już wiem, że od początku potrzebowały czegoś takiego. Holografia na którą narzekałem, zrównała mnie z podłożem :D

To w jaką dziurę się wsadzi jak widać jest bardzo istotne, a dla dwóch pierwszych krytyczne. Jak w życiu ?

Próbowałeś może puścić je po Line outcie z E10k?

Spróbowałem i żałuję ?

Szum, Clipping, Trzaski, dźwięk jak ze słuchawek za dychę z kiosku XD + Bass totalnie zniknal.

Wpięcie w przód to dalej ta sama gryząca Vka.

P.S. Zauwazylem ze cicho na źródle i głośno na E10 daje troche trzasków. Na odwrót trzaski znikają i brzmi 'Ok'.

 

Moje nowe ulubione combo S7 Edge(Max vol) +  EQualizer(jak w pierwszym poscie) + E10k (min vol). Grajo wtedy najlepiej dla mojego ucha. Bez EQ dalej sieczka np. na tym utworze Talerz + troche bassu to jedyne co słychać:

 

Edytowane przez Bunny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Chciałem się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od kilku dni jestem posiadaczem słuchawek EMI CI980 (Timmkoo 631, JoyPlus) opisywanych na tym forum na stronie 217. Zakupiłem je na stronie https://www.alibaba.com/product-detail/Original-TIMMKOO-Audiophile-Hybrid-Earphones-With_60670378202.html?spm=a2700.icbuShop.prewdfa4cf.11.37d171f3svoMPy. Przesyłka została wysłana z Bahrajnu kurierem DHL i dotarła do mnie w niecałe dwa tygodnie. Wcześniej miałem telefon z urzędu celnego dotyczący nałożenia vatu w wysokości 62zł. Żądaną sumę przekazałem kurierowi przy odbiorze. Ponieważ musiałem zamówić min. 2 szt całkowity koszt jednej pary słuchawek wyniósł mnie 148,50zł.

Wcześniej korzystałem ze słuchawek Tin Audio T2 z których jestem bardzo zadowolony, ale chciałem również mieć na stanie swoje pierwsze hybrydy, stąd ten zakup. Nie czuję się na siłach aby recenzować CI 980, ale w porównaniu do T2 mają o wiele więcej basu i są bardziej muzykalne. Lepiej trzymają się w uszach niż T2 i kabel wydaje się solidny. Natomiast mikrofon na kablu jest kiepskiej jakości i osobiście wolałbym aby go nie było. Ideałem byłby kabel wymienny.

Podsumowując, uważam zakup w tej cenie za bardzo korzystny. Słuchając muzyki na Spotify nie denerwuje mnie już tak bardzo niska jakość dźwięku jak w przypadku T2 (co tylko potwierdza, że tamte są bardziej wymagające w kwestii samego źródła). Druga para została przekazana osobie studiującej inżynierię dźwięku. Będę czekał na jej komentarze, być może podzielę się z nimi na forum.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki EMI CI980/Timmkoo 631/JoyPlus są na dzień dzisiejszy moimi ulubionymi dokami. Jakiś czas temu kupiłem 2 szt na amazonie - ta druga para powędrowała do @chico99
Nie wiem jak tam jego wrażenia - może coś napisze. Gdy JoyPlus dotarły do mnie to dodałem wtedy kilka zdjęć tych słuchawek i kilka słów opisu. Cieszę się, że @wojmek odważył się je kupić i raczej nie jest nimi zawiedziony. Ciekawy też jestem opinii osoby studiującej inżynierię dźwięku.
Dla mnie te słuchawki były i nadal są dużym zaskoczeniem na plus. W kwestii reprodukcji dźwięku i przy ich cenie mogę śmiało napisać, że to doskonale brzmiące tanie słuchawki z Chin.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do użytkowników TRN V80 - czy ktoś ich słuchał podpiętych do tak nie audiofilskiego źródła jakim jest telefon średniej klasy? Jeżeli tak, to jakie są wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ros napisał:

A ja mam takie pytanie do użytkowników TRN V80 - czy ktoś ich słuchał podpiętych do tak nie audiofilskiego źródła jakim jest telefon średniej klasy? Jeżeli tak, to jakie są wrażenia?

 

Mniej lub bardziej ostra góra, reszta pasma w porządku (bas jest naprawdę przyjemny).

 

W moim przypadku na S4 ze snapdragonem (która ma w miarę równą sygnaturę) góra potrafi być bardzo ostra (zwłaszcza przy dużej głośności), lepiej jest na S3 z exynosem (tutaj mamy klasyczną V, ale wspomaganą przez DAC od wolfsona) ale przy większej głośności też potrafi zakłuć. Same słuchawki mają przegrane ok. 50h.

 

Ogólnie do muzyki jakiej obecnie słucham (ambient, chillout, future garage itp.) są naprawdę w porządku ^_^ .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza obecnie znana mi opcja zakupu Timmkoo 631/JoyPlus to:
-alibaba.com-  trzeba tam kupić 2 szt i liczyć się z opłatami celnymi. To droga, którą wybrał @wojmek i opisał powyżej co i jak.
To jednak i tak wychodzi taniej niż z: -aliexpress- gdzie są obecnie w promocji i mają nazwę E-MI CI980/AMYNIKEER.

Edytowane przez strong6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić :
 

Kopi O Kaya The TRN V80 was launched on July 6th 2018 - exactly two months ago. During these 2 months, I have read, watched, followed, compiled, highlighted and collected reviews, comments, feedback and complains from this website, from other websites (include Head-Fi, QQ Chat, Facebook, Amazon, Taobao, AliExpress, Shopee, etc), from various international and domestic (Mainland China) forums, from YouTube and Youku, and from close friends and acquaintances.

About 45% of users find V80, sharp, piercing, peaky, edgy, bright, glaring, lean, fatiguing, “whistle”, "ringing", "buzzing", "tinny", detailed, analytical, vivid, clear, sparkling, etc. 73% are international users (outside of Mainland China).

Roughly 35% of users find themselves like the V80. About half commented the earphone is balanced and suitable for prolonged listening. More than half of them like how TRN managed to get it "just right" for all genre of music.

As many as 20% feel the V80 lacks detail, lacks resolution, is "too soft" or is "blurry". More than half of them finds the highs roll-off or "muddy".

An overwhelming 86% users feel the bass is "just nice", textured and is "of good taste". More than half like the full, "contoured" and "rounded" bass.

More than 60% of users like how the midrange is tuned. Not too forward, not too laid back. More than 80% agreed it is V-shaped sound signature.

Now for the not-so-pleasant summary...

Reports from TRN authorised dealers in Mainland China stated there is a 6% RMA rate. Half of them is due to faulty units (include imbalance volume). The other half is due to poor fitting, poor workmanship and "other reasons".

Failure rate is kept low at 1/5,000 units. However, still there are customers who received faulty unit (at least two persons in this forum). TRN is aware of this and is working on how to effectively eliminate defects.

Finally, almost all the people I asked commented that TRN should keep or improve on the same tuning for the successor to V80. TRN is planning the next flagship but it won't be soon before it is finalised.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności