Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kordal napisał:

Przyszedł dziś do mnie kabelek TRN. Swoją drogą rekord - ChinaPost dotarła w 8 dni! Zausznice są świetne, zdecydowanie lepsze od KZtowych, dźwięk mam wrażenie, że też lepszy niż na stocku.

 

Fajnie, ja wciąż czekam na swój kabel... :(

Tak przy okazji, potestowałem kabelki jakie posiadam i dla mnie stockowy (czarny) kabel TRN jest lepszy od sreberka KZ, jestem ciekawe jak będzie ze sreberkiem od TRN.

 

2 godziny temu, mini21 napisał:

Witam.


Chciałem prosić o radę.

 

Chce kupić jakieś słuchawki bezprzewodowe (do Mi Box'a w zasadzie) i bardzo często pojawia się wśród polecanych marka Bluedio.

Szukam czegoś do podłączenia do odtwarzacz (+ ew. do tv jak kupię nadajnik do tv) przy czym zależało by mi, żeby były to słuchawki... nauszne (tzn. takie gdzie całe ucho się mieści - nie wiem jak to się dokładnie nazywa).
Muzyki rzadko słucham.

 

Czy któreś ze słuchawek Bluedio spełnią moje oczekiwania?
Myślałem o modelu F2, bądź ewentualnie T6.

 

Słuchawki o jakich piszesz, to słuchawki wokółuszne (nauszne opierają się na uchu) ;) . Jeśli lubisz słuchawki z dużą ilością basu, to Bluedio T6 spełnią twoje oczekiwania (mają świetny stosunek jakości do ceny).

 

Godzinę temu, cinc napisał:

Panowie, szukam czegoś w stylu Shozy Star II, z tym że Chi-Fi. Pomysły? :)

 

Z tanich i dostępnych słuchawek słuchawek Chi-Fi, Tin Audio T2 powinno spełnić oczekiwania (na podstawie przeczytanych recenzji Shozy Star II).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, e1mo napisał:

Z tanich i dostępnych słuchawek słuchawek Chi-Fi, Tin Audio T2 powinno spełnić oczekiwania (na podstawie przeczytanych recenzji Shozy Star II).

Cecha wspólna T2 i Star II, to to, że są to słuchawki dokanałowe z Chin. Więcej podobieństw nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, e1mo napisał:

Słuchawki o jakich piszesz, to słuchawki wokółuszne (nauszne opierają się na uchu) ;) . Jeśli lubisz słuchawki z dużą ilością basu, to Bluedio T6 spełnią twoje oczekiwania (mają świetny stosunek jakości do ceny).

 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Teraz już wiem, że mam szukać wokółusznych.

Co do basu - to sam nie wiem :D
Lubię "szczegółowy" dźwięk.

Gdy zdarza mi się słuchać muzyki - to lubię, gdy mogę odróżnić każdy instrument.

Lubię czasem posłuchać muzyki instrumentalnej/klasyki i bardzo cenię, gdy dźwięk nie miesza się w jedno, tylko jestem w stanie odróżnić instrumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mini21 napisał:

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Teraz już wiem, że mam szukać wokółusznych.

Co do basu - to sam nie wiem :D
Lubię "szczegółowy" dźwięk.

Gdy zdarza mi się słuchać muzyki - to lubię, gdy mogę odróżnić każdy instrument.

Lubię czasem posłuchać muzyki instrumentalnej/klasyki i bardzo cenię, gdy dźwięk nie miesza się w jedno, tylko jestem w stanie odróżnić instrumenty.

 

To niestety Turbinki 6-tej generacji mogą nie spełnić twoich wymagań (choć nadal są warte swojej ceny). Wydaje mi się, że lepsze byłyby T4 (bez S), ale to są już raczej słuchawki nauszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, e1mo napisał:

 

To niestety Turbinki 6-tej generacji mogą nie spełnić twoich wymagań (choć nadal są warte swojej ceny). Wydaje mi się, że lepsze byłyby T4 (bez S), ale to są już raczej słuchawki nauszne.

 

To mnie niestety zmartwiłeś.
Liczyłem że jak nie T6 to może chociaż F2 będą ok.
 

Chciałbym coś co będzie grało podobnie jak to co mam teraz - Superlux HD681 - dla mnie są ok i więcej nie potrzebuje.
Ale w tej sytuacji to nie wiem czy jest sens kupować cokolwiek, jeśli mam być niezadowolony (zostanie mi kupienie przedłużacza do kabla - choć to rozwiązanie nie jest dla mnie zbyt komfortowe).

Edytowane przez mini21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Inszy napisał:

Przy F2 zależy jakie duże masz uszy, bo one są wymiarowo tak pomiędzy nausznymi i wokółusznymi.

Bardzo cenna informacja - to już wiem, że raczej odpadają - duży ze mnie "ludź" więc i uszy do małych nie należą :D

 

Czyli chyba wyboru nie mam - t6, bo t4 jednak za małe.
Drugie wyjście - olać bezprzewodowe i kupić przedłużacz do kabla i dalej używać Superlux'ów (choć nie jest to zbyt wygodne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Matador napisał:

Są jeszcze adaptery bluetooth (o ile nazwy nie pomieszałem). Są i nadajnikiem i odbiornikiem. W ten sposób możesz połączyć słuchawki na kablu z adapterem i cieszyć się ich bezprzewodowy trybem wtedy.

Zgadza się - myślałem o tym nawet.

Widziałem jakiegoś Samsunga - ale cena mówiąc szczerze jest na tyle wysoka, że już wolałbym kupić słuchawki.
Widziałem jeszcze takie coś od Xiaomi - połowę tańsze... tylko nie bardzo wiem jak bym miał rozwiązać problem długiego kabla.

Musiałbym go jakoś schować, żeby nie przeszkadzał - obwiązać wokół słuchawek czy coś, albo spiąć trytką, żeby kabel tylko trochę zwisał - ale to jednak nie zapewnia takiego komfortu jak normalne słuchawki (szczególnie jeśli zechciałbym zabrać je do autobusu - to by trochę dziwnie wyglądało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w ten sposób xDuoo XQ-23 i świetnie się sprawdza ze słuchawkami na kablu - ma taką dziurę w obudowie, przez którą można przełożyć kabel i zrobić sobie z niego naszyjnik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje w CAL wymienić kabel a widzę, że kupujcie kabelki do słuchawek.

Czy dałoby radę kupić gotowy kabel, z 1 strony mini-jack a z drugiej 2 symetryczne odcinki (do obu stron słuchawek). Jeśli tam są jakieś końcówki to żaden problem - odcinam i lutuje do słuchawek.

Dł. około 1,8-2,5m

Czy możecie coś polecić?

Dzięki.

 

P.S.

Nie chcę robionego / lutowanego mini jacka i dobieranego kabla bo zazwyczaj są sporo większe i grubsze i mniej wygodne niż gotowce. A że używam z telefonem to zależy mi na jak najmniejszej obudowie końcówki minijacka.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ich nie powinno się ucinać starego przewodu i lutować końcówki, bo to proszenie się o problemy, tylko rozebrać słuchawki, stare kable odlutować od przetworników, po czym na ich miejsce dolutować nowe. Warto przy tym zwrócić uwagę na jakiej wysokości w oryginalnym robiony jest supeł chroniący oderwanie końcówek od przetwornika, żeby później się nie zdziwić, że jednak uszkodzimy słuchawki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:

Kolega @bigmaras ma dużo takich kabelków w ofercie. Przykład: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6902712001

 

Wydaje mi się, że ten przewód jest za cienki, najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać kabel o dobór odpowiedniego kabla (ważna jest grubość kabli za spliterem, idąca już do słuchawek).

Kiedyś sam brałem taki kabel na allegro i okazało się, że przewody końcowe mają 1,8mm, a w oryginalne ok. 3mm. Efekt był taki, że wyglądało to nieestetycznie (wręcz śmiesznie :P ), a i sam cieniutki kabel nie wyrabiał ze słuchawkami, co skutkowało odchudzonym dźwiękiem i słabą dynamiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nowysluchacz napisał:

Jak trochę podbić bas w Tin audio t2? Słyszałem o piankowych tipsach, no ale przecież w zestawie takowe są. Może chodzi o jakieś specjalne. Macie jakieś sprawdzone sposoby na podbicie tego basu?

Kolega Strong6 dobrze mówi, można za pomocą malutkiego kawałka taśmy klejącej zakleić dziurkę (tę od strony ucha, nie tę na zewnątrz!). Wtedy słuchawki przypominają mi V80 - dużo więcej dołu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Najner napisał:

Kolega Strong6 dobrze mówi, można za pomocą malutkiego kawałka taśmy klejącej zakleić dziurkę (tę od strony ucha, nie tę na zewnątrz!). Wtedy słuchawki przypominają mi V80 - dużo więcej dołu.

Jeszcze lepsze efekty daje wypełnienie tej dziurki, masą mocującą. Wystarczy właściwie mikro kropeczka tej masy, nie zostawia praktycznie śladu. Jest szczeleniej a bas staję się naprawdę imponujący, jeśli ktoś lubi dużo basu.

https://allegro.pl/masa-mocujaca-klejaca-blu-tack-55g-oryginal-i6715880603.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dj1978 napisał:

Jeszcze lepsze efekty daje wypełnienie tej dziurki, masą mocującą. Wystarczy właściwie mikro kropeczka tej masy, nie zostawia praktycznie śladu. Jest szczeleniej a bas staję się naprawdę imponujący, jeśli ktoś lubi dużo basu.

https://allegro.pl/masa-mocujaca-klejaca-blu-tack-55g-oryginal-i6715880603.html

Może tak być ;) Ja wolę T2 bez modów,  wg mnie zaklejenie dziur powoduje przytłaczający mid bass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

Może tak być ;) Ja wolę T2 bez modów,  wg mnie zaklejenie dziur powoduje przytłaczający mid bass.

Mam cały czas zaklejoną dziurkę i na początku tak jak napisałeś było zbyt przytłączająco, ale po czasie jakoś się to ułożyło i jest w sam raz. Być może to tylko szaleństwo zmysłów i autosugestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dj1978 napisał:

Mam cały czas zaklejoną dziurkę i na początku tak jak napisałeś było zbyt przytłączająco, ale po czasie jakoś się to ułożyło i jest w sam raz. Być może to tylko szaleństwo zmysłów i autosugestii?

haha :D Ucho się przyzwyczaja ;) Wg mnie T2 są świetne w cichym środowisku, naprawdę wysokiej jakości granie. Na ulicę wolę V80, bo przy hałasie z zewnątrz faktycznie przydaje się trochę więcej dołu, więc może jak miałbym używać T2 mobilnie, to bym się skusił na bassmod na stałe. Tak czy inaczej dla każdego coś dobrego, bardzo dobre słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał:

haha :D Ucho się przyzwyczaja ;) Wg mnie T2 są świetne w cichym środowisku, naprawdę wysokiej jakości granie. Na ulicę wolę V80, bo przy hałasie z zewnątrz faktycznie przydaje się trochę więcej dołu, więc może jak miałbym używać T2 mobilnie, to bym się skusił na bassmod na stałe. Tak czy inaczej dla każdego coś dobrego, bardzo dobre słuchawki.

no i tyle w temacie,  po to są chińskie tanie słuchawki, że można mieć po sztuce albo nawet po trzy na każdą okazję?

Edytowane przez dj1978
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

no i tyle w temacie,  po to są chińskie tanie słuchawki, że można mieć po sztuce albo nawet po trzy na każdą okazję?

T2 to już nie takie tanie :)

W każdym razie ja też robiłem taki basowy mod i szczerze nie zauważyłem jakiejś róznicy. Największe różnice można spowodować tipsami moim zdaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności