Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest zrobione dobrze to słuchając z aptX będzie ok. Bebechy są ok, tylko kwestia wykonania. Sam zamówiłem 3 różne sztuki (różne końcówki) i jak przyjdą to się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ALTON napisał:

Co to za kabel bt? KZ wypuściło coś nowego ?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, teraz z aptX 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracałem ale źle bo w module, rozklejałem go i się obudowa zniszczyła... Należałoby kabel uciąć i zaprawić termokurczem po robocie, wyjdzie lepiej. Jak kupię moduł z aptx postapię w ten sposób teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rayfe napisał:

Skracałem ale źle bo w module, rozklejałem go i się obudowa zniszczyła... Należałoby kabel uciąć i zaprawić termokurczem po robocie, wyjdzie lepiej. Jak kupię moduł z aptx postapię w ten sposób teraz.

A po kiego grzyba ciąć? Słyszałeś o taśmie velcro? Wystarczy spiąć do porządnej długości. Jak urośniesz będzie jak znalazł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracałem ale źle bo w module, rozklejałem go i się obudowa zniszczyła... Należałoby kabel uciąć i zaprawić termokurczem po robocie, wyjdzie lepiej. Jak kupię moduł z aptx postapię w ten sposób teraz.
Ile tam jest przewodów w środku? Bo w sumie też mógłbym tak pokombinować. Póki co skręciłem tym drucikiemd31d6b8df04271ea62d5f9c751272f25.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jaro54 napisał:

A po kiego grzyba ciąć? Słyszałeś o taśmie velcro? Wystarczy spiąć do porządnej długości. Jak urośniesz będzie jak znalazł :)

 

Próbowałem, nie udało się bo nadmiar przeszkadzał... Zostaje opcja aby złożyć i zgrzać termokurczem ale też będzie przeszkadzała taka tołba podczas ćwiczenia...

37 minut temu, kordal napisał:

Ile tam jest przewodów w środku? Bo w sumie też mógłbym tak pokombinować. Póki co skręciłem tym drucikiem

 

Miałem dwa także banał ale to cieniutkie druciki, każdy pokryty izolacją więc zanim lutowałem musiałem ją opalić lekko zapalniczką a potem topnik dopiero i cyna. Ciężko się łączy takie przewody. Ja lutowałem na pcb ale następnym razem jak pisałem wyżej, utne na kablu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ALTON napisał:

Gdzie można u nas kupić ten nowy kabelek bt? Starego nie używam ze względu na wiele wad które posiada.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

 

U nas nie można, ale m.in. na Aliexpress albo Gearbest już tak, trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość. Wydaje się, że polski dystrybutor KZ olał sprawę, bo nowych modeli też nie można kupić w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja Senferów DT8 http://www.thephonograph.net/senfer-dt8-review/

Niestety ja po tych paru dniach stwierdzam, że mi wystarczy. Mają potencjał, ale nie znalazłem sposobu na te wysokie tony ~~ piasek, piasek, piasek. Może i w jakiejś tam akceptowalnej dla kogoś formie, ale moja "audionervoza" też postępuje ;)

 

Może dodam jeszcze słowo wytłumaczenia: Na ipodzie znów grało to dobrze, nawet bez większego piachu (praktycznie gładko), ale przy każdej innej próbie podłączenia pojawia się piach (co się jednak nie tyczy wszystkich słuchawek, a wręcz przeciwnie). Nie wiem, może muszę jednak zmienić źródło na iemy, bo wydaje mi się, że może to generować trochę problemów natury użytkowej. Tak czy inaczej nie brałem by słuchać na ipodzie wprost.
Mam nadzieję, że Artiste okażą się lepszym strzałem w ciemno.
Pozdro

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, requal napisał:

Pojawiła się recenzja Senferów DT8 http://www.thephonograph.net/senfer-dt8-review/

Niestety ja po tych paru dniach stwierdzam, że mi wystarczy. Mają potencjał, ale nie znalazłem sposobu na te wysokie tony ~~ piasek, piasek, piasek. Może i w jakiejś tam akceptowalnej dla kogoś formie, ale moja "audionervoza" też postępuje ;)

(...)

 

Szkoda :( , ja czekam ZS4 i spodziewam się że będą grały podobnie jak ZSA, tylko w wygodniejszej formie ;) . Jednak jak już wcześniej pisałem (parafrazując Foresta Gumpa :P) :"Chi-Fi jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo co ci się trafi" ^_^ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rayfe napisał:

ZSA nie miałem, ZS4 zresztą też nie ale może po wypłacie... Na oficjalnym sklepie KZ w Ali widzę KZ BTE, na bluetooth. Ciekawe co to będzie :P

 

Dla mnie model KZ BTE jest trochę bez sensu, chyba że cena będzie niska. Poza tym przerażające jest trochę to ile nowych modeli wydaje KZ :blink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, e1mo napisał:

 

Szkoda :( , ja czekam ZS4 i spodziewam się że będą grały podobnie jak ZSA, tylko w wygodniejszej formie ;) . Jednak jak już wcześniej pisałem (parafrazując Foresta Gumpa :P) :"Chi-Fi jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo co ci się trafi" ^_^ .

 Szkoda, że podają impedancję słuchawek zupełnie od czapy -- tutaj miałobyć 32ohm (dobre sobie, jak się teraz zastanowie). To drugi raz jak mnie wymęczyło, pierwszy raz przy TRN V80. I o ile TRN V80 grają od tej 16ohm impedancji ok, to tutaj mam wrażenie, że rzeczywiście 2ohm to max. Robią z człowieka schizofrenika, bo się zastanawiasz co jest nie tak, zmieniasz kable, opampy, etc. Z Kz'tami nie było takich problemów nigdy.


Za jakiś czas uskładam na może tego Shanlinga m0, on ma impedancje bardzo niską, ale to i tak w sumie nie usprawiedliwia tych słuchafonów. Jak kto ma, to może mu zagrać fajnie (ale pewności nie mam), ale jak dla mnie, to się zawiodłem tym razem.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @requal - tak się zdarza jak się robi za odkrywcę, jak ciekawość bierze górę. Trudno trafić na klejnocik, na dobrze grające nieznane chińskie słuchawki. Wiem to po sobie - choćby takie YINJW P8 - kompletne rozczarowanie, TRNV60 - wadliwa pierwsza partia (zwrócono mi kasę) i coś tam jeszcze by się znalazło. Stawiam, że ARTISTE DC1 lepiej trafią w oczekiwania.
Co ciekawe - te Senfer DT8 zostały bardzo wysoko ocenione: http://www.thephonograph.net/senfer-dt8-review/
tam nie mieli żadnych problemów z impedancją, z niczym nie mieli problemów, tam są excellent ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, strong6 napisał:

  @requal - tak się zdarza jak się robi za odkrywcę, jak ciekawość bierze górę. Trudno trafić na klejnocik, na dobrze grające nieznane chińskie słuchawki. Wiem to po sobie - choćby takie YINJW P8 - kompletne rozczarowanie, TRNV60 - wadliwa pierwsza partia (zwrócono mi kasę) i coś tam jeszcze by się znalazło. Stawiam, że ARTISTE DC1 lepiej trafią w oczekiwania.
Co ciekawe - te Senfer DT8 zostały bardzo wysoko ocenione: http://www.thephonograph.net/senfer-dt8-review/
tam nie mieli żadnych problemów z impedancją, z niczym nie mieli problemów, tam są excellent ;)
 

No tak bywa. Chociaż przesądzone na 100prc nie jest. Ostatecznie grają z nano 6g.
Z ciekawości zajrzałem do karty technicznej tych armatur, o ile te faktycznie zastosowano WBFK-30042-000 i czy może to ktoś wyjaśnić, czy tutaj jest sugestia impedancji źródła mniej niż 1 ohm? Oczywiście nie znam się, dlatego pytam :)
 

aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nawiązując do tematu Tanie (...), czy w świetle nowych wiadomości w sieci dotyczących "polowania na czarownice" (np: Miliony Polaków kupują na AliExpress. Ministerstwo Finansów wyciąga rękę po podatki lub Rząd weźmie na celownik Polaków kupujących na AliExpress. Ściągnie od nich podatek - wiadomości na portalu Sieć pająka tłumaczone na ang.) dalej będzie tanio lub prosto? 

Dzięki Waszym rozważaniom sam zamówiłem na Ali TIN Audio T2 i czekam na dostawę. Ciekawe jak zagrają w porównaniu do obecnie posiadanych kz zst (subiektywnie). Melomanem nie jestem słucham głównie muzyki elektronicznej - takie tam ?z rodzaju JM Jarre. 

 

Troch się gubię z KZ

1. Który to oficjalny: KZ Official Store czy KZ Global Store?

2. Tutaj rozbieżności cen wyjściowych AS10 - jaka różnica poza dodawanym przewodem gratisowo do tych tańszych (b)?

a) https://pl.aliexpress.com/store/product/KZ-AS10-Earphones-5BA-Balanced-Armature-Driver-HIFI-Bass-Stereo-Headset-In-Ear-Monitor-Sport-Headphone/1358152_32903029354.html?spm=a2g17.12010608/itm2home-1.0.0.6b9f5d2es89DaY

b)https://pl.aliexpress.com/store/product/KZ-AS10-S-uchawki-5BA-Wywa-one-Armatura-Sterownik-HIFI-Bas-S-uchawki-W-Uchu-Monitor/1358152_32904766928.html?spm=a2g17.12010608%2Fitm2home-1.0.0.6b9f5d2es89DaY

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.?

Edytowane przez Jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności