Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam kilka pytań odnośnie kupna słuchawek z Chin.

1) Które polecacie do rapu (tego nowocześniejszego) i rnb? Brałbym t2, ale nie wiem jak właśnie stoją do danych gatunków. Podobno mają słaby bas, ale wolałbym opinię kogoś z forum. Jest jeszcze jakaś alternatywa w podobnej cenie? Lub czy może po prostu podkręcić go w eq? Mówiąc szczerze to mi się nie chce takich kombinacji, bo jakoś zawsze brzmi to gorzej - w moim odczuciu oczywiście.

2) Czy DAC by je porządnie wzmocnił? Ostatnio praktycznie nie słuchałem muzyki z telefonu, a z focusrite scarlett 2i2 podłączonym do macbooka i gdy dziś sprawdziłem jakość na telefonie to ręce mi opadły - dźwięk jest przytłumiony i cichy w porównaniu do wyżej wymienionego zestawu. Myślę, że mógłby znacznie pomóc, ale wolę się spytać. 

3) Jeżeli chodzi o DAC to myślałem nad Audioquest Dragonfly Black - czy byłby odpowiedni? Myślę trochę w przód, bo chciałbym w przyszłości kupić beyerdynamic dt770 250omów lub ATH - M50x. Chcę go podłączyć do Huawei P8 Lite.

Dzięki wielkie i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adrian97 napisał:

Panowie mam kilka pytań odnośnie kupna słuchawek z Chin.

1) Które polecacie do rapu (tego nowocześniejszego) i rnb? Brałbym t2, ale nie wiem jak właśnie stoją do danych gatunków. Podobno mają słaby bas, ale wolałbym opinię kogoś z forum. Jest jeszcze jakaś alternatywa w podobnej cenie? Lub czy może po prostu podkręcić go w eq? Mówiąc szczerze to mi się nie chce takich kombinacji, bo jakoś zawsze brzmi to gorzej - w moim odczuciu oczywiście.

2) Czy DAC by je porządnie wzmocnił? Ostatnio praktycznie nie słuchałem muzyki z telefonu, a z focusrite scarlett 2i2 podłączonym do macbooka i gdy dziś sprawdziłem jakość na telefonie to ręce mi opadły - dźwięk jest przytłumiony i cichy w porównaniu do wyżej wymienionego zestawu. Myślę, że mógłby znacznie pomóc, ale wolę się spytać. 

3) Jeżeli chodzi o DAC to myślałem nad Audioquest Dragonfly Black - czy byłby odpowiedni? Myślę trochę w przód, bo chciałbym w przyszłości kupić ów lub ATH - M50x. Chcę go podłączyć do Huawei P8 Lite.

Dzięki wielkie i czekam na odpowiedzi.

 

1) Jeśli szukasz cieplejszego brzmienia z bardziej wybrzmiewającym (ale nie przesadzonym) basem to polecam TRN V80, jeśli preferujesz jaśniejsze brzmienie z mocniejszym i bardziej zwartym basem to polecam PHB EM-023.

2) To zależy od telefonu, ja od niedawna korzystam ze słuchawek TRN V80 i łącze je na przemian z Samsungiem Galaxy S4 (wersja Snapdragon 600) oraz DACem Encore mDSD. Na telefonie dźwięk jest nieco jaśniejszy i bardziej syntetyczny, ale nie mam wrażenia żeby grał zdecydowanie gorzej od mDSDeka (oczywiście DAC, to DAC, gra cieplej i pełniej).

3) Dragonfly Black to świetny DAC, ale bardziej do gustu przypadł mi Encore mDSD, choć gdybym miał teraz wybierać nie wiem czy nie wybrałbym S.M.S.L. iDEA, po prostu jeśli masz okazję to wypróbuj DACa przed zakupem (pamiętaj, że przy zakupie przez internet ma 14 dni na zwrot towaru). Do Beyerdynamiców dt770 250om  Dragonfly Black może być za słaby (do ATH - M50x powinien wystarczyć).

 

 

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kilka pytań odnośnie kupna słuchawek z Chin.
3) Jeżeli chodzi o DAC to myślałem nad Audioquest Dragonfly Black - czy byłby odpowiedni? Myślę trochę w przód, bo chciałbym w przyszłości kupić beyerdynamic dt770 250omów lub ATH - M50x. Chcę go podłączyć do Huawei P8 Lite.
Dzięki wielkie i czekam na odpowiedzi.

Najpierw upewnij się na 100%, że Twój telefon obsługuje USB OTG.
Są 2 wersje P8 Lite - starsza i nowsza (2017). Tylko ta druga zadziała z zewnętrznym DAC.
Poza tym obsługa USB Audio w telefonach z Androidem to loteria - z jednym zadziała, z drugim nie. Do tego dochodzi też kwestia zasilania z USB. Niektóre DAC potrzebują więcej prądu np. wspomniany SMSL czy DragonFly Black (który był projektowany pod zastosowanie z komputerami) i wtedy telefon może mieć problem z jego dostarczeniem albo będzie próbował go ładować.
Kolejna rzecz - potrzebujesz aplikacji, która odtworzy dźwięk z pominięciem wbudowanego układu. Taką jest np. USB Audio Player Pro, ale nie obsługuje wszystkich serwisów streamingowych (Spotify).
Podsumowując - połączenie telefonu z DAC takim jak DragonFly, nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać i może nie dać takich rezultatów jakich oczekujesz.
Sam chciałem pójść w tę stronę, ale poczytałem i teraz skłaniał bym się w stronę DAC na Bluetooth, np. FiiO BTR-3. Tylko wtedy musisz mieć telefon przynajmniej z obsługą kodeka aptX, a najlepiej aptX HD lub LDAC.
A w ogóle najlepsze rozwiązanie (wg. mnie) to kupić telefon taki jak LG V20 albo V30 i wtedy masz osobny DAC już na pokładzie. Niestety jest to także wariant zdecydowanie najdroższy - minimum 1000 zł za używany V20.

 
1) Jeśli szukasz cieplejszego brzmienia z bardziej wybrzmiewającym (ale nie przesadzonym) basem to polecam TRN V80, jeśli preferujesz jaśniejsze brzmienie z mocniejszym i bardziej zwartym basem to polecam PHB EM-023.

e1mo, a napisałbyś coś więcej w temacie porównania TRN V80 i PHB EM-023?
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13577]Ros[/mention] od androida oreo, w teorii jest wbudowana obsługa LDAC.
 
Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
 
 
 
No właśnie... w teorii.
W praktyce oznacza to tylko tyle, że dany producent może, ale wcale nie musi, zaimplementować obsługę tego kodeka w wersji Oreo na jego telefony.
I tak jest np. z Xiaomi. Sprzętowo, nawet tańsze modele, jak np. Mi A1 albo Redmi S2 (tymi się interesowałem), obsługują LDAC. Tyle, że w systemie nie ma odpowiednich bibliotek więc kupa.
Nie wiem jak jest z innymi producentami, ale np. w LG V30 wraz z zainstalowaniem Oreo pojawił się LDAC - ktoś na forum nawet pokazywał, bodajże w temacie o Shanlingu M0. Być może w starszym V20, jak wreszcie dostanie aktualizację, też się pojawi.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ros napisał:

No właśnie... w teorii.
W praktyce oznacza to tylko tyle, że dany producent może, ale wcale nie musi, zaimplementować obsługę tego kodeka w wersji Oreo na jego telefony.
I tak jest np. z Xiaomi. Sprzętowo, nawet tańsze modele, jak np. Mi A1 albo Redmi S2 (tymi się interesowałem), obsługują LDAC. Tyle, że w systemie nie ma odpowiednich bibliotek więc kupa.
Nie wiem jak jest z innymi producentami, ale np. w LG V30 wraz z zainstalowaniem Oreo pojawił się LDAC - ktoś na forum nawet pokazywał, bodajże w temacie o Shanlingu M0. Być może w starszym V20, jak wreszcie dostanie aktualizację, też się pojawi.

Z LG jeszcze g6 po ostatniej aktualizacji do Oreo obsługuje LDAC. Sam korzystam z takiej konfiguracji LG G6 + M0 i sobie chwalę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ros napisał:

 

e1mo, a napisałbyś coś więcej w temacie porównania TRN V80 i PHB EM-023?

 

 

Nie mogę za wiele napisać o PHB EM-023 ponieważ miałem je w rękach tylko przez chwilę. Z krótkiego odsłuchu jaki zrobiłem, mogę napisać że PHB EM-023 to takie KZ ZS6 v.2, to znaczy mają nieco odciążoną górę (nie jest tak ostra jak ZS6) i nico ocieplony bas (choć dalej skierowany pod subbas), niestety (podobnie jak KZtach) midbas został potraktowany po macoszemu.

Uwagę w PHB zwraca bardzo dobre wyposażenie, ale kable mogły by być lepszej jakości (na szczęście dzięki złączu MMCX, wymiana na lepszy nie stanowi problemu). Póki jest promocja na Ali warto się nad tymi słuchawkami zastanowić, ponieważ wydaje mi się że są warte tych 125 zł, natomiast w normalnej cenie są trochę za drogie.

Więcej chyba nie mam nic do napisania, bo jak wspomniałem na początku miałem je tylko chwilę, poza tym nie jest to do końca mój styl grania.

 

O TRN V80 napiszę nieco więcej jak tylko słuchawki mi się odpowiednio wygrzeją, ale już teraz mogę polecić je osobą które muzykalność stawiają ponad analityczność.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony z pełnym przekonaniem polecam słuchawki Blitzwolf BW-VOX1 https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-VOX1-Hybrid-Drivers-Dual-Double-Drivers-Earphone-Headphone-With-Mic-p-1122367.html?rmmds=search Według mnie grają świetnie, lepiej niż Xiaomi Mi Hybrid Pro HD. Jeśli ktoś szuka słuchawek o naturalnym graniu (nie dla wielbicieli bassu), to będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LG jeszcze g6 po ostatniej aktualizacji do Oreo obsługuje LDAC. Sam korzystam z takiej konfiguracji LG G6 + M0 i sobie chwalę

A nie wrzucałeś przypadkiem zrzutu ekranu? Jeśli tak to właśnie Ciebie miałem na myśli

@ e1mo
Dzięki za info. Waham się między jednymi a drugimi i szukam opinii z pierwszej ręki, a właściwie ucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ros napisał:


A nie wrzucałeś przypadkiem zrzutu ekranu? Jeśli tak to właśnie Ciebie miałem na myśli emoji4.png

@ e1mo
Dzięki za info. Waham się między jednymi a drugimi i szukam opinii z pierwszej ręki, a właściwie ucha emoji4.png

To nie ja :) Ale to tylko potwierdza, że więcej osób pokazuje, że to dobrze działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AlojzyKozacki napisał:

 

Dzięki za odpowiedź na moje pytanie ! Choć nie jestem jeszcze zdecydowany, to moja myśl idzie w kierunku TRN V80

Przemawia do mnie ta dość rozrywkowa natura i "efekciarstwo" tych słuchawek, o którym czytam tutaj i na innych forach. Z reguły pewnie będę używał je z telefonem, który ma neutralną charakterystykę. uDAC-3 jest dość ciepłym źródłem, natomiast jeśli będzie mi to przeszkadzało i akurat będę z niego słuchał, to pobawię się wtedy lekko EQ. Jednocześnie, analizując charakterystykę częstotliwościową V80, to wydają się grać troszkę niższą średnicą niż Revonext QT2, jak również mieć troszeczkę bardziej stonowaną górę, na którą niektórzy komentujący pod recenzją QT2 na Audiobudget narzekają. Ta góra przede wszystkim zwróciła moją uwagę, gdyż pamiętam, że np. w KZ ZST bardzo mi doskwierała.

 

Aż spojrzałem z ciekawości i te narzekania na góre dotyczą raczej QT3 nie QT2. Też się waham między tymi dwoma modelami (V80 i QT2), jeśli nie znajdę jakiegoś dokładniejszego porównania to pewnie się skończy na obu ?

 

Edytowane przez shaped_noise
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ros napisał:


A nie wrzucałeś przypadkiem zrzutu ekranu? Jeśli tak to właśnie Ciebie miałem na myśli emoji4.png

@ e1mo
Dzięki za info. Waham się między jednymi a drugimi i szukam opinii z pierwszej ręki, a właściwie ucha emoji4.png

 

Ja polecam TRN V80 z całego serca i jeśli ktoś lubi granie w stylu Sennheiserów, za 100zł (jakie teraz kosztują słuchawki) jest to mega okazja. Do słuchawek dokupiłbym jeszcze paczkę tipsów dwuwarstwowych (mam je założone na moje V80) i trójwarstwowych.

 

P.S.: Żeby nie być gołosłownym zamówiłem właśnie drugą parę tych słuchawek (na wszelki wypadek) za niecałe 92zł, gorąco polecam ^_^ .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być PHB, a jest to, Senfer DT8. Wstrzymałem zamówienie, bo nie mogłem się doczekać zielonej pary. Dam znać za jakiś czas jak to gra. Rozmiarowo są nie duże i nie męczą raczej ucha. Rozmiar tulejki jak w TRN, KZ, etc. dt8.thumb.jpg.1d91fac5f2cf80c9afe6cd39946d7874.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, requal napisał:

Miały być PHB, a jest to, Senfer DT8. Wstrzymałem zamówienie, bo nie mogłem się doczekać zielonej pary. Dam znać za jakiś czas jak to gra. Rozmiarowo są nie duże i nie męczą raczej ucha. Rozmiar tulejki jak w TRN, KZ, etc.

 

Jeśli możesz napisz coś o tych Senferach przed końcem promocji na Ali, bo może sam sobie zamówię :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć coś więcej, bo pozmieniałem trochę w grajku przenośnym, a poza tym rozładował mi się ;) Obawiam się, że góra może być dość natarczywa, co najmniej w stopniu ZS6 (pomimo zastosowania niby armatów Knowlesów), ale może się ułoży (a może nie). Gdyby się ułożyła, to by było całkiem fajne szybkie granie (czyli z jakąś przewagą wysokich tonów z tego co zauważyłem, to to zazwyczaj wpływa na takie wrażenie) - warte tych dodatkowych $$ w relacji do np. TRN V80.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, że w moim Huawei P8 lite nie działa przejściówka na dac, a na bluetooth mam za starą wersję androida. W takim razie polecacie jakąś alternatywę? Jakiś telefon? Wcale nie zależy mi na jakiś tam aparatach, bajerach tylko na jakości dźwięku. Myślałem o LG V10z wbudowanym Dacem lub jakimś z Aliexpress Xiaomi lub Xiaomipodobnym i do nich dokupić DACA. Telefon może być nawet używany. I właściwie jest jeszcze druga sprawa która mnie nurtuje - może brać po prostu słuchawki bezprzewodowe? Im więcej czytam tym bardziej czuję się zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shaped_noise napisał:

 

Aż spojrzałem z ciekawości i te narzekania na góre dotyczą raczej QT3 nie QT2. Też się waham między tymi dwoma modelami (V80 i QT2), jeśli nie znajdę jakiegoś dokładniejszego porównania to pewnie się skończy na obu ?

 


Jak wszedłem w różne recenzje obydwóch słuchawek (QT2 i TRN V80), to i jedne i drugie potrafią być oskarżane o ostre góry, aczkolwiek wypowiedzi wskazują, że V80 mają ich minimalne mniej. Z kolei, jak się przyjrzałem charakterystykom, to teoretycznie TRN V80 mogą być bardziej podatne na sybilanty (sygnał na częstotliwościach, na których z reguły występują, jest mocniejszy o ok. 4 dB - porównywałem ch-ki z The Phonograph) od QT2. 

Żeby jeszcze bardziej namieszać, to na head-fi (https://www.head-fi.org/threads/chinese-asian-brand-info-thread-portable-headphones-and-iems.820747/page-1170) dzisiaj ktoś pytał o alternatywę dla V80, które dla niego były zbyt ostre w górach, i zaproponowano mu BQEYZ K2. Z Przeszukałem nasze forum, jednak niestety nie widziałem, by ktoś się chwalił ich zakupem.  

Jeszcze poczekam do jutra, ale pewnie już zostanę przy TRN V80 ;). Jak mi nie podpasują, to znajomy/ktoś z rodziny ucieszy się z nowych słuchawek, a Ja poszukam czegoś przy promocjach na 11.11 :D 

 

32 minuty temu, Adrian97 napisał:

Sprawdziłem, że w moim Huawei P8 lite nie działa przejściówka na dac, a na bluetooth mam za starą wersję androida. W takim razie polecacie jakąś alternatywę? Jakiś telefon? Wcale nie zależy mi na jakiś tam aparatach, bajerach tylko na jakości dźwięku. Myślałem o LG V10z wbudowanym Dacem lub jakimś z Aliexpress Xiaomi lub Xiaomipodobnym i do nich dokupić DACA. Telefon może być nawet używany. I właściwie jest jeszcze druga sprawa która mnie nurtuje - może brać po prostu słuchawki bezprzewodowe? Im więcej czytam tym bardziej czuję się zielony...


Nie mam niestety konkretnego telefonu do polecenia, ale poza LG rozejrzałbym się też za HTC - one również potrafią naprawdę świetnie grać, a co starsze modele mogą być w niższej cenie.  Zwłaszcza, że HTC obecnie są mało popularne, a dalej tworzą naprawdę bardzo dobre smartfony ;). Są też eksperymenty w stylu Ulefone Vienna, natomiast z chińczykami trzeba być mocno ostrożnym, zwłaszcza z baterią i softem, natomiast na pewno stosunek cena/podzespoły będzie na bardzo dobrym poziomie. Czego Ci ludzie nie polecą/sam nie znajdziesz, to na pewno szedłbym w wymianę telefonu. Abstrahując już od audio, ale P8 Lite na obecne czasy ma dość leciwe podzespoły, i może Ci doskwierać w codziennym użytkowaniu. A tak, to możesz zrobić zakup dwa w jednym - lepiej działający telefon z bardzo dobrym audio :). 

Edytowane przez AlojzyKozacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie fanty z Gearbesta ?, 10 szt czarny podwójnych tipsów, 10 szt białych podwójnych tipsów, 10 szt szarych pianek 5mm (są minimalnie mniejsze od pianek QKZ) i pokrowiec TRN. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to nieco krzywo przyszyty zamek w pokrowcu i srebrne logo TRN zamiast białego, ale za tą cenę to zwykle czepialstwo ?.

gb01.thumb.jpg.fe3da2fddaed26e86eacf8af22cb58d4.jpg

gb02.thumb.jpg.b093f35f891be2663be78a173ed773ef.jpg

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adrian97 napisał:

Sprawdziłem, że w moim Huawei P8 lite nie działa przejściówka na dac, a na bluetooth mam za starą wersję androida. W takim razie polecacie jakąś alternatywę? Jakiś telefon? Wcale nie zależy mi na jakiś tam aparatach, bajerach tylko na jakości dźwięku. Myślałem o LG V10z wbudowanym Dacem lub jakimś z Aliexpress Xiaomi lub Xiaomipodobnym i do nich dokupić DACA. Telefon może być nawet używany. I właściwie jest jeszcze druga sprawa która mnie nurtuje - może brać po prostu słuchawki bezprzewodowe? Im więcej czytam tym bardziej czuję się zielony...

Z niedrogich mogę polecić ZTE Axon 7 Mini - jakość dźwięku bliska temu we flagowcach (tu akurat porownanie do SGS 9+). Aparat całkiem dobry, w dobrym oświetleniu porównywalny z iPhone 8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlojzyKozacki - żeby jeszcze dodatkowo namieszać to Revonext QT2 na head-fi mają tzw "bana" - nie wolno tam o nich pisać. Jest tak z kilkoma modelami słuchawek, z kilkoma producentami czy sprzedawcami. Dlatego nie uświadczysz tam recenzji niektórych modeli słuchawek. Tak jest z Revonext QT2. I dlatego na Head-fi nie ma na nie tzw "hype" , a na TRNv80 jest, bo można o nich pisać. Tak samo na Head -fi jest z Senfer DT8 kupionymi przez @requal. Też jest "ban" na Senfera i na head-fi nie będzie recenzji Senfer DT8. 
W moim poprzednim poście są linki do recenzji TRN V80 i Revonext QT2 zrobionych przez tego samego recenzenta na jego stronie (on umieszcza recenzje również na Head-fi).
Sygnaturę brzmienia oba modele prawdopodobnie mają podobną co jednak nie znaczy, że reprodukują jakościowo jednakowy dźwięk. Przynajmniej tak nie jest u tego recenzenta, mają u niego różną ocenę. Co byś jednak z nich nie wybrał to źle nie zrobisz :)
W ostatnim czasie na chińskim rynku jest wprost wysyp kilku przetwornikowych hybryd typu BQEYZ KB1, BQEYZ BQ3, BQEYZ KB3, BQEYZ K2, BQEYZ KC2 - nie wiem, kto się w tym wyzna ;)
A jeszcze trochę tego typu modeli mają inne firmy.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, e1mo napisał:

 

Jeśli możesz napisz coś o tych Senferach przed końcem promocji na Ali, bo może sam sobie zamówię :P .

 

58 minut temu, strong6 napisał:

@AlojzyKozacki - żeby jeszcze dodatkowo namieszać to Revonext QT2 na head-fi mają tzw "bana" - nie wolno tam o nich pisać. Jest tak z kilkoma modelami słuchawek, z kilkoma producentami czy sprzedawcami. Dlatego nie uświadczysz tam recenzji niektórych modeli słuchawek. Tak jest z Revonext QT2. I dlatego na Head-fi nie ma na nie tzw "hype" , a na TRNv80 jest, bo można o nich pisać. Tak samo na Head -fi jest z Senfer DT8 kupionymi przez @requal. Też jest "ban" na Senfera i na head-fi nie będzie recenzji Senfer DT8. 
W moim poprzednim poście są linki do recenzji TRN V80 i Revonext QT2 zrobionych przez tego samego recenzenta na jego stronie (on umieszcza recenzje również na Head-fi).
Sygnaturę brzmienia oba modele prawdopodobnie mają podobną co jednak nie znaczy, że reprodukują jakościowo jednakowy dźwięk. Przynajmniej tak nie jest u tego recenzenta, mają u niego różną ocenę. Co byś jednak z nich nie wybrał to źle nie zrobisz :)
W ostatnim czasie na chińskim rynku jest wprost wysyp kilku przetwornikowych hybryd typu BQEYZ KB1, BQEYZ BQ3, BQEYZ KB3, BQEYZ K2, BQEYZ KC2 - nie wiem, kto się w tym wyzna ;)
A jeszcze trochę tego typu modeli mają inne firmy.

 

Szczerze napisawszy, po tym co przeczytałem na Head-Fi o przewałach jakie próbował robić EE, odechciało mi się zupełnie tych Senferów :(.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, e1mo napisał:

Szczerze napisawszy, po tym co przeczytałem na Head-Fi o przewałach jakie próbował robić EE, odechciało mi się zupełnie tych Senferów :(.

Możesz przytoczyć? Bo właściwie to nie wiem dlaczego ten ban na EE, a grzebiąc po wątkach nie znalazłem informacji, poza tym, że szedł niby skryty marketing - tylko w jakiej formie? Bo wiadomo, że też można podciągnąć dowolną wymianę rabat, czy darmową sztukę dla rec. pod to jak się chce/potrzebuje.

 

Te Senfery DT8 grają bliźniaczo do ZS6 pod względem sygnatury, a co je różni od ZS6: średnica jest bardziej do przodu, wszystko ma lepszą teksturę (ale nie tak dobrą jak w V80), jest lepiej zestrojone ze sobą, ale nie pozlepiane, czym robią bardzo dobre wrażenie. Bas jest ilościowo taki sam, czyli więcej niskiego, mniej wyższego. Scena i separacja podobne. Na ten moment bywają ostrzejsze na górze niż V80.  Mają dość dobrej jakości przewód ten bez mikrofonu (ma dwa kolory miedź i srebro) i muszę przyznać, że fajnie ogólnie wyglądają ;)  Liczę nadal, że się ułożą, bo grają dość krótko, ewentualnie może znajdzie się jakiś na to sposób, bo wtedy by były raczej warte tej dopłaty. 

 

Jakby się ktoś zastanawiał co lepsze  V80 v Senfery, to proponowałbym na ten moment V80 = lepsza tekstura, lepszy bas, lepsza cena, mniej ostrych tonów.


Co do wad V80, "S" sybilantów ja tam ani razu nie słyszałem, niezależnie gdzie bym ich nie wpiął. Raczej z tego co zauważyłem przegrubiają "T" i "C"  co mnie trochę drażni w muzyce elektronicznej, a konkretnie w np. minimal techno, ogólnie chorej na zły mastering.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Możesz przytoczyć? Bo właściwie to nie wiem dlaczego ten ban na EE, a grzebiąc po wątkach nie znalazłem informacji, poza tym, że szedł niby skryty marketing - tylko w jakiej formie? Bo wiadomo, że też można podciągnąć dowolną wymianę rabat, czy darmową sztukę dla rec. pod to jak się chce/potrzebuje.

 

Czyniąc długą historię krótką, osoby powiązane z EasyEarphones (które jest z kolei powiązane m.in. ze sklepem Wooeasy, a także markami takimi jak YinYoo, DQSM, Senfer, czy Revonext) pisały bardzo pozytywne recenzje o swoich produktach oraz namawiały członków Head-Fi do tworzenia multi kont i pisania pozytywnych recenzji w zamian za różne prezenty/nagrody (np. słuchawki). Administracja Head-Fi się o tym dowiedziała, wkurzyła się i od tej pory wszystko co związane z EE jest tam na cenzurowym.

Więcej na ten temat w tym temacie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, e1mo napisał:

 

Czyniąc długą historię krótką, osoby powiązane z EasyEarphones (które jest z kolei powiązane m.in. ze sklepem Wooeasy, a także markami takimi jak YinYoo, DQSM, Senfer, czy Revonext) pisały bardzo pozytywne recenzje o swoich produktach oraz namawiały członków Head-Fi do tworzenia multi kont i pisania pozytywnych recenzji w zamian za różne prezenty/nagrody (np. słuchawki). Administracja Head-Fi się o tym dowiedziała, wkurzyła się i od tej pory wszystko co związane z EE jest tam na cenzurowym.

Więcej na ten temat w tym temacie. 

To ciekawe czy na naszym rodzimym forum zdarzały się podobne przypadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności