Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Są tu na sali użytkownicy tego srebrnego kabelka od TRN? Jak się sprawują te (rzekomo) bezdrucikowe zausznice? f16d21a9e2c2a3950969c40330174c95.jpg
Podejrzewam, że zausznice są takie same jak w stockowym kablu, czyli wykonane z elastycznego plastiku, który bardzo przyjemnie "zawija się" wokół ucha. Dla mnie dużo lepsza opcja niż to co oferuje KZ.
Czekam właśnie na ten kabelek, więc jak tylko dostanę, to potwierdzę.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu na sali użytkownicy tego srebrnego kabelka od TRN? Jak się sprawują te (rzekomo) bezdrucikowe zausznice? f16d21a9e2c2a3950969c40330174c95.jpg
Ja mam, 2,5mm. Te zausznice są bardzo wygodne i ładnie się układają za uchem

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajomość z chińskimi tanimi dokami zakończyła się na KZ ZST, kiedy zaczynał się hype na tę markę, a ilośc modeli pojawiających się w tym wątku jest kosmiczna, więc prośba o radę. 

Które modele byście polecili na początek w budżecie powiedzmy do 50$ za sztukę, zakładając że chciałbym protestować dobrodziejstwa armaturowych przetworników, najlepiej w hybrydowych konstrukcjach, żeby było też zejście i masa na dole?

Kwestia wygody też jest ważna, więc im cieńsza tulejka tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, shaped_noise napisał:

Moja znajomość z chińskimi tanimi dokami zakończyła się na KZ ZST, kiedy zaczynał się hype na tę markę, a ilośc modeli pojawiających się w tym wątku jest kosmiczna, więc prośba o radę. 

Które modele byście polecili na początek w budżecie powiedzmy do 50$ za sztukę, zakładając że chciałbym protestować dobrodziejstwa armaturowych przetworników, najlepiej w hybrydowych konstrukcjach, żeby było też zejście i masa na dole?

Kwestia wygody też jest ważna, więc im cieńsza tulejka tym lepiej. 

W TRN V80 jest masa i zejście. Bas jest oceniany tam na bardzo dobry ("niespotykany w słuchawkach poniżej 100usd"), zdecydowanie ponad poziom swej ceny. . Słuchawki mają dwie armatury i wysokie tony są także wydatne, pozostają raczej na pograniczu ostrości i żaden mikrodetal im się nie chowa. Niestety tulejka to T400, ale pomimo jej szerokości są wygodne z racji raczej niedużego opływowego kształtu.

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli możesz kupić Bluedio T6 za 36,30$ czyli ok 20$ taniej. Mam T4S i postanowiłem kupić nowszy model bo za tyle nie dostaniesz nic lepszego a sądzę że do 350 płn też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kordal napisał:

Są tu na sali użytkownicy tego srebrnego kabelka od TRN? Jak się sprawują te (rzekomo) bezdrucikowe zausznice? f16d21a9e2c2a3950969c40330174c95.jpg

 

Zamówiłem parę dni temu na Gearbescie te kabelek za niecałe 24zł (często na GB ceny są niższe niż na Ali). Jeśi chodzi o bezdrucikowe zausznice, to te w standardowym kablu TRN cenie sobie bardziej niż te z drucikami w którymkolwiek kablu KZ. Przede wszystkim zausznice w TRNkach same się układają, dobrze przytrzymują słuchawki w uszach i jak dla mnie mają odpowiednią elastyczność (nie uwierają).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zamówiłem parę dni temu na Gearbescie te kabelek za niecałe 24zł (często na GB ceny są niższe niż na Ali). Jeśi chodzi o bezdrucikowe zausznice, to te w standardowym kablu TRN cenie sobie bardziej niż te z drucikami w którymkolwiek kablu KZ. Przede wszystkim zausznice w TRNkach same się układają, dobrze przytrzymują słuchawki w uszach i jak dla mnie mają odpowiednią elastyczność (nie uwierają).
W promce na Ali będzie za 21zł, więc jeszcze taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordal napisał:
Godzinę temu, e1mo napisał:
 
Zamówiłem parę dni temu na Gearbescie te kabelek za niecałe 24zł (często na GB ceny są niższe niż na Ali). Jeśi chodzi o bezdrucikowe zausznice, to te w standardowym kablu TRN cenie sobie bardziej niż te z drucikami w którymkolwiek kablu KZ. Przede wszystkim zausznice w TRNkach same się układają, dobrze przytrzymują słuchawki w uszach i jak dla mnie mają odpowiednią elastyczność (nie uwierają).

W promce na Ali będzie za 21zł, więc jeszcze taniej


Tyle że ja po dostaniu V80 nie chciałem czekać aż na Ali pojawi się promocja :P, poza tym na GB to jest cena standardowa ;).

 

Wracając do kabla TRN, jedyny minus to to, że ma prostą końcówkę Jack (w kablach KZ jest łamana i w mobilnych zastosowaniach sprawuje się lepiej).

No dobra zapomniałem jescze napisać, że w stockowym kablu TRN za nisko umieszczono rozgałęzienie :P.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, requal napisał:

W TRN V80 jest masa i zejście. Bas jest oceniany tam na bardzo dobry ("niespotykany w słuchawkach poniżej 100usd"), zdecydowanie ponad poziom swej ceny. . Słuchawki mają dwie armatury i wysokie tony są także wydatne, pozostają raczej na pograniczu ostrości i żaden mikrodetal im się nie chowa. Niestety tulejka to T400, ale pomimo jej szerokości są wygodne z racji raczej niedużego opływowego kształtu.

 

Thx, obada się. Jestem też ciekaw co to wyjdzie z tego 10-driverowego potwora KZ, ale to juz raczej trzeba poczekać na recenzje biorą pod uwagę możliwą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Thx, obada się. Jestem też ciekaw co to wyjdzie z tego 10-driverowego potwora KZ, ale to juz raczej trzeba poczekać na recenzje biorą pod uwagę możliwą cenę.
Jak tylko do mnie dojdą dam znać. Mam lekkie obawy, że będzie lipa, ale awaryjnie mam kupca na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Conti napisał:

Większość postów o dokanałowych. ....
Ale może podpowiecie jakie tanie wokółuszne z bluetooth można nabyć?
Lubię CAL, koss porta pro, superlux hd681.
Widziałem, że ktoś poleca Bluedio Vinyl Premium. Spróbować czy może coś innego?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Niedawno testowałem Bluedio F2 i powinny ładnie się wpasować biorąc pod uwagę, że lubisz CAL i KPP. Tylko nie uruchamiaj NFC, bo się mocno dźwięk zmienia i to raczej nie w stronę, którą lubisz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kordal napisał:
23 minuty temu, shaped_noise napisał:
 
Thx, obada się. Jestem też ciekaw co to wyjdzie z tego 10-driverowego potwora KZ, ale to juz raczej trzeba poczekać na recenzje biorą pod uwagę możliwą cenę.

Jak tylko do mnie dojdą dam znać. Mam lekkie obawy, że będzie lipa, ale awaryjnie mam kupca na nie.

 

Ja jestem pozytywnie nastawiony. Będą ok. Tylko, żeby ergonomia mi odpowiadała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno obiecałem, że napiszę coś o KZ ZSA. Nie będzie to nic szczegółowego, ponieważ po niecałych trzech tygodniach użytkowania prawa słuchawka przestała grać (próbowałem się dostać do środka, ale się nie udało :(), ale nie przedłużając...

 

Jeśli chodzi o styl grania modelu ZSA, to nazwałbym go bardziej kulturalną wersją ZS6. Oba modele grają dość podobnie, jednak ZSA miały przyjemniejszy (bardziej sprężysty, choć nie tak głęboki) bas oraz z łagodniejszą górę, były za to nieco mniej szczegółowe, ale całościowo sprawiały wrażenie milszych w odbiorze.

 

Teraz nieco o budowie tych słuchawek. ZSA są naprawdę małe, ale są też dość płytkie, przez co miałem problem ze złapaniem w nich odpowiedniego seala. Problemem mogą być także tulejki które są ogromne, brakuje też otworu wentylacyjnego, przez co w moim przypadku słuchawki często zatykały mi uszy. Mylący jest także typ łączenia słuchawek, ponieważ ze zdjęć może się wydawać że to pin 0.75 typu B, a tak naprawdę jest to pin 0.75 typu A z zagięciem wziętym z typu B.

 

zsa1.thumb.jpg.152785d9edc1ae6af91c0448d38421dd.jpg

Porównanie wielkości modelu ZSA (z lewej) i ZS6 (z prawej)

 

zsa2.thumb.jpg.c82f39603c2643670890c120f9f7dece.jpg

KZ ZS6 (łącze pin 0.75 typu A) z kablem od modelu ZSA (pasuje idealnie)

 

Na koniec, zastanawiające jest samo spasowanie słuchawek, bo o ile do lewej słuchawki nie mam żadnych zastrzeżeń to wyrazie widać że prawa była robiona na innej maszynie (nieco inny odcień, gorsze spasowanie pokrywy i brzydszy grawer z oznaczeniem kanału).

 

zsa3.thumb.jpg.99d53382493871358de1bbf1552ad0e9.jpg

Zwróćcie uwagę na jakość graweru liter na prawej i lewej słuchawce

 

zsa4.thumb.jpg.a965b92e0810092111ee139dc269f2f6.jpg

Na prawej słuchawce widać że spasowanie czarnego elementu z czerwonym nie jest idealne,

widać także różnice w odcieniu słuchawki prawej i lewej

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś parę dni temu stałem się posiadaczem TRN V80, bas jest faktycznie tym, powiedzmy, dobrym, miękkim i sprężystym basem (schodzi baardzo nisko). Natomiast reszta... meh, mam wrażenie że bas mi wszystko zasłania. Detal jest, szczególnie jak w utworach jest mało basu, ale w wielu innych przypadkach jest wrażenie jakby wszystko było trochę zalane i mulaste. Mooże to przyzwyczajenie do dość neutralnie brzmiących słuchawek, ale tak to właśnie dla mnie brzmi. Jakie są wasze odczucia odnośnie tych TRNków?

 

Czego na nich słuchałem:

Opeth: To Bid You Farewell, Deliverance, Ghost of Perdition, Hessian Peel,

Alice in Chains: Sludge Factory, Pretty Done, Rainer Fog,

Cult of Luna: Ghost Trail, I: The Weapon, The Wreck of S.S. Needle,

Guthrie Govan: Waves, Erotic Cakes,

The Aristocrats (live): Bad Asteroid, Waves, Greasy Wheel,

ISIS: So Did We,

Dance With the Dead: Neo-Tokyo, Her Ghost, Become Wrath.

Edytowane przez cinc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cinc napisał:

Jakoś parę dni temu stałem się posiadaczem TRN V80, bas jest faktycznie tym, powiedzmy, dobrym, miękkim i sprężystym basem (schodzi baardzo nisko). Natomiast reszta... meh, mam wrażenie że bas mi wszystko zasłania. Detal jest, szczególnie jak w utworach jest mało basu, ale w wielu innych przypadkach jest wrażenie jakby wszystko było trochę zalane i mulaste. Mooże to przyzwyczajenie do dość neutralnie brzmiących słuchawek, ale tak to właśnie dla mnie brzmi. Jakie są wasze odczucia odnośnie tych TRNków?

 

Mi właśnie w KZtkach brakowało tego dobrego jakościowo midbasu który jest w V80, ale może to dlatego że na co dzień  korzystam z SOMiCów V2 (chiński substytut Sennheiserów HD599).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie  też pierwsze 10h atakował "mechaniczny" bas (takie miałem wrażenie), potem się ułożył. Nie powiedziałbym, że zalewa cokolwiek. Separacja jest ogólnie ok, nie jest to monitorowy, analityczny styl grania z rozległą sceną ala KZ ZS6, raczej wszystko +- proporcjami przypomina koherentny ED16, tylko TRN ma bardziej rozwinięte wysokie tony i bliższą średnicę.

 

Może źródło ma podbity dół?

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie do mnie druga para słuchawek CI980 zwanych też JoyPlus. Była o nich mowa w tym temacie trzy strony wcześniej:
http://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-słuchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1536110
https://www.dhl.com.pl/pl/express/sprawdz_przesylke.html?AWB=9514524670
Gdyby ktoś był chętny - kontakt na PW.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKCSC-57-MM-Oliwek-Drewniane-S-uchawki-H

 

https://pl.aliexpress.com/item/OKCSC-57-MM-Oliwek-Drewniane-S-uchawki-HIfi-G-o-nik-Otworzy-G-os-Z-OCC/32876752076.html
Strasznie mi się podoba ich vintagowy design, a po Bosshifi B8 aż ciekaw jestem jakby to brzmiało. Tych kilka opinii jest całkiem ciekawych ;)

Ktoś będzie zamawiał?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pabloj napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/OKCSC-57-MM-Oliwek-Drewniane-S-uchawki-HIfi-G-o-nik-Otworzy-G-os-Z-OCC/32876752076.html
Strasznie mi się podoba ich vintagowy design, a po Bosshifi B8 aż ciekaw jestem jakby to brzmiało. Tych kilka opinii jest całkiem ciekawych ;)

Ktoś będzie zamawiał?

 

Wyglądają ciekawie, przynajmniej na zdjęciu, bo z tym też bywa różnie. Tylko jak grają ... ?

Edytowane przez chico99
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, chico99 said:

 

Wyglądają ciekawie, przynajmniej na zdjęciu, bo z tym też bywa różnie. Tylko jak grają ... ?

No właśnie tu trzeba zaryzykować 70 dolarów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności