Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety moduł bluetooth od KZ to padaka, używam codziennie jak ćwiczę i nieraz gubi zasięg nawet mimo że telefon leży obok jak robię pompki tj nawet nie metr od modułu! Zazwyczaj jak bateria słabnie ale ogólnie zawsze jest to do 1.5 metra odległości. Co do tego z aptx pewnie tak samo będzie ale to przyjdzie ocenić jeżeli się na niego zdecyduję kiedyś. Teraz widzę te AS10 i już się podjarałem, nie mam już kasy bo kupiłem fiio FH5 w pre za 9 stów ale po odsłuchach porównawczych albo fiio albo andromedy będą na sprzedaż (jednak andro mało słucham to raz a dwa potrzebna kasa to raczej one polecą chyba że fiio strasznie zagrają...)

 

Co do ZS10 jestem w miarę zadowolony, co prawda nie jest to brzmienie takie czyste i jest nieład więc do słuchania na relaksie słabo, ES4 z kolei są trochę cofnięte i plastikowe ale za to bardzo wygodne. Ogólnie po AS10 spodziewałbym się czegoś więcej skoro tak je wycenili i jeżeli nie przebiją ZS10 to będzie porażka. Recenzji nie widać jeszcze, ktoś coś znalazł może? Acha, dawno nie słuchałem też ZSR, pora je wyjąć dzisiaj :P ZSR na co dzień do ćwiczeń przez bt i do tego się nadają.

 

edit:

The AS10 is flat out better than the ZS10 in my opinion, just not in every circumstance. The AS10 has more balance everywhere which highlights the ZS10's slight upper treble, upper mid-range, and mid-/upper bass peaks. Even with those peaks, the ZS10 is the smoother, warmer, and more relaxed sounding earphone. Imaging, layering, and separation is very similar between the two, though I'd give the AS10 the edge as it feel more precise. Sound stage on the ZS10 comes across a little more airy, but doesn't toss effects quite as far as the AS10, nor is it as wide sounding. They're both quite pleasant in this regard either way. Build is equally good. I find the ZS10 fits my ears a little better, but overall they're pretty similar in terms of comfort and fit. The AS10 should be better for most given they are slightly smaller.

Edytowane przez rayfe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem dać te fotki do muzycznych zakupów ale daję je tutaj bo to i słuchawki z Chin i żeby była odmiana, zrobić taki przerywnik od KZ-tów.
Na razie same zdjęcia. Opis później. Na razie je obsłuch*ję. Może ktoś zgadnie co to za dokanałówki?
DSCN6383.JPG
DSCN6379.JPG

DSCN6390.JPG

@Methuselah - kliknął like - wiem, że On wie na 100% :)
 

Edytowane przez strong6
dodano filmik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz co to a nie denerwuj chino-audioholików :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, userfrom napisał:

To dokładnie te słuchawki lecz ze "zwariowaną" ceną. Tu też są w takiej "walniętej" cenie:
-klik-
Tu w trochę lepszej:
-klik-
-klik-
Na aliexpress są na razie w jednym sklepie i sprzedawca co chwilę zmienia cenę:
-klik-
Słuchawki na rynku chińskim mają przeróżne nazwy: E-MI CI980, Podoor J40,  ZHIYIN C631, Estron C631, Timmkoo C631, EROS czy JoyPlus.
To wyższy model, młodszy brat zrecenzowanych tych tutaj i znanych co niektórym z naszego forum:
https://audiobudget.com/product/TIMMKOO/C630
https://audiobudget.com/product/YueGuangBaoHe/H1
Te słuchawki to dość nowy produkt (a jest jeszcze nowszy model), nie doczekały się jeszcze recenzji na zagranicznych portalach i ich cena też się nie unormowała --- dlatego też piszę o nich w temacie tanich słuchawek z Chin --- można je trafić naprawdę bardzo tanio. Mnie się udało je okazyjnie trafić w cenie - 16$ + koszt przesyłki do Polski, w efekcie zapłaciłem 22$.
Mają 1dd+2ba i są doskonale zestrojone - tyle mogę powiedzieć tak na szybko. I bardzo wygodne (to nie tulejka KZ-to podobna).

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, strong6 napisał:

To dokładnie te słuchawki lecz ze "zwariowaną" ceną. Tu też są w takiej "walniętej" cenie:
-klik-
Tu w trochę lepszej:
-klik-
-klik-
Na aliexpress są na razie w jednym sklepie i sprzedawca co chwilę zmienia cenę:
-klik-
Te słuchawki na rynku chińskim mają przeróżne nazwy: E-MI CI980, Podoor J40,  ZHIYIN C631, Estron C631, Timmkoo C631, EROS czy JoyPlus.
To wyższy model, młodszy brat zrecenzowanych tych tutaj i znanych co niektórym z naszego forum:
https://audiobudget.com/product/TIMMKOO/C630
https://audiobudget.com/product/YueGuangBaoHe/H1
Te słuchawki to dość nowy produkt (a jest jeszcze nowszy model), nie doczekały się jeszcze recenzji na zagranicznych portalach i ich cena też się nie unormowała --- dlatego też piszę o nich w temacie tanich słuchawek z Chin --- można je trafić naprawdę bardzo tanio. Mnie się udało je okazyjnie trafić w cenie - 16$ + koszt przesyłki do Polski, w efekcie zapłaciłem 22$.
Mają 1dd+2ba i są doskonale zestrojone - tyle mogę powiedzieć tak na szybko.

Rozrzut cen spory. A dźwiękowo do jakich dokanałówek są porównywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś podobnego na alibabie za przystępniejszą cenę:

https://www.alibaba.com/product-detail/Original-TIMMKOO-Audiophile-Hybrid-Earphones-With_60670378202.html

Minimalne zamówienie dwie sztuki, darmowa wysyłka do Polski. To mogą być te same?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, userfrom napisał:

Rozrzut cen spory. A dźwiękowo do jakich dokanałówek są porównywalne?

Tu masz opinię gościa, który ma je od tygodnia (it01to iBasso IT01, sech9 to Pioneer SE-CH9T):
In any event, i opine that the 631 is currently the best phone you can buy for less than $25--livelier and clearer than the urbanfun and much more coherent/accurate than the kz ed16/zsr. i like them more than the tin t2, which lacks a bit of subbass presence. isolation, btw, is better than i first thought. where these really excel is high end reproduction--they're actually more detailed and truer to source than the $100 raves like the it01 and sech9t, which isn't to say they're better overall. what they give up to much pricier iems is soundstage size--they're less holgraphic and enveloping than the aforesaid, with instruments placed over a lower space. to my ears, they most closely resemble the bosshifi b3s, another budget hybrid which doesn't sound like a budget hybrid.

17 minut temu, sn4ke napisał:

Znalazłem coś podobnego na alibabie za przystępniejszą cenę:

https://www.alibaba.com/product-detail/Original-TIMMKOO-Audiophile-Hybrid-Earphones-With_60670378202.html

Minimalne zamówienie dwie sztuki, darmowa wysyłka do Polski. To mogą być te same?

To są dokładnie te słuchawki. Taką mają normalną cenę w Chinach. Od tej strony zaczynałem swoje "poszukiwania". Tylko wtedy nie znalazłem tej darmowej wysyłki.
Znalazłem wtedy taką, gdzie cena wysyłki była wyższa niż słuchawek -klik-
@sn4ke :)

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kupujący, ponad tysiąc sztuk, rok temu, słuchawki ogólnie nieznane - widziałem i nie potrafię odpowiedzieć. Nie potrafię powiedzieć też jak długo te C631 są na wewnętrznym chińskim rynku. Dla nas, spoza Chin to jednak raczej nowość. Choć już jest nowszy i nowocześniejszy model firmy Estron/Timmkoo. Ta firma jest projektodawcą/wynalazcą/wytwórcą i tego modelu słuchawek, a właściwie całej gamy słuchawek. A jeszcze w większym stopniu przetworników armaturowych. Estron/Timmkoo  - to potentat na chińskim rynku, a ten nowszy model to C633. Tu ich szersza oferta:
-klik-

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka z Chin, Artiste DC1 z ceramicznym przetwornikiem.
Trochę prześledziłem sobie temat na rosyjskim forum. Jak komuś się chce to można translatorem coś niecoś poczytać, chyba, że ktoś zna.

 

http://player.ru/showthread.php?t=210164&s=79086510c18f6ff8e2dce932b6ddb1bc

index.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie firma KZ nie próżnuje i na aliexpress pojawił się dzisiaj kolejny ich model:
-KZ ZS4-
1BA + 1DD, cena niezła, niezły wygląd --- kopułki prawa i lewa (R i L) - mają różne kolory :)
30095 BA :)

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie debet to bym te ZS4 kupił już w tej chwili :P A co do AS10 też bardzo jestem ciekaw co to będzie :D Miałem posłuchać w ten weekend trochę ZST, ZSR, ES4 i ZS10 na zmianę a czas uciekł i nici z planów ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zakupu słuchawek firmy KZ konkretnie modelu AS10 - nie z aliexpress?

Ten miesięczny czas dostawy zdecydowanie nie zachęca, a słuchaweczki przydałyby się na już :D 

*widziałem też możliwość zakupu tych słuchawek na Gearbest ale tam dostawa jest przewidziana na 15-28 dni także również słabo

 

Interesowałby mnie zakup z jakiegoś sklepu on-line w PL albo stacjonarnie na terenie Warszawy.

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat - będę wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa. Jeśli premiera jest świeża, to i tak musisz zaczekać miesiąc aż towar dotrze do dystrybutorów. W tym momencie na jedno wychodzi niezależnie jak chcesz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, strong6 napisał:

W międzyczasie firma KZ nie próżnuje i na aliexpress pojawił się dzisiaj kolejny ich model:
-KZ ZS4-
1BA + 1DD, cena niezła, niezły wygląd --- kopułki prawa i lewa (R i L) - mają różne kolory :)
30095 BA :)

wydają te słuchawki w zastraszającym tempie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to szczyt absurdu, zawalić rynek i niech się jakiś tam hype co chwilę kręci, 'testy' każdego modelu na youtubie i setki bezwartościowych postów na headfaju. Jeszcze jakiś czas tak pojadą a potem każdy machnie ręką na ich nowe słuchawki. Albo i nie, niektórzy chyba je kolekcjonują :)

Edytowane przez Bokrug
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zakupu słuchawek firmy KZ konkretnie modelu AS10 - nie z aliexpress?
Ten miesięczny czas dostawy zdecydowanie nie zachęca, a słuchaweczki przydałyby się na już  
*widziałem też możliwość zakupu tych słuchawek na Gearbest ale tam dostawa jest przewidziana na 15-28 dni także również słabo
 
Interesowałby mnie zakup z jakiegoś sklepu on-line w PL albo stacjonarnie na terenie Warszawy.
Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat - będę wdzięczny  
Ja zamówiłem na Gearbeście z przesyłką Priority Line - jakieś dwa tygodnie powinna iść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba liczą na kolekcjonerów :) . Gdyby nie wypuszczali nowych modeli pewnie mieli by mniejsza sprzedaż. Jednak widać jakieś tendencje do tego że kolejne ich produkty  coraz bardziej dopracowane.

1 minutę temu, kordal napisał:
8 godzin temu, Looper napisał:
Czy jest możliwość zakupu słuchawek firmy KZ konkretnie modelu AS10 - nie z aliexpress?
Ten miesięczny czas dostawy zdecydowanie nie zachęca, a słuchaweczki przydałyby się na już emoji3.png 
*widziałem też możliwość zakupu tych słuchawek na Gearbest ale tam dostawa jest przewidziana na 15-28 dni także również słabo
 
Interesowałby mnie zakup z jakiegoś sklepu on-line w PL albo stacjonarnie na terenie Warszawy.
Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat - będę wdzięczny emoji4.png 

Ja zamówiłem na Gearbeście z przesyłką Priority Line - jakieś dwa tygodnie powinna iść

Ostatnimi czasy Gearbest wysyła szlakami którymi szybko dochodzą do naszego kraju i potem tu są przetrzymywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z KZ ED16, gdzie słuchawki na 1,5 tygodnia utkwiły na " wymianie eksportowej". Na szczęście słuchawki już dotarły i jak na cenę ok 60zł grają naprawdę nieźle. Mam tylko nadzieję, że nie padną po 2 tygodniach jak KZ ZSA (niedługo napiszę moje wrażenia z krótkiego obcowania z tym modelem).

 

P.S.: Wciąż lecą do mnie TRN v80 i zestaw pianek QKZ.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

P.S.: Wciąż lecą do mnie TRN v80 i zestaw pianek QKZ.

 

Ja sobie zamówiłem pianki i tipsy New Bee, ciekaw jestem czy są coś warte https://m.gearbest.com/headphone-accessories/pp_661820.html?wid=1433363

 




Ostatnimi czasy Gearbest wysyła szlakami którymi szybko dochodzą do naszego kraju i potem tu są przetrzymywane.

Mi zazwyczaj w WER Warszawa przetrzymują max. 3 dni, choć raz przez kontrolę celną trwało to aż tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bokrug napisał:

Dla mnie to szczyt absurdu, zawalić rynek i niech się jakiś tam hype co chwilę kręci, 'testy' każdego modelu na youtubie i setki bezwartościowych postów na headfaju. Jeszcze jakiś czas tak pojadą a potem każdy machnie ręką na ich nowe słuchawki. Albo i nie, niektórzy chyba je kolekcjonują :)

Ja już jakiś czas temu machnąłem na KZ-ty ręką - nawet nie chodzi o to jak grają, ale własnie o ilość modeli no i tą grubą tulejkę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności