Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, strong6 napisał:

Te nowe hybrydy Xiaomi - Xiaomi Mi In-Ear headphones Pro 2 (QTEJ03JY) można dziś kupić za 10$:
-klik-

 

A to nie jest pierwsza wersja - na zdjęciach nie wyglądają na Mi Pro2....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja tych Xiaomi ostatnio mi się wyświetliła z Phonographa..:

http://www.thephonograph.net/xiaomi-mi-in-ear-headphones-pro-2-quantie-2-qtej03jy-review

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qsqa - Tin Audio T2 mają jak na dokanałówki dość unikatowe brzmienie, mają taką neutralną/naturalną sygnaturę brzmienia. Nie koloryzują brzmienia i może to stąd ta "nijakość".
Warto je wygrzać, chociaż ja po ich wygrzaniu kolosalnych zmian nie doświadczyłem,  poprawiła się kontrola niskich i wysokich tonów, tony średnie stały się bardziej klarowne.
Dobrze jest pobawić się różnymi tipsami (wielkość otworu i długość tipsów) i głębokością aplikowania ich do ucha (przysłonięcia przedniego otworu wentylacyjnego) - można uzyskać zmianę brzmienia.

 

1 godzinę temu, rychubil napisał:

Panowie! Kupiłem niedawno UiiSii CM5 i jestem mega zadowolony. Czy możecie polecić jeszcze jakieś podobne doki ale z ciut większym basem? 


@rychubil - UiiSii CM5 też są bardzo podatne na korektę brzmienia za pomocą tipsów. Ja najlepszy efekt uzyskałem na dużych silikonach z dużymi otworami.
Podobne cenowo? (tanie), dobrze grające z większym basem: EINSEAR T2, TRN V20, Swing IE800 i z jeszcze trochę większym basem - MEMT X5.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, strong6 napisał:

 UiiSii CM5 też są bardzo podatne na korektę brzmienia za pomocą tipsów. Ja najlepszy efekt uzyskałem na dużych silikonach z dużymi otworami.
Podobne cenowo? (tanie), dobrze grające z większym basem: EINSEAR T2, TRN V20, Swing IE800 i z jeszcze trochę większym basem - MEMT X5.

 

Dzięki za podpowiedź o kombinacji z tipsami, będę próbował a swoją drogą poszukam sobie jeszcze tych słuchawek co napisałeś. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie Tin T2 -out of the box brzmią ... jakoś tak nijako. W związku z tym mam pytanie - wygrzewać, czy próbować z innym kablem (jeżeli inny kabel, to jaki) ?
Grzej.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rychubil napisał:

 

Dzięki za podpowiedź o kombinacji z tipsami, będę próbował a swoją drogą poszukam sobie jeszcze tych słuchawek co napisałeś. 

Pozdrawiam :)

Jeśli Ci spasowały UiiSii CM5 to najbliżej do nich mają, doskonale grające (w swej cenie) TRN V20. Podobną sygnaturę dźwiękową do TRN V20 mają RevoNext RN-QT2, cenowo od nich znacznie droższe ale i reprodukujące "lepszy" dźwięk.
Dla zwolenników znacznie bardziej nasyconego brzmienia od Tin Audio T2 polecam RevoNext RN-QT2. Podobne cenowo (dobrze jest trafić je w promocji, bo teraz cena poszła w górę) do Tin Audio T2 i grające co najmniej w tej samej lidze. To taka lepsza, "poprawiona" (z łagodniejszymi wysokimi tonami) wersja KZ ZS6.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Hmm ...T2 nijako. Grają dobrze z kabelkiem boxowym.

Może ze źródłem coś nie tak?

Też mi brzmiały "nijako", neutralne studyjniaki, już wolałem E-MI CI880, czy jakoś tak, przynajmniej były super szczegółowe, choć też chudzielce ;).

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strong6 napisał:

@Qsqa - Tin Audio T2 mają jak na dokanałówki dość unikatowe brzmienie, mają taką neutralną/naturalną sygnaturę brzmienia. Nie koloryzują brzmienia i może to stąd ta "nijakość".
Warto je wygrzać, chociaż ja po ich wygrzaniu kolosalnych zmian nie doświadczyłem,  poprawiła się kontrola niskich i wysokich tonów, tony średnie stały się bardziej klarowne.
Dobrze jest pobawić się różnymi tipsami (wielkość otworu i długość tipsów) i głębokością aplikowania ich do ucha (przysłonięcia przedniego otworu wentylacyjnego) - można uzyskać zmianę brzmienia.

 

Dzięki, popróbuję z innymi tipsami, na razie 10 godzina wygrzewania ?

 

Godzinę temu, chico99 napisał:

Hmm ...T2 nijako. Grają dobrze z kabelkiem boxowym.

Może ze źródłem coś nie tak?

 

Źródlo to Shanling M0, więc raczej neutralny grajek, no nic, pobawię się jeszcze z nimi, może to faktycznie zasugerowanie się poprzednimi słuchawkami ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafal735r napisał:

Mnie denerwuje ten kabel za uchem. Często wyjmuje słuchawki i ciągle trzeba go poprawiać lub formować. Denerwujące to trochę. 

A tak wiszą sobie jak kolczyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, strong6 napisał:

Jeśli Ci spasowały UiiSii CM5 to najbliżej do nich mają, doskonale grające (w swej cenie) TRN V20. Podobną sygnaturę dźwiękową do TRN V20 mają RevoNext RN-QT2, cenowo od nich znacznie droższe ale i reprodukujące "lepszy" dźwięk.

 

Zdecydowałem się na TRN V20 (niecałe £15).

RevoNext RN-QT2 na zdjęciach i papierze prezentuje się ciekawie ale troszkę drogo, może kiedyś.

strong6 - dzięki za info ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jako, że już nawet polubiłem te FLC8S, to dam znać co widziałem, co słyszałem ;) Nie była to podróż na marsa na pewno (przeskok jak między słuchawkami za 10usd a 50 usd nie był tak zauważalny, co gdzieś w wątku było sugerowane) i nie ma sensu skupiać się na porównaniu różnic z np. KZ ZS6, ogólne wrażenie jest adekwatniejsze: przewyższają tańsze konstrukcje całościowym tuningiem. Nie ma w tych FCL8S jakiś super wodotrysków niespotykanych w tańszych słuchawkach (niektóre aspekty tańszych nawet je przewyższają), są zwyczajnie kulturalne w każdym aspekcie i nie męczą (chociaż jak im wpiąłem z ciekawości ten przewód ~~silver plated KZ, to stały się męczące w odróżnieniu od KZtów, te na niego reagują inaczej, ale tak, mimo wszystko srebro to dobry kierunek, trzeba tylko wyższej klasy)).

Można je też wypunktować oczywiście i zajojczyć się na śmierć. Nie są to dwa rożne skrajnie światy, lecz to tylko i AŻ (dla niektórych) detale. 

IMO, na tym przypadku konkretnym, w jakimś sensie wirtualne wrażenie narastania sq/$ jest mylne i myślę, że to w tym wątku właśnie napędza ludzi do eksperymentów (jak się trafi 100% w preferencje, to mocno to rekompensuje całe tło). Dlatego warto zbierać taniochy zwłaszcza jeśli mogą zaraz ulec destrukcji. ZS6 nadal na pewno będę używał poza domem ;)

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z tej klasy słuchawkami, to możesz po prostu dużo rzeczy nie dostrzegać. Zostań tylko z nimi przez powiedzmy miesiąc (w międzyczasie na pewno jeszcze coś pogrzebiesz przy filtrach) i dopiero wtedy wróć na tanie chińczyki. Z reguły błyskawicznie wychodzą wtedy słabości budżetówek. Moja narzeczona po takim zabiegu była przekonana, że jej stare słuchawki się popsuły, mimo że na początku praktycznie nie słyszała różnicy.

A jak się okaże, że jednak dalej FLC grają po prostu trochę inaczej, to do komisu je - szkoda kasy na coś, co nie daje postępu :)

 

Tylko się zastanawiam pod jakim względem przegrywają ze słuchawkami za 10 dolarów. Bas za mało kopie? Za bardzo techniczne granie?

Edytowane przez Inszy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem ZS6 ze sreberkiem mają taką sobie separację (przez to też holografię), matową barwę, brak lśnienia na wysokich, ale cała kultura jest po ich stronie. Ustawiłem je tak by przypominały sygnaturę Kztek i trzeba powiedzieć, że ogólnie są lepsze, to nie ulega wątpliwości.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat dziwne. FLC mają taką sobie separację i matową barwę? O ile KZ są dość jazgotliwe, więc można powiedzieć, że mają "więcej lśnienia", choć filtrami można podbić górę FLC, to o separacji z FLC mogą sobie pomarzyć.

Może z torem się nie zgrywają, albo jakieś dziwne ustawienie filtrów mają? W każdym razie dziwne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności