Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MobyDick napisał:

Inszy powinien Ci coś doradzić z wąskimi tulejkami. Do tej pory nic na ten temat nie powiedział.

Ależ powiedziałem: tanie chińczyki z armaturą mają grube tulejki i tyle.

Były Remaxy i Kinery, ale już nie są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci dołączają do swoich słuchawek tipsy w rozmiarze XS. Spotkałem się kiedyś w necie z opinią że coś takiego jest zbędne, no chyba że dla małych dzieci. Jak widać są potrzebne. 

ps : Xiaomi do swoich hybryd dołącza tipsy w rozmiarze XS i mają one tulejki o niedużej średnicy ( 5 mm ) do tego są dość cienkie i miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ich tulejki mają 5 mm . Z zasady tipsy mają mniejsza średnicę otworu i one mają otwór najprawdopodobniej T400 . Do tego ich tulejki są dość krótkie i sam kształt obudowy driverów dobrze i wygodnie utrzymuje słuchawki w uszach. Przy rozszerzających się kanałach mogą wymagać większych tipsów niż używane zwykle. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał że są niewygodne. A są znacznie bardziej ergonomiczne niż na to wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi przecież żeby się męczyć że słuchawkami ;) ? Mają być też wygodne w miarę (szczególnie doki). Zresztą tak jak pisałem kupiłem mh1 i wydaje mi się że to dobry wybór bo są pancerne w przeciwieństwie do Chińczyków (w ZST wypadały mi kabelki z muszli bo się wyrabiało połączenie) i z opinii na forum wynika że chinczyki nie mają startu do mh1 ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MH1 są bardzo fajne i można je kupić śmiesznie tanio (oryginalne oem-y ), do tego dołączają do nich 2 zestawy po 4 pary tipsów i w tym w rozmiarze XS. Tanie są głownie z powodu problemów z sztywnymi przewodami, na które ludzie narzekają. Do tego często zdarza się że podłączone do telefonu w ruchu zatrzymują muzykę ( samoistnie ). Dlatego są często rekablowane przez hobbystów. Jednak jeśli chodzi o jakość dźwięku to zależy od gustu. MH1 wygrają chyba tylko u zagorzałych wrogów armatur z tymi hybrydami Xiaomi. Do tego obie generacje tych hybryd grają zupełnie innym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój jest niedzielny wieczór i coś wesołego powiedzcie np że @Inszystał się funboyem KZ :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie je przedwczoraj wyciągnąłem :) ( ZSR ) . Oskar2905 omijaj je z daleka :) grają fajnie, ale to są najbardziej przegięte tuleje z możliwych :D

2 minuty temu, Bokrug napisał:

A skąd się w ogóle u małym chudych Chińczyków wzięły szerokie przewody słuchowe.

Pewnie żyli w bardzo niebezpiecznych warunkach i muszą mieć bardzo czuły słuch. U nich nawet pszczoły są znacznie bardziej jadowite i agresywne niż u nas  :D , a miodu mało dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MobyDick napisał:

U nich nawet pszczoły są znacznie bardziej jadowite i agresywne niż u nas  :D , a miodu mało dają.

 

Skąd taka wiedza?

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Czytałem o przypadkach spiłowania tego zakończenia żeby nie gniotło. Ja mimo że lubie duże tulejki to musiałem do nich dobrać specjalne tipsy i przypasowały mi do nich takie które u mnie już długo leżały nie używane.

 

Nie wiem co tam spiłowywać, kołnierz jest ledwo wyczuwalny. Gdzie o tym czytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

MH1 są bardzo fajne i można je kupić śmiesznie tanio (oryginalne oem-y ), do tego dołączają do nich 2 zestawy po 4 pary tipsów i w tym w rozmiarze XS. Tanie są głownie z powodu problemów z sztywnymi przewodami, na które ludzie narzekają. Do tego często zdarza się że podłączone do telefonu w ruchu zatrzymują muzykę ( samoistnie ). Dlatego są często rekablowane przez hobbystów. Jednak jeśli chodzi o jakość dźwięku to zależy od gustu. MH1 wygrają chyba tylko u zagorzałych wrogów armatur z tymi hybrydami Xiaomi. Do tego obie generacje tych hybryd grają zupełnie innym dźwiękiem.

Jedynki są moim zdaniem świetne. Dają radość ze słuchania muzyki i nic nie drażni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też je bardzo lubię . Jednak w moim przypadku prawdą okazało się to że gdy chciałem je używać poruszając się poza domem podłączone do telefonu to faktycznie co chwile musiałem sięgać po przycisk żeby wznowić odtwarzanie. Te sztywne przewody dla mnie nie są problemem. Wystarczy użyć klipsa i odpowiednio je ułożyć. Za to w domu nigdy mi nie zatrzymały muzyki z telefonu.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności