Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Oskar2905 napisał:

No to już kolejne do odstrzału. Nie ma mowy żebym zapalenia od nich nie miał...

 

Zaloz duze gumki z aliexpress za 2$ i wtykaj tylko na skraj kanalu tak ze sluchawki wystaja. Izolacja taka se ale inaczej to by chyba tylko kulfon byl w stanie uzywac tych chinskich dzwiekowych petardów.

 

comment_w6bThsA2cXtJlSLJig8yOX3mMCczWoXo.jpg

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zaloz duze gumki z aliexpress za 2$ i wtykaj tylko na skraj kanalu tak ze sluchawki wystaja. Izolacja taka se ale inaczej to by chyba tylko kulfon byl w stanie uzywac tych chinskich dzwiekowych petardów.
 
comment_w6bThsA2cXtJlSLJig8yOX3mMCczWoXo.jpg.3d05841f3ea27d44a07083fc68e8b54c.jpg
 
 
Ja używam choinki ale podwójnej tylko i jest git a już myślałem, że Tinaudio t2 nie będę mógł używać...

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Myślałem że tylko ja jeden jestem taki dziwny .
Nie Ty jeden.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze założyć tipsy piankowe do Xiaomi  które masz. Mnie te słuchawki nie przypadły do gustu ( na początku ) ze względu na ostrą górę. Po jakimś czasie odleżenia nieużywane zaczęły grać lepiej. W drugiej generacji jest znacznie mniej dołu, góry jest trochę więcej głównie przez to, ale jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MobyDick napisał:

Spróbuj jeszcze założyć tipsy piankowe do Xiaomi  które masz. Mnie te słuchawki nie przypadły do gustu ( na początku ) ze względu na ostrą górę. Po jakimś czasie odleżenia nieużywane zaczęły grać lepiej. W drugiej generacji jest znacznie mniej dołu, góry jest trochę więcej głównie przez to, ale jest dużo lepsza.

Sprzedałem je dawno. Robiłem podejście kilka razy i zawsze z tym samym efektem. 

Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

no tak ;) . 

Sluchawki mają być tylko do pracy i do tego do taniego grajka Ruizu albo telefonu. 

W domu słucham Sony MDR-1A, ale i to rzadko. Wiszą tylko i się kurza. Najczęściej gra normalny system stereo w pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

W całej reszcie chińskich hybryd góra jest jednak podbita.

Nie we wszystkich, bo Senfery DT3 miały ją cofniętą, ale za to na dobrym poziomie.

Ich już nie ma w sprzedaży, ale ostatnio pojawiły się hybrydy o identycznej budowie, więc może to jakiś rebrand:

https://www.aliexpress.com/item/New-2018-ET1102-Wood-Earphones-Professional-Hybird-Dynamic-with-BA-Stereo-in-ear-Bass-Earbuds-Mp3/32864685906.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doki na mikrodriverach z reguły mają przetworniki w tulejce, więc ta jest gruba.

Rozmiar T200 mają Lypertek MEVI. Ale nie wiem czy nie są za mało egzotyczne, bo Bigmaras ma je w ofercie, więc trochę już wypadają z tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w uchu mi leżały Sony mh1. Podobno mają też T200 (albo coś zbliżonego). Jest jakiś spis słuchawek ze względu na rozmiar tulejki? Dobra kupiłem Sony mh1 ;) . Za 50zl na allegro i mam pewność że nie będzie problemu z leżeniem w uchu ;) . U mnie sprawa się rozwiązała ;)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma uszy Gargamela może jednak polubi :

IsKBYKw.jpg

Edytowane przez requal
Nowa zajawka od KZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z tymi problemami ze słuchawkami KZ do noszenia z przewodem prowadzonym ponad uchem. Nie mam dużych uszu i nie mam z ty żadnych problemów.  Oni chyba projektują je do typowych uszu i jeśli ktoś ma uszy w których źle leża, to jest masa słuchawek o innej budowie. Również średnice tulejek nie sprawiają mi problemów. Jest też masa słuchawek z tulejkami o małej średnicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszły trn v20, na razie znowu posłuchałem ich tylko z Moto E (nie przeniosłem się jeszcze całkowicie na Axona 7 mini) i jestem bardzo zadowolony, dla mnie na najmniejszych oryginalnych gumkach są bardzo łatwe w zakładaniu i wygodne, dużo bardziej od UiiSii HM7, ale ja mam BARDZO DZIWNE kanały słuchowe, więc proszę się nie sugerować. Prawdopodobnie przez jakiś czas nie zamówię doków (pewnie T2 wpadną z jakiejś promocji). A wracając do poprzedniej dostawy - RY4S naprawdę polubiłem, do MS16 nie umiem się przekonać, są dla mnie strasznie nijakie, dźwięk jest ok, ale ani razu nie odczułem takiego pozytywnego zaskoczenia, jak w RY4S i tych trn v20, może kwestia braku wygrzania, albo słabych źródeł. Jeżeli chodzi o pchełki to chętnie bym czegoś jeszcze posłuchał, ale jest strasznie dużo opcji a nie chcę robić kolekcji tylko kupić maksymalnie dwie pary. Ktoś tu słuchał Qian69, Willsound mk1/2 (rev2) lub emx500?

PS. Te pytanie pewnie się nadaje bardziej do fanklubu pchełek.

Edytowane przez Vabigoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Vabigoon napisał:

RY4S naprawdę polubiłem, do MS16 nie umiem się przekonać, są dla mnie strasznie nijakie, dźwięk jest ok, ale ani razu nie odczułem takiego pozytywnego zaskoczenia, jak w RY4S i tych trn v20, może kwestia braku wygrzania, albo słabych źródeł. Jeżeli chodzi o pchełki to chętnie bym czegoś jeszcze posłuchał, ale jest strasznie dużo opcji a nie chcę robić kolekcji tylko kupić maksymalnie dwie pary. Ktoś tu słuchał Qian69, Willsound mk1/2 (rev2) lub emx500?

Ja mam EMX500 i Qian69.

Jeżeli chodzi o qian to jakiś czas temu na audiobudget pojawiła się recenzja. Moje odczucia są jednak trochę inne. 69 grają poprawnie - to bardzo trafne określenie ich grania. Dół nie zachwyca. Nie jest zły, ale poprawny. Średnica (tu znowu) poprawna. Góra też. Ogólnie nie sprawiły, że wyleciałem w bamboszach przez sufit do sąsiada. Moje wrażenia były raczej takie: "Aha, ok". Ogólnie nie są złe, ale też nie wyróżniają się przyjemnością dźwięku. Używam ich tylko do porównywania, a udało mi się je wyrwać w promocji za mniej niż 10 $. Gdybym wtedy wiedział jakie są to bym sobie je odpuścił.

Natomiast EMX500 stawiają na przyjemność ze słuchania. Z moich wszystkich pchełek są najbardziej zbliżone do słuchawek pełnowymiarowych, ale  jeszcze im dużo brakuje, co nie znaczy, że nie jest dobrze. Dla mnie są naprawdę świetne. Dół podkreślony i schodzący nisko. Wyraźnie słuchać ich skłonność w stronę basowego grania, przy czym nie zamulają. Średnica wycofana. I to mnie trochę drażni, ale da się to przeżyć. Góra również podkreślona, chociaż nie kłuje w uszy jak inne popularne chi-fi. Z mojej nieszczęsnej kolekcji (którą mam wymienioną w syganturze) zaliczają się do tych, których nie żałuję, że kupiłem. Kabel w moim przypadku nie przeszkadza i się jakoś specjalnie nie plącze.

Mam też MS16 i RY4S. MS16 są spoko, ale wolę inne. Za to RY4S lubiłem bardzo dopóki nie doszły emx500. Willsound nie mam, ale podobno koszą konkurencję. Bardzo w mój gust trafił dźwięk Faaeal Iris i Ty Hi-z. Ale może niekoniecznie trafić w twój :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

Nie rozumiem o co chodzi z tymi problemami ze słuchawkami KZ do noszenia z przewodem prowadzonym ponad uchem. Nie mam dużych uszu i nie mam z ty żadnych problemów. 

O to chodzi, że z reguły stosują grubą tulejkę. Standardem jest T400, oni potrafią dobić do T600. Jak ktoś ma wąskie kanały, to T200 może być największą średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zst była t500 na przykład. Dla mnie to jest chore. Chyba tylko kulfon z avka inszego może ich używać wygodnie ;) . Takie mh1 czy xba-c10 które mają wąską tulejkę (t200 najprawdopodobniej) nie sprawiały mi problemów, no ale jak coś ma 6mm tulejkę to już przesada jest moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Nie rozumiem o co chodzi z tymi problemami ze słuchawkami KZ do noszenia z przewodem prowadzonym ponad uchem. Nie mam dużych uszu i nie mam z ty żadnych problemów...

Tu nie chodzi o uszy, tylko o kanały w uszach. Ja w żadnych KZ, które kupiłem, nie jestem w stanie złapać trwałego seala bez potrójnych gumek, które de facto wydłużają tulejkę przy okazji zmniejszając jej średnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może u Chińczyków jest jakaś zależność, mały pipi, ale za to szerokie kanały i tak płyną...
@Inszy jak grają te lypertec mevi? basówki jakieś? tulejka 200 mnie zainteresowała :)

ps. szukam w czajna w miarę tanich welurowych padów ok. 65x90mm (do August EP650), poleci ktoś coś? od jakich słuchawek szukać takich wymiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności