Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam prawdopodobnie większej wiedzy niż Ty, ale to co mówisz jest prawdą. Bo są różne zasady.

A (rzeczowe) porównywania i recenzje nawet sprzętu za kilka złotych to ciężka praca. (Podkreślam rzeczowe) Bo można znaleźć w gazetach i internecie bardzo różne recenzje. Wiele z nich jest opłaconych, że mają być pozytywne, ale to i tak nie jest najgorsze. Przeczytałem ostatnio recenzję jakichś doków na bluetooth w której było (parafrazuję) : `Wykonanie dosyć solidne. Na baterii trzymają całkiem długo. Są głośne. Wygodne. Dobra jakość dźwięku. Mocny bass. Co prawda nie są tanie, ale są najlepsze w swoim przedziale cenowym. Alternatywą są takie firmy krzak. Wyglądem się nie dużo różnią i ceną też. Ogólnie polecam`  Recenzja była o wiele dłuższa, ale można ją tak skrócić. Można wykorzystać potem do wielu innych i nie trzeba ich w ogóle mieć na uszach.

Dlatego konkretne/miarodajne recenzje się ceni :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sir Nick napisał:

Zgromadziłem swoją super czwórkę chi-fi dokanałówek w tej chwili: urbanfun hi-fi, kz zs5 v1, kz zs10 i tin audio t2. Razem kosztowaly około 400pln i oferują różnorodność prezentacji dźwięku. Za tę sumę, czy troche więcej, mógłbym kupic jeden model, który oferowałby mi jeden typ dźwięku i to bez gwarancji, ze przypadłby mi do gustu a możliwości przetestowania przed zakupem nie mam raczej wielkich. A żeby miec takie cztery ich odpowiedniki z droższych modeli od  renomowanych  producentów, to rachunek szedłby juz w rejony, gdzie pojawiloby sie za duzo zer.  Dlatego produkty z Chin dają możliwość eksperymentowania i definiowania swoich preferencji audio, zwlaszcza początkującym audiomaniakom bez rozczarowania "audiofinansowego".

 

(...) przede wszystkim LICZY SIE MUZYKA!!! 

 

 

 

No dokładnie! :D Często jest tak, że "smak" do audio można sobie wyrobić porównując do siebie tańsze produkty. Ale skala zawsze jest... Przynajmniej człowiek się uczy, że sprzęt A brzmi tak, a sprzęt B już inaczej. Potem jak przychodzi porównywać do siebie coś droższego, to się wie jak to ugryźć. Sam jestem bardzo zadowolony z moich KZ ZST ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie ED15. Właśnie włączyłem je pod X3MKIII i jestem zdziwiony, że są aż tak basowe. Mimo, że detal jest słyszalny to chyba najbardziej przypominają mi ZST na stockowym kablu,  mniejsza scena ale i tak dobra jak tę konstrukcję słuchawek. Wykonanie w moim przekonaniu stoi na bardzo dobrym poziomie jak za słuchawki poniżej 60 zł. Jedyne obawy budzi może i ładnie wyglądający ale sprawiający wrażenie delikatnego kabel.

Myślę, że mogą zawalczyć z ED10 jako tani sprzęt na spacery. Słuchawki sprawdziłem na podstawowych gumkach z zestawu.

To tylko moje pierwsze wrażenia out of box. 

IMG_20180602_115249.jpg

IMG_20180602_115125.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Binambik napisał:

Właśnie dotarły do mnie ED15. Właśnie włączyłem je pod X3MKIII i jestem zdziwiony, że są aż tak basowe. Mimo, że detal jest słyszalny to chyba najbardziej przypominają mi ZST na stockowym kablu,  mniejsza scena ale i tak dobra jak tę konstrukcję słuchawek. Wykonanie w moim przekonaniu stoi na bardzo dobrym poziomie jak za słuchawki poniżej 60 zł. Jedyne obawy budzi może i ładnie wyglądający ale sprawiający wrażenie delikatnego kabel.

Myślę, że mogą zawalczyć z ED10 jako tani sprzęt na spacery. Słuchawki sprawdziłem na podstawowych gumkach z zestawu.

To tylko moje pierwsze wrażenia out of box.

 

Noooo ... wreszcie coś w temacie:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2018 o 13:39, Inszy napisał:

Nie, to "tu" było w sensie "w tym temacie", a nie "tu, w Twoim poście".

Mi chodzi o ogólne zjawisko nadmiernego hajpowania i pochwały zbieractwa, które w ciągu ostatniego roku mocno się nasiliło. W końcu raptem kilka stron wcześniej mieliśmy podaną listę obowiązkowych zakupów słuchawkowych. Wielokrotnie przewijało się też (głównie w tym temacie) "Masz do wydania 200 zł? To kup xxx oraz zzz, bo razem kosztują 20 dolarów, a grają lepiej niż cokolwiek za 200" i inne tego typu stwierdzenia. Jak ktoś jest zupełnie nieobeznany w temacie i przychodzi tu po radę, to jak ma odbierać tego typu posty? Dzięki otrzymywanym PW niestety wiem, że ludzie nie do końca wyłapują w tym drobną sugestię, by wybrać jeden z podanych modeli czy odbierają je jako żarcik, tylko traktują to poważnie i robią zgodnie z tym, co im napisano. A później zapytania co kupić, bo chińczyk okazał się nie tak wspaniały jak obiecywano...

 

Ja jestem ogólnie rozczarowany chińskimi dokami z segmentu do 100 zł. Urbanfun Hifi, KZ ZST, Remax RM-610D, Awei ES-900i i coś tam jeszcze.

Wszystkie na planie V z mocno podbitym basem.  Przy cichym odsłuchu jest względnie ok, ale przy większej głośności jest nieznośnie szczególnie w wyższych rejestrach.

Były jeszcze u mnie Vivo XE800 (trochę droższe). Tu też rozczarowanie, ale drugi biegun – strasznie chude brzmienie. Nie pomogła żonglerka piankami i tipsami i poszły na sprzedaż.

Pozostało mi wiązać nadzieję z pułapem lekko wyższym  – TinAudio T2, Carbo Tenore, Fidue A65, Hifiman RE-400.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Noooo ... wreszcie coś w temacie
A w ogóle to przydałyby się subiektywne rankingi tanich doków, na wzór tego który zrobił Spawn, bo ostatnio bałagan w temacie jest niesamowity.

Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wiatrak napisał:

Ja jestem ogólnie rozczarowany chińskimi dokami z segmentu do 100 zł.

 

Posłuchaj swingów lub ZSR.

 

14 minut temu, wiatrak napisał:

Nie pomogła żonglerka piankami i tipsami ...

 

Do testowania chińczyków, już było o tym, obowiązkowo spiral doty.

Niejednokrotnie się dziwiłem jak zmieniają brzmienie doków chińskich, i nie tylko.

Ostatnio uporządkowały TRN V20.:D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZSR serio takie dobre ?

Zobaczymy co to będzie ;)  Potem chyba jak kolega wyżej pisał będzie trzeba ten puap  około 50$ atakować.

Na chwilę obecną dla mnie głównymi dokami są ZS5 v1 i uważam, że mimo iż jest to V to jednak bardziej kulturalne niż pozostałe KZ. ZSR są bardziej zrównoważone niż ZS5?

Czekam za ZSA, które zamówiłem, niby jakaś nowa armatura...cóż za te 60 zł to można obadać ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 08:03, chico99 napisał:

Jest taki pomysł, w sumie nie mój, ale go popieram.:)

Kilku początkujących forumowiczów napisało do mnie na PW.

Chcą zacząć, coś sobie, na początek, kupić. ale już tego wątku nie ogarniają.

Sami obawiali się napisać, bali się @Inszego :P

Też uważam, że przydało by się jakieś podsumowanie.

Ja nie czuję się na siłach, mam za mało tych najnowszych chińczyków.

Ale kolega @strong6 jest, jak najbardziej, na bieżąco i głęboko w temacie:)

Więc jak znalazłby trochę czasu ... z naszą pomocą, oczywiście.:)

Widziałbym to w formie listy np. top10. Niekoniecznie z pozycjonowaniem.

Np. nazwa słuchawek, odpowiedniki słuchawek(jak są takie), cena(od,do),

krótka charakterystyka, kilka słów.

 

9 minut temu, Ros napisał:

A w ogóle to przydałyby się subiektywne rankingi tanich doków, na wzór tego który zrobił Spawn, bo ostatnio bałagan w temacie jest niesamowity.

 

O to, to ...

Próbowałem mobilizować ludzi ale chyba dyskusja, czytaj spór, o tym czy kupować, zbierać, gromadzić, kolekcjonować, kupować, sprzedawać,

czy też nie, wydaje się obecnie na topie;)

2 minuty temu, Binambik napisał:

ZSR serio takie dobre ?

Zobaczymy co to będzie ;)  Potem chyba jak kolega wyżej pisał będzie trzeba ten puap  około 50$ atakować.

Na chwilę obecną dla mnie głównymi dokami są ZS5 v1 i uważam, że mimo iż jest to V to jednak bardziej kulturalne niż pozostałe KZ. ZSR są bardziej zrównoważone niż ZS5?

Czekam za ZSA, które zamówiłem, niby jakaś nowa armatura...cóż za te 60 zł to można obadać ;) 

 

Imho ZSR to najbardziej spójne brzmienie wśród KZ-ów.

Moje ZSA też powinny być na dniach.

Teraz na tapecie QKZ VK1:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

 

 

O to, to ...

Próbowałem mobilizować ludzi ale chyba dyskusja, czytaj spór, o tym czy kupować, zbierać, gromadzić, kolekcjonować, kupować, sprzedawać,

czy też nie, wydaje się obecnie na topie;)

Czyli co? Każdy względem tego co przerobił z ch-iem'ów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Czyli co? Każdy względem tego co przerobił z ch-iem'ów?

 

Myślę, że tak. Bo jak zaczniemy dyskutować jak to zrobić,

to skończy się na biciu piany i słownych przepychankach.;)

 

Niech każdy napisze co ma i jak mu to gra.

Tak jak napisałem wcześniej:

"Np. nazwa słuchawek, cena(od,do), krótka charakterystyka, kilka słów."

Jak wyjdzie, tak wyjdzie ale wątek ponownie stanie się trochę bardziej merytoryczny.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymam jeszcze chwilę, bo ZS10 już czekają na pakę do paczkomiotu, a wiążę z nimi jakąś tam nadzieję po ZS6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Ja się wstrzymam jeszcze chwilę, bo ZS10 już czekają na pakę do paczkomiotu, a wiążę z nimi jakąś tam nadzieję po ZS6.

 

Można by to ująć w formie zestawienia top10,

chyba, co najmniej, dyszkę każdy już nazbierał:)

 

Jestem na tym samym etapie, ZS6 nierówne granie i kiepska ergonomia, słaby seal. Też czekam na ZS10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

Można by to ująć w formie zestawienia top10,

chyba, co najmniej, dyszkę każdy już nazbierał:)

 

Jestem na tym samym etapie, ZS6 nierówne granie i kiepska ergonomia, słaby seal. Też czekam na ZS10.

Dla mnie świetne. Fantastyczna scena, detale i bas, czytelna, ale lekko wycofana średnica. Wg. mnie grają wyłącznie z jaśniejszych i chłodniejszych źródeł. Z ciepłej buły to idzie rzeczywiście jazgot. Nie poleciłbym nikomu nieświadomemu.

 

Co do ergonomi: wsadziłem im falaka od Remaxów, który strasznie mnie przy nich wkurzał (wypadały) i trzymają się komfortowo, seal o dziwo też dobry (pomimo problemów w Remax), może przez noszenie ote.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, requal napisał:

Dla mnie świetne. Fantastyczna scena, detale i bas, czytelna, ale lekko wycofana średnica. Wg. mnie grają wyłącznie z jaśniejszych i chłodniejszych źródeł. Z ciepłej buły to idzie rzeczywiście jazgot. Nie poleciłbym nikomu nieświadomemu.

 

Co do ergonomi: wsadziłem im falaka od Remaxów, który strasznie mnie przy nich wkurzał (wypadały) i trzymają się komfortowo, seal o dziwo też dobry (pomimo problemów w Remax), może przez noszenie ote.

 

 No to gratuluję, ja z nich zrezygnowałem i sprzedałem, po tym jak, podczas drzemki, ostre krawędzie kopułki, zraniły mi ucho.;)

Być może ich, do końca, nie odkryłem.:P

 

1 godzinę temu, Inszy napisał:

No to czekamy na ten spis ☺️

 

@Inszy już łapki zaciera, będzie nas punktował aż do bólu .. :P

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZS6 bronią się same po części, tzn. co jakiś czas ktoś gdzieś tam potrafi z nich trochę wycisnąć.. no moim zdaniem sporo można :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu miałbym coś punktować? Moim zdaniem subiektywny ranking nie podlega żadnym dyskusjom.

A jak ktoś się czuje na siłach zrobić takie zestawienie z opisami, to super, może komuś się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

Niby czemu miałbym coś punktować? Moim zdaniem subiektywny ranking nie podlega żadnym dyskusjom.

A jak ktoś się czuje na siłach zrobić takie zestawienie z opisami, to super, może komuś się to przyda.

 

Dobra, dobra ...  jak spis się pojawi, mimo że subiektywny, nie wierzę żebyś trochę nie pomarudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do opisu słuchawek każdy ma inny gust i uszy więc dla jednych mogą być dobre i dopasowane do uszu a dla innych mogłyby być niekomfortowe. Dodatkowo niektórzy są zwollennikami jednej marki a inni lubią kolekcjonować. Moim zdaniem zamiast recenzji i podpunktów można zrobić główny dział Słuchawki z chin i podtematy w których znajdują się poszczególne opisy lub dyskusje na temat jakichś słuchawek

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Moim zdaniem zamiast recenzji i podpunktów można zrobić główny dział Słuchawki z chin i podtematy w których znajdują się poszczególne opisy lub dyskusje na temat jakichś słuchawek

 


https://www.youtube.com/watch?v=2Qd-x_T5WGM

Też myślę, że wielu by to zadowoliło, aczkolwiek na pewno i wtedy też znajdą się niezadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności