Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, neonlight napisał:

A gdziesz to po 130pln-ów Ty widział? 

Były na jakimś promo evencie na aliexpress, mi udało się kuponami zbić cenę do niecałych 110 zł nawet :P

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bigmaras będzie miał Tiny audio w ofercie? :)
Fajnie by było bo mnie czekanie ostatnio już ponad 2 miesiące na glupie tipsy z Ali poważnie zniechęciło do takich zakupów :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, donpedro1979 napisał:

@Bigmaras będzie miał Tiny audio w ofercie? :)

Potwierdzone info. Pewnie na dniach pojawią się na Allegro, ale zawsze można pisać do niego bezpośrednio - żeby mu się nie nudziło ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, donpedro1979 napisał:

@Bigmaras będzie miał Tiny audio w ofercie? :)
Fajnie by było bo mnie czekanie ostatnio już ponad 2 miesiące na glupie tipsy z Ali poważnie zniechęciło do takich zakupów :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Oe2eEbi.jpg

 

;)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dodojuice napisał:

Przeczytałem kilkadziesiąt stron tego wątku i w zasadzie tyczy się on dokanałówek, które mnie średnio interesują (mam jedne Philipsa i używam ich raz na ruski rok). Czy poza Boss HiFi B8 są jeszcze jakieś nauszne/wokółuszne słuchawki warte rozważenia?

Jeszcze BossHiFi B6 są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jak ktoś nie ma dużej głowy, bo B8 są tylko na duże głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście część osób pisała, że słuchawki są dla nich zbyt duże. A takie pytanie z innej beczki - miałeś może okazję porównać B8/B6 do Focal Listen, bo chcę kupić jakieś słuchawki zamknięte i w zasadzie nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi dwoma modelami?

 

Edit: Wyczytałem jeszcze, że całkiem fajne są Msure N550.

Edytowane przez dodojuice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły  KZ ATE-S i EDR. EDR tyłka nie urwały jakoś. Grają, nie męczą, z braku laku. Raczej nie przekraczają swojej wartości.

ATE-S  - fajne, jak się je dobrze sparuje to potrafią zaskoczyć, poza tym są lekkie i dobrze siedzą u mnie w uchu. "..treble... harsh tonality" - jest, ale da się z tym żyć. Będę używał. :)

 

Teraz idą ZS10.. Słabo mi idzie pozbywanie się nadmiarów..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

Teraz idą ZS10.. Słabo mi idzie pozbywanie się nadmiarów..

A teraz policz ile wydałeś na te słuchawki, które w najlepszym przypadku "mogą być". I pomyśl, że mógłbyś za to kupić jedne, które po prostu dobrze grają ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dodojuice napisał:

Rzeczywiście część osób pisała, że słuchawki są dla nich zbyt duże. A takie pytanie z innej beczki - miałeś może okazję porównać B8/B6 do Focal Listen, bo chcę kupić jakieś słuchawki zamknięte i w zasadzie nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi dwoma modelami?

 

Edit: Wyczytałem jeszcze, że całkiem fajne są Msure N550.

Konstrukcyjnie MSUR N550 to jest to samo co B6, tylko z innymi padami i (chyba) w wyższej cenie.

B6 fabrycznie tyłka nie urywają swoim graniem, ale wystarczy wyciąć z padów te wewnętrzne materiałowe wkładki i zakleić plastrem dziurki które są pod padem (nie trzeba rozkręcać słuchawek) żeby grały co najmniej dobrze.

Listenów nie słuchałem, więc w kwestii porównania z nimi się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś KZ ES4? Zaczynają dochodzić do ludzi powoli, i z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to twierdzą że to najlepsze do tej pory słuchawki od KZ, twierdzą że lepsze są nawet od ZS10. Zamówiłem je wczoraj, zobaczymy :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

A teraz policz ile wydałeś na te słuchawki, które w najlepszym przypadku "mogą być". I pomyśl, że mógłbyś za to kupić jedne, które po prostu dobrze grają ?

Wszystko racja, ale co by jeszcze pogłębić ten temat, jest to też kwestia budowania doświadczenia i eliminacji. Część to pozytywne wrażenia, część negatywne. Nie chcę się mądrować, ale wydaje mi się ,że mimo wszystko najlepiej budować to doświadczenie od dołu. Podobnie można popłynąć dobierając komponenty na budowę wzmaka, i tutaj też pewne elementy z poziomu podstawowego są nie do zastąpienia. Droższe słuchawki też można przerotować i to zdrowo z tego co widzę. Teraz w każdym razie wiem, że bym chciał coś co gra górą i dołem jak ZS6 i utrzymuje "tone-realizm" jak Remax z jeszcze lepszym nasyceniem ;) Gdzie szukać?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

 jest to też kwestia budowania doświadczenia i eliminacji.

 

Dokładnie tak to jest. :)

 

3 godziny temu, Inszy napisał:

mógłbyś za to kupić jedne, które po prostu dobrze grają ?

 

@Inszy ma, jak zwykle rację, ale nie do końca;) Trzeba jeszcze wiedzieć, które to są, te najlepiej grające.

Nikt ci tego nie powie,  a jak już, to rada będzie, do bólu, subiektywna. 

Imho, doświadczenia opartego na setkach, czy tam tysiącach godzin odsłuchów różnych torów, słuchawek, nie odbierze ci nikt.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Myślałem, że to już sprawa zamknięta :huh:
 

@Inszy z obecną wiedzą/olbrzymim rozeznaniem odnośnie doków też się raczej nie urodził. Przypuszczam, że też budował doświadczenie od dołu, mozolnie, latami.
 @Inszy - nie będę pytał ile kupiłeś doków do chwili obecnej, ile na nie wydałeś, ile straciłeś na odsprzedaży, darowiznach, itp. Wiem, że zdobyłeś wiedzę, którą się tu dzielisz i ja z niej chętnie korzystam :)
Faktem jest, że większości z nich się pozbyłeś ale jednak nadal masz kolekcję ok 30 szt. I część z nich to zapewne doki z tzw "górnej półki". Posiadając takowe, nadal grzebiesz w tanich słuchawkach z Chin. Twoje prawo, Twoja fobia. Ale to bardziej przystoi komuś, kto wiedzę buduje od dołu i chcę ją poszerzyć osobiście, organoleptycznie.
 

ps. jakbyś tak jeszcze sprzedał te 30 z kolekcji, to pomyśl jak dobre mógłbyś kupić te jedne :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikis napisał:

Zamawiał ktoś KZ ES4? Zaczynają dochodzić do ludzi powoli, i z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to twierdzą że to najlepsze do tej pory słuchawki od KZ, twierdzą że lepsze są nawet od ZS10

 

Hmm ... ES4 są trzy razy tańsze od ZS10.

Na dniach będę miał jedne i drugie, zobaczymy ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

Gdyby ktoś z tego tematu przestał w końcu być utracjuszem, poszedł po rozum do głowy, zaczął oszczędzać, poszedł na skróty, to te "tia Fourte" znajdzie tu:
-klik- 
;)

 

To zobacz sobie jeszcze Vision Ears Erlkoenig albo oBravo ;) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budowaniem doświadczenia i wyrabianiem gustu co do brzmienia słuchawek, poprzez przerzucanie budżetówek jest jeden zasadniczy problem: to za bardzo nie działa.

Po prostu tanie łupanie basem, to co innego niż podbity, ale wyrafinowany dół. Tak samo jazgotliwa góra, to co innego niż bogate soprany z klasą.

Niestety sam to przerobiłem, dlatego nie polecam. Chyba że hobbystycznie ;)

 

@Strong6 posiadanie przeze mnie większej ilości doków, jest poniekąd wymuszone przez to, że piszę recenzje. Po prostu muszę mieć materiał porównawczy, mimo że zagraca mi szafę.

Bo mogę pisać z zamiłowania, ale nie znaczy to, że mogę sobie olać jakikolwiek obiektywizm ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)
Przekonałeś mnie @Inszy , tzn wyj***łem do kosza wszystkie doki z mojej chińskiej "pseudo kolekcji".  Wszystkie, bez wyjątku. Wszystkie łupały basem lub świdrowały jazgotliwą górą.
Uff ;)

Edytowane przez strong6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności