Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły do mnie  ZS10, ależ to kobyły!

Szału się nie spodziewałem i go nie było, o ile średnica i góra całkiem przyzwoicie to dół mnie rozczarował, straszna klucha, po paru kawałkach zmieniłem kabelek na te "niby" sreberka do słuchawek KZ i jest co najmniej dobrze, dół się uspokoił, dalej fajna rozdzielczość jedynie wokale mogłyby być odrobinę bliżej, gdyby ten kabelek był w standardzie pewnie ich recki byłyby o wiele lepsze, 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, coolmen77 napisał:

Dotarły do mnie  ZS10, ależ to kobyły!

Szału się nie spodziewałem i go nie było, o ile średnica i góra całkiem przyzwoicie to dół mnie rozczarował, straszna klucha, po paru kawałkach zmieniłem kabelek na te "niby" sreberka do słuchawek KZ i jest co najmniej dobrze, dół się uspokoił, dalej fajna rozdzielczość jedynie wokale mogłyby być odrobinę bliżej, gdyby ten kabelek był w standardzie pewnie ich recki byłyby o wiele lepsze, 

Daj słuchawką parę godzin pograć na stockowym kablu i  będziesz miał to samo co na "niiby" sreberku (które po prostu jest wygrzane)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, coolmen77 napisał:

Że przetworniki się wygrzewa to wiem ale kable? Coś mnie ominęło na forum? Wybacz, ale to już dla mnie trochę voodoo...

Poza tym słyszę różnicę po zmianie więc odpuszczę sobie "wygrzewanie" kabelka

Nie zamierzam nikogo przekonywać, ale wygrzewanie kabelków, to temat znany niemalże od zarania audio?

Myślę, ze ma nawet więcej zwolenników niż przeciwników.

Znajdzie się pewnie masa tanich Chińczykach, którym ani wygrzewanie kabla ani przetwornika w niczym nie pomoże?

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Wygrzewanie kabli...tia... prędzej słuch Ci się do danych słuchawek przyzwyczai i bedziesz to odbierał jako wygrzewanie kabelka :D .

Żeby zgadzało się z wątkiem. Np. TIN T2 - po wyjęcia z pudełka - 5 min. słuchania, bas wchodzi na średnicę. Odłożone do "grzania" na parę godzin - bas już jest kontrolowany, nawet oszczędny, czyli znamienny dla tych słuchawek. I taka sama historia  z drugim kabelkiem, który dotarł do mnie po 2 tygodniach. Słuchawki miały już wtedy z 50 godz. grania.

Nawet nie chce wspominać ile przerobiłem interkonektów do zestawu stacjonarnego...

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZS10 na poczatku tez mnie nie rzucily na ziemie, zwłaszcza, że wcześniej przez tydzień zaczarowały mnie Tin Audio T2, było trochę kluchowato przez bas zachodzący na średnicę. Po kilku dniach solidnego wygrzewania jest zdecydowanie lepiej i na pewno zostaja ze mną. 

Edytowane przez Sir Nick
Literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinienem napisać osobny temat, ale tu jest większe prawdopodobieństwo, że odpowie mi szukana osoba. Do rzeczy:

Chcę sobie kupić RevoNext RN-QT2 i z wyglądu mają one takie samo połączenie z kablem jak moje KZ ZS5. Czy w rzeczywistości kabel (normalny i bluetooth) z KZ-ek będzie pasował do RevoNext? Niby tu jest napisane, że tak, ale to jedyna strona, na której jest taka informacja, więc wolę, żeby ją potwierdził jakiś właściciel.

Od razu przepraszam za pisanie tutaj ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiekdtg - przypuszczam, że na ten moment do nikogo jeszcze te słuchawki nie dotarły - na aliexpress'ie pokazały się z końcem kwietnia.
Ta strona na którą się powołujesz, jest jak dla mnie takim rzecznikiem (jest sponsorowana?) firm takich jak KZ, TRN, itp, czy tej najnowszej - Revonext.
Jeśli piszą na tej stronie, że kabelki pasują, to tak jest na pewno.
Co do ich ocen/recenzji słuchawek, to inna sprawa.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem jednak napomnień Inszego i wystawiłem na sprzedaż (niestety na forum jeszcze nie mogę) naddatki słuchawkowe. Nie będę brał jednak na razie ani Revonextów (mam zs6 ostatecznie), ani FADów.. ani nawet Fidue, tylko zrobię sobie pojedynek na własnym podwórku najbardziej zhajpowanych krasnoludów jakie spotkałem: kz edr1, kz ate(v.-s) i coś z innej (?) beczki sony mh1c (to już będzie trzecie podejście, prześladuje mnie pech względem nich - możliwe, że za tanio chcę je nabyć: raz nie przyszły w ogóle, a drugi raz działała tylko jedna słuchawka). O nich wszystkich można tu i ówdzie przeczytać, że biją wszystko do ~~~"wstaw dowolną wartość" usd, max 200. ;)

 

13 godzin temu, dj1978 napisał:

Żeby zgadzało się z wątkiem. Np. TIN T2 - po wyjęcia z pudełka - 5 min. słuchania, bas wchodzi na średnicę. Odłożone do "grzania" na parę godzin - bas już jest kontrolowany, nawet oszczędny, czyli znamienny dla tych słuchawek. I taka sama historia  z drugim kabelkiem, który dotarł do mnie po 2 tygodniach. Słuchawki miały już wtedy z 50 godz. grania.

Nawet nie chce wspominać ile przerobiłem interkonektów do zestawu stacjonarnego...

IMO: Wygrzewa się wszystko. Nawet to co było już wygrzane i nie jest to kwestią słuchu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 Uuu. Teraz zauważyłem, że te słuchawki dopiero wyszły.

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zamienienia moich ZS5 na ZS6, bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przed kupnem przejrzałem jeszcze raz audiobudget.com i trafiłem na te RevoNext-y, których recenzja jest niezwykle pozytywna. I, jak mówisz, że kabelki będą pasować to prawdopodobnie jeszcze w następnym tygodniu je kupię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

Jakoś tak, jak trafiły do mnie T2, swingi i CI880, to nie wiedzieć czemu:P,

KZ-y zeszły na drugi plan ...

Mnie brakuje T2 :) trzeba będzie chyba kupić :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, od 3 godzin już śpię, ale nie dziś. Dotarły do mnie RY4S z tym plecionym kabelkiem i MS16, najpierw sprawdziłem RY. Pisałem już jakie mam źródło - na razie Moto E LTE, mimo to czymś bliżej nieokreślonym (ze względu na małe doświadczenie) mnie urzekły. Słyszę nowe instrumenty, są jasne (w porównaniu do Monk+) i bardziej szczegółowe. Bardzo podoba mi się scena (dźwięk ma więcej powietrza) i wokale. Nie wiem co znaczy określenie "punktowy, kontrolowany bas" ale do tych słuchawek mi pasuje. MS16 na razie posłuchałem może pół godzinki, ale RY4S to na ten moment to czego szukałem. Znając moje podejście to i tak pewnie jakieś pchełki jeszcze zamówię ;)

 

PS. RY4S kupiły mnie totalnie już na początku timecop1983 - Lovers.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutowałem przewody w Sony MH1c (przewód Fengru 6N), które miałem uszkodzone i nawet gra. Gorzej ze stanem obudowy ;) Słucham już chwilę. Takie poprawne granie z oddali. Na razie jednak Timmkoo/E-Mi prezentują się przy nich zjawiskowo.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 10:42, Inszy napisał:

Następcą ZST są raczej ZSR.

A ZS10, to bardziej kulturalne brzmienie niż stare KZ. Nie ma darcia ryja, bas spory, ale nieprzesadzony, choć ze spadkiem na subbasie. No i w końcu mają fajny kabelek.

To już chyba ustaliliśmy :) . Na następce KZ ZST wygladają najbardziej KZ ES3, które brzmią dość podobnie lecz jakby z poprawkami, czyli lepiej kontrolowany i równiejszy bas oraz lepsze brzmienie góry pasma. Do tego podobna forma. KZ ZSR wyglądają najbardziej na następcę jednodrożnych i dynamicznych KZ ZS3. Również podobna forma ( szczególnie to widać w kolorze czarnym ) i podobne brzmienie rozwinięte przez użycie większej ilości, bo 3-ech przetworników.

Jednak powstały też ZS4, które to wyglądają również jak ZS3 i mają jedną armaturę zamiast dwóch jak w ZSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności