Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Inszy napisał:

You want to go for more neutral and balanced sound, something like T2, or we can expectred more V shaped sound?

Please say it's gonna be neutral ;)

 

Inaczej będą zestrojone. Już o to pytałem :) Zresztą, mają już T1 i T2 podobnie strojone, więc robienie tego samego co w T2 tylko z dodatkiem armatury, zwyczajnie nie wydaje się mieć wiele sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki pomysł, w sumie nie mój, ale go popieram.:)

Kilku początkujących forumowiczów napisało do mnie na PW.

Chcą zacząć, coś sobie, na początek, kupić. ale już tego wątku nie ogarniają.

Sami obawiali się napisać, bali się @Inszego :P

Też uważam, że przydało by się jakieś podsumowanie.

Ja nie czuję się na siłach, mam za mało tych najnowszych chińczyków.

Ale kolega @strong6 jest, jak najbardziej, na bieżąco i głęboko w temacie:)

Więc jak znalazłby trochę czasu ... z naszą pomocą, oczywiście.:)

Widziałbym to w formie listy np. top10. Niekoniecznie z pozycjonowaniem.

Np. nazwa słuchawek, odpowiedniki słuchawek(jak są takie), cena(od,do),

krótka charakterystyka, kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś takiego tu było, nawet osobny temat powstał w dziale "Co kupić". Problem jest taki, że na bieżąco należałoby robić aktualizacje, bo tempo pojawiania się nowych słuchawek jest ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

Już gdzieś takiego tu było, nawet osobny temat powstał w dziale "Co kupić". Problem jest taki, że na bieżąco należałoby robić aktualizacje, bo tempo pojawiania się nowych słuchawek jest ogromne.

 

Zgadza się, ale na tym etapie, takie podsumowanie,

pomogłoby ludziom.

A co jakiś czas można zaktualizować, nie problem to

przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Czyli taki Etymotic robi bez sensu tyle modeli? ;)

I bądźmy szczerzy, w T2 jest wiele do poprawy jeśli byśmy chcieli dostać dźwięk faktycznie neutralny.

 

Etymotic to nisza i to wszystko wyjaśnia w zasadzie. Ci są malutką firmą, która wprowadza ograniczoną liczbę modeli i muszą je dywersyfikować, aby trafić do jak największej grupy odbiorców. Oczywiście, że jest wiele do poprawy, też chciałbym zobaczyć lepszą wersję T2, ale czy w ogóle są w stanie ją zrobić? Fanów neutralnego brzmienia nie ma też zbyt wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest T2 o w miarę zbalansowanym brzmieniu, ponoć zdecydowanie bardziej rozrywkowe T1, więc co mają dywersyfikować? T3 mają być ukłonem w stronę fanów rozjaśnionego brzmienia o mocno wyciągniętej górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Inszy napisał:

Już jest T2 o w miarę zbalansowanym brzmieniu, ponoć zdecydowanie bardziej rozrywkowe T1, więc co mają dywersyfikować? T3 mają być ukłonem w stronę fanów rozjaśnionego brzmienia o mocno wyciągniętej górze?

 

T1 nie są zdecydowanie bardziej rozrywkowe, od razu zauważysz, że z tej samej taśmy zeszły :) Może być i mocna V-ka z naprawdę mocnym basem ;) Nie mam pojęcia co dokładnie zrobią i jaki jest plan wydawniczy. Wskazuję tylko jak działają mniejsze firmy. Tu nie ma jeszcze miejsce na ciągnięcie tego samego schematu. Chcąc dotrzeć do największej grupy odbiorców musisz mieć produkty, które odpowiadają różnym potrzebom użytkowników. I nie ma znaczenia jaki to rynek.

 

W przypadku TinHiFi z pewnością bardziej opłaci się wprowadzić coś rozrywkowego w T3, a nie zabić sprzedaż "neutralnego" modelu zastępując go nieco lepszym produktem. Optymalnie, w ich wykonaniu, będzie wprowadzenie lepszego T2, gdy zainteresowanie nim zacznie maleć. Inne działanie jest bez sensu jak wcześniej wskazałem. Tym bardziej, że przy nieco lepszym neutralnym strojeniu, wiele osób daruje sobie przesiadkę, a tak spora grupa może chcieć sprawdzić bardziej rozrywkową propozycję firmy.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hedfaju pisali, że T1, to całkiem inna bajka. Ale skoro masz i mówisz, że słychać podobieństwo, to zapewne tak jest.

A co do braku sensu, to uważam, że nie masz racji. To wynika jednak z tego, że ja bym widział jednak inne brzmienie, niż "nieco lepsze T2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Methuselah napisał:

W przypadku TinHiFi z pewnością bardziej opłaci się wprowadzić coś rozrywkowego w T3, a nie zabić sprzedaż "neutralnego" modelu zastępując go nieco lepszym produktem

 

1 minutę temu, Inszy napisał:

To wynika jednak z tego, że ja bym widział jednak inne brzmienie, niż "nieco lepsze T2". 


Wydaje mi się, że piszecie praktycznie o tym samym i TinAudio chyba pójdzie tą drogą. Zobaczymy. Też im kibicuję dokonania mądrego wyboru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inszy napisał:

Na Hedfaju pisali, że T1, to całkiem inna bajka. Ale skoro masz i mówisz, że słychać podobieństwo, to zapewne tak jest.

A co do braku sensu, to uważam, że nie masz racji. To wynika jednak z tego, że ja bym widział jednak inne brzmienie, niż "nieco lepsze T2".

 

Rozumiem. Tylko chcę nieco zwrócić uwagę, że ciężko to sprzedać w ten sam sposób. T3 jako "style" określają, ale to pewnie wkrótce posłuchamy i się okaże. Skoro "basowe" T1 grają bardziej jak T2 niż podobne modele konkurencji, to może okazać się i że T3 będą bardziej neutralnymi T2 :) 

 

7 godzin temu, strong6 napisał:

 


Wydaje mi się, że piszecie praktycznie o tym samym i TinAudio chyba pójdzie tą drogą. Zobaczymy. Też im kibicuję dokonania mądrego wyboru.

 

To jest bardzo prawdopodobne ;)

6 godzin temu, Inszy napisał:

Nie piszemy o tym samym ;)

Methusalah widzi coś rozrywkowego np. konkurencję dla 1More Triple Driver, ja bym chciał coś pomiędzy Audeo i Shozy Star II. Zupełnie inna bajka.

 

Gadanie :P To przykład po prostu. Piszę, że będzie to coś innego niż T2 opierając się na określeniu "style" :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Methuselah napisał:

To jest bardzo prawdopodobne :)

 

3 minuty temu, Inszy napisał:

Methusalah widzi coś rozrywkowego np. konkurencję dla 1More Triple Driver, ja bym chciał coś pomiędzy Audeo i Shozy Star II. Zupełnie inna bajka.


Miałem zastąpić we wcześniejszym swoim poście słowo "praktycznie" słowem "prawie". Niewiele by to jednak zmieniło :)

Zresztą zobaczymy ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, strong6 napisał:

 


Miałem zastąpić we wcześniejszym swoim poście słowo "praktycznie" słowem "prawie". Niewiele by to jednak zmieniło :)

Zresztą zobaczymy ;)
 

 

Różnica wynika z punktu wyjścia, którego nie doprecyzowałem. Tin HiFi określa T2 mianem "neutralnych". Jak na swoją półkę to są "dość neutralne", ale sam bym ich tak nie nazwał. Pomysł zrobienia czegoś jak Audeo wydaje się świetny (tego Shozy nie znam), biorąc też pod uwagę, że słuchawki miały sporą grupę miłośników. Może trzeba im to zasugerować? Nie wierzę jednak, że oni sami pójdą teraz w tym kierunku, ponieważ w opinii większości ten model zastępowałby po prostu T2.

 

Nie myślałem akurat o Triple Driver, raczej coś w stylu FiiO FH1 czy iBasso IT01. Tin HiFi chyba nie lubi wyższego basu :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobili zastępstwo Audeo, to raczej żaden ich fan by nie pomyślał, że to zastępstwo T2 ;) I może jest to nisza, ale wcale nie taka mała i  nie ma w niej konkurencji. Natomiast w rozrywkowym graniu, można sobie przebierać na lewo i prawo.

No, chyba że walną super jakość w swojej cenie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Inszy napisał:

Gdyby zrobili zastępstwo Audeo, to raczej żaden ich fan by nie pomyślał, że to zastępstwo T2 ;) I może jest to nisza, ale wcale nie taka mała i  nie ma w niej konkurencji. Natomiast w rozrywkowym graniu, można sobie przebierać na lewo i prawo.

No, chyba że walną super jakość w swojej cenie.

 

Wierzę z tym Audeo, za długo nie słuchałem, aby opinię wyrażać, ale obeznanie masz sporo większe, więc tak pewnie jest. T3 ma grać super, ale pisać może sobie każdy :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz odnośnie pchełek Vido jeszcze.. Wokale na nich brzmią w najlepszym razie nieangażująco, a w najgorszym jak ze starej puszki. MS16 dają radę w tej kwestii. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

zrobiłem kiedyś zamówienie na 3 polecane modele z tego tematu i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Jako że moje ulubione się popsuły, myślę, że czas na kolejne zamówienie.

Zastanawiam się głównie pomiędzy tinaudio T2 a E-MI CI880 i może MEMT T5 aby spróbować pchełek bo dawno nie miałem okazji a może do biura by się nadawały.

Z poprzedniego rzutu i dźwiękowo i pod względem wygody przypasowały mi VIVO XE800. Mam też KZ ZST ale nie odpowiada mi ich budowa (są za duże, nie wpasowują się w moją małżowinę i często wypadają). Remax 800MD dawno nie miałem w uszach (poszły na wydanie) ale były całkiem okej, chociaż miały trochę grubą tulejkę i to mi przeszkadzało. Dźwięk w nich mi odpowiadał ale wciąż przegrywały w preferencjach z VIVO. Pomożecie coś dobrać? Gdzie i w jakich cenach najlepiej szukać wspomnianych słuchawek?

Dodam, ze zrodlem ma byc glownie telefon - SGS7 edge. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez sqill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sqill napisał:

Cześć wszystkim,

zrobiłem kiedyś zamówienie na 3 polecane modele z tego tematu i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Jako że moje ulubione się popsuły, myślę, że czas na kolejne zamówienie.

Zastanawiam się głównie pomiędzy tinaudio T2 a E-MI CI880 i może MEMT T5 aby spróbować pchełek bo dawno nie miałem okazji a może do biura by się nadawały. 

Z poprzedniego rzutu i dźwiękowo i pod względem wygody przypasowały mi VIVO XE800. Mam też KZ ZST ale nie odpowiada mi ich budowa (są za duże, nie wpasowują się w moją małżowinę i często wypadają). Remax 800MD dawno nie miałem w uszach (poszły na wydanie) ale były całkiem okej, chociaż miały trochę grubą tulejkę i to mi przeszkadzało. Dźwięk w nich mi odpowiadał ale wciąż przegrywały w preferencjach z VIVO. Pomożecie coś dobrać? Gdzie i w jakich cenach najlepiej szukać wspomnianych słuchawek? 

Dodam, ze zrodlem ma byc glownie telefon - SGS7 edge. Z góry dzięki za pomoc. 

"Historię" słuchawek mamy podobną (z tym, że Vivo mi wybitnie nie podeszły). Osobiście mocno zastanawiałem się ostatnio nad będącymi na topie FAD E2000 i FAD E3000 oraz Fidue A63 (szkoda, że Fatso na swoim blogu nie skrobną słowa porównania z KZ ZS6) - ponoć grają lepiej niż T2 .

Coś więcej mógłby chyba powiedzieć Inszy, bo on miał Remaxy.. na pewno :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Samsunga akurat dość trudno dobrać tańsze słuchawki, na pewno nie pasują tu Remaxy, więc nie dziwię się, że nie przekonały do siebie.

Z bardziej budżetowych rozwiązań powinny się zgrać KZ ZSR (ale mają grubszą tulejkę od Remaxów), TinAudio T2 (tulejka jak w Remaxach), Hypersense Eclipse HEX02 (też taka tulejka) albo Lypertek Mevi (mniejsza tulejka).

 

Lyperteki i Hypersense stoją po cieplejsze stronie brzmienia, TinAudio oraz KZ są z kolei jaśniejsze, mocniej akcentujące detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności