Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Inszy napisał:

No nawet niezłe, tylko tipsy mają badziewne.

 

Musiały Ci mocno nie przypasować. Trzeba się nagimnastykować czasami, aby seala dobrego złapać. "Badziewne" z pewnością nie są, po prostu standard. Badziew to jest w Blitzwolfach czy Xiaomi. Te od Tin Audio nie są ani za cienkie, ani niewygodne. Zawsze zostają sensowne pianki.

5 minut temu, LuQi napisał:

 

A z jakimi Ci najlepiej zagrały?

 

SpiralDots z silikonowych warto wypróbować, a jak chcesz mieć mniej góry, to dobierz o podwójnej gęstości (np. RHA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, Xiaomi Hybrid Pro HD mają znacznie lepsze tipsy.

A osobiście na Tiny wrzuciłem nakładki od Fidue. Nie żeby jakieś genialne, ale wkłada się je do ucha i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

O przepraszam, Xiaomi Hybrid Pro HD mają znacznie lepsze tipsy.

A osobiście na Tiny wrzuciłem nakładki od Fidue. Nie żeby jakieś genialne, ale wkłada się je do ucha i już.

 

No widzisz, mi te z Xiaomi w ogóle nie odpowiadają ;) Trzy podejścia miałem do nich i odbijałem się jak od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsów, słuchawki Mi IEH Pro HD całkiem lubię. Chociaż lepiej napisać polubiłem jak już 200 godz. przegrały :) Ale do tych tipsów nie mogę się przekonać. Bardzo wygodnie leżą, wydaje mi się, że mam dobrego seala, spoko scena i kształtny bas, ale tej odrobiny subbasu, którą mają Pro HD, nie czuję na nich.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę odejdę od tematu, ale mam pytanie. Obecnie jestem posiadaczem KZ ZS6, cholernie korci mnie zakup modelu ZS10. Czy ktoś z tutaj obecnych porównywał je ze sobą? Bo zastanawiam się czy ta wymiana będzie miała sens. Mam wrażenie, że pod względem komfortu wypadną lepiej, bo ZS6 przez kanciaste obudowy szybko męczą ucho ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich kz nie słuchałem tylko zs10 które niebawem do mnie dotra ale bez wątpienia są to słuchawki które najszybciej pojawiają się w komisie...;)

Jak dotąd najlepiej wypadają zsr.

Edytowane przez sheffunio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też z KZ'tów jak narazie ZSR na szczycie stawki, choć ZS10 jeszcze nie słuchałem. Niestety ZSR nie każdemu podejdą ze względu na duży rozmiar tulejki. Ja mam to szczęście, że w moim uchu zarówno tulejki z tipsami S jak i same kopułki siedzą idealnie jak by były krojone na zamówienie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LuQi napisał:

Niestety ZSR nie każdemu podejdą ze względu na duży rozmiar tulejki.

Nie tylko ZSR. ZST również. Chyba wszystkie kz mają taką budowę. Z tego właśnie powodu kz'ty są nie dla mnie. Po ZST i problemach z uchem przez nie spowodowanymi odpuściłem sobie kz'ty. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi ED9 są też niczego sobie i pod względem wygody jedne z lepszych 

Teraz, Oskar2905 napisał:

Nie tylko ZSR. ZST również. Chyba wszystkie kz mają taką budowę. Z tego właśnie powodu kz'ty są nie dla mnie.

Nie wszystkie, ED9 są innej budowy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Oskar2905 napisał:

Nie tylko ZSR. ZST również. Chyba wszystkie kz mają taką budowę. Z tego właśnie powodu kz'ty są nie dla mnie. Po ZST i problemach z uchem przez nie spowodowanymi odpuściłem sobie kz'ty. 

 

ZST mają mniejszą tulejkę od ZSR więc jeśli Ci nie podeszły to faktycznie nie ma co szukać, choć szkoda bo w swojej cenie KZ'ty zwłaszcza ZSR grają naprawdę nieźle. Z komfortem po prostu trzeba trafić i dobrać coś pod siebie.

 

21 minut temu, Jaro54 napisał:

@LuQi ED9 są też niczego sobie i pod względem wygody jedne z lepszych 

Nie wszystkie, ED9 są innej budowy 

 

@Jaro54 porownywałeś je dźwiękowo do ZSR?

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie mam ZSR, ale porownywalem do ZST i ZS5 które mam. I ED9 wg gdzieś po środku na filtrach mniej basowych. Bo mają wymienne tulejki, które dają mniej lub więcej basu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ ZS10 dotarły i do mnie :rolleyes:
Wreszcie KZ-ty z fajnym kabelkiem. Taka miękka plecionka z odcinkami pamięciowymi i ten kabelek praktycznie nie mikrofonuje. Wyraźny postęp do poprzednich modeli (ale łatwiej się plącze). Zaś same słuchawki wykonane są i wyglądają bardzo dobrze. Są dużo wygodniejsze w uchu niż ZSR. Mają od nich mniejszą (ale i trochę przykrótkawą) tulejkę.
Przeważnie używam tipsów M, tak tu z oryginalnych silikonowych tipsów (to tzw starline), zaaplikowałem te największe, bo są też najdłuższe.
To jak grają KZ ZS10 - kilka stron wstecz (dokładnie dwie), zrobił to bardzo szczegółowo @Inszy i pozostaje mi tylko się z Nim zgodzić.
Dla mnie to świetnie brzmiące słuchawki, warte swej ceny. Szczególnie jak ktoś je trafił w promocji. Moje do komisu nie trafią.
ps. z drugiej strony niewiele droższe są TinAudio T2 (ale te mają tylko po dwa przetworniki) ;)

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, strong6 napisał:

To jak grają KZ ZS10 - kilka stron wstecz (dokładnie dwie), zrobił to bardzo szczegółowo @Inszy i pozostaje mi tylko się z Nim zgodzić.
Dla mnie to świetnie brzmiące słuchawki, warte swej ceny. Szczególnie jak ktoś je trafił w promocji. Moje do komisu nie trafią.
ps. z drugiej strony niewiele droższe są TinAudio T2 (ale te mają tylko po dwa przetworniki) ;)

Zdaję sobie sprawę, że tanich słuchawek z Chin to "trzeba" mieć po kilka sztuk? Ale jeśli ktoś nie jest kolekcjonerem, to które lepsze ZS 10, czy Tin Audio T2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Zdaję sobie sprawę, że tanich słuchawek z Chin to "trzeba" mieć po kilka sztuk? Ale jeśli ktoś nie jest kolekcjonerem, to które lepsze ZS 10, czy Tin Audio T2?

Te "trzeba mieć po kilka sztuk" to bardziej kwestia poszukiwań osobistych preferencji brzmieniowych, zaspokojenia ciekawości (w miarę małym kosztem) i z czasem robi się mała kolekcja.
Ludzie kolekcjonują znaczki, samochody, puszki po kawie... :rolleyes:
Moje preferencje brzmieniowe stawiają wyżej Tin Audio T2. Ale to moje zdanie.
Tin Audio T2 to równiejsze, bardziej naturalne, bardziej zbalansowane i spójniejsze brzmienie. Dla niejednego mało efektowne/efekciarskie. Mają też mniej basu (dla niektórych wada) i mniejszą scenę niż KZ ZS10. Niby można w nich tego basu wyciągnąć więcej zaklejając odpowietrznik ale jak dla mnie stracą wtedy neutralne brzmienie, brzmienie bardziej unikalne.
KZ ZS10 to brzmienie bardziej podkoloryzowane, efektowniejsze, bardziej na planie "V" lub raczej "W" (bo wokale nie są wycofane). Ciekawe brzmienie.
Ja te KZ ZS10 jednak ledwo co zacząłem obsłuchiwać i mogę powiedzieć, że lubię je bardzo. Jedynie co zauważyłem to, że nie grają idealnie równiutko - np. wyższy bas, którego jest więcej niż w T2, trochę zachodzi na średnie tony.
Ale taki fachowy, bardziej miarodajny i jednoznaczny werdykt to raczej np. @Inszy może podać.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani fachowo, ani miarodajnie, ani tym bardziej jednoznacznie, ale też stawiam na Tin Audio T2 ;) Po prostu bardziej mi pasuje takie granie.

T2 są trochę równiejsze i jaśniejsze, choć wyższa średnica jest nieco metaliczna i w niektórych konfiguracjach może męczyć. Bas jest bardziej zwarty, szybszy i mniej go ilościowo.

ZS10 powinny pasować ludziom, którzy wolą ciemniejsze granie, z mocniej nasyconą średnicą i silniejszym basem, choć ten jest słabszej jakości niż w Tin Audio.

 

A jak ktoś lubi swobodne i przestrzenne granie, ten niech poszuka jeszcze czegoś innego ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności