Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Recka TinAudio T2

https://gadzetomania.pl/60126,tin-audio-t2-test-i-recenzja

 

Z innej beczki - @bigmaras sprzedaje doki Remax RM-580 - raczej budżetowe bo około 89 zł. Ktoś ich słuchał już ? Wydają się wygodne, kształt podobny do FiiO FH-1.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Recka TinAudio T2

https://gadzetomania.pl/60126,tin-audio-t2-test-i-recenzja

 

Z innej beczki - @bigmaras sprzedaje doki Remax RM-580 - raczej budżetowe bo około 89 zł. Ktoś ich słuchał już ? Wydają się wygodne, kształt podobny do FiiO FH-1.

 

Tak :) Dużo sobie obiecywałem po nich ze względu na DDD. Są bardzo wygodne i lekkie. Słuchałem na stockowych tipsach i bez dłuższego wygrzewania. Góra wygładzona, nie jest bardzo wygaszona i całkiem naturalna jak na tę półkę, średnica też wygładzona, mało szczegółowa, ale z przyzwoitymi ocieplonymi wokalami. Bas na tipsach z zestawu był dość sprężysty, ale mało szczegółowy i prosty w odbiorze, wyraźnie ciepły (ponad neutralność w całym zakresie), dość wolny, lubi wybrzmieć, mało dynamiczny. Niskie są trochę puste, napompowane. Może po wygrzaniu się to zmieni. Scena nawet fajna, sporo powietrza jest jak na basowe granie. A, i bardzo fajne etui ze skóropodobnego materiału w zestawie.

 

Całkiem ok, ale określenie "soulless" pasuje do nich

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Recka TinAudio T2

https://gadzetomania.pl/60126,tin-audio-t2-test-i-recenzja

 

Z innej beczki - @bigmaras sprzedaje doki Remax RM-580 - raczej budżetowe bo około 89 zł. Ktoś ich słuchał już ? Wydają się wygodne, kształt podobny do FiiO FH-1.

Nie znam tych Remaxów ale miałem RM-610D i były w swojej cenie rewelacyjne. Kosztowały u Marka 39 pln, niestety moja siostra wyłudziła ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając SoundMagic PL30 Plus, niewiele zyskam kupując Remaxy RM-580. Podobna półka i cena. Na tej półce leżą też FiiO F3, trochę chłodniejsze i ciut mniej wygodne.

 

A te zachwalane ostatnio Fidue A65 ? Tu chyba może być problem z wepchaniem do ucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czyli mając SoundMagic PL30 Plus, niewiele zyskam kupując Remaxy RM-580. Podobna półka i cena. Na tej półce leżą też FiiO F3, trochę chłodniejsze i ciut mniej wygodne.

 

A te zachwalane ostatnio Fidue A65 ? Tu chyba może być problem z wepchaniem do ucha ?

 

Fidue A65 oceniam na 10/10 w tej cenie pod kątem korzystania na smartfonach. Obok SoundMagic E10C chyba najlepsze co można do 250 zł wziąć do telefonu - wkładasz do ucha i po prostu cieszysz się tym, co akurat leci w playerze, a na mocniejszych źródłach grają jeszcze lepiej :) Według mnie to Fidue są całkiem wygodne, ale dość ciężkie i nie gwarantują świetnej izolacji.

 

FiiO F3 to IMHO raczej jaśniejsze niż chłodniejsze granie na tle Remaksów. Basu nie mają wcale mniej, a jest lepszy. Góra (wyższa średnica i niższy sopran) o wiele mocniej zaakcentowane. Jest więcej niż iskierka życia.

 

Chi Kong z Penon Audio ma mi podesłać Hypersense HEX02, Tin Audio T1 i Rose North Forest. Te dwie pierwsze pary niezłe recki zbierają (Inszy też polecił HEX02 do przeglądu), a trzecie strasznie ciekawe się zapowiadają (materiały kosmos jak na 25 USD). Z tej półki bardzo lubię też Lypertek Mevi. Bardzo wygodne. Są u Marka w AudioHeaven.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka dopiero pod koniec kwietnia więc nikt ich nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @strong6czasami i 2-3 tygodnie trwa to dotarcie do "center" sam wiesz że to bywa różnie. Ja widziałem wysyłkę 24-26 kwiecień. Co nie zmienia faktu że nie ma ich nikt chyba w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Moje w środę wyleciały z Chin, więc może do końca kwietnia się u mnie pojawią.

To czekam na wrażenia z pierwszych odsluchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są w sprzedaży Pistony V2 pod marka 1more, czyli producenta który produkuje słuchawki dla Xiaomi :

https://pl.aliexpress.com/item/Original-1MORE-Xiaomi-Piston-2-Classic-In-Ear-Earphone-with-Microphone-and-Remote-for-Apple-iOS/32703574608.html?

Wszystko wskazuje na to że jest to chyba sklep firmowy tego producenta, bo mają w ofercie chyba wyłącznie produkty 1more. O podróbki pistonów v2 bardzo łatwo, bo często widywałem słuchawki o ich wyglądzie w bardzo niskich cenach. Tu wszystko wygląda jak w Pistonach v2  firmowanych kiedyś przez Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższych propozycji od siebie dodam:
MEMT X5 - z jasną górą i z niewycofanym środkiem, z naprawdę potężnym basem, szczególnie z subbasem. Bardzo klarowne granie, doskonale nadają się właśnie do EDMu.
Scena powyżej średniej. Małe, fajnie zbudowane, wygodne. Z użytecznym magnesem w metalowych kopułkach - do zawieszenia na szyi w przerwie odsłuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock Zircony dobrze graja z DAP-em Shanlimg M1. W tym połączeniu bas nabiera kultury a wysokie tony przestają drzeć się bez sensu i również nabierają przejrzystości. O ile sam DAP dość kiepsko sprawdza się z w głośnym graniu to z tymi słuchawkami jest inaczej. Producent podaje że są niezbyt skuteczne, jednak ich skuteczność jest podawana przy 1 kHz gdzie uch charakterystyka ma głęboki dołek. To takie uwagi bardziej do smerfa marudy Inszego :) i porównania ich basu do ... . A z miękko basowym grajkiem ich bas może doprowadzić do odruchów wymiotnych i bólu głowy po ataku subbasem. Do tego mają naprawdę fajne obudowy ze spieku dwutlenku cyrkonu.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia w moim posiadaniu są UiiSii CM5. Z firmy UiiSii mam jeszcze (szerzej już znane) tanie HM7 oraz Hi905 - kiedyś je krótko w tym temacie opisałem.
UiiSii CM5 wydane są w dwóch wielkościach: S i L. Ja mam tą mniejszą, czerwoną wersję.
Są bardzo dobrze wykonanymi i niezwykle wygodnymi dokanałówkami, nie odczuwa się dyskomfortu podczas długich odsłuchów.
Przychodzą w dużym opakowaniu (z certyfikatem Hi-Res :P) z bogatym wyposażeniem (6 par tipsów, ładne etui, rzep na kabel). Mają po 2 przetworniki grafenowe na stronę, są bardzo dobrze zestrojone i grają wybornie jak na ten przedział cenowy. Jak dla mnie jakość brzmienia jest szokująca za te pieniądze, które kosztują. Bardzo gładka sygnatura dźwiękowa w całym spektrum, z ładnym sub-basem i doskonałą średnicą dla wokalu. Grają szczegółowo, po jasnej stronie mocy ale bez żadnych sybilantów czy też "darcia mordy na wokalach" :P
Duża scena i dobra separacja instrumentów, kabelek nie mikrofonuje.
Żeby uzyskać pełen dźwięk zmieniłem stockowe tipsy na silikonowe, przeźroczysto-niebieskie (znane tu na forum jako zamienniki do słuchawek KZ), duże z dużym otworem.
Bardzo dobrze grające tanie słuchawki z Chin.
Brałem z Gearbest, tam najtaniej ale został tylko rozmiar L:
aliexpress
banggood
gearbest

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, strong6 napisał:

...Brałem z Gearbest, tam najtaniej ale został tylko rozmiar L:...

O co chodzi z tym rozmiarem L, przecież wg aukcji powinien być dobry dla facetów?

Napisz jeszcze coś na temat jakości góry w tych słuchawkach, bo tego mi brakuje, żeby się zdecydować lub nie.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności