Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.04.2018 o 20:15, dj1978 napisał:

Nie wiem czy wolisz pianki czy tipsy, ale T2 przyjemniej dociążone są na silikonach, daj im więc szanse;)

 

@dj1978 na stockowych silikonach czy innych? Z czym Ci najlepiej grają?

 

Wie ktoś może z jakiego materiału jest zrobiony stockowy kabelek od T2 i czy warto go zmienić na jakiś inny?

 

Sam też się skusiłem na nie w promocyjnej cenie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, LuQi napisał:

 

@dj1978 na stockowych silikonach czy innych? Z czym Ci najlepiej grają?

 

Wie ktoś może z jakiego materiału jest zrobiony stockowy kabelek od T2 i czy warto go zmienić na jakiś inny?

 

Sam też się skusiłem na nie w promocyjnej cenie :ph34r:

Podpinam do DF Black, czyli cieplejsze źródełko. I takie raczej jest zalecane.

Słucham na stockowych tipsach, najlepiej na tych większych z mniejszym otworem;) Standardowo bezpośrednio do ucha, prawy wtyk idzie do słuchawki oznaczonej na niebiesko.

Fabryczny jest podobno na miedzi. Dokupiłem taki kabelek (z rabatem):

https://pl.aliexpress.com/item/Wooeasy-4-Core-7N-Copper-and-Silver-Plated-Cable-2-5-3-5mm-Balanced-Cable-With/32828464231.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8Quph1

Bardziej dla walorów użytkowych , bo już na stocku gra bardzo dobrze. Prowadnice OTE usunąłęm. Ten dodatkowy kabel po wygrzaniu 10 godz. gra jakby ciut gładziej, ale nadal bardzo rozdzielczo i może z odrobinę lepszę sceną.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inszy napisał:

Ani one chińskie, ani tanie (przynajmniej przed promocją) ;)

Ale ponoć zmulone brzmienie i przeciętna budowa.

Cena na OLX chińska - 100 zł . Uzywki. Są OTE i obudowa taka podobna do Fiio F9, to zainteresowałem się. Ale jak zmulone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Thomann.de za 38 euro nówki Lordzie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorują się na oznaczeniach prototypów i maszyn seryjnych amerykańskich bombowców z II WŚ. Tam też prototyp był "Y".

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kx100  - fantastyczne i mega wygodne doki (bardziej wygodne w moim uchu chyba tylko ma750). Szkoda, że pograły mi kilka godzin i całkowicie padła jedna ze słuchawek (zamówienie zbiorowe z forum, nawet mi się nie chciało tego reklamować). Ale w sumie ja tu wpadłem w innym temacie - przyszły do mnie dzisiaj tinaudio T2 (spontaniczny zakup na jakiejś promoce w lutym) i musiałem tu zajrzeć czy mnie ucho nie myli, bo wcześniej nie czytałem Waszych opinii. I kurna, widzę, że nie myli :D Wydawało mi się, że nieznane hinczyki nie zagrają lepiej od gr07 classic albo ma750. A grają lepiej i to sporo, prosto z pudełka. Nie słyszałem w dokach takiej sceny i holografii, nie wiem jak oni to zrobili za taką kasę? Świetne vsonic'i, somic'i, hifiman'y, fantastyczny xduoo, teraz te tinaudio... Taki sprzęt za psie pieniądze. Jasny gwint, żyjemy w pięknych czasach. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Najner napisał:

 Nie słyszałem w dokach takiej sceny i holografii, nie wiem jak oni to zrobili za taką kasę? 

A ja słyszałem, a nawet nieznacznie lepsze...i były to Campfire Andromeda, tylko dlaczego za taką kasę?;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2018 o 00:50, neonlight napisał:

Może ktoś pokusi się o porównanie: Tin Audio T2 vs Fidue A65 vs Final Audio E3000? ;)

 

Krótko mogę Ci pomóc, ale akurat mam E3000C (nie słuchałem tych bez mikrofonu):

 

Wszystkie mają fajnie wykonane kopułki i kable, które pozostawiają trochę do życzenia. Tin Audio T2 są najmniej wygodne, ale ich plusem jest opcja zmiany kabla. Finale zdecydowanie wygrywają komfortem.

 

Ogólne brzmienie:

E3000C - lekko ciepłe, naturalne, wygładzone

Fidue A65 - naturalne nieco lepiej pasuje niż neutralne, delikatnie przyciemnione,

T2 - tak na granicy między neutralnym a naturalnym, nieco jaśniejsze.

 

Bas:

E3000C - mają go najwięcej (ale subbas mocniej zaznaczony mają Fidue i niżej schodzą), ale jest najwolniejsze, rozluźniony, gładki i łatwy w odbiorze,

A65 - najlepszy bas nie tylko z tej trójki (lepszy ma chyba tylko Dunu Titan 1es z tej półce z tego co słuchałem, ale to zupełni inne granie), zwarty, sprężysty,  najbardziej kształtny i szczegółowy,

T2 - subbbas nie jest mocny, środkowy zwarty, całkiem szczegółowy i całkiem szybki

 

Środek:

E3000C - najpełniejszy, gładki, najlepsza rozdzielczość, ale separacja podobna jak w Fidue (różnice nie są wielkie)

A65 - gładki, pełny, najczystszy, z najbardziej klarownymi wokalami, 

T2 - najbardziej neutralny (barwa i "masa" tak wokali jak i instrumentów), najlepiej napowietrzony, ale nie tak gładki

 

Góra:

E3000C - gładka, ale chyba najmocniej rozciągnięta i najbardziej szczegółówa

A65 - gładka, nieco w tle, ale o dziwo szczegółowa i naturalna

T2 - najjaśniejsza i najbardziej błyszcząca, "daje" najwięcej powietrza

 

Scena:

E3000C - największa, najgłębsza, ale z lekko rozmytym pozycjonowaniem

A65 i T2 - mniejsza, ale z lepszym pozycjonowaniem "źródeł dźwięku"

 

Napędzanie:

Najciężej napędzić Finale, a najłatwiej A65. Fidue najwięcej zyskują na mocniejszym źródle.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności